جهت مشاوره در زمینه ممنوعیت ها و موارد مجاز برای اتباع

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 77815

جدول مناطق و رشته های ممنوعه برای اتباع در آزمون دکتری ۱۴۰۳

رشته های ممنوعه برای اتباع در آزمون دکتری

جدول مناطق و رشته های ممنوعه برای اتباع در آزمون دکتری ۱۴۰۳ اعلام شد. در این مقاله جدول جدید رشته های ممنوعه برای اتباع را در اختیار داوطلبان عزیز آزمون دکتری قرار داده ایم. اتباع غیرایرانی که داوطلب آزمون دکتری تخصصی سال ۱۴۰۲ هستند، لازم است علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی این آزمون، دارای شرایط اعلام شده در دفترچه ثبت نام نیز باشند.

جدول مناطق و رشته های ممنوعه برای اتباع

در جدول زیر لیست مناطق و رشته های ممنوعه برای اتباع خارجی را مشاهده می کنید. جدول مناطق ممنوعه برای تردد و اقامت اتباع غیرایرانی شامل مناطق زیر است:

جدول مناطق و رشته های ممنوعه برای اتباع در آزمون دکتری ۱۴۰۳ 1

علت اعلام رشته های ممنوعه برای اتباع 

هر سال لیست رشته های ممنوعه برای داوطلبان اتباع خارجی اعلام می شود، علت اعلام رشته های ممنوعه برای اتباع این است که پذیرش اتباع غیرایرانی در رشته هایی که منجر به ایجاد تعهدات استخدامی برای جمهوری اسلامی ایران کند و همچنین رشته های تحصیلی: مهندسی هوا فضا، مهندسی هوانوردی (خلبانی، ناوبری هواپیما، تعمیر و نگهداری هواپیما، خلبانی هلیکوپتر و مراقبت پرواز)، علوم نظامی، الکترونیک هواپیمایی، تعمیر و نگهداری هواپیما، مخابرات هواپیما، مراقبت پرواز، فناوری اطلاعات (IT گرایش مخابرات امن)،فیزیک اتمی، فیزیک هسته ای، فیزیک مولکولی (پلاسما)، مهندسی ایمنی (گرایش بازرسی فنی و حفاظت هواپیما)، مهندسی تعمیر و نگهداری (هلیکوپتر و هواپیما)، مهندسی فناوری ماهواره و مهندسی کامپیوتر (گرایش رایانش امن)، فیزیک ذرات بنیادی، مهندسی پلاسما ممنوع است./ خ مهر

مناطق ممنوعه برای انتخاب رشته اتباع خارجی

هر یک از اتباع خارجی که داوطلب آزمون های سراسری هستند، لازم است واجد شرایط و ضوابط اعلام شده در دفترچه های راهنمای ثبت نام باشند. اتباع لازم است در زمان انتخاب رشته، محل تحصیل خود را با توجه به شرایط و ضوابط مربوط انتخاب کنند.

اتباع خارجی مقیم، مجاز به انتخاب رشته در مناطق ممنوعه نیستند و لازم است با در نظر گرفتن رشته های ممنوعه برای اتباع و  لیست مناطق ممنوعه، انتخاب رشته کنند. زیرا در صورت پذیرش و اعلام قبولی داوطلبان غیرایرانی در رشته ها و مناطق ممنوعه، قبولی  آنان در دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی آن مناطق، «لغو» خواهد شد.

تبصره: مناطق ممنوعه شامل اتباع غیرایرانی که دارای «دفترچه مخصوص مدرک اقامت ویژه» صادره از سوی پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران هستند، نمی باشد. بنابراین این گروه از اتباع محدودیتی برای تردد و یا سکونت در هیچیک از شهرها و یا مناطق کشور را ندارند.


به این مقاله امتیاز دهید
منابع :

جهت مشاوره در زمینه ممنوعیت ها و موارد مجاز برای اتباع

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی