کد خبر : 47474
- بازدید

رابطه میان نمره امتحان نهایی و تراز معادل آن در کنکور


جهت مشاوره در زمینه تراز کنکور و ترمیم معدل
رابطه میان نمره امتحان نهایی و تراز معادل آن در کنکور
رابطه میان نمره امتحان نهایی و تراز معادل آن در کنکور سراسری چیست؟ اگر می خواهید بدانید رابطه میان نمره امتحان نهایی و تراز معادل آن در کنکور چیست این مقاله مناسب شماست:

رابطه میان نمره امتحان نهایی و تراز معادل آن در کنکور

برای اینکه بدانید رابطه میان نمره امتحان نهایی و تراز معادل آن در کنکور چیست باید بگوییم در واقع، تراز مربوط به نمره می تواند با توجه به عملکرد دانش آموزان در آن درس متغیر باشد ولی به طور حدودی با توجه به مدل سازی ریاضی که انجام دادم رابطه میان تراز و نمره به این صورت است.
در محاسبات خطای احتمالی را نیز در نظر گرفتم بنابراین با توجه به تغییر نمرات دانش آموزان در آن درس حداکثر یا حداقل تراز ممکن برای یک نمره را نیز محاسبه کردم.
اختلاف تراز متناسب با نمره ۲۰ و ۱۹ را ملاحظه کنید: حدود ۱۶۰۰ واحد تراز!
برای اینکه درک دقیقتری از پایین بودن این ترازها داشته باشید به این مثال توجه کنید: درصد حدود ۲۵-۳۰ درس شیمی در کنکور ۱۴۰۰ تقریبا معادل نمره ۲۰ نهایی است.
پس با اعمال این قانون تراز مرز قبولی رشته های پرمتقاضی به شدت کاهش پیدا میکند. پیش بینی اولیه بنده کاهش حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ واحد تراز است.
نتیجه گیری:
نمرات زیر ۱۹ باید ترمیم شوند.
در محدوده سبز رنگ برای جبران هر ۰.۲۵ نمره (برحسب درس متفاوت است) نیاز به حدودا ۵ تا ۱۰ درصد بیشتر خواهید داشت.
نحوه ترمیم نمرات زیر 19 چگونه است؟

امتحانات ترمیم معدل برای پایه دوازدهم در سه نوبت امتحانات دی ماه، خرداد و شهریور ماه برگزار می شود. البته هر کس فقط می‌تواند یکبار در طرح ترمیم معدل شرکت کند (فقط یک نوبت) و محدودیتی در انتخاب تعداد دروس در نوبتی که شرکت می کنید وجود ندارد. دانش آموز متقاضی در یکی از امتحانات خرداد یا شهریور یا دیماه مجاز به شرکت در آزمون ترمیم معدل می باشند.


نحوه بالا بردن نمره امتحان نهایی برای کنکور

امکان شرکت در امتحان ترمیم معدل همه یا تعدادی از دروس نهایی وجود دارد. تاثیر آزمون مثبت است و هیچ تاثیر منفی ندارد. کلیه انتخاب واحدها غیر حضوری می باشد و نمره مستمر ندارد و اجازه در این آزمون فقط یکبار برای فرد می باشد. فقط فارغ التحصیلان متوسطه نظری ، میتوانند در این آزمون شرکت کنند. تا زمانیکه دانش آموز فارغ التحصیل نشده، امکان شرکت در این آزمون را ندارد.

ثبت نام فقط در مدارس بزرگسالان و یا آموزشگاه روزانه که از طرف اداره آموزش و پرورش آن منطقه تعیین شده، امکان پذیر است. دانش آموز صرفا در مدارس منطقه فارغ التحصیلی امکان شرکت در آزمون ترمیم نمره را دارد و در مناطق دیگر اجازه شرکت ندارد. شرکت در آزمون ترمیم نمرات اختیاری است. توجه داشته باشید که امتحان ترمیم معدل رایگان نیست. از شرکت کننده بر اساس تعداد دروس انتخابی برای آزمون هزینه دریافت می شود.

برای شرکت کنندگان گواهی فارغ التحصیلی صادر نمیشود. به صورت مکانیزه نمرات به سنجش برای تاثیر معدل در انتخاب رشته با کنکور و بدون کنکور ارسال می شود. داوطلبان آزمون از مدرسه ای که فارغ التحصیل متوسطه نظری شده اند، کارنامه کلی و گواهی موقت قبولی به مدارس مجری این آزمون را دریافت میکنند.

برای مشاوره در زمینه رابطه میان نمره امتحان نهایی و تراز معادل آن در کنکور و نحوه ترمیم معدل برای کنکور و ترمیم معدل برای انتخاب رشته های بدون کنکور با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس بگیرید.


جهت مشاوره در زمینه تراز کنکور و ترمیم معدل
خرید بسته
پیام رسان های خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 3706
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی: 8 + 1 =

نصب اپ دانش آموزی
اینستاگرام