جهت مشاوره در زمینه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 52725

دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری بهمن ۱۴۰۲

دفترچه تکمیل ظرفیت براساس سوابق تحصیلی

در این مقاله لینک دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری بهمن ماه ۱۴۰۲ را در اختیار داوطلبان عزیز قرار داده ایم. دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری ۱۴۰۱ همان دفترچه ثبت نام بدون کنکور بهمن ۱۴۰۲ است. دفترچه ثبت نام براساس سوابق تحصیلی که برای پذیرش دانشجو در مرحله تکمیل ظرفیت بهمن ماه منتشر شده است. بعد از دانلود دفترچه ثبت نام تکمیل ظرفیت در همین صفحه می توانید وارد سایت سازمان سنجش شده و برای ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه اقدام کنید.

تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری در بهمن ۱۴۰۲

تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری در بهمن ماه، مربوط به ظرفیت خالی مانده از پذیرش دانشجو با کنکور در مهر ماه است. به این ترتیب شرايط و ضوابط ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه سراسری در بهمن ماه برای دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مجازي، پرديس خودگردان دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پيام نور و موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي اعلام شده است.

شيوه ثبت نام صرفاً با سوابق تحصيلی در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری در بهمن ۱۴۰۲، با ملاك معدل كتبي ديپلم با توجه به نوع ديپلم داوطلب و رشته انتخابي براي نيمسال دوم سال تحصيلي 1402-۱۴۰۲) براساس ظرفيتهاي خالي مانده رشته محلهاي پذيرش مرحله مهرماه سال ۱۴۰۲ اجرا می شود. این شرایط در دفترچه راهنما برای پذیرش در بهمن ماه ذکر شده است.

دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری بهمن ۱۴۰۲

برای دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری بهمن ۱۴۰۲، می توانید روی لینک زیر کلیک کنید ،دفترچه زیر مربوط به سال قبل است، به محض انتشار دفترچه جدید، لینک دانلود همینجا فعال می شود:

برای دریافت دفترچه کلیک نمایید.

برای ورود به سایت ثبت نام کلیک کنید.

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری بهمن ۱۴۰۲

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری بهمن ۱۴۰۲، پیرو دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری به شرح زیر است:

 • 1- دارا بودن ديپلم نظام آموزشي جديد (3-3-6 (اعم از شاخه های نظري، فني و حرفه اي و كاردانش و يا مدرك پيشدانشگاهي (نظام سالي- واحدي يا ترمي واحدي) يا دريافت آن و يا ديپلم دوره چهارساله متوسطه نظام قديم و يا مدرك كارداني (فوق ديپلم) دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي و يا كارداني پيوسته آموزشكدههاي فني و حرفهاي براي همه داوطلبان الزامي است.
 • 2 -دارندگان ديپلم فني و حرفهاي و كاردانش نظام سالي واحدي-ترمي واحدي هنرستان كه فاقد مدرك پيشدانشگاهي و يا مدرك كارداني ميباشند حق ثبت نام و شركت در اين مرحله را ندارند و در صورت ثبت نام و انتخاب رشته بعنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.
 • 3- ثبت نام و انتخاب رشته منحصراً از طريق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: sanjesh.org انجام ميپذيرد. داوطلبان ميبايست قبل از اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته، دفترچه راهنما (متون و جداول) و اطلاعيههاي بعدي آن كه در درگاه اطلاع رسانی اين سازمان درج ميشود مطالعه نموده و با آگاهي كامل از شرايط و ضوابط، به ثبت نام و انتخاب رشته مبادرت نمايند.
 • 4 -نظر به اينكه گزينش دانشجو در اين مرحله ً صرفا با سوابق تحصيلي (معدل كتبي ديپلم)، صورت خواهد گرفت؛ لذا همه داوطلبان (دیپلمه های نظام آموزشي جديد (3-3-6 ،(نظام سالي-واحدي يا ترمي-واحدي، نظام قديم چهارساله دبيرستان و هنرستان و همچنين ديپلمه هاي فني و حرفه اي و كاردانش نظام سالي واحدي يا ترمي واحدي هنرستان كه داراي مدرك پيش دانشگاهي و يا كارداني ميباشند) بايستي معدل كل و يا معدل كتبي خود را به صورت صحيح در تقاضانامه ثبت نام اينترنتي درج نمايند.
 • داوطلبان توجه داشته باشند در صورت مغايرت معدل كل و يا معدل كتبي واقعي بامعدل كل و يا معدل كتبي اعلام شده در تقاضانامه ثبت نامي، از ثبت نام پذيرفته شدگان ممانعت به عمل آمده و قبولي آنها لغو ميگردد.
 • تبصره 1 :داوطلبان ديپلم نظام آموزشي جديد3-3-6 و نظام قديم و نظام سالي واحدي يا ترمي واحدي لازم است مطابق توضيحات مندرج در دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری در بهمن ماه، معدل كل و معدل كتبي ديپلم متوسطه خود را عيناً در بندهاي 16 و 17 تقاضانامه اينترنتي ثبت نام درج نمايند.
 • تبصره 2 :داوطلبان ديپلم فني و حرفهاي و يا كاردانش نظام جديد3-3-6 ،دیپلمه های فني و حرفهاي و يا كاردانش نظام قديم ويا دیپلمه های سالي واحدي و ترمي واحدي هنرستان كه داراي مدرك پيشدانشگاهي يا كارداني بوده و فاقد معدل كتبي در ديپلم هستند، بايستي معدل كل ديپلم متوسطه خود را عيناً در بند 16 تقاضانامه اينترنتي ثبت نام درج نمايند.
  5 -با توجه به اينكه برخي از داوطلبان ثبت نام و انتخاب رشته خود را از طريق مراجعه به كافينتها انجام ميدهند، رعايت موارد ذيل در زمان ثبت نام از سوي اين داوطلبان الزامي است:

* قبل از مراجعه به كافي نت، نسبت به تكميل پيش نويس تقاضانامه و همچنين كدرشته محلهاي انتخابي، تهيه فايل عكس با رعايت توضيحات داده شده در بند «ب» (صفحه 12 همين دفترچه راهنما) مبادرت نمايند.
* در زمان ورود اطلاعات، حضور داوطلب براي كنترل اطلاعات و عكس، الزامي است و قبل از تاييد نهايي، بايد اطلاعات از سوي داوطلب كنترل و در
صورت نياز به اصلاح، اقدام لازم در اين خصوص صورت پذيرد. در پايان ثبت نام و انتخاب رشته نيز تهيه يك برگ پرينت اطلاعات براي كنترل و
نگهداري در پرونده شخصي داوطلب الزامي است.
* در پايان ثبت نام و انتخاب رشته، دريافت شماره پرونده 7 رقمي و كد رهگيري 16 رقمي از سيستم الزامي است. عدم ارائه شماره پرونده
و كد رهگيري توسط سيستم، به منزله عدم ثبت نام و انتخاب رشته كامل ميباشد و بايستي تمامي مراحل ثبت نام و انتخاب رشته از ابتدا
تكرار شوند.
* داوطلبان بايستي شماره پرونده و كد رهگيري ثبت نام خود را تا پايان تمامي مراحل نزد خود نگهداري نمايند.

 • 6 -با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت نام در اين روش بصورت اينترنتي انجام ميگيرد، لازم است داوطلبان به وسيله كارتهاي بانكي عضو شبكه شتاب (كه پرداخت الكترونيكي آنها فعال ميباشد) با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی اين سازمان و پرداخت مبلغ هفتصد و پنجاه هزار) ريال به عنوان وجه ثبت نام شركت در اين مرحله از پذيرش، نسبت به خريد سريال ثبت نام اقدام نمايند. ضمناً داوطلبان براي استفاده از خدمات پيام كوتاه، مبلغ دوازده هزار ) ريال نيز بعنوان هزينه استفاده از خدمات پيام كوتاه پرداخت مينمايند.
 • 7 -داوطلبان مجاز هستند بدون توجه به نوع مدرك ديپلم يا پيش دانشگاهي از تمامي گروههاي تحصيلي و رشتههاي مندرج در دفترچه راهنماي پذيرش ً صرفا با سوابق تحصيلي (گروههاي تحصيلي علوم رياضي و فني، علوم تجربي، علوم انساني، هنر و زبانهاي خارجي) نسبت به انتخاب كدرشته هاي مورد علاقه خود اقدام نمايند. ً ضمنا نحوه گزينش آنان با توجه به نوع مدرك ديپلم و همچنين رشته انتخابي بر اساس جدول شماره 6 مندرج در اين دفترچه راهنما صورت خواهد گرفت.
 • 8 -با توجه به اينكه ثبت نام و انتخاب رشته در اين مرحله منحصراً به روش اينترنتي انجام ميپذيرد، لازم است داوطلبان پس از تكميل فرم اينترنتي تقاضانامه ثبت نام و انتخاب رشته، كد رهگيري 16 رقمي خود را نيز يادداشت نمايند. اين كد 16 رقمي، پس از پايان مراحل مختلف ثبت نام و انتخاب رشته توسط سيستم به داوطلبان ارائه خواهد شد. به داوطلبان توصيه ميشود از تقاضانامه ثبت نامي نهايي خود كه بر روي آن كد پيگيري درج شده، پرينت تهيه نمايند.
 • 9 -چنانچه پس از پايان مراحل ثبت نام و انتخاب رشته و دريافت شماره پرونده 7 رقمي و كد رهگيري 16 رقمي ثبت نام و انتخاب رشته، متوجه شديد كه اشكالي در اطلاعات ثبت نامي شما وجود دارد، مقتضي است از انجام ثبت نام و انتخاب رشته جديد و يا مكاتبه با اين سازمان خودداري نموده و با مراجعه به بخش ويرايش اطلاعات در درگاه اطلاع رسانی اين سازمان و در محدوده زماني ثبت نام و انتخاب رشته نسبت به تصحيح آن اقدام نماييد. به تقاضاهاي كتبي واصله، ترتيب اثر داده نخواهد شد.
 • 10 -زمانيكه مشخص شود كه داوطلب، حقايق را كتمان نموده يا واجد يكي از شرايط و ضوابط مندرج در اين دفترچه نميباشد، در هر مرحله از پذيرش (ثبت نام، پذيرفتهشدن، حين تحصيل در دانشگاه و …) متخلف شناخته شده و از ادامه تحصيل در رشته انتخابي محروم خواهد شد.
 • 11 -شروع دوره در رشتههاي دانشگاههاي پذيرنده منوط به تشكيل كلاس با توجه به حدنصاب تعداد قبولين خواهد بود.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی