کد خبر : 44488
- بازدید

زمان اعلام نتایج آزمون کادر اداری استخدامی قوه قضاییه 1401


جهت مشاوره در زمینه زمان اعلام نتایج آزمون کادر اداری استخدامی قوه قضاییه 1401

منابع آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه

زمان اعلام نتایج آزمون کادر اداری استخدامی قوه قضاییه 1400 در دو ماهه نخست سال 1401 است. در این سایت از زمان دقیق اعلام نتایج آزمون کادر اداری استخدامی قوه قضاییه مطلع می شوید:


زمان اعلام نتایج آزمون کادر اداری استخدامی قوه قضاییه 1400-1401

زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی کادر اداری قوه قضائیه در دو ماه نخست سال 1401 است. معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه شرح داد:

 • 🔸از 104 هزار داوطلب شرکت کننده ۲۰ هزار نفر با اولویت‌های علمی پذیرش خواهند شد و در نهایت از این تعداد ۹ هزار و ۶۰۰ نفر استخدام دستگاه قضایی می‌شوند.
 • 🔸 امیدواریم نتایج آزمون در دو ماه نخست سال آینده اعلام شود و مراحل بعدی فرایند جذب از جمله استعلام‌ها و گزینش تا پایان سال ۱۴۰۱ صورت گیرد.
 • 🔸آزمون در ۵۹ شهر و مرکز استان و ۲۷۴ حوزه برگزار شد و به طور متوسط در هر حوزه ۴۰۰ نفر شرکت کردند.
 • 🔸دستگاه قضایی مکلف است از سال ۹۵ به مدت ۵ ساله، هر سال ۳۲۰۰ نفر به کادر اداری قوه قضائیه اضافه کند که این اقدام در سال ۹۷ در مورد ۶۴۰۰ نفر از کارکنان انجام شد و در سال ۱۴۰۰ ۹۶۰۰ نفر جذب خواهند شد.

***

 • معاون رییس قوه قضاییه به شرکت 104 هزار داوطلب در این آزمون اشاره کرد و گفت: از این تعداد، 20 هزار نفر با اولویت‌های علمی انتخاب می‌شوند که دو برابر نیاز دستگاه قضایی و ظرفیت قانونی اختصاص داده شده است.
 • وی ادامه داد: 20 هزار نفر از افرادی که بیشترین نمره از 100 نمره را در آزمون کسب کنند انتخاب می‌شوند تا وارد فرآیند‌های بعدی استخدام از جمله استعلام، استخبار و گزینش و در نهایت مصاحبه روانشناسی شده و از این تعداد 9 هزار و 600 نفر استخدام دستگاه قضایی می‌شوند.
  این مقام عالی قضایی با اشاره به وجود سهمیه‌ها برای جذب افراد براساس قانون، از جمله جانبازان، خانواده شهدا و ایثارگران، معلولان و شاغلين در شورا‌های حل اختلاف گفت: با رعایت این سهمیه‌ها و دارا بودن مزیت علمی، 20 هزار نفر در مراحل ابتدایی آزمون انتخاب شده و به واحد جذب معرفی می‌شوند.
 • معاون رییس قوه قضاییه به کمبود شدید کادر اداری و قضائی در قوه قضائیه اشاره کرد و افزود: کار دستگاه قضائی در چندسال گذشته افزایش زيادي داشته و امروز به صورت متوسط، 50 درصد پست‌ها فعال است و 50 درصد پست‌های دادگستری‌ها در ستاد و استان‌ها خالی است.
  وی با بیان این که هم اکنون 60 هزار نفر در دادگستری‌های سراسر کشور فعال هستند، افزود: در مجموع در قوه قضائیه 98 هزار نفر به عنوان کادر اداری مشغول به فعالیت هستند.
 • معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه با بیان این که برگزاری این آزمون برای جبران کمبود کادر اداری دادگستری‌ها اعم از ستاد و صف است، گفت: جذب‌شدگان در دادگاه‌ها و دادسرا‌ها به عنوان کادر اداری مشغول به کار می‌شوند و همچنین برخی نیز در کادر اداری دادگستری‌ها فعالیت خواهند کرد.
 • این مقام عالی قضایی افزود: 50 درصد از داوطلبان این آزمون خانم هستند بنابراین 50 درصد جذب شدگان از خانم‌ها خواهد بود و این ظرفیت خوبی برای رعایت عدالت شغلی میان آقایان و خانم هاست.
 • وی استان‌های لرستان، کردستان و نیز استان‌های خراسان جنوبی و شمالی را دارای بیشترین داوطلب در آزمون امروز بیان کرد و گفت: استان‌های جنوبی از جمله هرمزگان و بوشهر کمترین شرکت کننده را در آزمون داشتند.
 • معاون منابع انسانی قوه قضائیه برگزاری آزمون عمومی جذب کارکنان قوه قضائیه را مطابق ماده 113 قانون برنامه توسعه ششم بیان کرد و افزود: بر اساس این قانون دستگاه قضایی مکلف بود از سال 95 به مدت 5 ساله، هر سال 3200 نفر به کادر اداری قوه قضائیه از طریق آزمون اضافه کند.
  وی گفت: این اقدام در سال 97 در مورد 6400 نفر از کارکنان انجام شد و در سال 1400 که سال پایانی است، 9600 نفر جذب خواهند شد.
  معاون رییس قوه قضاییه به بازنشستگی تعداد زیادی از کارکنان قوه قضائیه و یا خروج برخی کارکنان از این قوه به علت‌های مختلف اشاره کرد و گفت: باید برای جایگزینی آنان، نیرو داشته باشیم.
 • وی افزود: تلاش کردیم در این آزمون از نیرو‌های مستعد و تربیت شده در دانشگاه‌ها و حوزه‌ها استفاده کنیم و توانمندی افراد را به عنوان یک اصل در جذب افراد قرار دادیم.
 • این مقام عالی قضایی توانمندسازی را شعار مدیریت جدید قوه قضائیه بیان کرد و گفت: امیدواریم با جذب نیرو‌های نخبه هم به دستور قانون عمل کنیم و هم نیازمندی‌های قوه قضائیه را تا حدودی رفع کنیم.
 • معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه با بیان این که شرایط برای فعالیت در قوه قضائیه فراهم است، ابراز امیدواری کرد: حمایت‌های شایسته اداری از این داوطلبان و سایر شاغلان در قوه قضائیه داشته باشیم.

دریافت نتایج آزمون کادر اداری استخدامی قوه قضاییه 1401

برای دریافت نتایج آزمون کادر اداری استخدامی قوه قضاییه 1401، می توانید با شماره تلفن مندرج در این صفحه تماس بگیرید و نتایج آزمون کادر اداری استخدامی قوه قضاییه را کارشناسان سامانه تحصیلی بخواهید:

منابع :
جهت مشاوره در زمینه زمان اعلام نتایج آزمون کادر اداری استخدامی قوه قضاییه 1401 ؛
از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره صدای مشاور تماس حاصل فرمایید.
9099071613 تماس از سراسر کشور و از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت جهت خریداری بسته های تماس کلیک کنید.


پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
پیام رسان های خبرینو

برچسب ها :

ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 3622
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی
اینستاگرام