جهت مشاوره در زمینه منابع آزمون استخدام وزارت نفت

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 53553

زمان برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت در اردیبهشت 1402

زمان برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت در اردیبهشت 1402

زمان برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت در اردیبهشت 1402 است. زمان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت نفت در اسفند ماه 1401 است. جزئیات کامل خبر درمورد برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت به اطلاع متقاضیان استخدام می رسد.


زمان ثبت نام آزمون استخدام وزارت نفت 1402

زمان ثبت نام آزمون استخدام وزارت نفت 1402، در اسفند ماه 1401 بود اما تمدید شد. متقاضیان می توانند از 5 فروردین 1402 تا 8 فروردین ماه، برای ثبت نام اقدام نمایند.

🔹فرودین 1402 زمان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت نفت:

🔰 تاریخ و زمان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت نفت از 5 تا 8 فروردین 1402 تمدید شد.

🔸منابع انسانی وزارت نفت گفت:

🔻در نيمه اول اسفندماه سال جاري ثبت نام متقاضيان در سايت سازمان سنجش عملیاتی و اجرایی خواهد شد.آگهي و دفترچه راهنماي آزمون با همكاري مبادي ذيربط در كليه واحدهاي مربوطه خارج از صنعت نفت در حال نهايي شدن است.

  • بر اساس برنامه ارائه شده از سوي سازمان مذكور، بررسی رشته‌های امتحانی از سوی دفتر آزمون سازي و روانسنجي انجام خواهد شد. همچنین با همكاري دفاتر ارتباطات نوين و فناوري اطلاعات سازمان سنجش، مقدمات تغذيه اطلاعات در پورتال فراهم شده است. در حال حاضر اقدامات اجرایی پیرامون جزئيات داده‌ها در حال انجام است و گام‌هاي اجرايي تا برگزاری آزمون با همكاري كليه شركت هاي اصلی وزارت نفت برداشته خواهد شد كه براين اساس در نيمه اول اسفندماه سال جاري ثبت نام متقاضيان در سايت سازمان سنجش عملیاتی و اجرایی خواهد شد.

زمان برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت در اردیبهشت 1402 1

دانلود دفترچه استخدام آزمون وزارت نفتزمان برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت 1402

زمان برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت، در اردیبهشت ماه 1402 است:

🔻  طبق اعلام وزارت نفت، زمان برگزاری آزمون استخدامی، در روز جمعه ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ است. تاریخ برگزاری آزمون استخدام وزارت نفت، با هماهنگی و مکاتبه رسمی با سازمان سنجش آموزش كشور، به عنوان تاريخ نهايی برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت در نظر گرفته شده ‌است.

♨️📢 مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: فرآیند جذب و استخدام بیش از 300 نفر نیروی جدید از فارغ‌التحصیلان گروه الف دانشکده نفت انجام شده و ان‌شاءالله تا دو ماه باقیمانده تا پایان امسال آغاز به‌کار خواهند کرد. وی افزود: امیدواریم در بهار 1402 با همت و تلاش مسئولان وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران آزمون سراسری استخدام داشته باشیم.

  • یکی از سیاست‌های معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت در دولت سیزدهم برای سال های آینده، با توجه به افزایش تعداد بازنشستگان و عدم جذب نیروی انسانی طی 10 سال گذشته، تامین نیروی انسانی از طریق فراخوان عمومی و آزمون استخدامی است.
  • به دنبال ابلاغ مجوز سازمان اداري و استخدامي كشور، جلسات هماهنگي با سازمان سنجش آموزش كشور به سرعت برگزار و مستندات و اطلاعات مورد نیاز به طور مستمر به آن سازمان ارائه شد. تاکید وزارت نفت بر برگزاری آزمون در اسفندماه بود، لكن با توجه به تاريخ صدور مجوز در دي ماه سال جاري و همچنين حجم فعاليت‌هاي سازمان مذكور براي برگزاري كنكور سراسري و قرنطينه‌ همكاران آن سازمان به دلیل برگزاری آزمون، متاسفانه طي فرآيند و برگزاري آزمون استخدامي وزارت نفت در اسفندماه سال جاري امکانپذیر نیست. با توجه به اینکه فروردین سال آینده با ماه مبارك رمضان همزمان است، ، روز جمعه 29/اردیبهشت/1402 با هماهنگي و مکاتبه رسمی با سازمان سنجش آموزش كشور، به عنوان تاريخ نهايي آزمون استخدامی وزارت نفت در نظر گرفته شده ‌است.
  • مکاتبات، جلسات و هماهنگي‌هاي لازم با سازمان برنامه و بودجه کشور جهت اخذ تاییدیه منابع مالی مورد نیاز جهت تامین نیروی انسانی(حقوق و مزایا) برای سال آتی، با بنياد شهيد و امور ايثارگران و همچنين سازمان بهزيستي با توجه به الزامات قانوني مربوطه جهت اختصاص سهميه هاي 25% و 5% ايثارگران و 3% سهیمه براي جذب معلولين گرامی( برای مشاغل خاص معلول پذیر) در حال انجام است.

پاسخ سوالات درمورد آزمون استخدام وزارت نفت

در گفت‌وگو با مدیر کل آموزش، برنامه‌ریزی نیروی انسانی و تحول اداری وزارت نفت، زمان، رشته‌ها و مقاطع تحصیلی آزمون استخدامی وزارت نفت اعلام شد.
برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت از زمان استقرار دولت سیزدهم، یکی از اولویت‌های اصلی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی این وزارتخانه بوده و تمامی مقدمات لازم برای برگزاری بدون نقص این آزمون انجام شده است. اما چرا هنوز دفترچه آزمون استخدامی وزارت نفت منتشر نشده و شرایط شرکت در این آزمون اعلام نشده است؟ برای پاسخ به این سوال، با علی ستوده، مدیر کل آموزش، برنامه‌ریزی نیروی انسانی و تحول اداری وزارت نفت، گفت‌وگوی کوتاهی داشته‌ایم که ماحصل آن را در ادامه می‌خوانید.

علت انتخاب سازمان سنجش به عنوان برگزارکننده آزمون استخدامی وزارت نفت چیست ؟

  • سازمان سنجش آموزش کشور، معتبرترین مرکز برگزاری آزمون‌های استخدامی و تحصیلی کشور است که علاوه بر مقبولیت عمومی، از حیث اعتبار آزمون‌ها و سرند افراد قوی از ضعیف نیز از جایگاه ممتازی برخوردار است .
  • کلیه فرایند ثبت نام ، طراحی سوالات، پشتیبانی محل برگزاری آزمون در سراسر کشور، اخذ آزمون کتبی، بررسی و پردازش نمرات و اعلام نتایج آزمون و دعوت به مصاحبه ها از طریق آن سازمان انجام خواهد شد. ارزیابی‌های تکمیلی (مصاحبه‌های فنی تخصصی و …) توسط شرکت‌های اصلی وزارت نفت انجام و پس از جمع‌بندی نهایی، نتایج در اختیار سازمان قرار می‌گیرد تا پس از  پردازش نهایی اطلاعات آزمون کتبی و ارزیابی های تکمیلی ، پذیرفته شدگان نهایی را تعیین و در این زمینه اطلاع رسانی کند.

آزمون استخدامی در چه مقاطع و رشته‌هاي تحصيلي برگزار خواهد شد؟
با توجه به مجوز صادره، آزمون استخدامی در مقاطع كارداني، كارشناسي و كارشناسي ارشد رشته‌هاي فني و مهندسي مرتبط با نیاز صنعت نفت و تعداد محدودي در رشته‌هاي کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌های حقوق، مديريت صنعتي و مديريت بازرگاني برگزار می‌شود که جزئیات آن در آگهی استخدام ذکر خواهد شد.


علت طولاني شدن فرايند  برگزاری آزمون استخدامي چیست؟

یکی از سیاست‌های معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت در دولت سیزدهم برای سال های آینده، با توجه به افزایش تعداد بازنشستگان و عدم جذب نیروی انسانی طی 10 سال گذشته، تامین نیروی انسانی از طریق فراخوان عمومی و آزمون استخدامی است. بر همین اساس اداره کل آموزش، برنامه ریزی نیروی انسانی و تحول اداری از اواخر سال گذشته طی مکاتبه‌ای با مدیریت توسعه منابع انسانی شرکت‌های اصلی، درخواست کرد تا این شرکت‌ها نیازهای استخدامی خود را اعلام کنند.

بنابراین علاوه بر تعیین وضعیت جذب نیروی انسانی فارغ التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت، آزمون توانمندسازی نیروهای قراردادی مدت موقت، تبدیل وضعیت کارکنان ایثارگر مشمول بند “و” ماده 44 قانون برنامه پنجم توسعه کشور و … نیاز شرکت‌ها دریافت و پس از موافقت مقام عالی وزارت با تعداد 6408 نفر، مراتب برای اخذ تائیدیه سازمان اداري و استخدامي كشور طي نامه شماره 361-2/20 مورخ 01/05/1401 به سازمان مذکور ارسال شد. همزمان با ارسال نامه فوق، مکاتبه و هماهنگی‌های لازم با سازمان سنجش آموزش کشور جهت برگزاری آزمون برای آذرماه صورت گرفت. لکن سازمان اداری استخدامی کشور بررسی تعداد یادشده را منوط به تعیین تکلیف کلیه کارکنان مشمول ایثارگری اعم از مشمولین بند “و” ماده 44 قانون برنامه پنجم توسعه کشور، بند “د” تبصره 20 قانون برنامه و بودجه سال 1400 و قانون تمدید آن شامل مشمولین بند “و” تبصره 20 قانون برنامه و بودجه سال 1401 منوط کرد، بنابراین موضوع بررسی مجدد وضعیت نیاز در دستور کار شرکت‌ها قرار گرفت و متعاقباً نیاز احصاء شده شرکت‌ها یعنی تعداد 5085 نفر همراه با وضعیت آماری و تحلیلی استخدام / تبدیل وضعیت کارکنان ایثارگر طی نامه شماره 352625 مورخ 27/07/1401 از سوی معاون وزیر در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی به سازمان اداری و استخدامی ارسال شد. پس از تشکیل جلسات کارشناسی و مدیریتی متعدد، شوراي صدور مجوز آزمون‌هاي استخدامي آن سازمان در تاريخ 13/9/1401 با حضور نمایندگان وزارت نفت تشكيل جلسه داد و بعد از تأييد موضوع، در تاريخ 12/10/1401 مجوز استخدام 3420 نفر ( صرفاً برای مشاغل اصلی تخصصی و بخشی از نیازهای پشتیبانی تخصصی ) از طریق فراخوان عمومی و برگزاري آزمون استخدامي، ابلاغ شد.


در حال حاضر وزارت نفت چه برنامه‌اي براي برگزاري آزمون استخدامي دارد؟
به دنبال ابلاغ مجوز سازمان اداري و استخدامي كشور در تاريخ 12/10/1401، جلسات هماهنگي با سازمان سنجش آموزش كشور به سرعت برگزار و مستندات و اطلاعات مورد نیاز به طور مستمر به آن سازمان ارائه شد. تاکید وزارت نفت بر برگزاری آزمون در اسفندماه بود، لكن با توجه به تاريخ صدور مجوز در دي ماه سال جاري و همچنين حجم فعاليت‌هاي سازمان مذكور براي برگزاري كنكور سراسري و قرنطينه‌ همكاران آن سازمان به دلیل برگزاری آزمون، متاسفانه طي فرآيند و برگزاري آزمون استخدامي وزارت نفت در اسفندماه سال جاري امکانپذیر نیست. با توجه به اینکه فروردین سال آینده با ماه مبارك رمضان همزمان است، ، روز جمعه 29/02/1402 با هماهنگي و مکاتبه رسمی با سازمان سنجش آموزش كشور، به عنوان تاريخ نهايي آزمون استخدامی وزارت نفت در نظر گرفته شده ‌است.
بر اساس برنامه ارائه شده از سوي سازمان مذكور، بررسی رشته‌های امتحانی از سوی دفتر آزمون سازي و روانسنجي انجام خواهد شد. همچنین با همكاري دفاتر ارتباطات نوين و فناوري اطلاعات سازمان سنجش، مقدمات تغذيه اطلاعات در پورتال فراهم شده است. در حال حاضر اقدامات اجرایی پیرامون جزئيات داده‌ها در حال انجام است و گام‌هاي اجرايي تا برگزاری آزمون با همكاري كليه شركت هاي اصلی وزارت نفت برداشته خواهد شد كه براين اساس در نيمه اول اسفندماه سال جاري ثبت نام متقاضيان در سايت سازمان سنجش عملیاتی و اجرایی خواهد شد.
مکاتبات، جلسات و هماهنگي‌هاي لازم با سازمان برنامه و بودجه کشور جهت اخذ تاییدیه منابع مالی مورد نیاز جهت تامین نیروی انسانی(حقوق و مزایا) برای سال آتی، با بنياد شهيد و امور ايثارگران و همچنين سازمان بهزيستي با توجه به الزامات قانوني مربوطه جهت اختصاص سهميه هاي 25% و 5% ايثارگران و 3% سهیمه براي جذب معلولين گرامی( برای مشاغل خاص معلول پذیر) در حال انجام است.
شايان ذكر است، آگهي و دفترچه راهنماي آزمون با همكاري مبادي ذيربط در كليه واحدهاي مربوطه خارج از صنعت نفت در حال نهايي شدن است كه به زودي منتشر و اطلاع رسانی گسترده در این خصوص صورت خواهد گرفت.

به این مقاله امتیاز دهید
منابع : ناموجود

جهت مشاوره در زمینه منابع آزمون استخدام وزارت نفت

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی