جهت مشاوره در زمینه استفاده از خدمات آنلاین سامانه ذینفعان بازار سرمایه

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 67031

سامانه ذینفعان بازار سرمایه- ddn.csdiran.ir

ورود به سامانه ذینفعان بازار سرمایه

در این مقاله، لینک ورود به سامانه ذینفعان بازار سرمایه  به آدرس ddn.csdiran.ir و همچنین نکات مهم درمورد بازار سرمایه سجام را شرح داده ایم. اگر قصد فعالیت در بازار سرمایه را دارید، اطلاح درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه را بارها خواهید شنید. سامانه ذینفعان بازار سرمایه سجام، حت نظارت سازمان بورس برای سهولت فعالیت افراد در بازار سرمایه در حال فعالیت و در دسترس است.

سایت سامانه ذینفعان بهترین واسطه بین افراد فعال در بازار سرمایه محسوب می شود تا بتوانند به راحتی از این درگاه برای امور آنلاین استفاده کنند. لازم است با خدمات و اهدافسامانه ذینفعان بازار سرمایه سجام آشنا شوید، در این مطلب به شرح نکات مهم در این زمینه پرداخته ایم.

برای ورود به درگاه سامانه ذینفعان، ابتدا می بایست به سایت درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه به آدرس ddn.csdiran.ir وارد شده و در ادامه، مراحل زیر را اجرا کنید:

 • بعد از اینکه بر روی گزینه ورود کلیک کنید، کد تائید 5 رقمی به شماره موبایلی که در سامانه سجام ثبت کرده اید، ارسال خواهد شد.
 • کد ارسال شده باید در قسمت مرتبط وارد شود و بر روی کلمه ورود کلیک گردد.
 • سپس صفحه ای برای شما باز خواهد شد. حالا لازم است که یک رمز عبور برای صفحه اختصاصی تان تعریف کنید.
 • این رمز می بایست 8 کاراکتر داشته باشد که در آن حروف بزرگ و کوچک به انگلیسی، اعداد و علامت های خاصی گنجانده شده باشد.
 • در این مرحله، باید رمز مورد نظر خود را که مطابق با شرایط ذکر شده ایجاد کرده اید، در قسمت 1 و 2 وارد نمایید.
 • بعد از اینکه کد امنیتی را در قسمت 3 وارد کردید، بر روی دکمه ورود کلیک کرده و وارد صفحه اختصاصی تان شوید.
 • پس از اینکه به درگاه وارد شدید، یک صفحه برای شما باز می شود. سمت راست صفحه در قسمت بالا می توانید نام خانوادگی و تصویرتان را ببینید.

معرفی سامانه ذینفعان سرمایه

سامانه ذینفعان سرمایه سجام، در جهت افزایش سرعت معاملات و همچنین به حداکثر رساندن امنیت بازار فعالیت می کند و این یکی از اقدامات مفید و سودمندی که سازمان بورس و اوراق بهادار است.سامانه ذینفعان سرمایه در سامانه ای تحت عنوان سمات در دسترس کاربران قرار گرفته است. سامانه ذینفعان یک واسطه موثر بین افراد فعال در بازار بورس به شمار می رود. درگاه ذینفعان بازار سرمایه با نام اختصاری ddn نیز شناخته می شود.

توجه داشته باشید که ذینفعان بازار سرمایه در هر کدام از گروه ها که باشند، می توانند خدمات این درگاه را دریافت کنند. اگر در بازار بورس و فرابورس سهام دارید، ناشر می باشید، یا از سمت نهادهای نظارتی در بازار بورس فعالیت می کنید، این امکان را دارید که از خدمات این درگاه بهره مند شوید. این درگاه به صورت غیر حضوری به سرمایه گذاران خدمات متنوعی را ارائه می کند. به همین دلیل میزان مراجعه حضوری افراد کاهش یافته و می توانند خدمات مدنظرشان را در حداقل زمان ممکن و با سرعت بالا دریافت کنند.


خدمات درگاه سامانه یکپارچه ذینفعان

به جای اینکه بخواهید به شرکت های سپرده گذاری مرکزی مراجعه کنید، کافیست با سامانه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه آشنایی لازم را داشته باشید. از جمله خدماتی که توسط این درگاه ارائه می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان مشاهده میزان دقیق هر سهم در بازار بورس
 • مشاهده کارگزار ناظر سهام
 • اطلاع از سود هر سهام
 • اطلاع از تاریخ برگزاری مجامع عمومی شرکت ها
 • امکان مشاهده گردش های معاملات در بازار
 • شرکت الکترونیکی در مجامع عمومی
 • اطلاع و بررسی وضعیت بازار
 • مشاهده اطلاعات ثبت نامی در سجام

نحوه استفاده از سامانه ذینفعان بازار سرمایه

برای دسترسی پیدا کردن به درگاه یکپارچه سامانه ذینفعان بازار سرمایه، راه حل های متعددی پیش روی شماست. از طریق هر یک از این راه ها می توانید به تمامی خدمات درگاه ذینفعان دسترسی داشته باشید.

1- استفاده از سایت سمات

از این طریق شما می توانید با مراجعه کردن به سایت سمات به نشانی csdiran.ir از خدمات این درگاه استفاده کنید. این سایت اولین مرجع برای استفاده از خدمات درگاه بازار سرمایه است.

2- استفاده از نسخه تحت وب این درگاه

این امکان در اختیار شما قرار داده شده است تا بتوانید بدون نیاز به نصب هیچگونه نرم افزاری و فقط با استفاده از نسخه تحت وب درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه امکان استفاده از خدمات این درگاه را داشته باشید.

3- استفاده از اپلیکیشن های دارای دسترسی به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه

اپلیکیشن هایی در سیستم عامل های اندروید و ios قابل نصب است که امکان دسترسی به این درگاه را در اختیار افراد قرار می دهد. در صورتیکه صاحب هرگونه تلفن همراه باشید، می توانید اپلیکیشن های مربوطه را نصب و از خدمات مربوطه به ساده ترین شکل ممکن استفاده کنید.

درگاه یکپارچه ذینفعان شامل چه قسمت هایی است؟

قسمت های زیادی در سامانه ذیبفعان بازار سرمایه وجود دارد که در ادامه به بررسی برخی از آن ها می پردازیم.

سبد دارایی

در این قسمت، اطلاعات مرتبط با دارایی سهامدار قابل مشاهده است. از جمله این اطلاعات می توان به کد سهامدار، نماد شرکت، ارزش هر سهم، نام شرکت، نوع دارایی، کارگزار ناظر و وضعیت کد سهامداری اشاره کرد.

اطلاعات نماد

در این قسمت می توانید به نماد شرکت ها دسترسی داشته باشید. همچنین تعداد سهمی که سهامدار از این شرکت دارد، همراه با ارزش ریالی آن نشان داده می شود.

وضعیت کد سهامداری

برخی از سرمایه گذاران دارای چندین کد بورسی هستند که همین مسئله باعث ایجاد مشکلاتی برای سهامداران قدیمی خواهد شد. وضعیت کد سهامداری، کد بورسی را مشخص می کند. در صورتیکه کد بورسی در یک سهم غیر فعال باشد، به این معنی است که سهامدار امکان انجام معامله را ندارد و باید مشکل را رفع کند. تا زمانیکه کد بورسی فعال نگردد، انجام معامله با کد بورسی غیر فعال غیر ممکن خواهد بود.

کارگزار ناظر

در این قسمت معامله گران می توانند از شرکت کارگزار اطلاعاتی کسب کنند. سهامداران این امکان را دارند که با مشاهده این قسمت کارگزار ناظر سهام خود را بشناسند.

مجامع

در این قسمت آگهی دعوت مرتبط با مجامع نهادهای موجود قابل مشاهده است.


برای دریافت برگه سهم چه باید کرد؟

برای دریافت برگه سهم باید به سامانه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه مراجعه کنید. دقت داشته باشید برای ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه باید در سامانه سجام ثبت نام کرده باشید و احراز هویت سجام آن را نیز انجام داده باشید. در ادامه چگونگی دریافت برگه‌ سهم از سامانه ذینفعان بازار سرمایه به صورت گام به گام مورد بررسی قرار گرفته است. پس از ورود به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه، به قسمت گزارش دارایی پنل کاربری خود مراجعه کنید.

سامانه ذینفعان بازار سرمایه- ddn.csdiran.ir 2
در قسمت گزارش دارایی، دارایی شما در کلیه نمادهای معاملاتی به همراه کارگزار ناظر هر نماد نمایش داده می‌شود. در انتهای سطر مربوط به هر نماد و در ستون گواهی سهام، می‌توانید برگه سهام نماد مورد نظر خود را دانلود کنید.

سامانه ذینفعان بازار سرمایه- ddn.csdiran.ir 3
همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌شود، هر برگه سهام شامل اطلاعاتی از جمله تاریخ، مشخصات هویتی سهامدار، تعداد سهام تحت مالکیت سهامدار، نام شرکت، نماد معاملاتی، ارزش اسمی هر ورقه و کل سرمایه ثبت شده شرکت است.

سامانه ذینفعان بازار سرمایه- ddn.csdiran.ir 4

بیشتر بدانید: ورود به سامانه وکالتی فیروزه بانک ملیجمع بندی

درگاه یکپارچه سامانه ذینفعان بازار سرمایه خدمات ویژه ای به سهامداران حقیقی و حقوقی در بازار سرمایه ارائه می دهد. هدف از طراحی این درگاه، ارائه اطلاعات شفاف و موثق به این فعالان می باشد. سهامداران حقیقی و حقوقی این امکان را دارند که به اطلاعاتی از جمله سبد دارایی، کد بورسی و… دسترسی داشته باشند.

این درگاه این امکان را برای سهامداران مهیا می کند تا به صورت مستقیم به سامانه سجام دسترسی داشته باشند و اطلاعات سجامی خود را مشاهده کنند. شما با استفاده از درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه می توانید بهترین خدمات را دریافت و در وقت خود صرفه جویی کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه استفاده از خدمات آنلاین سامانه ذینفعان بازار سرمایه

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی