کد خبر : 51645
- بازدید

سایت واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش my.medu.ir


جهت مشاوره در زمینه سایت واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش my.medu.ir

ورود به سایت خدمات الکترونیک آموزش و پرورش

سایت خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir تحت نظارت آموزش و پروش، با هدف ارائه خدمات گوناگون به دانش آموزان، فرهنگیان و سایر افراد راه اندازی شده است. هر گروه از کاربران می توانند با ورود به این سامانه از خدمات مورد نظر خود، استفاده کنند. سامانه my.medu.ir راه ورود به سایت های زیر مجموعه آموزش و پرورش است.

در واقع، سایت واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش یک سامانه است که از آن به عنوان درگاهی برای ورود و استفاده از امکانات سازمان های تابعه وزارت آموزش و پرورش استفاده می شود. کاربران گرامی می توانند جهت ورود و استفاده از این سامانه به آدرس اینترنتی my.medu.ir مراجعه کنند.

توجه داشته باشید که اولیا، دانش آموزان، فرهنگیان و سایر افراد می توانند با ورود به این سایت از امکانات متنوعی مانند دریافت کارنامه، دریافت فیش حقوقی فرهنگیان، حکم کارگزینی، دریافت سوابق تحصیلی و ثبت شکایات از مدارس استفاده کنند. ما درا این مقاله علاوه بر لینک ورود مستقیم به سامانه my.medu.ir، راهنمای تصویر برای ورود به سامانه را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم:


آموزش و پرورش

معرفی سایت واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش my.medu.ir

سایت واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش در واقع سامانه ای است که آموزش و پروش برای فرهنگیان، اولیا، دانش آموزان و دیگر کاربرانی که نیازمند استفاده از خدمات مرتبط با آموزش و پرورش هستند طراحی کرده است. این کاربران می توانند با ورود به سامانه وارد تمامی سایت های مورد نیاز خود و سازمان های تابعه آموزش و پرورش شوند.

سایت واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به آدرس my.medu.ir می باشد و دارای سه بخش برای گروه های مختلف کاربران است. در ادامه مقاله به بررسی هریک از این بخش ها پرداخته شده ایم می توانید با تمامی امکانات این سامانه آشنا شوید.

فیلم نحوه دریافت کارنامه از مای مدو


بخش خدمات الکترونیک فرهنگیان

در بخش خدمات الکترونیک فرهنگیان، فرهنگیان عزیز می توانند با استفاده از کد ملی و رمز عبور خود که همان رمز ورود به سامانه رتبه بندی معلمان می باشد وارد شوند و به این ترتیب از امکاناتی نظیر دریافت فیش حقوقی، حکم کارگزینی، سوابق، رتبه بندی فرهنگیان و دیگر خدمات استفاده نمایند.

بخش خدمات الکترونیک دانش آموزان

دانش آموزانی که می خواهند برای پیش ثبت نام در مدارس اقدام نمایند دیگر نیاز به ورود به سامانه دانلود کتاب درسی، نیازی به جستجوی آدرس اینترنتی این سامانه ندارند، بلکه می توانند از طریق سامانه خدمات الکترونیک، برای دریافت کارنامه و دیگر خدمات اقدام کنند. به طور مثال دانش آموزانی که نیازمند دریافت مدرک تحصیلی هستند، نیاز نیست نشانی emt.medu.ir را در مرورگر خود جستجو کنند، بلکه از طریق ورود به سامانه خدمات الکترونیک، می توانند بر روی منو استعلام مدرک تحصیلی کلیک کنند تا مستقیما به سایت emt.medu.ir وارد شوند و درخواست تاییدیه تحصیلی خود را ثبت نمایند.

راهنمای ورود دانش آموزان به My.medu.ir

💠راهنمای ورود دانش آموزان به:
My.medu.ir

✅ انتخاب نقش دانش آموز از منوی انتخاب نقش.
✅کاربری : کدملی دانش آموز
✅رمز : شماره سریال 6 رقمی شناسنامه

💠جهت ورود مدیران به
My.medu.ir :

✅ انتخاب نقش فرهنگی از منوی انتخاب نقش.
✅ کاربری : کدملی مدیر
✅ رمز : رمز رتبه‌بندی

در my.medu.ir با انتخاب دسترسی دانش آموز و کد ملی و سریال شناسنامه دانش آموز وارد شده و به نقل و انتقالات ،گواهی اشتغال ،…. دسترسی پیدا کنید .

بخش خدمات الکترونیک عموم

 متقاضیانی که در سال های گذشته مدرک تحصیلی خود را دریافت نموده اند و خواهان استعلام از مدارک تحصیلی دیپلم و یا پیش دانشگاهی خود می باشند، می توانند با انتخاب منو مربوطه اقدام به دریافت استعلام مدرک تحصیلی خود از آموزش و پرورش نمایند. همچنین والدین می توانند شکایات خود از مدارس را ثبت و یا از شهریه مدارس غیردولتی آگاه شوند. گزینه دیگر این بخش مشارکت در مدرسه سازی می باشد، که متقاضیان می توانند با کلیک بر روی این گزینه به سایت جامعه خیرین مدرسه ساز مراجعه نمایند.

نحوه ورود به سایت واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش my.medu.ir

متقاضیان استفاده از امکانات پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش می بایست برای ورود به این سامانه ابتدا در مرورگر خود آدرس سایت my.medu.ir را وارد نمایند و در مرحله بعد از منوی باز شده اقدام به انتخاب گزینه مورد نظر کنند. لازم به ذکر است که بیشتر گزینه ها و منوهای موجود در سایت، کاربران را به سایت مربوط به آن خدمات ارجاع می دهند که با توجه به نوع خدمت درخواستی ممکن است اطلاعات متنوعی از کاربران خواسته شود.برای ورود مستقیم به سایت my.medu.ir کلیک نمایید.کاربران در سامانه واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش امکان ثبت نام یا عضویت ندارند، زیرا این سامانه به طور مستقیم هیچ خدماتی را ارائه نمی کند و کاربران نیازی به داشتن پنل شخصی ندارند. بلکه هدف این سامانه این است که به عنوان ابزاری برای دسترسی ساده به سایت های زیر نظر آموزش و پرورش به کار رود.

به این معنی که کاربران شامل دانش آموزان، فرهنگیان و معلمان برای ورود به سایت های آموزش و پروش (نظیر سایت کارنامه، سایت ثبت نام کتاب درسی، سایت استعلام مدرک تحصیلی، سایت فیش حقوقی و احکام و …) نیازی ندارند آدرس هر سایت را به خاطر بسپارند، بلکه کافیست وارد سامانه خدما الترونیک آموزش پرورش شوند و با کلیک بر روی هر لینک مرتبط با درخواست، به سامانه مورد نظر خود وارد شوند.

در سامانه واحد خدمات الکترونیک آموزش و پروش، اکثر منوها و گزینه های معرفی شده در این سامانه، راهی برای ورود به سایر سایت ها و سازمان های تابعه وزارت آموزش و پرورش هستند.

فرهنگیان می توانند با وارد کردن کد ملی و کد پرسنلی که همان رمز عبور سامانه رتبه بندی است، وارد این سامانه شوند و سایر کاربران  نیز می توانند با کد ملی و از طریق پنجره درگاه دولت، برای ورود و استفاده از امکانات سایت اقدام نمایند. در ادامه راهنمای تصویری ورود به سایت واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش را مشاهده می کنید:


ابتدا آدرس سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش my.medu.ir را در مرورگر خود سرچ کرده و یا از لینک مستقیمی که در بالا قرار داده شده است، استفاده نمایید.

در مرحله دوم روی گزینه مورد نظر خود در هریک از ستون های مربوطه کلیک کرده و اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.


my.medu.ir

دانش آموزان مدارس تیزهوشان و شاهد و اولیای گرامی می توانند برای پیش ثبت نام در مدارس شاهد، ثبت نام مدارس تیزهوشان، دریافت و مشاهده کارنامه دانش آموزان و سایر خدمات آموزش و پرورش از سایت پادا نیز استفاده کنند که در مقاله معرفی شده در زیر به بررسی تمامی امکانات سایت پادا پرداخته شده است.

خدمات الکترونیک فرهنگیان سایت my.medu.ir

فرهنگیان با ورود به سایت واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش می توانند از منوهای مختلف و کاربردهای متنوع استفاده کنند. با ورود به نشانی my.medu.ir سه ستون را مشاهده می کنید، اولین گزینه ای که در ستون خدمات الکترونیک فرهنگیان درج شده، گزینه دریافت فیش حقوقی است. فرهنگیان می توانند از طریق وارد کردن کدملی و کلمه عبور خود وارد سامانه شوند و فیش حقوقی خود را دریافت کنند. فرهنگیان عزیز توجه داشته باشند که کلمه عبور، همان کلمه عبور سامانه رتبه بندی است.

گزینه های بعدی در ستون خدمات الکترونیک فرهنگیان، حکم کارگزینی و خلاصه سوابق کاری فرهنگیان است. کاربرانی که قصد دریافت حکم های مربوط به استخدام یا تغییر شرایط استخدامی و در کل موضوعات مربوط به استخدام را دارند، می توانند از این گزینه ها استفاده کنند.


یکی از امکانات موجود در این سامانه، منوی رتبه بندی معلمان است و معلمان می توانند با کلیک روی گزینه مورد نظر و ورود به سایت اصلی رتبه بندی، برای بارگذاری مدارک رتبه بندی معلمان مانند مدارک تحصیلی، کتب تالیف شده و تقدیرنامه های خود اقدام نمایند.


توجه داشته باشید که بعضی از گزینه های معرفی شده در ستون خدمات الکترونیک فرهنگیان، نظیر درخواست صدور کارت پرسنلی، گواهی حقوق و کسر از حقوق، نقل و انتقال و ارزشیابی سالانه در حال فعال سازی است. فرهنگیان می توانند برای انجام این امور می توانند به صورت حضوری به آموزش و پرورش مراجعه کنند و یا از وارد سامانه های وزارت آموزش و پرورش شوند.


حتما بخوانید: سایت ثبت نام کارت شناسایی فرهنگیان 

خدمات الکترونیک دانش آموزان سایت my.medu.ir

از خدمات الکترونیک که دانش آموزان و اولیا می توانند در سایت واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش از آن استفاده کنند، بخش پیش ثبت نام مدارس است. دانش آموزان بعد از ورود به این سامانه از طریق ستون خدمات الکترونیکی دانش آموزان، می توانند روی گزینه اول که پیش ثبت نام مدارس است، برای پیش ثبت نام و تکمیل مدارک خواسته شده اقدام نمایند. این گزینه در واقع همان لینک مستقم ورود به سایت ثبت نام مدارس است.


از دیگر گزینه های این ستون، می توان به بخش فایل کتب درسی، استعلام مدرک تحصیلی و گواهی اشتغال به تحصیل اشاره کرد. دانش آموزان می توانند با وارد کردن کد ملی و اطلاعات دیگر مانند رمز همگام یا رمز پادا، وارد سامانه دریافت کارنامه و سایر سامانه ها شوند. توجه داشته باشید که دانش آموزان می توانند برای دسترسی به این امکانات نظیر دریافت کارنامه، به طور مستقیم به نشانی سامانه مورد نظر وارد شوند. به طور مثال می توانند برای دریافت کارنامه خود به صورت اینترنتی، از سایت پادا نیز استفاده کنند.


به دلیل جدید بودن سامانه واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش ، ممکن است دانش آموزان یا فرهنگیان، با گزینه هایی مانند دریافت سوابق تحصیلی، برنامه هفتگی و کارت امتحانات نهایی و … آشنایی نداشته باشند، این گزینه ها هم اکنون در حال تکمیل و فعالسازی هستند. متقاضیان این خدمات می توانند درصورت فعال نبودن هر یک از این لینک ها، به طور مستقیم به سایت های همگام و پادا دانش آموزی و … مراجعه کنند.


حتما بخوانید: گواهی اشتغال به تحصیل


خدمات الکترونیک عموم سایت my.medu.ir

آخرین ستون در صفحه نخست سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش،  برای استفاده از خدمات ارائه شده توسط آموزش و پرورش برای کاربرانی غیر از فرهنگیان و دانش آموزان است. افرادی که قصد کمک و مشارکت در طرح های مدرسه سازی آموزش و پرورش را دارند، می توانند با انتخاب گزینه مربوطه به سایت جامعه خیران مدرسه ساز وارد شوند. علاوه براین خیران می توانند برای اهدا کمک های خود به سایت مهر مدرسه مراجعه کنند.


والدین دانش آموزان می توانند برای اطلاع از شهریه مدارس غیردولتی و انجام مراحل ثبت نام فرزندان خود و یا برای ثبت شکایت از مدرسه از طریق ورود به سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش اقدام نمایند.


یکی دیگر از گزینه های موجود در این سامانه، گزینه جست و جوی مدارس در مناطق و شهر های مختلف است. اولیا می توانند برای آشنایی با بهترین مدارس و مشاوره و برنامه ریزی مدرسه تا کنکور، مقاله زیر را مطالعه نمایند.


حتما بخوانید: مشاوره برنامه ریزی درسی مدرسه و کنکور
سایر امکانات پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش my.medu.ir

سایت پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش یک سامانه جدید است که تحت نظارت آموزش و پرورش فعالیت می کند. از مهم ترین اهداف سامانه my.medu.ir، صرفه جویی در وقت کاربران و جلوگیری از رفت و آمد های غیر ضروری در مراکز آموزش و پرورش استان و شهرها بوده و موجب تسریع در انجام امور می شود.


متقاضیان می توانند با توجه به نوع درخواست و گروه کاربری که دارند (دانش آموز- فرهنگیان- عموم)، از خدمات این سامانه استفاده نمایند. همانطور که در این مقاله شرح دادیم، سامانه خدمات الکترونیک، راهی برای ورود به سایت سازمان های زیر مجموعه و تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش است و از طریق این سامانه می توان به تمامی خدمات ارائه شده توسط آموزش و پرورش دسترسی داشت.


کارشناسان سامانه صدای مشاور هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب، آماده پاسخگویی به سوالات و ابهامات شما عزیزان در زمینه سایت واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش هستند. از طریق تماس با مشاوره تحصیلی تلفنی صدای مشاور می توانید از خدمات راهنمایی تلفنی استفاده نمایند:

کانال تلگرام مدارس


جهت مشاوره در زمینه سایت واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش my.medu.ir
خرید بسته
پیام رسان های خبرینو

برچسب ها :

ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 3810
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی: 79 − = 78

نصب اپ دانش آموزی