کد خبر : 6359

زمان اعزام به خدمت متولدین 1381

 در این مقاله و عنوان سعی داریم بپردازیم و توضیح دهیم در مورد زمان اعزام به خدمت متولدین 1381 و قانون و قوانین مهلت معری مشمولان به نظام وظیفه عمومی را ارائه دهیم.


مطالب سایت ما  را دنبال کنید…


زمان اعزام به خدمت متولدین 1381: همچنین سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه‌ای و خبری برای  همه مشمولان غایب و غیر غایب متولد سال های 1355 تا 1381  را برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود فراخواند.

طبق گزارش های منتشر شده از سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه‌ و اخبار  اعلام  و چنین کرد: همه مشمولان غایب و غیر غایب متولد سال های 1355 تا 1381 باید مطابق قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند.

بر همین  اساس و  گزارش  و اخبار منتشر شده در این اطلاعیه آمده است: افرادی که قبل از سن مشمولیت ترک تحصیل کرده یا فارغ التحصیل شده اند و یا  با ورود به سن مشمولیت (( 18 سال تمام)) شش ماه مهلت دارند تا وضعیت خدمتی نظام وظیفه  خود را مشخص کنند.


قانون  مهلت خدمت سربازیدانش آموزان  و دانشجویان و طلاب علوم دینی مشمول که دارای معافیت تحصیلی هستند و برابر سقف سنوات تحصیلی تعیین شده، مشغول به تحصیل هستند در صورت ترک تحصیل انصراف اخراج و یا فراغت از تحصیل و  حداکثر به مدت یک سال مهلت معرفی خواهند داشت. متعهدان خدمت در نیرو‌های مسلح یا دستگاه‌های دولتی که قبل از اتمام تعهد به هر دلیل شرایط ادامه خدمت را ندارند و  از تاریخ انصراف از تعهد حداکثر به مدت شش ماه و  مهلت داشته تا با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ((پلیس + 10)) برای ادامه خدمت دوره ضرورت اقدام کنند.

همچنین متعهدین خدمت در نیروهای مسلح یا دستگاه های دولتی که قبل از اتمام تعهد، به هر دلیل شرایط ادامه خدمت را ندارند و  از تاریخ انصراف از تعهد  حداکثر به مدت ۶ ماه مهلت داشته تا با مراجعه به دفاتر پلیس+10 برای ادامه خدمت دوره ضرورت اقدام کنند.

مشمولان و سربازان  دارای معافیت موقت پزشکی یا کفالت همچنین  پس از انقضاء مدت اعتبار معافیت موقت باید ظرف مدت یک ماه برای رسیدگی مجدد به وضعیت خدمتی خود به دفاتر مذکور مراجعه نمایند.

گفته شده است  مشمولان  و سربازانی  که در مهلت تعیین شده وضعیت خدمتی خود را مشخص نکنند وارد غیبت شده و برابر ماده 10 قانون خدمت نظام  وظیفه عمومی با محرومیت های اجتماعی از جمله عدم استخدام و  عدم امکان دریافت وام عدم دریافت مستمری از سازمان های دولتی و وابسته و نهادهای قانونی عدم صدور پروانه کسب و غیره را مواجه خواهند شد.

لازم به ذکر و توضیح  است که  طبق ماده 58  قانون خدمت نظام  وظیفه عمومی همه  مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح تا سه  ماه باشد 90 روزاضافه خدمت و چنان چه مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح بیشتر از 3  ماه باشد تا 180 روز اضافه خدمت خواهند داشت.

مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان بیش از یک سال است و  علاوه بر شش  ماه اضافه خدمت  مشمول فراری نیز محسوب شده و به مراجع صالح قضایی معرفی می شوند.سامانه صدای مشاور                        


به این مقاله امتیاز دهید
منابع :
کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 4 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آرمین پنج‌شنبه , 12 نوامبر 2020 - 2:47

سلام من ترک تحصیل کرد و متولد 1381/7/18هستم تازه وارد 18 سالگی شدم کی باید برم واسه ثبت نام خدمتم آیا باید 18سالگی تموم کنم ‌

علی پنج‌شنبه , 3 سپتامبر 2020 - 10:57

با سلام خدمت شما بزرگواران عزیز.
من الان پایه یازدهم متولد۱۳۸۱/۸/۲۷ الان میخوام ترک تحصیل کنم و به خدمت برم.من میتونم برم

پاسخ مشاور پنج‌شنبه , 3 سپتامبر 2020 - 11:26

سلام دوست عزیز اعزام به خدمت دارای شرایط سنی هست، حتما برای مشاوره با کارشناس تماس بگیرید و توضیحات کامل به همراه راهکارهای کاربردی استفاده کنید

عارفداداشی یکشنبه , 13 دسامبر 2020 - 1:33

باسلام متولد 82/1/30میباشم پدرم بازنشسته نظامیه.بالای 100ماه حضور در منطقه جنگ تحمیلی دارد آیا من معافم یا باید خدمت کنم.اگه معافم چکار باید بکنم لطفا راهنمایی بفرمایید

نصب اپ دانش آموزی