جهت مشاوره در زمینه ثبت نام اینرنتی کنکور ارشد

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 71986

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ + راهنمای ثبت نام

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشدثبت نام کنکور ارشد به صورت اینترنتی و از طریق مراجعه به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود. در این مقاله از زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد مطلع می شوید و مراحل ثبت نام ارشد را به صورت تصویری شرح داده ایم.

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳

از طریق مراجعه به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود. تاریخ ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳، از روز یکشنبه 7 آبان ماه آغاز و تا 13 آبان ماه 1402 ادامه داشت که تا تاریخ 17 آبان تمدید شد. متقاضیان برای نام نویسی در تاریخ اعلام شده با مراجعه به سایت ثبت نام می توانند اقدام به ثبت نام کنکور ارشد کنند.


زمان برگزاری کنکور ارشد ۱۴۰۳

طبق اعلام سازمان سنجش، زمان برگزاری کنکور ارشد ۱۴۰۳، در روز جمعه 4 اسفند ماه 1402 می باشد و تا اوایل شهریور ماه نتایج نهایی اعلام خواهد شد. در ادامه جدول زمانبندی فرآیندهای کنکور ارشد را قرار داده ایم:


مرحله

 

زمان انجام
ثبت نام ۱۴۰۲/۰۸/۰۷

تا

۱۴۰۲/۰۸/۱۳

مشاهده، کنترل و ویرایش اطلاعات ثبت نامی (همزمان با ثبت نام)
انتشار اطلاعيه دريافت كارت ورود به جلسه و برگزاري آزمون ۱۴۰۲/۱۱/۲۵
دريافت كارت ورود به جلسه و برگ راهنماي آزمون ۱۴۰۲/۱۲/۱

تا

۱۴۰۲/۱۲/۳

برگزاري آزمون ۱۴۰۲/۱۲/۰۴
اعلام نتايج اوليه آزمون به صورت كارنامه و انتخاب رشته توسط متقاضيان دهه دوم خرداد ماه ۱۴۰۳
اعلام نتايج نهايي دهه اول شهريور ماه ۱۴۰۳

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

نحوه ثبت نام کنکور ارشد، به صورت اینترنتی و از طریق مراجعه به سایت ثبت نام می باشد. متقاضیان لازم است در زمان اعلام شده به این سایت مراجعه کرده و طبق مراحلی که در ادامه ذکر کرده ایم اقدام به ثبت نام کنند. برای شروع ابتدا از طریق کلیک برروی لینک زیر وارد سایت ثبت نام شوید:

توجهپس از ورود به سایت بررویس گزینه “کارشناسی ارشد” کلیک کنید:

ثبت نام کنکور ارشد

توجهسپس در صفحه بعدی برروی گزینه “ثبت نام و شرکت در آزمون مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته” کلیک کرده و در صفحه بعدی مجددا برروی همین گزینه کلیک کنید:

ثبت نام کنکور ارشد

توجهدر مرحله بعد، از منوی سمت راست، برروی گزینه “خرید سریال ثبت نام” کلیک کنید:

ثبت نام کنکور ارشد

توجهسپس در این مرحله گزینه “سریال ثبت نام کارشناسی ارشد” را انتخاب کنید:

ثبت نام کنکور ارشد

توجهدر مرحله بعدی، اطلاعات درخواستی را وارد کرده و برروی گزینه “تایید و ادامه” کلیک کنید:

ثبت نام کنکور ارشد


توجهدر مرحله بعدی، شماره پیگیری پرداخت خود را یادداشت کرده برروی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک کنید و هزینه خرید کارت اعتباری را پرداخت نمایید:

ثبت نام کنکور ارشد

توجهپس از پرداخت هزینه کارت اعتباری به مرحله سوم برگشته و برروی گزینه “ثبت نام جدید” کلیک کنید:

ثبت نام کنکور ارشد

توجهدر ادامه سریال کارت اعتباری خریداری شده، شماره تلفن همراه و حاصل جمع را وارد کرده و برروی گزینه “ورود به سیستم” کلیک کنید:

ثبت نام کنکور ارشد

توجهسپس در مرحله بعدی، عکس داوطلبی خود را با توجه به نکات ذکر شده در صفحه آپلود کرده و برروی گزینه “تایید و ادامه گام بعدی ثبت نام” کلیک کنید:

ثبت نام کنکور ارشد

توجهدر مرحله بعدی، تقاضانامه ثبت نام کنکور ارشد را پر کنید:

ثبت نام کنکور ارشد

توجهدر انتها فرم تقاضانامه ثبت نام خود را مشاهده می کنید در صورتی که از صحت اطلاعات ثبت شده اطمینان دارید از صفحه پرینت گرفته و تا زمان اعلام نتایج نهایی نزد خود نگهدارید. این فرم شامل اطلاعات مهمی همچون شماره پرونده و شماره پیگیری می باشد:

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد

دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد، هر سال قبل از روع زمان ثبت نام، در سایت سنجش منتشر می شود. لازم است متقاضیان قبل از شروع مراحل ثبت نام، دفترچه را دریافت و به دقت مطالعه کنند. همچنین لازم است بندهای تقاضانامه با توجه موارد ذکر شده در دفترچه تکمیل شود. به همین جهت در این قسمت فایل pdf دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد 1403 را برای دانلود قرار داده ایم:

دانلود

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

متقاضیان نام نویسی در آزمون کارشناسی ارشد، لازم است قبل از شروع مراحل از شرایط ثبت نام کنکور ارشد، اطلاع داشته باشند. این شرایط به دو بخش عمومی و اختصاصی تقسیم می شود که در دفترچه ثبت نام به طور کامل ذکر شده است. در ادامه این شرایط را شرح داده ایم:

شرایط عمومی ثبت نام کنکور ارشد:

 1. اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان رسمی
 2. عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی
 3. عدم فساد اخلاقی و اعتیاد
 4. داشتن شرایط جسمی متناسب با رشته انتخابی
 5. عدم مشکل در وضعیت نظام وظیفه اقایان

شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور ارشد:

1- داشتن مدرک كارشناسی (ليسانس) يا كارشناسی ارشد (فوق ليسانس يا دكتري حرفه ای) يا اشتغال به تحصيل در سال آخر مقطع كارشناسی (با فارغ التحصيلي حداكثر تا تاريخ1403/6/31)، این مدارک در صورتی که مورد تایید شوراي عالي انقلاب فرهنگي يا وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و يا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي باشد معتبر است.

2- پذيرفته شدگان دوره روزانه آزمون كارشناسی ارشد ناپيوسته سال 1402 ميتوانند در آزمون كارشناسی ارشد ناپيوسته سال 1403 ثبت نام و شركت كنند.

3- پذیرفته شدگان دوره های روزانه و نیز دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره های روزانه و غیر روزانه (شهریه پرداز) از قبیل دوره های نوبت دوم(شبانه)، پیام نور، غیر انتفاعی، پردیس خودگردان، مجازی، مشترک دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته می توانند بدون انصراف از تحصیل در کنکور ارشد ثبت نام کنند و در صورتی که در این آزمون قبول شدند لازم است از رشته قبلی خود انصراف دهند.

4- فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های گروه پزشکی، لازم است قبل از ثبت نام وضعیت طرح تعهد خدمت خود را مشخص کرده باشند و از نظر وزارت بهداشت منعی برای ثبت نام و شرکت در آزمون نداشته باشند.

5- فارغ التحصيلان و دانشجويان رشته های دبیری لازم است قبل از ثبت نام موافقت کتبی وزارت آموزش و پرورش را مبنی بر ادامه تحصیل دریافت و تا زمان قبولی و ثبت نام در دانشگاه نزد خود نگهدارند.

6- دارندگان مدارک تحصیلی معادل که از دانشگاه های معتبر خارج از کشور فازغ التحصیل شده اند مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون هستند.

7- لازم به ذکر است وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به هیچ یک از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد بورس تحصیلی اعطا نمی کند.

8- پذیرفته شدگان دوره روزانه با توجه به تعهدات آموزش رایگان لازم است در زمان ثبت نام متعهد شوند برابر طول مدت تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در محلی که دولت در صورت نیاز تعیین می کند به خدمت مشغول شوند.

9- داشجویان و دانش آموختگان مقطع کارشناسی که از تاریخ 1386/06/31 به بعد فارغ التحصیل شده اند، در صورتی که معدل آن ها کمتر از 12 باشد مجاز به ثبت نام کنکور ارشد نیستند.

سهمیه ثبت نام کنکور ارشد

سهمیه ثبت نام کنکور ارشد، شامل سهمیه هایی برای رزمندگان و ایثارگران می باشد. شرایط استفاده از این سهمیه ها به طور کامل در دفترچه ذکر شده است. متقاضیانی که قصد استفاه از سهمیه ایثارگران و رزمندگان را دارند لازم است بند های ذکر شده در دفترچه راهنمای ثبت نام را به دقت مطالعه کنند و مطابق اطلاعات دفترچه برای ثبت نام اقدام کنند. در ادامه به تعدادی از این شرایط اشاره کرده ایم:

 • متقاضیان لازم است کد 12 رقمی مربوط به سهمیه خود را هنگام ثبت نام در بندهای مربوطه در تقاضانامه ثبت کنند.
 • دانشجویان و فارغ التحصیلانی که جزو استعداد های درخشان هستند، در صورتی که نفر اول باشند، رتبه آن ها تقسیم بر 3 می شود.
 • همسر و فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر هم می توانند از سهمیه ایثارگرن استفاده کنند.

هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

با توجه به مراحلی که شرح داده ایم، لازم است متقاضیان ابتدا کارت اعتباری خریداری کنند. هزینه ثبت نام کنکور ارشد در واقع همان هزینه خرید کارت اعتباری می باشد. این هزینه به صورت اینترنتی و از طریق کارت های عضو شتاب پرداخت می شود. مبلغ خرید کارت اعتباری کنکور کارشناسی ارشد 368/000 هزار تومان به علاوه مبلغ 10/000 هزار تومان هزینه خدمات پیامکی می باشد. در صورتی که متقاضی قصد انتخاب رشته از بین رشته های شناور را نیز دارد لازم است یک کارت اعتباری دیگر خریداری کند.


مدارک مورد نیاز ثبت نام کنکور ارشد

برای نام نویسی اینترنتی لازم است متقاضیان قبل از شروع مراحل، مدارک خود را تکمیل کرده و سپس اقدام به ثبت نام کنند. در این قسمت مدارک مورد نیاز ثبت نام کنکور ارشد را شرح داده ایم. ابتدا طبق لیست زیر از تکمیل مدارک خود اطمینان حاصل کرده و سپس وارد سایت ثبت نام شوید:

 • شناسنامه و کارت ملی
 • شماره سریال کارت اعتباری
 • فایل اسکن شده عمس داوطلبی
 • کد وضعیت نظام وظیفه برای آقایان
 • کد و نام مجموعه امتحانی اصلی و شناور
 • معدل مقطع کاردانی و کارشناسی
 • کد رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی، تاریخ ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی، تاریخ دریافت مدرک و کد محل تحصیل این مقطع
 • کد 12 رقمی مربوط به سهمیه ایثارگران و رزمندگان
 • کد 13 رقمی مربوط به اتباع غیر ایرانی
 • کد پست محل سکونت و کد شهرستان برای تعیین حوزه امتحانی

تلفن تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور

خلاصه مطلب

تاریخ ثبت نام کنکور ارشد۱۴۰۳، از 7 آبان ماه 1402 آغاز و تا 13 آبان ماه 1402 ادامه داشت که تا روز 17 آبان این تاریخ تمدید شد. طبق جدول زمانبندی ذکر شده در دفترچه راهنمای ثبت نام، زمان برگزاری این آزمون در تاریخ 1402/12/04 می باشد و تا دهه اول شهریور 1403، نتایج نهایی اعلام خواهد شد.

متقاضیان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، لازم است ابتدا دفترچه راهنمای این آزمون را دریافت کرده و به دقت مطالعه کنند؛ سپس می توانند طبق مراحل و راهنمای تصویری این مقاله اقدام به ثبت نام در سایت سنجش کنند. همچنین متقاضیان برای ثبت نام اینترنتی می توانند از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس بگیرند. مشاوران این سامانه هرروز از ساعت 8 صبح تا 12 شب، از طریق سیستم مشاوره تلفنی آماده ارائه خدمات و پاسخگوی تمامی سوالات شما عزیزان در سراسر کشور هستند.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام اینرنتی کنکور ارشد

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی