جهت مشاوره در زمینه ثبت نام مدارس به صورت اینترنتی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 70248

راهنمای ثبت نام مدارس، ویژه والدین و دانش آموزان 1402-1403

راهنمای ثبت نام مدارس

این مقاله، راهنمای ثبت نام مدارس، ویژه والدین و دانش آموزان کل کشور در سال تحصیلی 1402-1403، در سراسر کشور است. در گذشته ثبت نام مدارس، به صورت حضوری انجام می شد ولی نحوه ثبت نام مدارس در سال جاری با تغییراتی همراه شد. در حال حاضر ثبت نام، به صورت اینترنتی و از طریق مراجعه به سامانه مای مدیو انجام می شود و تمامی مراحل ثبت نام مدارس به صورت آنلاین انجام می شود.


راهنمای ثبت نام مدارس، برای والدین و دانش آموازن کل کشور

ثبت نام مدارس در سال 1402 بر خلاف گذشته که به شکل حضوری انجام می شد، به صورت اینترنتی و از طریق مراجعه به سایت ثبت نام به نشانی my.medu.ir انجام می شود. در ادامه راهنمای ثبت نام مدارس، برای والدین و دانش آموزان کل کشور در تمام پایه ها و مقاطع را به صورت تصویری شرح داده ایم:


راهنمای تصویری ثبت نام مدارس در سایت

برای شروع مراحل ثبت نام مدارس برای دانش آموزان تمام مقاطع و پایه ها، لازم است وارد سایت ثبت نام شده و طبق مراحل زیر اقدام به ثبت نام کنید. از طریق لینک زیر می توانید به صورت مستقیم، وارد سایت ثبت نام مدارس شوید.

لینک مستقیم ورود به سایت :

ورود

کلیک

تیکپس از ورود به سامانه ثت نام مدارس، گزینه “ورود از طریق دولت من” را انتخاب کنید:

راهنمای ثبت نام مدارستیکدر این صفحه شماره تلفن همراه خود و کد امنیتی را وارد کرده و بر روی گزینه “ارسال رمز یکبار مصرف” کلیک کنید:


راهنمای ثبت نام مدارستیکپس از دریافت رمز یکبار مصرف، آن را در کادر وارد کنید:

راهنمای ثبت نام مدارستیکپس از وارد کردن رمز یکبار مصرف، وارد صفحه بعد می شوید. در این صفحه اطلاعات محل سکونت را خود را مشاهده می کنید. درصورتی که اطلاعات ثبت شده صحیی می باشد گزینه “درست است” را انتخاب کنید:

راهنمای ثبت نام مدارستیکپس از تایید آدرس محل سکونت، وارد صفحه بعد می شوید، در این صفحه گزینه “پیش ثبت نام” را انتخاب کنید:

راهنمای ثبت نام مدارستیکدر این قسمت با انتخاب گزینه “ورود” وارد صفحه بعد می شوید:

راهنمای ثبت نام مدارستیکدر این صفحه ابتدا پایه تحصیلی دانش آموز را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه”مرحله بعدی” کلیک کنید:

راهنمای ثبت نام مدارستیکدر ادامه تابعیت خود را انتخاب کرده و بر روی گزینه “بعدی” کلیک کنید:

راهنمای ثبت نام مدارستیکدر صفحه بعدی مدرسه مورد نظر دانش آموز را انتخاب کرده و بر روی گزینه “بعدی” کلیک کنید:

راهنمای ثبت نام مدارستیکدر صفحه بعد گزینه مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر روی گزینه “مرحله بعدی” کلیک کنید:

راهنمای ثبت نام مدارستیکدر صفحه بعدی کد ملی وتاریخ تولد دانش آموز را وارد کرده و بر روی گزینه “استعلام” کلیک کنید:

راهنمای ثبت نام مدارستیکدر صورتی که دانش آموز، فاقد اطلاعات هویتی است گزینه “فاقد اطلاعات هویتی هستم” را انتخاب کنید و در صفحه بعد تیک “تمام نکات مطروحه” را قبول دارم را زده و بر روی گزینه “مرحله بعد” کلیک کنید:

راهنمای ثبت نام مدارستیکسپس در صفحه بعد، کد ملی پدر و مادر یا فیداکد والدین را وارد کرده و بر روی گزینه “استعلام” کلیک کنید:

راهنمای ثبت نام مدارستیکدر قسمت بعدی اطلاعات هویتی دانش آموز را وارد کرده و عکس دانش آموز را بارگذاری کنید و سپس بر روی گزینه”بعدی” کلیک کنید:

راهنمای ثبت نام مدارستیکدر مرحله بعدی، مشخص کنید دانش آموز با چه کسی زندگی می کند و سپس بر روی گزینه “مرحله بعدی” کلیک کنید:

راهنمای ثبت نام مدارستیکپس از انتخاب سرپرست دانش آموز، در صفحه بعدی اطلاعات درخواستی را وارد کرده و بر روی گزینه”” کلیک کنید:

راهنمای ثبت نام مدارستیکدر صفحه بعدی اطلاعات تکمیلی دانش آموز را وارد کرده و بر روی گزینه”مرحله بعدی” کلیک کنید:

راهنمای ثبت نام مدارستیکدر صفحه بعدی، کد پستی محل سکونت دانش آموز را مشاهده می کنید؛ درصورتی که کد پستی با کد پستی ثبت شده در سامانه املاک و اسکان مغایرت ندارد اطلاعات درخواستی را وارد کرده و سپس بر روی گزینه “مرحله بعدی” کلیک کنید:

راهنمای ثبت نام مدارستیکدر مرحله بعد، مدرسه دانش آموز را انتخاب کنید:

راهنمای ثبت نام مدارستیکسپس در صفحه بعدی، مدارک درخواستی را آپلود کرده و بر روی گزینه “مرحله بعدی” کلیک کنید:

راهنمای ثبت نام مدارستیکدر صفحه بعد، اطلاعات دانش آموز را مشاهده می کنید؛ در صورتی که اطلاعات ثبت شده درست است بر روی گزینه”تایید اطلاعات و ادامه” کلیک کنید:

راهنمای ثبت نام مدارستیکپس از تکمیل مراحل ذکر شده، پیش ثبت نام شما تکمیل شده و در مرحله بررسی توسط مدیر قرار میگیرد. می توانید از طریق کد پیگیری که دربالای صفحه نمایش داده شده است، ثبت نام مدارس را پیگیری کنید:

راهنمای ثبت نام مدارس

تلفن تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور

خلاصه مطلب

در گذشته ثبت نام مدارس به صورت حضوری انجام می شد، در این راهنمای ثبت نام مدارس، که برای والدین و دانش آموزان کل کشور در تمام پایه ها و مقاطع است، شرح داده ایم که چگونه مراحل ثبت نام مدارس را به صورت اینترنتی انجام دهند. از سال 1402 به بعد ثبت نام مدارس دولتی، شاهد، تیزهوشان، نمونه دولتی و … به صورت اینترنتی و از طریق مراجعه به سایت ثبت نام انجام می شود. والدین گرامی می توانند پس از مطالعه مقاله به راحتی مراحل ثبت نام دانش آموزان را انجام دهند.

همچنین می توانید در صورت هرگونه سوال و ابهامی و درمورد نحوه ثبت نام مدارس در سایت ثبت نام ، با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، تماس حاصل فرمایید. کارشناسان این سامانه هر رزو از ساعت 8 صبح تا 12 شب، پاسخگوی تمامی سوالات شما عزیزان در سراسر کشور هستند.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام مدارس به صورت اینترنتی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی