جهت مشاوره در زمینه استفاده از خدمات سایت گمرک گوشی همراه

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 69804

سایت گمرک برای رجیستر گوشی همراه مسافری +پرداخت عوارض

 سایت گمرک برای رجیستر گوشی مسافری

در این مقاله لینک مستقیم ورود به سایت گمرک برای رجیستر گوشی همراه مسافری را در اختیار متقاضیان رجیستر گوشی موبایل خارجی گذاشته ایم. مسافران سفرهای خارجی که گوشی همراه خود را از خارج از کشور خریداری کرده اند لازم است برای پرداخت هزینه گمرک و رجیستر گوشی همراه خود اقداماتی را به صورت حضوری و آنلاین از طریق سایت گمرک برای رجیستر گوشی همراه مسافری به نشانی epl.irica.gov.ir انجام دهند. برای ورود به این سایت می توانید روی لینک زیر کلیک کنید، علاوه براین در ادامه راهنمای تصویری پرداخت گمرک گوشی همراه را به صورت کامل قرار داده ایم.

 سایت گمرک برای رجیستر گوشی همراه مسافری

درباره سایت گمرک برای رجیستر گوشی همراه مسافری باید بگوییم، کسانی که گوشی خارجی خریداری می کنند و مسافران سفرهای خارجی که گوشی همراه از خارج از کشور برای خود تهیه کرده اند لازم است برای استفاده بیشتر از یک ماه از خدمات اپراتورهای داخل کشور، گوشی همراه خود را ثبت نمایند.

قبل از مراجعه به سایت گمرک برای رجیستر گوشی همراه مسافری لازم است گوشی موبایل، در بدو ورود به کشور به صورت حضوری، اظهار شود؛ پس از آن لازم است اقدام به پرداخت هزینه گمرکی گوشی از سایت گمرک رجیستر گوشی کنند.

در این مرحله اطلاعات مسافر و گوشی همراه وی توسط گمرک ثبت و تایید می شود که این اطلاعات عبارتند از :

  • شناسه های مربوط به گوشی همراه (که بر روی جعبه گوشی درج شده است)
  • نام ونام خانوادگی مسافر
  • کد ملی مسافر (شناسه فراگیر اتباع)
  • شماره تماس مسافر
  • دیگر اطلاعات مربوط به گوشی همراه

پرداخت عوارض در سایت گمرک رجیستر گوشی همراه

مسافران پس از آنکه به صورت حضوری گوشی همراه خود را در گمرک ثبت کردند، به مدت یک ماه فرصت دارند عوارض گمرکی خود را در سایت گمرک برای رجیستر گوشی همراه پرداخت نمایند. در ادامه راهنمای کلی پرداخت گمرکی گوشی مسافری را شرح داده ایم.


1پس از ورود به سایت گمرک برای رجیستر گوشی همراه، در صفحه مقابل تیک “قبول دارم” را بزنید و اطلاعات درخواستی را وارد نمایید. سپس بر روی گزینه “ادامه” کلیک کنید:


سایت گمرک برای رجیستر گوشی همراه مسافریکد IMEI به تعداد شکاف های قرارگیری سیم کارت بستگی دارد و بر روی جعبه گوشی درج شده است. در صورتی که جعبه گوشی در دسترس نبود می توانید با شماره گیری #06#* کد مربوط به گوشی خود را مشاهده کنید.

در کادر مربوط به کد IMEI، فقط 15 رقم اول را بدون هرگونه علامت اضافی وارد نمایید. درصورتی که گوشی همراه شما دو سیم کارته است، لازم است با کلیک بر روی علامت مثبت (+) در پایین کادر سفید، کد IMEI سیم کارت دوم خود را وارد کنید.  


2در این مرحله می توانید پاسخ استعلام از سامانه همتا را مشاهده کنید. در صورتی که اطلاعات نمایش داده شده با برند و مدل گوشی همراه شما یکسان است بر روی گزینه “ادامه” کلیک کنید:


سایت گمرک برای رجیستر گوشی همراه مسافری3پس از ورود به مرحله بعد، نوع دستگاه، برند، مدل و مشخصات فنی را وارد نمایید و سپس بر روی گزینه “ادامه” کلیک کنید:


سایت گمرک برای رجیستر گوشی همراه مسافریتوجه

دقت داشته باشید اطلاعات گوشی همراه خود را به درستی در سایت رجیستری گمرک گوشی همراه وارد نمایید. در صورتی که اطلاعات ثبت شده با گوشی همراه شما مطابقت نداشته باشد ممکن است با وجود پرداخت عوارض، دستگاه شما ثبت نشود.

 


4در مرحله بعد، اطلاعات هویتی خود را وارد کنید. دقت داشته باشید حتما شماره سیم کارت، شماره گذرنامه و کد ملی شخص مسافر را وارد کنید. در غیر این صورت دسترسی به مرحله بعدی امکانپذیر نخواهد بود.سایت گمرک برای رجیستر گوشی همراه مسافری
5در این مرحله پس از دریافت کد امنیتی که به شماره سیم کارت وارد شده، ارسال می شود، این کد را در کادر وارد کنید و گزینه “ادامه” را انتخاب نمایید:


سایت گمرک برای رجیستر گوشی همراه مسافری6درمرحله بعد شناسه پرداخت، مبلغ تعیین شده عوارض گمرکی و اطلاعات ثبت شده شما نمایش داده می شود. در صورتی که اطلاعات نشان داده شده در سایت گمرک گوشی همراه مورد تایید است بر روی گزینه “پرداخت” کلیک کنید:


سایت گمرک برای رجیستر گوشی همراه مسافری
7پس از ورود به صفحه پرداخت، مراحل پرداخت اینترنتی عوارض گمرک را انجام دهید. پس از پرداخت عوارض، پیام پرداخت موفقیت آمیز را مشاهده می کنید.


سایت گمرک برای رجیستر گوشی همراه مسافری
 

سنجاقتوجه داشته باشید، حتما شناسه پرداخت، کد پیگیری بانکی و کد پیگیری داخلی را تا انتهای مراحل ثبت گوشی همراه خود در سامانه همتا، همراه خود نگهدارید./ سایت گمرک برای رجیستر گوشی

 8پس از تکمیل مراحل پرداخت به سایت گمرک برمی گردید. در این مرحله پیام موفیقت آمیز بودن ثبت شناسه گوشی همراه خود را مشاهده می کنید. پس از مشاهده پیغام گزینه “ارسال اطلاعات به همتا” را انتخاب نمایید:


 رجیستر گوشی همراه مسافریتوجهپس از آنکه گزینه ارسال به همتا را انتخاب کردید پیغام زیر را مشاهده می کنید:


 رجیستر گوشی همراه مسافری


توجهپس از ارسال اطلاعات از سایت گمرک گوشی همراه به سامانه همتا، پیامکی از سوی سامانه همتا برای شماره اعلام شده به گمرک در زمان اظهار گوشی همراه ارسال می شود.

1- در صورتی که شماره تماس اعلام شده به نام خود مسافر باشد، کد فعال سازی برای شماره اعلامی ارسال می شود.

2- در صورتی که شماره تماس اعلام شده به نام شخص مسافر نباشد، پیامکی با مضمون درخواست از مسافر نسبت به تهیه سیم کارت به نام خود ارسال می شود.

توجهدر این صورت و یا در صورتی که در لحظه ورود شماره تماسی اعلام نکرده باشید می توانید با تشکیل کارتابل در سامانه همتا و مراجعه به قسمت ثبت اطلاعات مسافری مطابق تصویر زیر، کد فعال سازی را دریافت نمایید./سایت گمرک برای رجیستر گوشی

برای ورود به کارتابل سامانه همتا از لینک زیر اقدام کنید:


 

کلیک برای تشکیل کارتابل در سامانه همتا:

اینجا کلیک کنید

 کارتابل همتا/ رجیستر گوشی همراه مسافریفعال سازی گوشی در سامانه همتا

توجهپس از دریافت و مشاهده کد فعالسازی، لازم است گوشی همراه خود را فعال نمایید. برای فعالسازی گوشی همراه خود طبق ویدئوی آموزشی زیر اقدام کنید:


عدم دریافت کد فعالسازی همتا

پرداخت موفق در سایت گمرک برای رجیستر گوشی همراه مسافری لزوما باعث ارسال اطلاعات به سامانه همتا نمی شود؛ زیرا ممکن است گاهی اوقات گمرک با توجه به قوانین و مقررات مربوطه، گوشی همراه مسافری را فاقد شرایط ثبت تشخیص داده و اطلاعات آن را به سامانه همتا ارسال نکند.

بنابراین اگر عوارض گمرکی گوشی همراه خود را پرداخت کرده اید اما گوشی همراه شما در سامانه همتا ثبت نشده است، لازم است موضوع را از گمرک پیگیری کنید. در صورت نیاز به تکمیل و ویرایش اطلاعات، اقدامات لازم انجام شده و اطلاعات اصلاح شده شما از طرف گمرک به سامانه همتا ارسال می شود.تلفن تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاورخلاصه مطلب

مسافران سفرهای خارجی که گوشی همراه خود را از خارج از کشور تهیه کرده اند و افرادی که گوشی خارجی در ایران خریداری کرده اند، لازم است در بدو ورود به کشور نسبت به اظهار گوشی همراه خود اقدام کنند و پس از آن با مراجعه به سایت گمرک برای رجیستر گوشی همراه، عوارض گمرکی گوشی خود را پرداخت نمایند. در این مقاله راهنمای تصویری پرداخت عوارض گمرک گوشی همراه را به صورت کامل شرح داده ایم.

همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات سایت گمرک رجستری گوشی همراه با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس حاصل فرمایید. کارشناسان این سامانه از ساعت 8 صبح تا 12 شب از طریق سیستم مشاوره تلفنی پاسخگوی تمامی سوالات شما عزیزان در سراسر ک

ستند.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه استفاده از خدمات سایت گمرک گوشی همراه

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی