کد خبر : 20983
- بازدید

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری


جهت مشاوره در زمینه زمان انتخاب رشته کنکور سراسری

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 در این مقاله به اطلاع داوطلبان می رسد. داوطلبان کنکور ریاضی تجربی، انسانی، هنر و زبان می توانند برای انتخاب رشته کنکور 1401 به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند. فرایند انتخاب رشته داوطلبان زمانی تکمیل خواهد شد که در مراحل انتخاب رشته در یک صفحه مجزا از سیستم انتخاب رشته شماره پرونده 7 رقمی و رسید انتخاب رشته 15 رقمی دریافت نمایید.

لازم به تاكيد است با توجه به فشردگي زماني در ساير فرآيندهاي آزمون فوق، مهلت اعلام شده به هيچ وجه قابل تمديد مجدد نمي‌باشد لذا ضرورت دارد داوطلبان در زمان تعيين شده نسبت به انتخاب رشته و يا ويرايش رشته‌هاي انتخابي خود اقدام نمايند.


دریافت فایل اصلاحات و جداول دفترچه راهنماي انتخاب رشته آزمون سراسري1401 فرمت PDF


زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 (گروه ریاضی-تجربی-انسانی-هنر و زبان)

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 از تاریخ 1401/05/17 آغاز می شود، زمان دقیق به زودی اعلام می شود داوطلبان به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند.

به گفته کریمیان، انتخاب رشته از عصر روز دوشنبه ۱۷ مردادماه تا روز شنبه ۲۲ مردادماه انجام می‌شود.

 • کریمیان مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه نتیجه اولیه آزمون سراسری ۱۴۰۱ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است، گفت: داوطلبان برای اطلاع از نتیجه اولیه آزمون خود می‌توانند از ۳ روش وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای یا ثبت‌نامی برای دریافت نتیجه اقدام کنند.
 • کریمیان افزود: در صورتیکه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته شده باشند می‌توانند ۱۵۰ رشته محل را در فرم انتخاب رشته اینترنتی وارد کنند، البته داوطلبان باید بدانند که انتخاب رشته برای کدرشته محل‌های با آزمون و پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی در یک فرم انجام می‌شود یعنی انتخاب رشته برای داوطلبان رشته‌های باآزمون و بدون آزمون جداگانه نیست.

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 بعد از انتشار دفترچه های انتخاب رشته بر روی سایت سنجش خواهد بود.

1- مراجعه به درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان و مشاهده دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شماره 2) و بخش پيوست­ها (شامل شرايط و مقررات دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي)، هر يك از گروه‌هاي آزمايشي كه به تفكيك از روز جمعه مورخ 1401/05/14 بر روي درگاه اطلاع‌رساني مذكور قرار خواهد گرفت.

داوطلبانی كه مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (رشته‌هاي با کنکور) شده‌اند، لازم است براي مشاهده دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شماره 2) و انجام انتخاب رشته به نكات ذيل توجه نمايند:

انتخاب رشته برای انتخاب کدرشته محل‌های با آزمون و پذيرش صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي «بدون کنکور» در يك فرم و حداكثر تا 150 رشته محل، انجام مي‌شود. به عبارت دیگر فرآيند انتخاب رشته بدون کنکور و انتخاب رشته با کنکور اين دو جداگانه نخواهد بود. توضيحات كامل اين دو روش پذیرش در دفترچه‌ راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته (راهنمای شماره 2) به تفكيك ارائه شده است.

مهلت انتخاب رشته کنکور 1401 به زودی اعلام می شود.


پیشنهاد می دهیم حتما برای انتخاب رشته از نرم افزار انتخاب رشته کنکور سازمان سنجش استفاده کنید. همچنین می توانید برای انتخاب رشته کنکور به صورت حضوری و تلفنی با سامانه مشاوره کنکور صدای مشاور تماس بگیرید:

کارشناسان این سامانه هر روز حتی در ایام تعطیل از 8 صبح تا 12 شب ، راهنمای داوطلبان برای انجام انتخاب رشته کنکور سراسری می باشند.

سامانه تخصصی مشاوره انتخاب رشته کنکور

تماس از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور با شماره 9099071613


نرم افزار انتخاب رشته کنکور سازمان سنجش

نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

داوطلبانی که در جلسه کنکور سراسری حضور داشته و مجاز به انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 هستند می توانند بعد از خرید شماره سریال برای انتخاب رشته کنکور سراسری و دانشگاه آزاد در سایت سازمان سنجش برای انتخاب رشته اقدام کنند.

پیش از اقدام به انتخاب رشته کنکور سراسری لازم است از نکات زیر اطلاع داشته باشید:

 • انتخاب رشته برای انتخاب کدرشته محل‌های با آزمون و پذيرش صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي «بدون آزمون» در يك فرم و حداكثر تا 150 رشته محل، انجام مي‌شود. به عبارت دیگر فرآيند انتخاب رشته اين دو جداگانه نخواهد بود. توضيحات كامل اين دو روش پذیرش در دفترچه‌ راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته (راهنمای شماره 2) به تفكيك ارائه شده است.
 • تبصره 1: داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 1401 ثبت­ نام نموده و غایب جلسه آزمون (در روزهای چهارشنبه 8 تیرماه تا شنبه 11 تیرماه) بودند، نیازی به ثبت نام مجدد برای رشته­ های پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی ندارند و می‌توانند در رشته‌هایی که پذیرش آنها با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است تا 150 کدرشته محل از دفترچه راهنمای انتخاب رشته انتخاب نموده و در فرم انتخاب رشته درج نمایند.
 • تبصره 2: داوطلبانی که قبلاً در آزمون سراسری سال 1401 ثبت نام نکرده‌اند، می‌توانند براساس اطلاعیه‌ای که در روز چهارشنبه 1401/05/12 منتشر می‌شود از روز سه­ شنبه 1401/05/18 تا روز یکشنبه 1401/05/23 نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته در رشته‌هایی که پذیرش آنها با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است براساس دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های پذیرش براساس سوابق تحصیلی اقدام نمایند.
 • تبصره 3: در صورتی که فردی هم نسبت به انتخاب رشته در مرحله انتخاب رشته‌های با آزمون و رشته های صرفاً براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) اقدام کرده و هم در مرحله ثبت نام برای رشته‌‌های صرفاً براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته برای این رشته ها نماید، ثبت نام و انتخاب رشته وی در رشته های صرفا براساس سوابق تحصیلی باطل خواهد شد و هزینه پرداختی وی نیز مسترد نخواهد شد.
 • برای انجام مراحل انتخاب رشته کنکور سراسری می توانید با شماره تلفن مندرج در این صفحه تماس بگیرید. مشاوران سامانه تحصیلی به صورت تلفنی به ارائه خدمات مشاوره انتخاب رشته می پردازند و تمامی مراحل انتخاب رشته کنکور سراسری را برای شما عزیزان در کل کشور انجام می دهند.

چه کسانی می توانند انتخاب رشته کنند

 • داوطلبان بايد دفترچه راهنما را به طور کامل مطالعه کرده باشند و از شرايط عمومي و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنما مطلع باشند. كليه داوطلباني كه در يكي از گروههاي آزمايشي اصلي شامل علوم رياضي و فني، علوم تجربي و علوم انساني در آزمون سراسري سال 131401 شركت کرده اند و در مرحله انتخاب رشته، كليه رشته هاي انتخابي خود را از گروه آزمايشي كه در جلسه آزمون آن شركت نمودند، انتخاب نمايند.

نکات مهم انتخاب رشته کنکور سراسری 1401

 • سوابق تحصیلی:
  1- اطلاعات مذكور در سيستم انتخاب رشته بارگزاري شده و به داوطلبان گرامي نمايش داده مي شود و داوطلباني كه فاقد كد سوابق تحصيلي بوده يا نمرات آنها قبلاً به سازمان واصل نشده بود مي توانند نسبت به درج يا اصلاح كد سوابق تحصيلي (ديپلم يا پيش دانشگاهي) در سيستم انتخاب رشته اقدام نمايند.
  2- در صورت تغيير نمرات دروس سوابق تحصيلي يا درج يا اصلاح كد سوابق تحصيلي، نمرات سوابق تحصيلي جديد در مرحله گزينش نهايي در صورت داشتن تاثير مثبت اعمال و كارنامه جديدي براي مرحله اول صادر نخواهد شد.
 • داوطلبانی که مجاز به انتخاب دوره های پیام نور و غیر انتفاعی می باشند اما علاقمندی خود را در زمان ثبت نام و یا مراحل قبلی اعلام ننموده اند، می توانند با خرید کارت علاقمندی، این کد رشته محل ها را نیز انتخاب نمایند
 • در صورت مواجه شدن با هر گونه مشکل در روند انتخاب رشته با شماره تلفن های موجود در همین مقاله تماس بگیرید.
 • داوطلب گرامی حتما قبل از ثبت انتخاب رشته اصلاحیه اطلاعیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1401 را مطالعه فرمایید

سامانه تخصصی مشاوره انتخاب رشته کنکور

تماس از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور با شماره 9099071613


زمان انتخاب رشته بدون کنکور سراسری 1401

زمان انتخاب رشته بدون کنکور سراسری 1401 آغاز شد. از روز سه­ شنبه 1401/05/18 تا روز یکشنبه 1401/05/23 نسبت به ثبت‌ نام و انتخاب رشته بدون کنکور سراسری در رشته‌هایی که پذیرش آنها با سوابق تحصیلی (بدون کنکور) است براساس دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های پذیرش براساس سوابق تحصیلی اقدام نمایند.

 • تبصره 1: داوطلبانی که در کنکور سراسری سال 1401 ثبت­ نام نموده و غایب جلسه آزمون (در روزهای چهارشنبه 8 تیرماه تا شنبه 11 تیرماه) بودند، نیازی به ثبت نام مجدد برای رشته­ های پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی ندارند و می‌توانند در رشته‌هایی که پذیرش آنها با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است تا 150 کدرشته محل از دفترچه راهنمای انتخاب رشته انتخاب نموده و در فرم انتخاب رشته درج نمایند.
 • تبصره 2: داوطلبانی که قبلاً در کنکور سراسری سال 1401 ثبت نام نکرده‌اند، می‌توانند براساس اطلاعیه‌ای که در روز چهارشنبه 1401/05/12 منتشر می‌شود از روز سه­ شنبه 1401/05/18 تا روز یکشنبه 1401/05/23 نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته در رشته‌هایی که پذیرش آنها با سوابق تحصیلی (بدون کنکور) است براساس دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های پذیرش براساس سوابق تحصیلی اقدام نمایند.
 • تبصره 3: در صورتی که فردی هم نسبت به انتخاب رشته در مرحله انتخاب رشته‌های با آزمون و رشته های صرفاً براساس سوابق تحصیلی (بدون کنکور) اقدام کرده و هم در مرحله ثبت نام برای رشته‌‌های صرفاً براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته برای این رشته ها نماید، ثبت نام و انتخاب رشته وی در رشته های صرفا براساس سوابق تحصیلی باطل خواهد شد و هزینه پرداختی وی نیز مسترد نخواهد شد.


منابع :
جهت مشاوره در زمینه زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ؛
از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره صدای مشاور تماس حاصل فرمایید.
9099071613 تماس از سراسر کشور و از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت جهت خریداری بسته های تماس کلیک کنید.


پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
پیام رسان های خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 3633
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی
اینستاگرام