جهت مشاوره در زمینه ثبت نام سنجش سلامت کلاس اولی ها

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 51461

سنجش سلامت کلاس اولی‌ ها

سنجش سلامت دانش آموزان کلاس اولی

والدینی که فرزند آن‌ها مهر سال ۱۴۰۳ به کلاس اول دبستان می‌رود باید نسبت به دریافت نوبت سنجش سلامت اقدام کنند. امسال سنجش سلامت کلاس اولی ها به تعویق نخواهد افتاد و در موعد مقرر انجام می شود. اولیا گرامی دانش آموزان می توانند برای نوبت گیری سنجش سلامت اقدام کنند. در ادامه از جزئیات کامل خبر مطلع می شوید:

تعویق نوبت گیری سنجش سلامت کلاس اولی ها 

نوبت گیری برای سنجش سلامت کلاس اولی ها، امسال به تعویق نخواهد افتاد و مطابق برنامه انجام می شود. اولیای محترم دانش آموزان می توانند برای نوبت گیری سنجش سلامت کلاس اولی ها اقدام کنند:


سایت سنجش سلامت دانش آموزان (کلیک کنید)

بر این اساس متولدین اول مهر ۱۳۹۶ تا اول مهر ۱۳۹۷ که در سال ۱۴۰۴ وارد پایه اول دبستان می‌شوند، الزاماً باید در برنامه سنجش بدو ورود شرکت کنند، در غیر این صورت امکان ثبت‌نام در پایه اول را نخواهند داشت. لازم به ذکر است که زمان بازگشایی سامانه محدود خواهد بود، بنابراین برای نوبت‌گیری اقدام سریع صورت پذیرد.

قابل توجه است که سنجش سلامت شامل ارزیابی‌های بینایی، دید رنگ، شنوایی، گفتاری، آمادگی تحصیلی، اختلالات جسمی حرکتی، اندازه‌گیری توده بدنی، قد، وزن، دهان و دندان، بیماری‌های جلدی (پوست و مو) و بیماری‌های نیازمند مراقبت ویژه است؛ همچنین بررسی وضعیت واکسیناسیون توسط مراقب سلامت در پایگاه سنجش انجام می‌شود.

همچنین غربالگری اختلالات یادگیری، نقص توجه و بیش‌فعالی و آسیب زبان و گفتار که در مراکز سنجش انجام خواهد شد. اگر نوآموز در هر یک از مراحل غربالگری بینایی، شنوایی و جسمی حرکتی مشکوک به مشکل باشد و نیاز به ارجاع به مرحله تخصصی داشته باشد ادامه سایر مراحل بر اساس دستورالعمل‌های بررسی وضعیت بینایی، شنوایی، جسمی حرکتی و طیف اوتیسم خواهد بود.

نحوه گرفتن نوبت سنجش پایه اول

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در مورد نحوه گرفتن نوبت سنجش پایه اول شرح داد که اولیا خودشان می توانند با مراجعه به پایگاه سنجش سلامت دانش آموران که نزدیک به محل سکونتشان است، برای نوبت گیری مراجعه کنند و در در زمان مشخص شده مراجعه کنند.

توجه داشته باشید که سایت سنجش سلامت دانش آموزان تغییر کرده و به جای https://sanjesh.healthehr.ir و http://h5.csdeo.ir  لازم است به آدرس سایت جدید سنجش سلامت my.medu.ir مراجعه کنید. 

فرآیند سنجش کلاس‌ اولی‌ها تغییر کرده است و انجام ثبت‌نام سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان از اسفند ماه 1401، در سایت my.medu.ir انجام می شود.


والدین محترم می توانند به آدرس زیر جهت انجام نوبت گیری مراجعه نمایند:

بیشتر بدانید:

زمان سنجش سلامت نوآموزان ابتدایی و پیش دبستانی • ایشان با بیان اینکه در سنجش بدو ورودبه دبستان سال تحصیلی جاری حدود یک میلیون و ۷۷۹ هزار و ۶۸۲ نفر نوبت گرفته بودند که کار سنجش یک میلیون و ۷۴۷ هزار و ۴۲۶ نفر انجام شده است اظهار کرد: با پیش‌بینی‌هایی که داشتیم آمار دانش آموزان سنجش شده ۱۰۳ درصد رشد داشته و یک علت بالاتر رفتن آمارها این بود که در یکی دو سال همه‌گیری کرونا، برخی دانش‌آموزان به مدرسه نرفته‌ بودند، یک علت دیگر نیز افزایش جمعیت اتباع خارجی بوده است.
 • وی افزود: در مقایسه با سال‌های گذشته، سرعت انجام کار و تعداد ارزیابی‌ها بیشتر بود. امسال، به جهت انجام سنجش سلامت سال متفاوتی برای ما بود، نیمی از پایگاه‌ها کارشان به اتمام رسیده و تعدادی دیگر برای سنجش پیش‌ دبستانی‌ها هنوز فعال هستند.
 • رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه سنجش سلامت پیش‌دبستانی‌ها از مدتی قبل آغاز شده افزود: حدود ۱۴۳ هزار و ۹۹۵ نوآموز پیش‌ دبستانی نوبت گرفته‌اند که تاکنون کار ارزیابی و سنجش ۱۲۳ هزار و ۶۱۴ نفرشان انجام شده است و اینها دیگر نیازی نیست برای ورود به کلاس اول دوباره سنجش شوند.
 • وی با اشاره به اینکه با سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک هماهنگ کرده‌ایم که مدیران مراکز پیش‌ دبستانی به صورت هدفمند و منظم نوآموزان را برای سنجش سلامت دانش آموزان معرفی کنند گفت: پایگاه‌های مشخص شده، فعلا استمرار فعالیت دارند تا بتوانیم جمع بیشتری را در برنامه امسال سنجش کنیم.

بیشتر بدانید:

مدارک لازم برای ثبت نام سنجش سلامت نوآموزان • وی همچنین اعلام کرد که می‌خواهیم سنجش سلامت بدو ورود به دبستان سال تحصیلی آینده را از همین آذر ماه یعنی یک ماه دیگر، آغاز کنیم و افزود: قاعدتا آنهایی که الان در سن پیش‌دبستانی هستند و در برنامه امسال وارد پروسه سنجش نشدند، اجبار دارند که از آذرماه حتما کار سنجش خود را انجام دهند.
 • رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی افزود: بنا داریم تا قبل از پایان سال ، بخش زیادی از افرادی که سال آتی به کلاس اول می‌روند را در قالب مدل جدید، سنجش کنیم و در نهایت آنهایی که باقی می‌مانند کارشان را از طریق پایگاه‌های موقت انجام می‌دهیم.
 • همچنین با اشاره به اینکه فعلا از پیش‌دبستانی‌های موجود، شروع می‌کنیم و در زمان معین خودش، اعلام عمومی خواهیم کرد که خانواده‌ها از آذرماه خودشان نسبت به نوبت‌ گیری سنجش سلامت کلاس اولی ها از پایگاه‌ها اقدام کنند اظهار کرد: در واقع این امکان برای خانواده‌ها فراهم می‌شود که علاوه بر اقدام از طریق مراکز، خودشان هم بتوانند پایگاه نزدیک به محل سکونتشان را انتخاب و در زمان مشخص شده مراجعه کنند.

بیشتر بدانید:

پایگاه سنجش سلامت پیش دبستانی  • وی ادامه داد: قرار است مراکز اختلالات یادگیری فعلی ما به عنوان پایگاه سنجش درنظر گرفته شوند. این مراکز در رویکرد جدید به مراکز جامع تبدیل می‌شوند و کار ارزیابی، سنجش و مداخلات تخصصی را برای دانش‌آموزان ارائه می‌دهند.
 • رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه سنجش سلامت هر ساله انجام و برای انجام ثبت‌نام در کلاس اول، الزامی است گفت: علت این تصمیم آن بود که در تابستان فشار زیادی روی آموزش و پرورش وجود داشت و باید غربالگری حجم زیادی از دانش آموزان طی تیر تا شهریورماه انجام می‌شد. این کار به دلایل مختلف، به‌موقع انجام نمی‌شد و طول می‌کشید و بعضا به مهر و آبان هم می‌رسید.
 • طریفی افزود: تاخیر در سنجش و تعویق نوبت گیری سنجش سلامت کلاس اولی‌ ها، مراحل برنامه‌ریزی نیروی انسانی، ثبت‌نام قطعی کلاس اول، کلاس‌بندی‌ها و ثبت سفارش کتب درسی را تحت تاثیر قرار می‌داد و باعث بی‌نظمی در فرایندهای جاری می‌شد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم سنجش سلامت دانش آموزان را از قبل سال جدید شروع کنیم که جزئیات آن را در فراخوان عمومی اعلام خواهیم کرد.
به این مقاله امتیاز دهید
منابع :

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام سنجش سلامت کلاس اولی ها

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی