جهت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور در سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 67707

ورود به سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی – edu.uast.ac.ir

 
سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
در این مقاله لینک ورود به سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی به آدرس edu.uast.ac.ir را در اختیار کاربران گرامی قرار داده ایم، همچنین به معرفی سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور در این دانشگاه پرداخته ایم.
دانشگاه علمی کاربردی یکی از برترین دانشگاه های آموزش عالی کشور است، که هر سال در دو بازه زمانی مهر و بهمن ماه پذیرای دانشجویان در رشته های مختلف در مقاطع کاردانی و کارشناسی بدون کنکور در سراسر کشور میباشد.
متقاضیان میباست برای شروع مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 1402 ابتدا به سامانه ثبت نام اولیه یعنی (سایت سنجش) مراجعه نمایند.
بعد از اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور در سایت سازمان سنجش، پذیرفته شدگان میتوانند برای ثبت نام نهایی و تشکیل پرونده به سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی به آدرس edu.uast.ac.ir مراجعه نمایند و مدارک لازم برای تشکیل پرونده دانشجویی را بارگذاری نمایند. جهت ورود به سایت سازمان سنجش و سایت دانشگاه علمی کاربردی میتوانید روی لینک های زیر کلیک کنید:

سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی edu.uast.ac.ir

سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با هدف ارائه خدمات الکترونیک و ثبت نام غیر حضوری برای مقاطع کاردانی و کارشناسی راه اندازی شده است. متقاضیان ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی، می توانند برای ثبت نام بدون کنکور از طریق این سامانه اقدام نمایند.


سایت ثبت نام علمی کاربردی- کاردانی و کارشناسی

سایت ثبت نام علمی کاربردی بدون کنکور برای مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته یکسان است. داوطلبان توجه داشته باشند که شرط حداقل معدل در ثبت نام بدون کنکور این دانشگاه تاثیر گذار است. در واقع شرط حداقل معدل در دانشگاه علمی کاربردی به معنی تاثیر معدل کتبی دیپلم در پذیرش داوطلبان است. ثبت نام ورودی مهر ماه این دانشگاه فقط به صورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش انجام میشود.


نحوه ثبت نام در سایت دانشگاه علمی کاربردی

نحوه ثبت نام در سایت دانشگاه علمی کاربردی در دو مرحله به ترتیب زیر است:

1- داوطلبان ابتدا برای ثبت نام اولیه بدون کنکور لازم است به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند؛ بنابراین سایت دانشگاه علمی کاربردی برای ثبت نام اولیه بدون کنکور به نشانی sanjesh.org است. از طریق این سایت میتوانند در زمان تعیین شده برای خرید کارت اعتباری و تکمیل فرم ثبت نام اقدام نمایند و مراحل انتخاب رشته در واحد های دانشگاهی علمی کاربردی را تکمیل کنند.

2- بعد از اعلام نتایج لازم است مدارک خود را برای ثبت نام نهایی در سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی به آدرس edu.uast.ac.ir  بارگذاری نمایند.

** زمان پذیرش دانشگاه علمی کاربردی هرسال تا اواخر مهر ماه ادامه خواهد داشت.

** ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در واقع طرحی برای حذف کنکور سراسری است، این طرح تا زمان حذف نهایی کنکور ادامه خواهد داشت و هدف آن کاهش استرس داوطلبان برای ورود به دانشگاه می باشد.

** با توجه به این موضوع که انجام صحیح مراحل ثبت نام بدون کنکور نیز همانند آزمون سراسری دارای اهمیت و حساسیت بالایی است، پیشنهاد میشود داوطلبان برای کسب راهنمایی در زمینه ثبت نحوه ثبت نام در سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با مشاور تحصیلی تماس بگیرند. جهت تماس با تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور با شماره تلفن ده رقمی 9099071613 تماس حاصل فرمایند.


شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1402

دانشگاه علمی کاربردی هر سال در دو نوبت مهر و بهمن ماه برای مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته اقدام به پذیرش دانشجو میکند. شرایط پذیرش دانشجو در این دانشگاه شامل دو بخش عمومی و اختصاصی است.

ورود به سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی - edu.uast.ac.ir 3شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی:

اعتقاد و پیروی از دین اسلام
اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران
نداشتن سابقه فساد اخلاقی
نداشتن سابقه کیفری
پیروی از قوانین دانشگاه علمی کاربردی
پرداخت شهریه دانشگاه علمی کاربردی مطابق مصوبه سالانه
عدم وجود مشکل در نظام وظیفه (برای داوطلبان آقا)
دارای سلامت کامل جسمی متناسب با رشته انتخابی

ورود به سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی - edu.uast.ac.ir 3شرایط اختصاصی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی:

شرایط ثبت نام کاردانی داشتن دیپلم 3 ساله نظام جدید رشته های نظری، فنی حرفه ای و کاردانش
داشتن  دیپلم 3 ساله نظام قدیم
دیپلم 4 ساله نظام قدیم
شرایط ثبت نام کارشناسی ناپیوسته داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم) مراکز آموزش عالی

ورود به سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی - edu.uast.ac.ir 3علاوه بر موارد ذکر شده، داشتن شرایط اختصاصی اعلام شده برای هر رشته و واحد دانشگاهی، توسط هر کدام از مراکز آموزشی تحت نظارت دانشگاه علمی کاربردی در دفترچه راهنما ثبت نام علمی کاربردی شرح داده شده است.بیشتر بدانید: نتایج کاردانی دانشگاه علمی کاربردیمدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی 1402

داوطلبان برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی لازم است مدارک خود را در سامانه ثبت نام علمی کاربردی آپلود کنند تا اطلاعات هویتی آنها تایید شود.

مدارک لازم برای سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی:

 • شناسنامه و کارت ملی
 • کارت پایان خدمت یا معافیت برای آقایان
 • اصل آخرین مدرک تحصیلی دریافت شده
 • 6 قطعه عکس 4*3
 • کپی صفحه اول دفترچه بیمه
 • فرم تاییدیه معدل داوطلبانی که به تازگی فارغ التحصیل شده اند و هنوز گوتهینامه پایان تحصیلات خود را دریافت نکرده اند
 • ارائه اصل گواهی اشتغال به کار با امضای مسول مربوطه
 • ارائه آخرین فیش حقوقی و یا قرارداد کاری معتبر برای داوطلبان شاغل

راهنمای تصویری سایت سنجش دانشگاه علمی کاربردی

ورود به سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی - edu.uast.ac.ir 3 در این بخش، نحوه انجام مراحل ثبت نام و تکمیل فرم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی را به صورت تصویری شرح داده ایم. مراحل کلی ثبت نام در سایت سنجش علمی کاربردی بدون کنکور به ترتیب زیر است:

ورود به سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی - edu.uast.ac.ir 3داوطلبان لازم است در ابتدا با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org وارد سامانه شوند. سپس دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی را دانلود کرده و شرایط را مطالعه کنند. پس از اطلاع کامل از شرایط ثبت نام مدارک خود را آماده کرده و اقدام به دریافت کارت اعتباری دانشگاه علمی کاربردی و پرداخت هزینه ثبت نام کنند. پس از پرداخت هزینه، فرم ثبت نام در سامانه سنجش را پر کرده و پرینت فرم تکمیل شده خود را بگیرند. در انتها اقدامات لازم را برای تایید مراحل و دریافت رسید ثبت نام را مطابق مراحل زیر انجام دهند:

ورود به سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی - edu.uast.ac.ir 8داوطلبان میبایست مطابق تصویر زیر وارد سایت سنجش شده و گزینه دانشگاه جامع علمی کاربردی را انتخاب نمایند:

سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی -1

ورود به سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی - edu.uast.ac.ir 9سپس کارت اعتباری ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی را خریداری کنند.

سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی-2

ورود به سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی - edu.uast.ac.ir 10در مرحله سوم بعد از دریافت سریال کارت اعتباری از سایت دانشگاه علمی کاربردی بر روی گزینه ورود به سیستم کلیلک کرده و وارد سامانه شوند.

سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی-3

ورود به سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی - edu.uast.ac.ir 11سپس اطلاعات هویتی و تحصیلی خود را ثبت نمایند.

ورود به سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی - edu.uast.ac.ir 12بعد از ثبت و تایید اطلاعات داوطلب در سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، لازم است شماره پرونده 6 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی خود را از سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی دریافت کنند.


بازیابی رمز عبور در سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

بسیاری از داوطلبان رمز عبور و نام کاربری خود را فراموش میکنند، در این صورت لازم است در اولین فرصت رمز عبور و نام کاربری خود را بازیابی کنند تا برای ورود به سامانه به مشکل برنخورند. مراحل بازیابی رمز عبور و نام کاربری را در ادامه شرح میدهیم:

 • ابتدا وارد سایت سنجش شده و گزینه پاسخگویی اینترنتی را انتخاب نمایند.

بازیابی رمز عبور سامانه ثبت نام علمی کاربردی-1 • پس از ورود به بخش پاسخگویی اینترنتی گزینه ورود به سیستم پاسخگویی را انتخاب نمایید

بازیابی رمز عبور سامانه ثبت نام علمی کاربردی-2 • سپس گزینه ورود به سامانه را انتخاب کرده و رمز عبور و نام کاربری خود را بازیابی کنید.

ورود به سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی - edu.uast.ac.ir 13

ویرایش اطلاعات ثبت نام در سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1402

داوطلبانی که در حین نام ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در سامانه این دانشگاه اطلاعات خود را اشتباه وارد کرده باشند و یا به هر دلیل نیاز به اصلاح اطلاعات دارند، میتوانند در سامانه ثبت نام  علمی کاربردی اطلاعات خود را ویرایش کنند. در این قسمت مراحل ویرایش اطلاعات را شرح داده ایم:

ورود به سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی - edu.uast.ac.ir 8 ابتدا مانند مراحل ثبت نام لازم است وارد سایت سنجش شده و بر روی گزینه “جامع علمی کاربردی” کلیک کنید

ورود به سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی - edu.uast.ac.ir 9پس از ورود به صفحه دانشگاه علمی کاربردی بر روی گزینه “ثبت نام پذیرش دوره مهندسی و کارشناسی حرفه ای دانشگاه علمی کاربردی” کلیک کنید.

ورود به سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی - edu.uast.ac.ir 10پس از ورود به صفحه مورد نظر بر روی گزینه “ویرایش اطلاعات” کلیک کنید

ورود به سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی - edu.uast.ac.ir 11سپس بعد از ورود به صفحه اطلاعات درخواستی را وارد نمایید و با کلیک بر روی گزینه ورود به سیستم اطلاعات خود را ویرایش کنید.دفترچه ثبت نام اینترنتی علمی کاربردی 1402

متقاضیان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی لازم است ابتدا دفترچه ثبت نام این دانشگاه را به دقت مطالعه کنند و رشته های مورد علاقه خود را انتخاب نمایند. با توجه به عدم امکان ویرایش انتخاب رشته لازم است متقاضیان نهایت دقت لازم را در انتخاب رشته و دانشگاه داشته باشند.

داوطلبان لازم است قبل از ثبت نام از شرایط ذکر شده در دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی اطلاعات کافی داشته و با توجه به این شرایط مراحل ثبت نام خود را آغاز کنند. داوطلبانی که شرایط ذکر شده در دفترچه را نداشته باشند و اقدام به ثبت نام کنند، ثبت نام آنها باطل خواهد شد.

موارد ذکر شده در دفتر چه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی شامل شرایط عمومی واختصاصی ثبت نام در مقاطع مختلف کاردانی و کارشناسی ناپیوسته، مدارک لازم جهت ثبت نام، شرایط ثبت نام اتباع خارجی، سهمیه رزمندگان و خانواده شهدا، شهریه ثبت نام ثابت و متغیر، لیست رشته ها و اطلاعات مربوط به کد رشته محل ها است.


رشته های بدون کنکور علمی کاربردی 1402

تمام رشته های دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور است. دانشگاه علمی کاربردی هر سال در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه، پذیرش دانشجو کاردانی و کارشناسی در چهار گروه آموزشی زیر دارد:

 1. صنعت
 2. کشاورزی
 3. مدیریت  خدمات اجتماعی
 4. فرهنگ و هنر


بیشتر بدانید: رشته مهمانداری هواپیما علمی کاربردیشرط معدل برای مهمان شدن در دانشگاه علمی کاربردی 1402

دانشجویانی که قصد مهمان شدن در دانشگاه علمی کاربردی را دارند، با توجه به شرایط تعیین شده از سوی دانشگاه علمی کاربردی میتوانند انتقالی خود را دریافت کنند؛ دانشجویانی که شرایط تعیین شده را نداشته باشند هم میتوانند از طریق شرط معدل درخواست خود را به دانشگاه ارائه کنند. 

شرط معدل دانشجویان فاقد شرایط معین دانشگاه علمی کاربردی به شرح زیر است:

مقاطع تحصیلی دانشجو صنعت کشاورزی مدیریت فرهنگ و هنر
معدل فعلی دانشجو در مقطع کاردانی 16 17 17 18
معدل فعلی دانشجو در مقطع کارشناسی 15 16 16 17

ورود به سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی - edu.uast.ac.ir 18 تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور

با توجه به مطالب عنوان شده در این مقاله داوطلبان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی میتوانند هر سال در دو بازه زمانی مهر و بهمن ماه در تاریخ های اعلام شده از سوی سازمان سنجش اقدام به ثبت نام در سایت ثبت نام علمی کاربردی کنند.

همچنین داوطلبان گرامی میتوانند برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی تلفنی و مشاوره با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس بگیرند. کارشناسان این سامانه از طریق سیستم مشاوره تلفنی راهنما و پاسخگو تمامی سوالات داوطلبان گرامی در سراسر کشور هستند و مراحل ثبت نام بدون کنکور در سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی را برای متقاضیان انجام می دهند. امکان تماس هر روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب برقرار است.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام بدون کنکور در سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی