جهت مشاوره در زمینه دریافت تاییدیه تحصیلی بدون محدودیت زمان و مکان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 25306

دریافت تاییدیه تحصیلی بدون محدودیت زمان و مکان

دریافت تاییدیه تحصیلی بدون محدودیت زمان و مکان 1

دریافت تاییدیه تحصیلی بدون محدودیت زمان و مکان در سال 1401-1402 امکان پذیر شد. متقاضیان می توانند در هر زمان و از هر مکانی درخواست خود را در سامانه تاییدیه تحصیلی ثبت کنند. در این مقاله از جزئیات کامل خبر مطلع می شوید. همچنین لینک سامانه تاییدیه تحصیلی در اختیار شما قرار داده شده است.

نحوه درخواست تاییدیه تحصیلی در هر زمان و مکان 1401-1402

امکان درخواست تاییدیه تحصیلی بدون محدودیت زمان و مکان فراهم شد. برای ثبت درخواست تاییدیه تحصیلی به دو روش اقدام نمایید.

روش اول:

مراجعه به سامانه تاییدیه تحصیلی :

ثبت درخواست تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش

دریافت تاییدیه تحصیلی بدون محدودیت زمان و مکان 2سامانه استعلام مدرک دانشگاهی سال 1401-1402

دریافت تاییدیه تحصیلی بدون محدودیت زمان و مکان 2

روش دوم : با سامانه مشاوره تحصیلی صدای مشاور تماس بگیرید. از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل درخواست تاییدیه تحصیلی خود را با تماس با سامانه صدای مشاور ثبت نمایید.

مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد؛ متقاضیان صدور تایید مدارک تحصیلی اخذ شده تمام سنوات می توانند از هر مکانی و در هر زمانی با مراجعه به سایت سامانه تاییدیه تحصیلی، درخواست خود را ثبت کنند.

به گزارش روز دوشنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش در مورد مراحل دریافت تایید مدارک تحصیلی اعلام کرد: متقاضیان از طریق سامانه تاییدیه تحصیلی می‌توانند صدور تایید مدارک تحصیلی اخذ شده  پیش‌دانشگاهی، دیپلم، راهنمایی، متوسطه اول، ابتدایی (دوره های ۶ ساله) و ابتدایی ( دوره های ۵ ساله)  تمام سنوات را تقاضا کنند.

مراحل دریافت تایید مدارک تحصیلی تقاضا برای استعلام گیرندگان بخش های خصوصی

متقاضیانی که تقاضا را برای استعلام گیرندگان بخش‌های خصوصی تکمیل می‌کنند دقت کنند که حتما باید عنوان و شناسه ملی ثبت شده را از بخش خصوصی دریافت کنند تا در فرم تقاضا بخش مشخصات استعلام گیرنده، اطلاعات درست را وارد کنند. برای بخش‌های دولتی نیازی به اطلاعات شناسه ملی نیست.

نحوه دریافت تاییدیه مدارک تحصیلی

استعلام‌گیرنده می‌تواند برای دریافت تاییدیه مدارک تحصیلی صادر شده با انتخاب یکی از روش‌های زیر و از طریق مکاتبه رسمی با دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات تقاضای خود را اعلام کند:

استعلام گیرندگان دولتی:

 • از طریق اینترانت گذرگاه خدمات دولت (GSB) دریافت سرویس تاییدیه تحصیلی
 • از طریق اینترنت دریافت کارتابل
 • استعلام گیرندگان غیردولتی
 • از طریق اینترنت دریافت سرویس بر بستر گذرگاه عمومی خدمات  دولت ((PGSB
 • از طریق اینترنت درگاه ملی خدمات دولت همراه
 • در هر کدام از راهکارها کدپیگیری وکدملی متقاضی، برای دریافت تاییدیه تحصیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • در کل زمانی که در طول یک سال تعداد تقاضای تاییدیه تحصیلی زیاد باشد و یا تعداد بخش‌هایی که نیازمند رصد تاییدیه تحصیلی هستند، زیاد باشد از راهکار گذرگاه خدمات دولت و یا گذرگاه خدمات عمومی دولت استفاده می شود.

مزایای خدمت تحت وب تاییدیه تحصیلی وزارت آموزش و پرورش

 • حذف قید مکان و زمان: نیازی به مراجعه به دفاتر پیشخوان و یا مکان خاصی نیست و خدمت گیرنده از هر مکانی از طریق تلفن، تلویزیون هوشمند و یا رایانه متصل به اینترنت در هر زمانی به سایت emt.medu.ir مراجعه و درخواست خود را ثبت کند. حذف ترددهای مکانی، در راستای رعایت پروتکل‌های مبارزه با کرونا، حفظ و نگهداری محیط زیست، حذف هزینه تردد،… است.
 • تمام مدارک آموزش و پرورش از تمام دوره‌های تحصیلی از سال ۱۳۰۰ تا کنون قابل استعلام است.
 • کاهش هزینه: فقط با پرداخت ۲۳۰۰ تومان، می توان مدارک را استعلام کرد.
 • به گزارش ایرنا، مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش  پیشتر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: متقاضیان تأییدیه مدارک تحصیلی از مراجعه مکرر به دفاتر پیشخوان دولت خودداری کنند.
 • در این اطلاعیه آمده است: با توجه به لزوم ثبت درخواست صدور تأییدیه مدارک تحصیلی توسط متقاضیان در سامانه emt.medu.ir و دریافت پاسخ استعلام به‌وسیله دستگاه‌ها از طریق سامانه kemt.medu.ir، (متعلق به وزارت آموزش‌وپرورش) به اطلاع می‌رساند، متقاضیان از مراجعه در این خصوص به دفاتر پیشخوان دولت خودداری کنند.
 • در ادامه این اطلاعیه تصریح ‌شده است: دستیابی سازمان‌ها، نهادها و دستگاه‌ها به سامانه kemt.medu.ir پس از مکاتبه و هماهنگی با مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش‌وپرورش امکان‌پذیر است.
 • برخی از متقاضیان تاییدیه مدارک تحصیلی در روزهای اخیر به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده بودند. وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد سازمان ها پس از هماهنگی با مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش می توانند به مدارک دستیابی داشته باشند.
 • پیشتر مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش از راه‌اندازی سامانه صدور برخط تاییدیه تحصیلی وزارت آموزش و پرورش برای استفاده دانشجویان در فرایند ثبت‌نام در دانشگاه‌ها خبر داده بود.
 • بر این اساس نهادهای دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه های کشور به عنوان استعلام کننده تاییدیه تحصیلی می توانند خدمت بر خط تاییدیه تحصیلی را هم از طریق اینترانت گذرگاه دولت (GSB) و هم از طریق اینترنت گذرگاه عمومی دولت (PGSB) دریافت کنند یا حتی نسبت به دریافت کارتابل بر بستر  اینترنت اقدام کنند.
 • برای مشاهده تاییدیه تحصیلی استعلام شونده (متقاضی یا دانشجو)، کد ملی و کد پیگیری را به سرویس ارایه و تاییدیه تحصیلی دریافت کنند.
 • نهادهای متقاضی جهت دریافت اطلاعات بیشتری در خصوص دریافت سرویس می‌توانند با شماره ۸۲۲۸۳۰۶۳ دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات تماس حاصل کنند.
 • فرایند دریافت تاییدیه تحصیلی مدرک دیپلم توسط دانشجویان ورودی سال ۹۹ به این شرح است که  دانشجوبه سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی (دیپلم)  به آدرس https://emt.medu.ir مراجعه کرده و پس از پر کردن اقلام داده ای، یک کد رهگیری دریافت می کند.
 • همچنین اگر سامانه آموزشی دانشگاه، خدمت برخط مرتبط را در سامانه کارسازی کرده باشد، دانشجو می تواند کد رهگیری دریافتی را در محل مشخص شده در سامانه آموزشی دانشگاه درج کند.
 • اگر سامانه آموزشی دانشگاه، خدمت بر خط را در سامانه کارسازی نکرده باشد، دانشجو کد رهگیری را به دانشگاه تحویل داده و کارشناس دانشگاه می تواند پس از مراجعه به آدرس  https://kemt.medu.ir  وارد شده و با وارد کردن کد رهگیری دانشجویان، تاییدیه را دریافت کنند.
به این مقاله امتیاز دهید
کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی