جهت مشاوره در زمینه ثبت نام غیرحضوری دانشگاه پیام نور

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 48598

راهنمای ثبت نام غیر حضوری دانشگاه پیام نور 1401-1402

راهنمای ثبت نام غیر حضوری دانشگاه پیام نور 1401-1402

این مقاله راهنمای ثبت نام غیر حضوری دانشگاه پیام نور 1401-1402 در کلیه واحدهای دانشگاهی پیام نور در سراسر کشور است. با کمک این راهنما، ورودی های جدید جهت پذیرش غیر حضوری اقدام نمایند. در ادامه از مدارک لازم برای ثبت نام غیرحضوری دانشگاه پیام نور، نحوه تکمیل و ارسال مدارک و نحوه انجام مراحل ثبت نام غیرحضوری دانشگاه های پیام نور کل کشور و … مطلع می شوید. دانشجویان عزیر می توانند ثبت نام غیر حضوری خود را در قسمت انفورماتیک دانشگاه بصورت رایگان انجام دهند.

نحوه ثبت نام غیرحضوری دانشگاه پیام نور 1401-1402

نحوه ثبت نام غیرحضوری دانشگاه پیام نور در سال تحصیلی 1401-1402 به شرح زیر است، پیش از ثبت نام به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • *** کلیه پذیرفته شدگان میبایست از تاریخ تعیین شده جهت پذیرش غیر حضوری به سیستم ( سایت گلستان : reg.pnu.ac.ir ) مراجعه نمایند. خلاصه مراحل پذیرش و انتخاب واحد:
 • *** دانشجویان عزیر می توانند ثبت نام غیر حضوری خود را در قسمت انفورماتیک دانشگاه بصورت رایگان انجام دهند*** کلیه پذیرفته شدگان میبایست از تاریخ تعیین شده جهت پذیرش غیر حضوری به سیستم ( سایت گلستان : reg.pnu.ac.ir ) مراجعه نمایند.

مراحل ثبت نام غیرحضوری دانشگاه پیام نور 1401-1402

مراحل ثبت نام غیرحضوری دانشگاه پیام نور، پذیرش و انتخاب واحد در سال 1401-1402 به ترتیب زیر است:

 • الف) تکمیل مشخصات و ارسال مدارک و دریافت “گزارش260”
 • ب )مراجعه به مرکز قبولی جهت تشکیل پرونده
 • ج) پرداخت شهریه ثابت
 • د)انتخاب واحد و دریافت “گزارش 101” کلیه پذیرفته شدگان میبایست با شناسه کاربری و گذرواژه به شرح زیر وارد سیستم شوند:

 • 1- شناسه کاربری: شماره داوطلبی c941 و گذرواژه : شماره ملی ( در صورتیکه در ابتدای کد ملی رقم صفر وجود داشته باشد باید هنگام درج گذرواژه ثبت گردد.) لازم به ذکر است در صورتیکه کد ملی شما در اطلاعات سنجش پر نشده باشد بایستی شماره شناسنامه خود را جهت ورود به سیستم وارد نمایید. مثال : شناسه کاربری: c941600707 گذرواژه: 0061111111
 • 2- از طریق مسیرزیر نسبت به تکمیل اطلاعات و همچنین ارسال مدارک لازم اقدام نمائید. آموزش==> دانشجو==> پذیرش غیرحضوری==> “پذیرش غیر حضوری دانشجویان جدیدالورود”
 • تذکر1: حجم هر تصویر حداکثر 250کیلوبایت و ترجیحا فرمت آن jpg یا jpeg باشد.
 • 3- مراجعه به مرکز قبولی برای تشکیل پرونده ثبت نام جهت پذیرش نهایی
 • 4- بعد از 24 ساعت مجدداً به سیستم مراجعه (بعد از پذیرش نهایی ، شناسه کاربری : شماره دانشجویی، گذرواژه: شماره شناسنامه می گردد لازم به ذکر است شماره دانشجویی از پردازش اطلاعات جامع دانشجو و گزارش 260 قابل مشاهده میباشد).
 • 5- کلیه دانشجویان قبل از انجام انتخاب واحد، موظف به پرداخت شهریه ثابت میباشند و در صورت عدم پرداخت، امکان انجام انتخاب واحد ایشان مقدور نخواهد بود. لذا قبل از انجام انتخاب واحد از مسیر زیر نسبت به دریافت گزارش 163(فرم واریز وجوه دانشگاه پیام نور)اقدام نمایید: منوی اصلی –> آموزش –> گزارش های آموزش –> شهریه –> لیست ها و آمارها–> فرم واریز وجوه دانشگاه پیام نور پرداخت شهریه از 3 طریق الکترونیکی، دستگاه خودپرداز و مراجعه به شعب بانک صادرات مقدور می باشد.
  تذکر2: در صورت موفقیت تراکنش پرداخت پس از حداکثر 2 ساعت، وضعیت دانشجو از حالت بدهکار به فعال تبدیل خواهد شد. تذکر3: شایان ذکر است در صورت عدم موفقیت تراکنش (در پرداخت غیر حضوری) و برگشت وجه شهریه، وضعیت دانشجو مجدد به غیر فعال تبدیل خواهد شد.
 • 6- پس از پرداخت شهریه از مسیر زیر نسبت به انجام مرحله انتخاب واحد اقدام نمایید: ثبت نام ==> عملیات ثبت نام ==> “ثبت نام اصلی” جهت سهولت در انتخاب دروس در هنگام انتخاب واحد به پورتال اطلاع رسانی دانشگاه به آدرس www.pnu.ac.ir مراجعه و سرفصل دروس رشته خود را مشاهده نمایید. در هنگام اخذ درس رعایت روابط دروس ( روابط پیش نیازی و هم نیازی دروس ) الزامی است
  مهمترین نکته ای که در هنگام ثبت نام غیر حضوری باید به خاطر داشته باشید یادداشت کردن شماره دانشجویی پس از ورود به سیستم گلستان است !

نکات مهم در ثبت نام غیرحضوری دانشگاه پیام نور 1401-1402

حتما کلیه نکات ذکر شده را مطالعه بفرمایید. خلاصه مراحل پذیرش و انتخاب واحد غیرحضوری دانشگاه پیام نور به شرح زیراست:

 • الف) تکمیل مشخصات و ارسال مدارک و دریافت “گزارش۲۶۰” نکته : اگر پرینتر در اختیار ندارید حتما شماره دانشجویی ذکر شده در این گزارش و تاریخ مراجعه حضوری خود را یادداشت کنید.
 • ب ) پرداخت شهریه ثابت ( زمانی میتوانید شهریه را پرداخت کنید که با شماره دانشجویی وارد سیستم شده باشید).
 • ج) انتخاب واحد و دریافت “گزارش ۱۰۱ ” انتخاب واحد این دسته از دانشجویان پس از تایید مدارک و ورود به سیتسم گلستان با شماره دانشجویی و پرداخت شهریه ثابت امکان پذیر است نکته : مراجعه حضوری برای ارائه اصل مدارک مطابق تاریخ زمان بندی اعلام شده توسط مرکز خودتان و یا تاریخ نوشته شده در گزارش ۲۶۰ عموما در این رابطه تا قبل از شروع امتحانات نیمسال اول فرصت دارید (هنگام مراجعه حضوری باید اصل مدارک را ارائه بدهید منظور از اصل مدارک این است که کپی نباشد)
 • د) پرداخت شهریه متغیر مطابق با “گزارش ۱۰۱” بعد از انتخاب واحد (سرعت عمل در این کار لازم نیست و شما معمولا تا چند هفته قبل از امتحانات زمان دارید برای پرداخت شهریه متغیر)
  پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ورودی مهر ۹۴ با شناسه کاربری و گذروازه به شرح زیر وارد سیستم گلستان پیام نور شوید برای ورود به سیستم گلستان شما باید شناسه کاربری و رمز عبور خود را مطابق با دستور العمل زیر وارد کنید شناسه کاربری: شماره پرونده c941 مثال اگر شماره پرونده شما ۰۱۲۳۴۵۶۷ باشد : شناسه کاربری : c94101234567 بجای اعداد ۰۱۲۳۴۵۶۷ شماره پرونده خود را وارد کنید گذرواژه : شماره ملی ( در صورتیکه در ابتدای کد ملی رقم صفر وجود داشته باشد باید هنگام درج گذرواژه ثبت گردد.) در صورتی که شماره ملی خود را در سیستم ثبت نکرده اید بجای آن از شماره شناسنامه استفاده کنید مثال گذرواژه شما: ۰۱۲۳۴۵۶۷۸۹ بجای اعداد ۰۱۲۳۴۵۶۷۸۹ باید شماره ملی خود را وارد کنید نکته : شماره پرونده شما در کارنامه اعلام شده در سایت سازمان سنجش وجود دارد
  نکته ۱: گذر واژه دانشجویان در صورتیکه در اطلاعات سازمان سنجش فاقد شماره ملی باشند شماره گذرنامه و در صورتیکه شماره گذرنامه نیز خالی باشد شماره شناسه کاربری می باشد.
  نکته ۲:گذر واژه دانشجویان غیر ایرانی میبایست مطابق با عددی که در اطلاعات فایل سنجش به عنوان کد ملی درج شده است ثبت گردد.

مدارک لازم برای ثبت نام غیرحضوری دانشگاه پیام نور 1401-1402 

مدارک لازم جهت ثبت نام غیرحضوری دانشگاه پیام نور، در مقطع کارشناسی به شرح زیر است:

(کلیه مدارک باید اسکن شوند و در سیستم ارائه داده شوند) حجم هر تصویر حداکثر ۲۵۰ کیلو بایت

 • ۱- تصویر گواهی دیپلم متوسطه (اصل یا گواهی موقت)
 • ۲- تصویر گواهی پیش دانشگاهی ( اصل یا گواهی موقت )
 • ۳- گواهی تائیدیه سهمیه ایثارگری ازمراجع ذیربط مربوط به استفاده کنندگان از سهمیه ایثارگری
 • ۴-تصویر صفحه اول و صفحه سوم شناسنامه (منظور از صفحه سوم شناسنامه صفحه توضیحات می باشد)
 • ۵-تصویر کارت ملی (اگر کارت ملی ندارید بجای آن تصویر شناسنامه برای این گزینه استفاده کنید)
 • ۶-عکس با زمینه روشن
 • ۷-مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه ( ویژه آقایان ) ( دانشجویان آقا که هنوز خدمت سربازی نرفته اند برای این کار باید به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنید و درخواست پرینت برگه تعیین وضعیت نظام وظیفه خود را کنند ) برای خانم ها این مدرک نیازی نیست.
 • ۸- تصویر رسید پستی تاییدیه تحصیلی پیش دانشگاهی (آنهایی که پیش دانشگاهی ندارند باید تاییدیه دیپلم بگیرند) برای تاییدیه تحصیلی باید به دفاتر پستی مراجعه و فرم مخصوص تاییدیه تحصیلی را پر کنید و رسید پستی آن را از دفتر پستی مربوطه تحویل بگیریدبه این رسید پستی رسید تاییدیه تحصیلی می گویند.

نحوه تکمیل و ارسال مدارک ثبت نام غیرحضوری دانشگاه پیام نور 1401-1402

نحوه تکمیل اطلاعات و ارسال مدارک لازم برای ثبت نام غیرحضوری دانشگاه پیام نور، تکمیل فرم های مورد نظر و ارسال مدارک بعد از ورود به سیستم گلستان به ترتیب زیر است:

 • وارد سیستم گلستان پیام نور شوید==> آموزش==> دانشجو==> پذیرش غیرحضوری==> “پذیرش غیر حضوری دانشجویان جدیدالورود” (۲۴ ساعت بعد از ثبت نام) بعد از ثبت نام و ارسال مدارک شناسه کاربری شما تغییر خواهد کرد و بعد از آن شناسه کاربری شما شماره دانشجویی می باشد که در سیستم گلستان هنگام ثبت نام به شما اعلام شده است شناسه کاربری : شماره دانشجویی (شماره دانشجویی در گزارش ۲۶۰ درج شده است)
 • گذروازه و یا رمز عبور شما بعد از آنکه ثبت نام : شماره شناسنامه یا شماره ملی می باشد .
 • نکته مهم : تا زمانی که شما همچنان با شماره دواطلبی وارد سایت می شوید یعنی شماره دانشجویی شما فعال نشده است پس قاعدتا یعنی هنوز یا مدارک شما بررسی نشده است یا تایید نشده است و نمی توانید انتخاب واحد کنید و باید صبر کنید تا مدارک شما تایید شوند زمان دقیقی را نمی شود برای موضوع بیان کرد بعد از ۲۴ ساعت (۲۴ ساعت زمان احتمالی میباشد در واقع هر وقت مدارک شما توسط کارشناس مربوطه در سیستم تایید شد ممکن است ۴۸ و یا بیشتر هم زمان ببرد)مجدداً به سیستم مراجعه (بعد از پذیرش نهایی ، شناسه کاربری : شماره دانشجویی، گذرواژه: همان شماره شناسنامه می باشد لازم به ذکر است شماره دانشجویی از پردازش اطلاعات جامع دانشجو و گزارش ۲۶۰ قابل مشاهده میباشد)، یعنی شما زمانی می توانید مطمئن شوید که ثبت نام به درستی انجام شده است که بتوانید با شماره دانشجویی وارد سیستم شوید برای آنکه بتوانید انتخاب واحد کنید باید اول شهریه ثابت خود را پرداخت کنید انتخاب واحد ترم اول توسط خود دانشجو از مسیر زیر باید انجام شود.
 • ثبت نام ==> عملیات ثبت نام ==> “ثبت نام اصلی” سقف مجاز انتخاب واحد برای ورودی های جدید حداکثر تعداد واحد انتخابی دانشجویان کارشناسی ۲۰ واحد و حداقل واحد انتخابی برای پسران که خدمت در پیش دارند ۱۲ واحد و برای سایرین ۸ واحد می باشد.
 • کلیه دانشجویان بعد از انتخاب واحد می تواند در کلاس های دانشگاه پیام نور حضور پیدا کنندبرای اطلاع از اینکه چه واحدهایی را باید انتخاب کنید دانشجو باید باتوجه به لیست ارائه دروس خود که از آدرس زیر قابل دریافت است اقدام کند نکته مهم در رابطه با این موضوع رعایت پیش نیاز و همنیاز های هر درس می باشد ممکن است سیستم اخطار ندهد ولی دانشجو باید حتما براساس لیست ارائه دروس خود پیش نیاز و همنیاز ها را رعایت کند. منابع دروس نیز در لیست منابع هر رشته مشخص شده است.
 • نکته بسیار مهم : در صورتیکه مدارک ارسالی با اصل مدارک در زمان مراجعه حضوری و تحویل مدارک ناقص یا دارای تناقض باشد ، قبولی شما در دانشگاه پیام نور ملغی می شود .
 • توجه داشته باشید تا زمان تحویل مدارک (با توجه به تاریخ مندرج در گواهی پذیرش غیر حضوری ) شما دانشجو قطعی دانشگاه محسوب نمی شوید. مسئولیت تناقض و کسری مدارک تا زمان تحویل بعهده شخص پذیرفته شده می باشد .

 نکات مهم در ثبت نام غیرحضوری دانشگاه پیام نور 1401-1402

 • خودخوان-آزمون محور : اگر برای درسی نوشته شده است خودخوان یعنی برای درس مذکور کلاس تشکیل نخواهد شد
 • عادی : یعنی برای درس مورد نظر کلاس تشکیل میشود.
 • تاریخ و ساعت تشکیل کلاس و برنامه امتحانات واحدهای انتخابی از مسیر ثبت نام -> گزارش های ثبت نام -> در گزارش ۱۰۱ “ نتیجه ثبت نام و انتخاب واحد دانشجو” پس از انتخاب واحد در دسترس قرار می گیرد.
 • الکترونیکی : اگر در زمان انتخاب واحد برای درسی الکترونیکی نوشته شده است یعنی کلیه کلاس های این درس به صورت الکترونیکی و از طریق سایت http://lms.pnu.ac.ir برگزار میشود برنامه کلاسی اگر ساعت و برنامه تشکیل کلاس ها در گزارش ۱۰۱ نیست ممکن است در سایت مرکز قبولی خودتان اعلام شده باشد.
 • نکته : اگر گزارش ۱۰۱ در سیستم پیغام کد ۱۸ را می دهد طبیعی می باشد یعنی خود سیستم برای همه فعال نکرده است پس جای نگرانی نیست بعد از انجام مراحل فوق با توجه به تاریخ مندرج در گواهی پذیرش اینترنتی جهت تحویل مدارک به مرکز پذیرش خود مراجعه نمایید.
می توانید استفاده از خدمات مشاوره برای ثبت نام غیرحضوری دانشگاه پیام نور با شماره تلفن مندرج در همین صفحه تماس بگیرید. سامانه مذکور ارتباطی با دانشگاه پیام نور ندارد و صرفا مراحل ثبت نام غیرحضوری را برای دانشجویان دانشگاه های پیام نور کل کشور انجام می دهد:
به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام غیرحضوری دانشگاه پیام نور

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی