دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
کد خبر : 4642
- بازدید

روش برگزاری امتحانات متوسطه اول و دوم سال 99

روش برگزاری امتحانات متوسطه اول و دوم سال 99 اعلام شد. روش های برگزاری امتحانات هماهنگ متوسطه اول در پایه نهم و متوسطه دوم در پایه دوازدهم مشخص شد. آموزش و پرورش روش محاسبه نمره امتحانات متوسطه و روش برگزاری امتحانات حضوری و غیرحضوری را شرح داد. در این صفحه از جزئیات کامل خبر مطلع می شوید. روش برگزاری امتحانات متوسطه اول و دوم سال 99 […]

روش برگزاری امتحانات متوسطه اول و دوم سال 99 اعلام شد. روش های برگزاری امتحانات هماهنگ متوسطه اول در پایه نهم و متوسطه دوم در پایه دوازدهم مشخص شد. آموزش و پرورش روش محاسبه نمره امتحانات متوسطه و روش برگزاری امتحانات حضوری و غیرحضوری را شرح داد. در این صفحه از جزئیات کامل خبر مطلع می شوید.

روش برگزاری امتحانات متوسطه اول و دوم سال 99

روش‌ های برگزاری امتحانات متوسطه اول و دوم به صورت حضوری و غیرحضوری است. معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به این موضوع که آموزش‌های تلویزیونی تا پایان اردیبهشت ادامه دارد و 70 درصد دانش‌آموزان از آموزش تلویزیونی استفاده می کنند، شرح داده که مبنای امتحانات، قسمت هایی از کتاب های درسی است که تدریس شده‌ است. امتحانات متوسطه اول و دوم در سال 99 از 80درصد کتاب خواهد بود.

برای اطلاع از نحوه برگزاری امتحانات دانش‌آموزان و ارزشیابی پایانی نوبت دوم در پایه‌های هفتم، هشتم همین جا کلیک کنید (نحوه برگزاری امتحانات هفتم و هشتم)

1- روش برگزاری امتحانات متوسطه اول پایه نهم:

 • امتحانات هماهنگ استانی پایه نهم برگزار نمی‌شود. اختیار طراحی سوالات و اعلام نتایج به مدارس واگذار شد و…. (برای مشاهده ادامه مطلب اینجا کلیک کنید)
 • رئیس مرکز سنجش آموزش وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد، با توجه به اینکه نتایج امتحان حضوری پایه نهم، از نتایج غیرحضوری قابل استنادتر است و به دلیل تاثیر این نمرات در هدایت تحصیلی و پذیرش در مدارس نمونه دولتی، نحوه برگزاری امتحانات پایه نهم متوسطه به صورت حضوری است.
 • اگر امکانش فراهم نشود, آزمون‌ها غیر حضوری است که روش‌های آن طراحی و دستورالعمل تدوین شده است
 • امتحانات غیرحضوری بر مبنای 4 محور، آموخته‌های دانش‌آموزان به میزان حجم تدریس شده کتابهای درسی، ارزشیابی مستمر نوبت اول، یک ماه فرصت نوبت دوم و آموزش‌های تلویزیونی و مجازی و بازخوردها و انجام تکالیفی است که از دانش‌آموز گرفته می‌شود.

 مشاهده نحوه برگزاری امتحانات پایه نهم توسط مدارس (اینجا کلیک کنید)

روش برگزاری امتحانات متوسطه اول و دوم سال 99

2- روش برگزاری امتحانات متوسطه دوم پایه دوازدهم:

 

نحوه محاسبه نمره امتحانات نهایی پایه دوازدهم 99 :

درباره حجم دروس برای برگزاری امتحان های دانش آموزان، روی 80 درصد توافق شده و با سازمان سنجش مکاتبه شده است. محاسبه نمره در امتحانات نهایی به صورت زیر است:

 • 20 نمره امتحان از 80 درصد محتوای کتاب‌های درسی است.
 • 4 نمره به صورت اختیاری از 20 درصد محتوایی است که به صورت مجازی و تلویزیونی آموزش داده شده است.

 

برای مشاهده نحوه طراحی سوالات انتخاب آزاد امتحانی کلیک کنید.

 

تاریخ خبر: 99/03/03

نحوه برگزاری امتحانات متوسطه اول ، متوسطه دوم و هنرستان سال 99

 • نحوه برگزاری امتحانات متوسطه اول، متوسطه دوم و هنرستان ها در سال 99 مشخص شد.  نحوه برگزاری امتحان برای پایه نهم ، دهم ، یازدهم و دوازدهم متوسطه و هنرستان ها به شرح زیر است:
 • تمام امتحانات پایانی خرداد سال 99 در پایه دوازدهم نظری شامل امتحان نهایی و غیرنهایی که داخلی است، بصورت حضوری برگزار می شود.
 • امتحانات نهایی پایه دوازدهم متوسطه دوم نظری، مطابق با برنامه امتحانات نهایی و امتحانات داخلی پایه دوازدهم نظری نیز با تصویب شورای مدرسه تحت عنوان تکمیل فرآیند آموزش ، بصورت حضوری برگزار می شود.
 • تمام امتحانات پایانی خرداد 99 پایه نهم حضوری است و به صورت هماهنگ استانی برگزار نمی شود.
 • با تصویب شورای مدرسه تحت عنوان تکمیل فرآیند آموزش، شروع امتحانات پایانی حضوری پایه نهم طوری برنامه ریزی شده است که بعد از 99/3/6 بوده و تا 99/3/31 به پایان می رسد.
 • مدیران مدارس توجه داشته باشند که نمرات پایه نهم حداکثر تا پایان هفته اول تیرماه 99 در سامانه مدارس ثبت شود.
 • ارزشیابی دانش آموزان داوطلب آزاد و ایثارگران و بزرگسالان و از راه دور بصورت حضوری برگزار می شود.
 • با تصویب شورای مدرسه تحت عنوان تکمیل فرآیندآموزش، شروع امتحانات پایانی حضوری این دانش آموزان ترجیحا” بعد از 99/3/6 بوده و تا نیمه اول تیر ماه ۹۹ به اتمام برسد.
 • ارزشیابی پایانی خرداد 99 دانش آموزان پایه های هفتم و هشتم و دهم و یازدهم بصورت غیر حضوری است. شروع ارزشیابی پایانی غیرحضوری دانش آموزان پایه های هفتم و هشتم و دهم و یازدهم بعد از 99/3/6 بوده و حداکثر تا نیمه اول تیر ماه ۹۹ به اتمام رسیده و نمرات ثبت می شود.
 • 80 درصد فرایند آموزشی و تدریس دبیران پیش از تعطیلی کلاسها به دلیل کرونا بوده و 20 درصد پایانی در شرایط تعطیلی مدارس بوده است. بنابراین مدارس توجه داشته باشند که در طراحی سوالات امتحانات حضوری ( تمامی دروس پایه نهم و امتحانات داخلی پایه دوازدهم) این موضوع حتما مورد توجه قرار گیرد.
 • تکمیل فرآیند آموزش و ارزشیابی دروس شایستگی های فنی و استاندارد های مهارتی کاردانش (داخل و خارج هنرستان) تا 99/5/15 با اولویت پایه دوازدهم با تصویب شورای مدرسه و هماهنگی اداره بصورت حضوری است.

نحوه برگزاری امتحانات هنرستان

 • نحوه ارزشیابی پایانی خرداد99 ،شایستگی های غیر فنی و دروس عمومی هنرستان ها بصورت غیر حضوری است.
 • ارزشیابی هنرستان براساس شناخت معلمان از میزان فعالیت های حضوری و مجازی دانش آموزان خواهد بود. شروع ارزشیابی پایانی غیرحضوری این دروس هنرستانی طوری برنامه ریزی گردد که بعد از 99/3/6 بوده و حداکثر تا نیمه اول تیر ماه ۹۹ به اتمام برسد.

نحوه برگزاری امتحانات نمونه دولتی

 • آزمون نمونه دولتی نهم به دهم بصورت استانی برگزار و تاریخ آن به زودی اعلام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با سامانه صدای مشاور(شماره تلفن های مندرج در همین صفحه) تماس بگیرید.
 • ارزشیابی پایانی مدارس باید به تصویب شورای مدرسه برسد.بنابراین فرم صورتجلسه تکمیل فرآیند آموزش و سنجش و ارزشیابی پایانی نوبت دوم که به پیوست بخشنامه مربوطه ارسال شده است باید به امضای اعضای شورای مدرسه برسد.

 

اولیا، دانش آموزان و معلمان عزیز می توانند برای اطلاع از جدیدترین  اخبار مدارس با سامانه صدای مشاور تماس بگیرند:

تماس از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور با شماره 9099071611

تماس از تلفن ثابت تهران و بدون شماره گیری کد با شماره 9092301612

تماس از 8 صبح تا 12 شب

حتی ایام تعطیل

اپلیکیشن فیلم مدارس- رایگان
برای نصب رایگان اپلیکیشن فیلم مدارس ابتدایی، متوسطه اول و دوم روی دکمه زیر کلیک کنید:

پیام رسان های خبرینو
چه امتیازی می دهید؟
5 / 3.58
[ 12 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 1 در انتظار بررسی : 11
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

رضا چلمقلنی دوشنبه , 24 شهریور 1399 - 23:54

لطف زیادی میکنید که برای ما دهمی ها که امتحانات رو غیر حضوری میکنید…چونکه ما دهمی ها وارد سال جدیدی از نهم به دهم شدیم و با شدت تغییر فاز های دیگری نسبت به متوسطه اول شاهد هستیم و با این روش های مجازی،ساعت حضور و خروج مدرسه،سردرگمی و… نمیتوان متوسطه دوم و سال دهم را درک کرد تا که به موفقیت رسید و از پس ان بتوان بر اید…
و میبایست امتحان‌های پارسال ما در این سال جبران گردیده شود…(نسبت به کسانی که پارسال غیر حضوری امتحان دادند)

پیام رسان خبرینو
اپلیکیشن آموزش دروس
اینترنت رایگان دانش آموزی