جهت مشاوره در زمینه سن ثبت نام کلاس اول + پیش دبستانی 1403

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 48980

سن ثبت نام کلاس اول + پیش دبستانی 1403

نتایج ثبت نام کلاس اول مدارس شاهد

سن ثبت نام کلاس اول تغییر کرد؛ در این مقاله از سن ثبت نام کلاس اول و پیش دبستانی در سال مطلع می شوید. ثبت‌نام دانش‌آموزان در پایه‌های اول، هفتم و دهم در مدرسه و حضوری انجام می‌شود و برای ثبت‌نام میان پایه‌ها نیازی به حضور والدین در مدرسه نیست و توسط خود مدارس انجام می‌شود.

سن ثبت نام کلاس اول ابتدایی

سن ثبت نام کلاس اول ابتدایی تغییر کرد. بنابر اعلام رئیس ستاد ثبت‌ نام آموزش‌ و پرورش، امسال قریب به ۱۶ میلیون دانش‌آموز خود را برای شرکت در کلاس‌های درس آماده می‌کنند که از این تعداد بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار دانش‌آموز کلاس اولی هستند.

سن ثبت نام کلاس اول :

 • در دستورالعمل ثبت‌ نام مدارس قید شده است که حداقل سن ثبت‌ نام در پایه اول دبستان، شش سال تمام است. البته اخیراً ، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش اعلام کرد که مدارس ابتدایی امسال می‌توانند کودکان متولد ۳۰ مهر سال ۱۳۹۵ را در کلاس اول ثبت‌ نام کنند.
 • نوآموزانی که متولد ۳۰ مهر ۱۳۹۵ و قبل از آن هستند، می‌توانند در پایه اول ابتدایی ثبت‌نام کنند. در سال‌های قبل چنانچه دانش‌آموزی متولد نیمه دوم، حتی در روز دوم مهر، شش سال تمام بود نمی‌توانست در کلاس اول ثبت‌نام کند.
 • طبق آئین‌نامه اجرایی مدارس (مصوب ۱۴۰۰ شورای‌عالی آموزش‌وپرورش) این محدودیت برداشته شده و دانش‌آموزی که تا ۳۰ مهرماه شش سال داشته باشد، در صورت وجود شرایط تبصره ۱ ماده ۲۹ آئین‌نامه اجرایی مدارس، می‌تواند در کلاس اول ثبت‌نام شود.
 • ثبت‌نام در پایه اول ابتدایی برای متولدین مهرماه با تشخیص شورای مدرسه مشروط به وجود ظرفیت و امکانات پذیرش بلامانع است.

بیشتر بدانید:

سن ثبت نام کلاس اول ابتدایی و پیش دبستانی 1401-1402

سن ثبت نام اول ابتدایی و پیش دبستانی 1401-1402 در مدارس کل کشور از طریق سامانه پادا به شرح زیر است:

تاریخ تولد متعارف پیش دبستانی و پایه اول برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ :‌

 • پایه اول :‌ متولدین ۱۳۹۴/۰۷/۰۲ تا ۱۳۹۵/۰۷/۰۱
 • پیش دبستانی دوم : متولدین ۱۳۹۵/۰۷/۰۲ تا ۱۳۹۶/۰۷/۰۱
 • پیش دبستانی اول :‌ متولدین ۱۳۹۶/۰۷/۰۲ تا ۱۳۹۷/۰۷/۰۱

سایت پادا برای ثبت نام اینترنتی مدارس

سن ثبت نام کلاس اول + پیش دبستانی 1403 1


بیشتر بدانید:

شرایط ثبت نام کلاس اول نکات مهم درمورد سن ثبت نام کلاس اول و پیش دبستانی

 • – مطابق تبصره ۱ ماده ۲۹ آیین نامه اجرایی مدارس دانش آموزان متولد ۹۵/۰۷/۰۲ تا ۹۵/۰۷/۳۰ می توانند با درخواست اولیا و تایید شورای مدرسه در پایه اول ابتدایی ثبت نام نمایند.
 • – مطابق تبصره ۲ ماده ۲۹ آیین نامه اجرایی مدارس کودکان شش سال تمام (متولد ۹۴/۰۷/۰۲ تا ۹۵/۰۷/۰۱)‌به تشخیص اولیا و با درخواست کتبی به جای پایه اول در پیش دبستانی ثبت نام نمایند.
 •  اما همکاران محترم توجه نمایید ؛ این دو بند مربوط به آیین نامه اجرایی می باشد و ممکن است مناطق و استان ها باتوجه به شرایط امکان استفاده از این تبصره ها را ندهند و فقط با بازه صحیح ثبت نام اجازه ثبت نام در پایه اول یا پیش دبستانی را صادر نمایند.

نحوه ثبت نام کلاس اول و پیش دبستانی 1401-1402

نحوه ثبت نام کلاس اول و پیش دبستانی حضوری است. ثبت‌نام به علت شرایط کرونایی به صورت غیرحضوری نخواهد بود البته امکان ثبت نام توسط اولیای دانش‌آموزان در سامانه سیدا وجود دارد.

در سال تحصیلی جدید ثبت نام تمام دانش‌آموزان ورودی دوره‌های تحصیلی در مدارس دولتی و غیردولتی به صورت حضوری و از طریق سامانه سیدا( sida.medu.ir ) با مسئولیت مدیر مدرسه انجام می‌شود.

 • ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی از طریق مراجعه دانش‌آموزان به پایگاه‌های سنجش و اخذ تاییدیه از پایگاه، انجام می شود. ثبت‌نام میان‌پایه‌ها نیز بعد از برگزاری امتحانات نوبت دوم و اعلام نتایج نهایی در سامانه سیدا توسط مدیر مدرسه انجام می‌شود. حضور والدین جهت ثبت‌نام دانش‌آموزان میان پایه ضروری نیست.
 • دریافت هرگونه وجه در زمان ثبت‌نام به جز وجوه مربوط به بیمه حوادث دانش‌آموزی و کتب درسی ممنوع است.
 • دریافت وجوه مربوط به سرویس حمل‌ونقل دانش‌آموزان، کمک‌های مردمی، فعالیت‌های فوق برنامه و لباس کارگاهی نیز با هماهنگی و موافقت انجمن اولیا و مربیان مدرسه و با رعایت سایر قوانین و مقررات صرفاً بعد از شروع سال تحصیلی امکان‌پذیر خواهد بود.
 • مدارس هیئت امنایی از نوع مدارس دولتی محسوب شده و دریافت هر گونه وجه (به جز وجوه مربوط به بیمه حوادث دانش‌آموزی و کتاب‌های درسی) در زمان ثبت‌نام در این مدارس مجاز نیست. ضمناً در خصوص دریافت هزینه‌های خدمات آموزشی و پرورشی فوق برنامه این مدارس که به تصویب هیئت امنای مدرسه رسیده است، با رعایت دقیق مقررات پس از شروع سال تحصیلی اقدام لازم به عمل آید.
 • البته تشکیل پرونده تحصیلی (الکترونیکی / فیزیکی) دانش‌آموزان و ثبت مشخصات فردی والدین دانش‌آموز شامل نام، نام خانوادگی، کد ملی، شماره تلفن همراه، آدرس دقیق و کد پستی در سامانه سیدا جهت ثبت‌نام دانش‌آموز ضروری است.
 • محدوده‌بندی جغرافیایی مدارس بر عهده ستادهای ثبت‌نام استانی و منطقه‌ای بوده و احراز و تأیید مدارک محل سکونت دانش‌آموزان نیز بر عهده مدیران مدارس است.
 • رئیس ستاد ثبت‌نام دانش‌آموزان همچنین اعلام کرده است که علاوه بر نظارت کامل مدارس توسط ناظرین ستاد مرکزی ثبت‌نام و ستاد ثبت‌نام استان‌ها و مناطق، امسال نظارت اولیا نیز به صورت سیستمی و از طریق QR کد اختصاصی هر مدرسه انجام خواهد شد؛ لذا نصب آگهی QR کد مدارس بر روی تابلو اعلانات و در معرض دید اولیا ضروری است و یکی از ملاک‌های ارزیابی مدیران مدارس خواهد بود.
 • برگزاری آزمون و مصاحبه؛ ممنوع است. در بخش مقررات ثبت‌نام دانش‌آموزان در دستورالعمل اجرایی ثبت‌نام نوآموزان و دانش‌آموزان در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱، تاکید شده است که باید به منظور توزیع متوازن دانش‌آموزان، محدوده‌بندی جغرافیایی لحاظ شود و همچنین ثبت‌نام دانش‌آموزانی که والدین آنها هر دو شاغل هستند در مدرسه نزدیک به محل کار هر یکی از والدین بلامانع است.
 • همچنین برگزاری آزمون ورودی، مصاحبه و تعیین شرط معدل برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس دولتی جز در مواردی که مصوبه خاص وجود دارد و نیز هنرستان‌ها برای انتخاب رشته، ممنوع است. به طور ویژه، برگزاری هر گونه آزمون یا مصاحبه برای پذیرش دانش‌آموزان در دوره ابتدایی و پایه هفتم در مدارس غیردولتی ممنوع است.

والدین دانش آموزان می‌توانند در صورت عدم رعایت مقررات، شکایت و یا گزارش خود را از طریق سامانه شکایات آموزش و پرورش به نشانی www.shekayat.medu.ir جهت رسیدگی ارسال کنند. (ستاد نظارت بر ثبت‌نام اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران) جهت پاسخگویی به شکایات والدین تهرانی اعلام شده است.


مشاوره تلفنی برای ثبت نام اول ابتدایی و پیش دبستانی 

اولیای گرامی دانش آموزان کلاس اول پایه ابتدایی و پیش دبستانی اول و دوم می توانند برای ثبت نام دانش آموزان و رفع هرگونه ابهام در زمینه سن ثبت نام کلاس اول و پیش دبستانی، از طریق شماره تلفن مندرج در همین مقاله با کارشناسان سامانه مشاوره تحصیلی تماس بگیرند.

کارشناسان این سامانه تمام مراحل ثبت نام دانش آموزان اول ابتدایی را برای متقاضیان در سراسر کشور انجام می دهند. اولیای گرامی می توانند هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب در مهلت اعلام شده برای ثبت نام اول ابتدایی، تماس حاصل فرمایند.

برای مشاوره تلفنی ثبت نام مدارس ،انتخاب بهترین مدرسه نزدیک محل سکونت، اطلاع از میزان شهریه مدارس، زمان ثبت نام، شرایط ثبت نام ، زمان آغاز کلاس ها ، نحوه شرکت در کلاس، نحوه استفاده از اپلیکیشن شاد برای دانش آموزان کلاس اولی، با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس بگیرید:

لینک کوتاه : https://b2n.ir/u78024

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه سن ثبت نام کلاس اول + پیش دبستانی 1403

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی