جهت مشاوره در زمینه تاثیر احکام رتبه بندی بر حقوق معلمان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 30637

زمان پرداخت حقوق حق التدریس ها در سال 1402

زمان پرداخت حقوق حق التدریس ها در سال 1402…

زمان پرداخت حقوق معلمان حق التدریس

مطالبات حق التدریسی ‌ها از اسفندماه سال گذشته پرداخت نشده است. در این اطلاعیه از اخبار زمان پرداخت حقوق معلمان حق التدریس در سال 1402 مطلع می شوید:


زمان پرداخت حقوق معلمان حق التدریس سال 1402

حقوق معوقه حق التدریسی ها تاکنون پرداخت نشده است. اخبار مربوط به زمان پرداخت حقوق معلمان حق التدریس به اطلاع معمان عزیز می رسد:

معاون وزارت آموزش و پرورش از پرداخت سه ماه از حق‌التدریس معلمان تا پایان اسفندماه 1402 امسال خبر داد. علی فرهادی؛ معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره پرداخت حق‌التدریس معلمان اظهار کرد: مهر امسال ۳۴ هزار معلم بازنشسته اضافه تدریس و ۸۴ هزار معلم شاغل ساعات حق‌التدریس برداشتند.

 • وی افزود: در بهمن ماه دو ماه از مطالبات حق‌التدریس و تا پایان اسفند یک ماه دیگر از این مطالبات پرداخت خواهد شد و تلاش می‌کنیم تا قبل از پایان سال تحصیلی کل مطالبات حق‌التدریس معلمان را تسویه کنیم.
 • فرهادی درباره مطالبات معلمان خرید خدمات آموزشی افزود: قبل از پایان سال ۱۴۰۲, دو ماه از معوقات این نیرو‌ها پرداخت خواهد شد و مابقی در سال آینده پراخت می‌شود.
 •  معلمان شاغل و بازنشسته بابت ساعات حق‌التدریس ماه‌های مهر تا بهمن 1402 هنوز رقمی را دریافت نکرده‌اند.
 • علاوه بر این معلمان خرید خدمات آموزشی که جزو معلمان غیررسمی هستند از ابتدای مهر تا به امروز بدون حقوق و بیمه و قرارداد در مدارس مشغول به تدریس هستند!
 • فرهادی پیش از این و در آبان ماه از پرداخت حق‌التدریس معلمان هر دو ماه یکبار خبر داده بود.
 • او گفته بود: حق التدریس‌ها مثل اضافه کار کارمندان و طبیعی است که پایان هر ماه حق‌التدریس را پرداخت کنیم. اگر این پرداخت نمی‌شود ناظر به عدم تامین به موقع اعتبار در آموزش و پرورش است. اگر به موقع تامین اعتبار شود، انگیزه معلمان شاغل و بازنشسته در اخذ اضافه تدریس بالا می‌رود. امسال به نحوی برنامه ریزی کردیم تا بتوانیم به شرط تامین اعتبار به موقع از سازمان برنامه و بودجه، حق‌التدریس‌ها را حداقل هر دو ماه یک‌بار پرداخت کنیم.

حق‌التدریس معلمان از این پس ماهیانه پرداخت می‌شود

 • وزیر آموزش و پرورش در نشست صمیمی با شماری از فرهنگیان، با بیان اینکه حق‌التدریس‌ها لز این پس ماهیانه پرداخت می‌شود، اظهار داشت: دولت به دنبال این است که همسان سازی حقوق اجرا شود.
 • وی به تلاش برای اجرای قانون رتبه بندی معلمان، امور بیمه‌ای و رفاهی این قشر اشاره کرد و افزود: باید احساس مسئولیت باشد اما کارها به تدریج پیش می‌رود.
 • وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برای ترمیم دوره کرونا در وضعیت آموزشی دانش آموزان باید اقداماتی اجرا شود، گفت: همچنین تغذیه دانش آموزان مناطق محروم از پاییز امسال اجرا خواهد شد.
 • وی آموزش ضمن خدمت را فقط برای مدرک گرفتن دانست و گفت: آموزش و پرورش تاریک نیست زیرا معلمان آتش به اختیار دارد و طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب که فرمودند معلمان شما منتظر نمانید، کار کنید؛ معلمان ما باید از این سخن الگو بگیرند.
 • وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در مدارس معلم تعیین کننده است، افزود: مادامی که در مدارس معلم داشته باشیم، مشکلی نخواهیم داشت.
 • نوری با بیان اینکه برای ۶ مدرسه استثنایی در ۶ ماه گذشته قرارداد منعقد شده است، خاطرنشان کرد: بیش از ۱,۵۰۰ میلیارد تومان در سفرهای استانی رئیس جمهوری برای آموزش و پرورش تصویب شده و بودجه عمومی ما ۹ درصد بوده است.
 • وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تاکنون برای آزادسازی ۲۱۰۰ فضای ورزشی مدرسه‌ای پول به حساب ادارات واریز کردیم، ابراز داشت: فرونشست زمین به دلیل برداشت‌های بی رویه از منابع آب زیرزمینی ما را در استان‌هایی مانند اصفهان، فارس، تهران- پاکدشت دچار گرفتاری کرده و مدارس در اسلامشهر نیز درگیر فرونشست است.
 • به گزارش خبرنگار مهر، نشست صمیمی وزیر آموزش و پرورش با شماری از فرهنگیان استان اصفهان شامگاه سه شنبه برگزار شد و نمایندگان معلمان دغدغه‌ها و خواسته‌های خود را مطرح کردند. سرعت بخشیدن به اجرای قانون رتبه بندی فرهنگیان، همسان سازی حقوق، بیمه و امور رفاهی بازنشستگان، موضوع آموزش در پساکرونا، حفظ کرامت انسانی معلمان، نوسازی مدارس، تکراری بودن محتوای آموزشی و بی انگیزگی معلمان و دانش آموزان، ساماندهی ثبت نام‌ها و تبدیل وضعیت خرید خدماتی‌ها از جمله مسائلی بود که نمایندگان فرهنگیان استان اصفهان در این نشست ۲ ساعته مطرح کردند.

نماینده مردم در مجلس در خصوص تاخیر در پرداخت حقوق معوق شرح داد:

 • ▫️نبی مکرم اسلام (ص) بر پرداخت به موقع مزد به افراد تاکید کرده است، توصیه ‌های دینی ما مربوط به همه مشاغل است اما باید در نظر داشت که تعویق حقوق معلمان انگیزه را در میان این عزیزان کمرنگ و بر روی کیفیت تدریس نیز تأثیر می‌ گذارد.
 • ▫️در آستانه سال جدید حق این معلمان باید پرداخت می‌شد ولی آموزش و پرورش در پرداخت حق و حقوق این عزیزان کم کاری کرده است، این مسئله به شکل مستقیم بر روی مسئله آموزش کشور تأثیرگذار است.

آیا رتبه بندی معلمان شامل حق التدریس می شود؟

رتبه بندی تاثیر مستقیم بر میزان حقوق دریافتی معلمان دارد اما آیا رتبه بندی معلمان شامل حق التدریس می شود. پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از آخرین تغییرات قوانین رتبه بندی معلمان، با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه (سامانه مشاور تلفنی) تماس بگیرید. این تماس رایگان نیست و شامل هزینه مشاوره تلفنی بر روی قبض تلفن ثابت است. 

اخبار قبلی حقوق معلمان حفق التدریس:

توضیحات وزیر آموزش و پرورش در مورد پرداخت به معلمان حق التدریس‌

آخرین توضیحات وزیر آموزش و پرورش در خصوص پرداخت حقوق معلمان حق التدریس:

 • 🔹قرار شد که درباره پرداخت مطالبات همکارانمون صحبت نکنیم چون باعث رنجش همکاران میشود.
 • 🔹ما بر سر تعهداتمون هستیم و تلاش میکنیم که همکاران پایان خوشی در این سال داشته باشند.
 • 🔹امیدوارم که انشالله معوقات حق التدریس معلمان پرداخت شود. قول دادند به ما که این کار انجام شود و ما پیگیر هستیم.

** فیلم گزارش مصاحبه وزیر محترم آموزش و پرورش:

** برای اطلاع از اخبار جدید در زمینه میزان حقوق و مزایای معلمان حق التدریس و رسمی می توانید با شماره تلفن های مندرج در این اطلاعیه تماس حاصل فرمایید:

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه تاثیر احکام رتبه بندی بر حقوق معلمان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 7 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی