جهت مشاوره در زمینه پیگیری مرسوله پستی در سایت اداره پست

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 72048

ورود به سایت اداره پست – پاسخگویی آنلاین Post.ir

ورود به سایت اداره پست - پاسخگویی آنلاین Post.irسایت اداره پست به نشانی post.ir  ارائه دهنده امکانات بسیاری به عموم مردم می باشد. کاربران می توانند با مراجعه به این سامانه از پاسخگویی آنلاین، برای پیگیری مرسولات پستی خود و سوالات دیگر استفاده کنند. در ادامه به معرفی سایت شرکت ملی پست و امکانات آن پرداخته ایم.


ورود به سایت اداره پست Post.ir

سایت اداره پست، سیستم پاسخگویی آنلاین خود را راه اندازی کرده است با ورود به سایت اداره پست به آدرس post.ir می توان درخواست ها را به صورت آنلاین پیگیری کرد. کاربران با مراجعه به سایت و کلیک برروی گزینه پاسخگویی آنلاین می توانند پاسخ سوالات خود را دریافت کنند و دیگر نیازی به مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی به مرکز پاسخگویی نداشته باشند. برای ورود به سایت اداره پست می توانید برروی لینک زیر کلیک کنید و طبق مراحل اقدام کنید:

توجهبرای استفاده از سیستم پاسخگویی آنلاین سایت شرکت ملی پست، ابتدا از لینک بالا وارد سایت شده و سپس برروی گزینه “گفتگوی آنلاین” کلیک کنید تا کادر پاسخگویی نمایش داده شود:

پاسخگویی آنلاین اداره پست
توجهاطلاعات درخواستی را وارد کرده و سپس برروی گزینه شروع کلیک کنید سپس می توانید سوال خود را در کادر تایپ کنید و پاسخ را مشاهده نمایید:

پاسخگویی آنلاین اداره پستخدمات سایت اداره پست

از جمله خدمات سایت اداره پست می توان به دریافت گواهی کد پستی، پاسخگویی به سوالات در خصوص بسته های پستی، محاسبه نرخ پستی، رهگیری مرسولات و غیره اشاره کرد. در این قسمت لیست کامل امکانات میز خدمت الکترونیک را شرح داده ایم، همچنین مراحل استفاده از این خدمات را به صورت راهنمای تصویری توضیح داده ایم:

امکانات میز خدمت الکترونیک:

توجهپست ویژه

توجهپست پیشتاز

توجهپست سفارشی

توجهپست امانت

توجهصدور گواهی کد پستی ده رقمی

توجهپاسخ به استعلام کد پستی

توجهارائه خدمات پستی تجارت الکترونیک

توجهپست مستقیم

توجهارائه خدمات اسناد و مدارک مفقودی (پست یافته)

توجهارائه تمبر یادبود

توجهارائه تمبر اختصاصی

توجهپست جواب قبول

توجهپست عادی

توجهقوانین و مقررات پستی

توجهاستاندارد سرویس ها

توجهفرم توافقنامه سطح خدمات

توجهمقررات صدور و ورود کالا

توجهمرسولات غیرقابل توزیع

توجهزمانبندی مرسولات بین المللی

توجهسامانه ملی خدمات دولت

توجهسوالات متداول

توجهنظر سنجی

توجهامار و اطلاعات

توجهصندوق شخصی

توجهخدمات قراردادی

توجهپست صوتی

توجهپست دو قبضه/قبض دوم

توجهپست تبلیغ

توجهباجه های ارائه دهنده خدمات مبتنی بر اینترنت

توجهسرویس کرایه در مقصد

توجهکوپن رپنس بین المللی

توجهالو پیک

توجهپستخونه

توجهکارت پستال

توجهپست بار

راهنمای استفاده از امکانات میز خدمت الکترونیک:

توجهپس از ورود به سایت اداره پست برروی گزینه میز خدمت الکترونیکی در بالای صفحه کلیک کنید:

سایت اداره پستتوجهسپس برروی گزینه “میز خدمت” کلیک کنید:

سایت اداره پستتوجهپس از ورود با کلیک برروی هر بخش می توانید از امکانات آن بهرمند شوید:

سایت اداره پستثبت شکایت در سایت اداره پست

برای ثبت شکایت در سایت اداره پست می توانید به راحتی و به صورت آنلاین بدون نیاز به مراجعه حضوری اقدام کنید. برای این کار لازم است ابتدا وارد سایت شده و طبق مراحل زیر به سامانه الکترونیکی پاسخگویی به شکایات مراجعه کرده و شکایت خود را ثبت نمایید.

توجهپس از ورود به سایت، موس را بروی گزینه “ارتباط با مشتری” نگهداشته تا منو نمایش داده شدو .سپس برروی گزینه “دریافت شکایات” کلیک کنید:

ثبت شکایت در سایت اداره پستتوجهپس از ورود به سامانه الکترونیکی پاسخگویی به شکایات برروی گزینه “ثبت شکایت” کلیک کنید:

ثبت شکایت در سایت اداره پست
توجهسپس گزینه مربوط به خود را انتخاب کنید:

ثبت شکایت در سایت اداره پست
توجهپس لز مطالعه دقیق توضیحات تیک گزینه مشخص شده را بزنید

ثبت شکایت در سایت اداره پست
توجهدرصورتی که پس از مطالعه توضیحات، همچنیان قصد ثبت شکایت دارید برروی گزینه “ثبت شکایت” کلیک کنید در غیر این صورت گزینه “برو به سامانه رهگیری مرسولات” را انتخاب کنید:

ثبت شکایت در سایت اداره پست
توجهدر مرحله بعدی شماره تلفن همراه خود را وارد کرده و برروی گزینه “ارسال کد تایید” کلیک کنید، سپس کد تایید دریافت شده را در کادر بعدی وارد کرده و برروی گزینه “بررسی و ادامه” کلیک کنید:

ثبت شکایت در سایت اداره پست5توجهاطلاعات درخواستی را وارد کرده و برروی گزینه “مرحله بعدی” کلیک کرده و شکایت خود را ثبت نمایید:

ثبت شکایت در سایت اداره پست
پیگیری شکایات در سایت اداره پست

پیگیری شکایات در سایت اداره پست، یکی دیگر از امکانات سامانه پاسخگویی آنلاین است. در صورتی که قبلا در سایت شرکت ملی پست ایران ثبت شکایت کرده اید می توایند طبق مراحل زیر شکایت خود را پیگیری کنید:

توجهپس از ورود به سایت اداره پست و انتخاب گزینه ثبت شکایات، گزینه “پیگیری” را انتخاب کنید:

پیگیری شکایت در سایت اداره پستتوجهدر این مرحله، کد ملی و شماره پیگیری شکایت خود و عبارت امنیتی را وارد کرده و برروی گزینه “جستجو” کلیک کنید:

پیگیری شکایت در سایت اداره پست
اپلیکیشن پستخونه اداره پست

شرکت ملی پست، اپلیکیشنی با نام اپلیکیشن پستخونه اداره پست، برای ارائه خدمات آنلاین طراحی و ارائه کرده است. کاربران می توانند با دریافت و نصب این اپلیکیشن برروی گوشی هوشمند، سفارشات پستی خود را ثبت کنند و پس از دریافت کد پیگیری موقت با مراجعه به نزدیکترین باجه پستی، بسته خود را ارسال کنند. با استفاده از این اپلیکیشن دیگر نیازی به طی کردن مراحل اداری به صورت حضوری نیست.

اپلیکیشن پستخونه بخشی دیگر تحت عنوان میز خدمت دارد که کاربران می توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری، از سرویس های پستی و نرخ خدمات مطلع شوند، مرسولات خود را پیگیری کرده، کد پستی دریافت کنند، آدرس دفاتر پستی را مشاهده کرده و نزدیکترین دفتر را پیدا کنند، شکایت ها و نظرات خود را مطرح کرده از امکانات بسیار دیگری استفاده کنند.

اپلیکیشن پستخونه اداره پستتوجهبرای نصب این اپلیکیشن می توانید به سایت اداره پست مراجعه کرده و از لینک های مندرج در صفحه، نسبت به دانلود اپلیکیشن اقدام کنید. برای این منظور ابتدا وارد سایت شده و از منوی چند رسانه ای گزینه “اپلیکیشن” را انتخاب نمایید:

اپلیکیشن پستخونه اداره پست
توجهسپس با کلیک برروی هرکدام از لینک ها می توانید اپلیکیشن را دانلود و نصب کنید:

اپلیکیشن پستخونه اداره پست

تلفن تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور

خلاصه مطلب

سایت اداره پست، امکانات بسیاری را به صورت آنلاین به عموم مردم ارائه میدهد. همچنین کاربران می توانند برای دریافت پاسخ سوالات خود از سیستم پاسخگویی آنلاین استفاده کنند. در این مقاله تمامی مراحل استفاده از سیستم پاسخگویی آنلاین، میز خدمات الکترونیک، سامانه ثبت و پیگیری شکایات را همراه با راهنمای تصویری شرح داده ایم.

شرکت ملی پست برای تسهیل ارائه خدمات اپلیکشینی با عنوان اپلیکیشن پستخونه طراحی و ارائه کرده است. تمامی خدمات آنلاین سایت اداره پست در این اپلیکیشن قابل دسترسی می باشد. همچنین کاربران می توانند سفارشات پستی خود را در این برنامه ثبت کرده و کد پیگیری موقت را دریافت کنند، سپس با مراجعه به باجه پستی اقدامات ارسال مرسوله خود را انجام دهند.

همچنین می توانید برای اطلاع نحوه پیگیری مرسوله پستی خود در سایت اداره پست، از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد با  شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس حاصل فرمایید. کارشناسان این سامانه از ساعت 8 صبح تا 12 شب، از طریق سیستم مشاوره تلفنی پاسخگوی تمامی سوالات شما عزیزان در سراسر کشور هستند.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه پیگیری مرسوله پستی در سایت اداره پست

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی