کد خبر : 28879
- بازدید

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402-1403


جهت مشاوره در زمینه زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402-1403

مهلت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400-1401

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402-1403 در فرودین ماه 1402 است. در این صفحه از تاریخ و زمان دقیق ثبت نام آزمون تیزهوشان مطلع می شوید. داوطلبان آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم می توانند در مهلت اعلام شده برای ثبت نام در سایت my.medu.ir اقدام نمایند. جهت ثبت نام اینترنتی به سایت ثبت نام تیزهوشان مراجعه نمایید. در ادامه از توضیحات تکمیلی مطلع میشوید:زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1402-1403

ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم دهم به صورت اینترنتی در سایت my.medu.ir انجام می شود. داوطلبان آزمون ورودی مدارس تیزهوشان، لازم است در زمان ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم به سایت ” my.medu.ir ” مراجعه کنند و مراحل ثبت نام را انجام دهند.

زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه نهم به دهم 1402-1403 از ۱۴۰۲/۱/۱۵ الی ۱۴۰۲/۱/۲۵ است. احتمال تمدید مهلت مذکور وجود دارد. پیشنهاد ما به داوطلبان این است در اولین فرصت نسبت به انجام مراحل ثبت نام اقدام نمایند.

تمدید مهلت ثبت نام تیزهوشان 

پیشنهاد می کنیم حتما، قبل از انجام مراحل ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم،  دفترچه ثبت نام تیزهوشان نهم دهم را به دقت مطالعه کنید.


شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم

از شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

✅  داشتن تابعیت ایرانی الزامی است. البته دانش آموزان اتباع غیرایرانی نیز در صورتی که شرایط خاص باشند، مجاز به ثبت نام در این آزمون هستند.

✅ داشتن شرط حداقل معدل 19 در پایه هشتم

✅ تحصیل در پایه نهم نیز از دیگر شرایط ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم است.


سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1402-1403

ثبت نام آزمون تیزهوشان به صورت اینترنتی و از طریق سایت رسمی مدارس تیزهوشان وزارت آزموش و پرورش انجام می شود. برای ورود به راهنمای سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم 1402-1403 لینک زیر را انتخاب کنید:

سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402-1403

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم به صورت اینترنتی و از طریق سایت مای مدیو انجام می شود. کلیه فرآیند ثبت نام از طریق سامانه مای مدیو به آدرس my.medu.ir تکمیل می شود.

مدارک لازم برای ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم

مدارک ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم برای تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی شامل اطلاعات فردی و تحصیلی شامل موارد زیر است:

آپلود یک عکس جدید از دانش آموز در سامانه مای مدیو با مشخصات زیر:

  • عکس با سایز 3*4  با پس زمینه سفید و  تهیه شده در سال جاری  بدون هیچگونه اثر مهر، منگنه، لکه و …
  • دارای اندازه حداقل 200×300 و حداکثر 300×400 پیکسل
  • فرمت jpg
  • با حجم حداکثر 70 کلیوبایت
  • استفاده از عکس های قدیمی و نامناسب سبب لغو ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم دانش آموز می شود.


سوالات آزمون تیزهوشان

آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402-1403 شامل در دو دسته سوال است:

🔴 دسته اول سوالات استعداد تحلیلی: سوالات استعداد تحلیلی، 50 درصد از نمره آزمون تیزهوشان نهم به دهم را به خود اختصاص داده اند. این سوالات، منبع خارج از کتب درسی دارند و هدف از آن ها بررسی و سنجش استعداد تحلیلی دانش آموزان است.

🔴 دسته دوم سوالات استعداد تحصیلی: این سوالات 50 درصد از نمره آزمون تیزهوشان نهم به دهم را به خود اختصاص داده اند و منبع آنها کتاب های درسی پایه هشتم و نهم است. 

✅ تمامی سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402-1403 به صورت چهارگزینه ای هستند و هر سوال یک پاسخ درست دارد. هر پاسخ درست سه امتیاز مثبت دارد و هر پاسخ غلط، یک امتیاز منفی دارد. اگر در پاسخ به یک سوال، دو گزینه را علامت بزنند؛ پاسخ غلط برای آن ها اعمال می شود.


منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402-1403

ضرایب در لیست منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402- 1403 برای هر رشته شامل رشته های ریاضی، تجربی، انسانی و سمپاد مهارتی با متفاوت است.

دسته اول سوالات مربوط به استعداد تحلیلی است و داوطلبان لازم است در مدت 50 دقیقه به 50 سوال پاسخ دهند. سوالات استعداد تحصیلی از کتاب های درسی پایه هشتم و پایه نهم طراحی می شوند و دانش آموزان باید در مدت 70 دقیقه به مجموعا 50 سوال پاسخ دهند. منابع سوالات استعداد تحصیلی آزمون تیزهوشان نهم به دهم به شرح جدول زیر است:

سوالات استعداد تحصیلی  تعداد سوال ضریب ریاضی  ضریب تجربی ضریب انسانی ضریب سمپاد مهارتی
قرآن و معارف اسلامی
(قرآن و پیام های آسمانی)
10 1 1 1 1
زبان و ادبیات فارسی 10 2 2 4 2
مطالعات اجتماعی 
(تاریخ، جغرافیا، اجتماعی)
10 1 1 1 1
علوم تجربی 10 2 4 2 3
ریاضیات  10 4 2 2 3

زمان برگزاری و دریافت کارت ورود به جلسه نهم به دهم

داوطلبانی که تمامی مراحل ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم 1402-1403 نام نویسی اینترنتی خود را در سایت ” my.medu.ir ” انجام داده اند می توانند یک هفته تا پنج روز قبل از برگزاری آزمون تیزهوشان نهم به دهم، به سایت مای مدیو کراجعه کرده و کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند. البته به شرط اینکه هزینه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم را پرداخت کرده باشند.

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان نهم به دهم در تاریخ  ۱۴۰۲/۴/۰۲ می باشد و داوطلبان از 5 روز قبل از برگزاری آزمون می توانند کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.

نتایج آزمون تیزهوشان 1402-1403

پس از برگزاری آزمون تیزهوشان نهم به دهم، نتایج آزمون تیزهوشان اعلا می شود تا داوطلبان از وضعیت پذیرش و یا عدم پذیرش خود مطلع شوند.

معمولا 4 تا 6 هفته پس از تاریخ برگزاری آزمون نتایج اعلام می شود و پذیرفته شدگان می توانند در مدرسه محل قبولی خود ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم کنند. سایت اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم ” my.medu.ir ” است.


مشاوره تلفنی ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402-1403

جهت رفاه حال داوطلبان و اولیای گرامی، امکان ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم به صورت تلفنی فراهم شده است. میتوانید به سادگی از سراسر کشور و از طریق تلفن ثابت (بدون شماره گیری کد) با شماره ده رقمی 9099071613 تماس حاصل فرمایید. کارشناسان سامانه صدای مشاور تمام مراحل ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم را برای متقاضیان عزیز انجام میدهند.

کانال تلگرام مدارس


جهت مشاوره در زمینه زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402-1403
خرید بسته
پیام رسان های خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 3775
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی: − 2 = 2

نصب اپ دانش آموزی