جهت مشاوره در زمینه ثبت نام جهش تحصیلی در ابتدایی، متوسطه اول و دوم

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 40876

زمان ثبت نام جهش تحصیلی در ابتدایی، متوسطه اول و دوم

جهشی خواندن

در این مقاله از نحوه و زمان ثبت نام جهش تحصیلی در ابتدایی، متوسطه اول و دوم مطلع می شوید. برای جهشی خواندن لازم است در امتحان جهشی ثبت نام و شرکت کنید در صورت قبولی به پایه بالاتر می روید.

زمان ثبت نام جهش تحصیلی 

زمان ثبت نام جهش تحصیلی تمام مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم، برای ادامه تحصیل در پایه بالاتر شروع شد. بعد از صدور کارنامه نهایی دانش آموزان ثبت نام جهش تحصیلی ادامه خواهد داشت.

 • از 5 تیر ماه 1402 آغاز شده و در 5 مرداد ماه پایان می پذیرد.
 • ثبت نام دانش آموزان متقاضی جهش تحصیلی از تیر آغاز می شود.
 • ثبت نام دانش آموزان متقاضی جهش تحصیلی از تیر ماه و پس از نهایی شدن نمرات پایان سال آنان آغاز می شود.

💥 اعلام زمان ثبت نام جهش تحصیلی
🔻 براساس دستورالعمل منتشر شده توسط آموزش و پرورش استثنایی کشور، آن دسته از دانش آموزانی که قصد شرکت در جهش تحصیلی را دارند از 5 تیرماه  پس از صدور کارنامه نهایی خود تا 5 مرداد ماه فرصت دارند تا مراحل مربوط به ثبت نام جهش تحصیلی را به پایان رسانند.
طبق اعلام رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، فرایند سنجش جهش تحصیلی از 5 تیرماه آغاز می شود و تا 5 مرداد ماه ادامه دارد.
نحوه ارزیابی دانش‌آموزان متقاضی جهش تحصیلی چگونه است؟
در مرحله اول، مدیران مدارس ابتدایی دارای داوطلب جهش تحصیلی با رعایت ضوابط و مقررات از طریق سامانه سنجش نسبت به ثبت اطلاعات فردی و خانوادگی و عملکرد درسی دانش‌آموزان و نوبت‌گیری جهت انجام مراحل ارزیابی هوش، اقدام و آنان را به پایگاه‌های تخصصی ارجاع کنند.
مدارک لازم جهت ارزیابی شامل اصل شناسنامه دانش‌آموز به همراه پرینت برگه نوبت‌گیری جهش و الصاق عکس نوآموز و ممهور به مهر آموزشگاه است.
ارزیابی دانش‌آموزان متقاضی جهش از (پایه اول به سوم، دوم به چهارم، سوم به پنجم، چهارم به ششم)،  جهش چند پایه و جهش برای بار دوم با رعایت شرایط و سایر مقررات مربوطه، در استان انجام می‌پذیرد.
دانش‌آموزانی که در سال‌های گذشته متقاضی جهش تحصیلی بوده و حداقل امتیاز لازم را کسب نکرده‌اند در صورت تقاضای مجدد می‌توانند با پرداخت وجه اقدام به نوبت‌گیری و ارجاع به پایگاه‌های تخصصی کنند.
دانش آموز متقاضی، تست هوش را در پایگاه تخصصی انجام می‌دهد و اگر پذیرفته شد در امتحانات  پایه‌ای که قصد جهش از آن را دارد شرکت می کند. به عنوان مثال اگر فردی بخواهد از کلاس سوم به پنجم برود، بعد از انجام اقدامات اولیه، تست هوش می‌دهد و بعد از قبولی،  در امتحانات پایه چهارم شرکت می‌کند و اگر در آن هم نمره قبولی کسب کرد به کلاس پنجم می‌رود.

نحوه ثبت نام جهش تحصیلی

نحوه ثبت نام جهش تحصیلی به صورت مراجعه حضوری و اینترنتی در سامانه سیدا توسط مدیر است. دانش آموزانی که از طرف مدرسه مورد تایید قرار بگیرند و در آزمون ها و سنجش ها نمره قابل قبول کسب کنند می توانند در امتحان جهش تحصیلی ثبت نام کنند.

ملاک تایید مدارس، سنجش میزان IQ دانش آموز است. زیرا در صورتی که دانش اموزان واجد شرایط نباشند از طریق جهش تحصیلی مستعد آسیب تحصیلی خواهند بود.

بعد از تایید دانش آموز توسط مدرسه، مراحل ثبت اطلاعات دانش آموز برای درخواست شرکت در آزمون جهش تحصیلی از طریق سامانه مای مدیو انجام می شود.

دانش آزموانی که بعد از برگزاری آزمون های تست هوش و دروس جهش تحصیلی موفق به کسب امتیاز لازم شوند می توانند در پایه تحصیلی بالاتر ادامه تحصیل دهند.

مدارک لازم برای ثبت نام جهش تحصیلی 

مدارک لازم برای ثبت نام جهش تحصیلی، شامل موارد زیر است:

 1. ارائه گزارش تحصیلی صادر شده توسط معلم مربوطه
 2. کارنامه های پایه های تحصیلی قبلی و پایه فعلی
 3. شناسنامه و کپی تمام صفحات آن

هزینه ثبت نام جهش تحصیلی 

هزینه ثبت نام جهش تحصیلی به شرح زیر اعلام شد:

 • هزینه ثبت نام جهش تحصیلی در سال جدید 180 هزار تومان است.
 • اگر قبلا در امتحان جهش تحصیلی شرکت کرده ولی نمره قبولی کسب نکرده اید، می توانید با پرداخت هزینه، برای ثبت نام مجدد امتحان جهشی اقدام کنید.
به این مقاله امتیاز دهید
منابع :

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام جهش تحصیلی در ابتدایی، متوسطه اول و دوم

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی