کد خبر : 10207

رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین


در این مقاله و مطلب قصد داریم توضیح کوتاهی را برای آن دسته از داوطلبانی که علاقه مند به دانشگاه امین هستند و میخواهند از رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین با اطلاع شوند و همچنین دانشگاه افسری امین چه رشته هایی را دارا می باشد را ارائه دهیم.

معرفی دانشگاه علوم انتظامی امین:

  دانشگاه علوم انتظامی امین ((به‌اختصار: دانشگاه پلیس)) دانشگاه افسری زیرمجموعه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران می‌باشد و اینکه که وظیفه آموزش و تعلیم افسران پلیس در ایران را برعهده دارد. ریشه‌های تاسیس این دانشگاه به سال 1322 و راه‌اندازی آموزشگاه عالی شهربانی بازمی‌گردد. ساختمان مرکزی دانشگاه علوم انتظامی امین در تهران مستقر می‌باشد و هم‌اکنون از هفت دانشکده و سه  مرکز آموزشی تشکیل می‌شود. این دانشگاه تنها دانشگاه پلیس و بزرگترین مرکز آموزش علوم و فنون پلیسی در ایران است.

دانشجویان این مرکز از بدو ورود استخدام رسمی ناجا هستند و دارای بیمه نیروهای مسلح هستند.دانشجویان حین ورود به این عرصه مهم و خطیر باید به این عرصه علاقه داشته وبعد اعلام آمادگی مراحل گزینشی را پشت سر بگذارند.

در حال حاضر دانشگاه علوم انتظامی امین دارای پنج دانشکده تخصصی و یک مجتمع آموزش عالی ویژه پلیس زن می باشد و مجموعا دارای 23 رشته تحصیلی  و 31 گروه آموزشی و 29 گرایش می باشد. تحصیل در دانشگاه امین به صورت شبانه روزی است که در همه ی مقاطع کاردانی و مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد.


 نکته:دانشگاه علوم انتظامی ناجا یکی از مهمترین واحدهای نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران است که به جذب نیروی کارآمد در این زمینه پرداخته است همان‌طور که می‌دانیداین دانشگاه از سابقه طولانی برخوردار است و رشته های متعددی در آن آموزش داده می‌شوند.رشته های دانشگاه افسری علوم انتظامی امین

این دانشگاه در نظام آموزشی جدید حداقل 15 رشته با 26 گرایش مختلف نیز  دارد. همچنین دانشگاه علوم انتظامی امین دارای پنج دانشکده تخصصی و یک مجتمع آموزش عالی ویژه سن زنان پلیس ((کوثر)) می باشد.دانشکده علوم و فنون راهنمایی و رانندگی:

بالا بودن حجم ترافیک و همچنین  رعایت نکردن قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی  و بالا بودن آمار تصادفات و تلفات ناشی از آن  و  نیازمند ورود علوم و فناوری های جدید برای مدیریت می باشد. دانشکده علوم و فنون راهنمایی و رانندگی در سال 1380 و با هدف مدیریت حمل و نقل تاسیس شد.رشته های دانشکده علوم و فنون راهنمایی و رانندگی

نام رشته گرایش مقطع تحصیلی
عملیات راهور عملیات ترافیکی کاردانی
خدمات فنی راهور خدمات فنی راهور کاردانی
عملیات راهور عملیات ترافیکی کارشناسی
خدمات فنی راهور خدمات فنی راهور کارشناسی
مهندسی ترافیک مهندسی ترافیک کارشناسی
عملیات راهور عملیات ترافیک تصادفات فرهنگ ترافیک کارشناسی ارشد
مهندسی ترافیک مهندسی ترافیک کارشناسی ارشددانشکده علوم و فنون اطلاعات و آگاهی:

با گذشت زمان و صنعتی شدن جوامع  و  ساختار های بنیادی و اجتماعی تحت تاثیر تغییرات اساسی قرار می گیرند و همچنین جرائم و جنایات نیز پیچیده تر شده است  و از حالت سنتی به مدرن تغییر یافته است. چنین تغییراتی نیازمند برخورد علمی و تخصصی می باشد.


رشته های دانشکده علوم و فنون اطلاعات و آگاهی
نام رشته زمینه فعالیت مقطع تحصیلی
کشف علمی جرائم عمومی کاردانی
کشف علمی جرائم آگاهی کارشناسی
کشف علمی جرائم آگاهی ، مبارزه با مواد مخدر ، تشخیص هویت و مبارزه با جرائم اقتصادی کارشناسی
اطلاعات عملیات کاردانی
اطلاعات بررسی اطلاعات و  عملیات اطلاعاتی و پشتیبانی اطلاعات کارشناسی
اطلاعات تجزیه و تحلیل سیستم های اطلاعاتی کارشناسی ارشد
حفاظت حفاظت کارشناسی ناپیوسته
علوم اجتماعی علوم اجتماعی کارشناسی ارشد


دانشکده فرماندهی و ستاد:

با هدف تامین فرماندهان و مدیران سطوح عالی و میانی نیروی انتظامی  و  دانشکده فرماندهی و ستاد این دانشگاه در سال 1372 تاسیس شده است. در حال حاضر دانشکده فرماندهی و ستاد در هر سه  مقطع کارشناسی  و  کارشناسی ارشد و دکتری دارای رشته هایی می باشد.


رشته های دانشکده فرماندهی و ستاد
کارشناسی        کارشناسی ارشد دکتری
فرماندهی و مدیریت انتظامی      سایر رشته ها پیشگیری انتظامی
مدیریت عملیات انتظامی مدیریت ترافیک
مدیریت پشتیبانی انتظامی جرم یابی


گرایش های دانشگاه علوم انتظامی امین

  • اداری و مالی
  • انتظامی
  • ارتباطات انتظامی
  • اطلاعات
  • خدمات پشتیبانی
  • مهندسی

سامانه صدای مشاور

5/5 - (1 امتیاز)
منابع :
کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 1 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

محمد شنبه , 30 ژانویه 2021 - 13:40

سلام بنده برای درجه داری نیرو انتظامی ناجا دارم میرم خواستم ببینم بخوام برم دانشکده رشته اطلاعات بخونم اینده میشه انتقال نیرو گرفت و رفت و خوند

نصب اپ دانش آموزی