جهت مشاوره در زمینه ثبت نام در آزمون ترمیم معدل کنکور

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 51768

زمان برگزاری امتحانات ترمیم معدل (خرداد 1402)

زمان برگزاری و ثبت نام آزمون امتحانات ترمیم معدل

زمان برگزاری امتحانات ترمیم معدل در دو نوبت دی 1402 و خرداد 1402 خواهد بود. داوطلبان برای شرکت در امتحان ترمیم معدل آماده باشند. 

زمان شرکت در امتحانات ترمیم معدل 1402

زمان شرکت در امتحانات ترمیم معدل در دو نوبت خواهد بود. داوطلبان کنکور 1402، می توانند در نوبت دی ماه 1402 و یا خرداد ماه 1402 در امتحان ترمیم معدل کنکور شرکت کنند.

تاریخ برگزاری امتحانات ترمیم معدل 

نوبت اول تاریخ برگزاری امتحانات ترمیم معدل در دی ماه 1402 و هم زمان با زمان برگزاری امتحانات نهایی است. تاریخ برگزاری امتحانات ترمیم معدل در نوبت دوم، هم زمان با برگزاری امتحانات نهایی خرداد ماه 1402 است.

با توجه به اعلام وزارت آموزش و پرورش فرایند توزیع کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی خردادماه ۱۴۰۲ از روز جمعه ۲۲ اردیبهشت ماه آغاز میشود.
دوازدهمی ها باید جهت اخذ کارت ورود به جلسه به دبیرستان محل تحصیل و داوطلبین ترمیم معدل جهت اخذ کارت ورود به جلسه به دبیرستان بزرگسال محل ثبت نام ترمیم معدل مراجعه کنند.

خبر مهم برای ترمیم معدلی ها:

✅امکان تقسیم دروس میان دو نوبت دی 1402 و خرداد 1402 در ترمیم نمره فراهم شد. رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش گفت:

 • ⚫️آزمون ترمیم همزمان در دی ماه همزمان با آزمون امتحانات پایه دوازدهم دانش آموزان پایه دوازدهم برگزار می‌شود؛ بخشنامه این امتحانات هم در حال آماده سازی است تا همه دانش آموزان و داوطلبانی که درخواست ترمیم معدل دارند و هم می‌خواهند سابقه‌ای برای خود ایجاد کرده یا سابقه خود را بهبود ببخشند در این امتحانات شرکت کنند.
 • 🔵هزینه‌های برگزاری این آزمون‌ها به صورت استانی تعیین می‌شود و به صورت متمرکز در پایتخت هیچ هزینه‌ای برای سراسر کشور به عنوان هزینه ثابت و واحد در نظر گرفته نمی‌شود.
 • 🟩آن‌ها در دو نوبت دی ماه سال جاری و خرداد ماه سال آینده و در دو نوبت فرصت ترمیم معدل دارد؛ می‌توانند برنامه ریزی کنند اگر درسی را نمی‌توانند در دی ماه در آزمون ترمیم معدل آن شرکت کنند در خرداد در آزمون شرکت کنند؛ برگزاری آزمون ترمیم معدل در دو نوبت دی و خرداد قطعی است اما برای هر درس تنها یک بار می‌توانند در آزمون ترمیم شرکت کنند. آنها می‌توانند به دلخواه در هر نوبت شرکت کنند.
 • 🛑داوطلبان می‌تواند برنامه ریزی کرده و آزمون ترمیم بخشی از دروس شأن را در دی ماه انجام دهند و بخشی از آن را در زمان نزدیک کنکور شرکت کنند./تاریخ برگزاری امتحانات ترمیم معدل

بیشتر بدانید:

زمان امتحانات نهایی 


زمان ثبت نام امتحانات ترمیم معدل 

با نزدیک به زمان امتحانات نهایی، زمان ثبت نام امتحانات ترمیم معدل نیز شروع شده است. برای ثبت نام امتحانات ترمیم معدل می توانید از طریق تلفن ثابت با شماره تلفن ده رقمی 9099071613 تماس بگیرید. کارشناسان سامانه مشاور تحصیلی راهنمای شما برای انجام مراحل اینترنتی ترمیم معدل کنکور هستند.

🔻ثبت‌نام ترمیم نمره خرداد ۱۴۰۲ تا دو هفته قبل از شروع امتحانات امکان‌پذیر است


بیشتر بدانید:

شرایط ثبت نام امتحان ترمیم معدلنحوه برگزاری آزمون ترمیم معدل

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی نحوه برگزاری آزمون ترمیم معدل را شرح داد و در مورد اینکه برگزاری آزمون ترمیم معدل در ۲ نوبت قطعی است، گفت:داوطلبان طبق دروس نظام جدید امتحان خواهند داد.

 • به دنبال مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در تأثیر گذاری ۴۰ درصدی سوابق تحصیلی در نتیجه کنکور، بسیاری از دانش آموزان نظام قدیم آموزشی که سال‌ها قبل دیپلم گرفته بودند از این مصوبه احساس ضرر کردند.
 • بسیاری از دانش آموزان نظام قدیم در سال‌های قبل در امتحانات نهایی مدارس شرکت کردند و اطلاع نداشتند که قرار است در سال‌های بعد قانونی وضع شود که نمرات امتحانات نهایی تا این اندازه در سرنوشت و قبولی آنان در کنکور مؤثر باشد.
 • در هفته‌های گذشته جلسات متعددی پیرامون برگزاری مجدد آزمون ترمیم معدل در شورای عالی آموزش و پرورش و معاونت سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد که خروجی این جلسات موافقت با برگزاری مجدد آزمون ترمیم معدل است.
 • وی رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی در گفت‌وگو با مهر با بیان اینکه زمان برگزاری آزمون ترمیم معدل همزمان در دی ماه همزمان با آزمون امتحانات پایه دوازدهم دانش آموزان پایه دوازدهم برگزار می‌شود؛ گفت: بخشنامه این امتحانات هم در حال آماده سازی است تا همه دانش آموزان و داوطلبانی که درخواست ترمیم معدل دارند و هم می‌خواهند سابقه‌ای برای خود ایجاد کرده یا سابقه خود را بهبود ببخشند در این امتحانات شرکت کنند.
 • ایشان در پاسخ به این سوال که هزینه برگزاری این آزمون‌ها چقدر است؛ گفت: هزینه‌های برگزاری این آزمون‌ها به صورت استانی تعیین می‌شود و به صورت متمرکز در پایتخت هیچ هزینه‌ای برای سراسر کشور به عنوان هزینه ثابت و واحد در نظر گرفته نمی‌شود. در شورای آموزش و پرورش هر استان هزینه برگزاری آزمون ترمیم تعیین می‌شود و هزینه شرکت در این آزمون‌ها در هر استان با توجه به شرایط با استان دیگر متفاوت خواهد بود.
 • رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی افزود: آزمون ترمیم برای هر درس به صورت جداگانه برگزار خواهد شد و این فرصت ایجاد شده است که افرادی هم که پیش از این برای ترمیم معدل اقدام کرده بودند باز هم فرصت داشته باشند به جهت اینکه تأثیر سوابق تحصیلی قطعی شده است یک بار دیگر فرصت دارند در آزمون ترمیم شرکت کنند.
 • ایشان با اشاره به اینکه داوطلبان فرصت دارند یک بار برای هر درس در آزمون ترمیم آن شرکت کنند؛ گفت: آن‌ها در دو نوبت دی ماه سال جاری و خرداد ماه سال آینده و در دو نوبت فرصت ترمیم معدل دارد؛ می‌توانند برنامه ریزی کنند اگر درسی را نمی‌توانند در دی ماه در آزمون ترمیم معدل آن شرکت کنند در خرداد در آزمون شرکت کنند؛ برگزاری آزمون ترمیم معدل در دو نوبت دی و خرداد قطعی است اما برای هر درس تنها یک بار می‌توانند در آزمون ترمیم شرکت کنند. آنها می‌توانند به دلخواه در هر نوبت شرکت کنند./تاریخ برگزاری امتحانات ترمیم معدل
 • وی با اشاره به اینکه کنکور از سال جاری تحصیلی در دو نوبت برگزار خواهد شد گفت: داوطلبان می‌تواند برنامه ریزی کرده و آزمون ترمیم بخشی از دروس شأن را در دی ماه انجام دهند و بخشی از آن را در زمان نزدیک کنکور شرکت کنند.
 • معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه دروس پیش دانشگاهی در نظام جدید آموزشی وجود ندارد؛ گفت: دانش آموزان طبق دروس نظام جدید امتحان خواهند داد و به زودی جدولی را ارائه می‌دهیم که بر اساس آن نمرات جدید آنها جایگزین نمرات پیشین آنها خواهد شد. این بخشنامه طی دو روز آینده پس از تصمیم گیری قطعی در شورای سنجش و پذیرش مصوب خواهد شد و پس از آن اعلام می‌شود.
 • ایشان خاطر نشان کرد: جدول چرخه‌ها نشان خواهد داد که نمرات ترمیم چه دروسی در نظام قدیم آموزشی جایگزین کدام یک از دروس آموزشی در نظام جدید خواهد شد.
 • به نظر می‌رسد برگزاری آزمون ترمیم در دو نوبت موجب برنامه ریزی بهتر داوطلبان نظام قدیم کنکور خواهد شد؛ با این حال برخی از این داوطلبان خواستار برگزاری چند باره آزمون ترمیم بودند که به نظر می‌رسد مسئولان نظام آموزشی با این امر به دلیل عدم رعایت عدالت آموزشی و ایجاد فرصت برابر برای همه داوطلبان موافق نیستند.
 • از سوی دیگر برگزاری آزمون ترمیم بر اساس دروس نظام جدید آموزشی چالش دیگر داوطلبان کنکور نظام قدیم است؛ چالشی که حل آن نیازمند برنامه ریزی بیشتر داوطلبان کنکور نظام قدیم خواهد بود./تاریخ برگزاری امتحانات ترمیم معدل

بیشتر بدانید:

نحوه ترمیم معدل چگونه است؟به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام در آزمون ترمیم معدل کنکور

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی