کد خبر : 12189
- بازدید

دروس مهم در کنکور تجربی برای قبولی تربیت معلم


جهت مشاوره در زمینه دروس مهم در کنکور تجربی برای قبولی تربیت معلم

در این مطلب و مقاله میپردازیم و توضیح میدهیم برای ان دسته از کسانی که به علاقه مد به دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم هستند و میخواهند درباره دروس مهم در کنکور تجربی در این دانشگاه اطلاع داشته باشند. داوطلبان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی های لازم در مورد این موضوع با سامانه تحصیلی صدای مشاور تماس بگیرید.


معرفی دانشگاه تربیت معلم:

دروس مهم در کنکور تجربی: دانشگاه فرهنگیان نیز دانشگاهی برای تأمین و تربیت و توانمندسازی معلمان و نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش در ایران است. این دانشگاه در سال 1390 با تجمیع کلیه مراکز تربیت معلم سراسر ایران تأسیس شد و دارای 98 واحد دانشگاهی (در قالب 64 پردیس دانشگاهی و 34 دانشکده) می‌باشد. دانشگاه فرهنگیان از بزرگترین و گسترده‌ترین دانشگاه‌های ایران است و حسین خنیفر به عنوان اولین رئیس دانشگاه فرهنگیان ریاست این دانشگاه مأموریت محور و استراتژیک را به عهده دارد.

همچنین دانشگاه های تربیت معلم که با عنوان تربیت دبیر شهید رجایی و فرهنگیان در ایران شناخته می شوند و جزو مراکز تحصیلی هستند که با شرایطی خاص به پذیرش دانشجو می پردازند. با توجه به محبوبیت و مزایای دانشگاه های تربیت معلم و این که تمامی شرکت کنندگان در آزمون سراسری مجاز به انتخاب رشته های ارائه شده در آن نمی شوند


پنج زیر گروه رتبه در رشته ی تجربی

زیر گروه یک:

پزشکی و رشته دندانپزشکی، فیزیوتراپی و بیشتر رشته های پرطرفدار تجربی

زیر گروه دو:

رشته ی داروسازی و شیمی

زیر گروه سه:

رشته ی زمین شناسی

زیر گروه چهار:

رشته های مدیریت، حسابداری و حقوق

زیر گروه پنج:

مهندسی های کشاورزی


دروس مهم رشته تجربی برای قبولی دانشگاه تربیت معلم


اگر علاقمند به رشته دبیری رشته انسانی هستید و همچنین باید دروس مهم برای قبولی در تربیت معلم یا همان دانشگاه فرهنگیان را بشناسید. این دروس مهم در واقع همان دروس لازم برای قبولی در رشته تربیت معلم انسانی هستند.

رشته تجربی با وجود رشته های پزشکی و رقابت اصلی را در این گروه دارد و رشته های تربیت معلم در رده چهارم و حتی پنجم رقابتی قرار می گیرند. در دسته اول رقابت رشته ای پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی و در ردسته دوم رقابت رشته های فیزیوتراپی و بینایی سنجی و شنوایی شناسی و در دسته سوم سار رشته های پیراپزشکی ماننند رادیولوژی و پرستاری قرار دارند. در دسته چهارم رشته های تربیت معلم و رشته هایی مانند رشته های اصلی شناور انسانی مثل مدیریت و حسابداری و رشته های علوم پایه و گروه بهداشت تجربی قرار می گیرند.منابع :

جهت مشاوره در زمینه دروس مهم در کنکور تجربی برای قبولی تربیت معلم
خرید بسته
پیام رسان های خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 3670
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی: 1 + 7 =

نصب اپ دانش آموزی
اینستاگرام