جهت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کنکور تجربی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 65469

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۲

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۲

در این مقاله لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۲ را در اختیار داوطلبان قرار داده ایم، همچنین جزئیات دفترچه برای انتخاب رشته تجربی را بصورت کامل توضیح داده ایم.

گروه علوم تجربی یکی از رشته های پرطرفدار است،معمولا قبل از انتخاب رشته تمامی جزئیات مربوط به انتخاب رشته شامل لیست رشته ها از طریق از طریق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی ۱۴۰۲ در اختیار داوطبان کنکور قرار می گیرد و بعد از دانلود دفترچه انتخاب رشته تجربی می توانند برای انتخاب رشته اقدام کنند.

تمامی داوطلبانی که در کنکور تجربی ۱۴۰۲ مجاز به انتخاب رشته شده اند لازم است که دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری را از طریق سایت سازمان سنجش دانلود و بعد از مطالعه کامل دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته کنکور نمایند.

برای ادامه تحصیل در برخی رشته های علوم تجربی توانایی های عملی ، هوش فضایی و قدرت تحلیل بالایی نیاز است پس قبل از  انتخاب رشته به این نکته مهم توجه داشته باشید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۲

آن دسته از داوطلبانی که در کنکور تجربی با توجه به کارنامه اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۲ مجاز به انتخاب رشته شده اند، در زمان اعلام شده از سوی سازمان سنجش می توانند برای دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی ۱۴۰۲ اقدام نمایند.

بعد از مطالعه جزئیات دفترچه  می توانند 150 کد رشته با توجه به علاقمندی خود در فرم انتخاب رشته درج نمایند و در سایت بارگذاری کنند با توجه به اهمیت انتخاب رشته تجربی لازم است که دفترچه با دقت مطالعه شود که داوطلبان بتوانند انتخاب مناسب و موفقی داشته باشند.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۲ مدتی پس از انتشار نتایج اولیه از سوی سازمان سنجش منتشر خواهد شد، یعنی تمام داوطلبانی که در کنکور تجربی شرکت و ثبت نام کرده اند لازم است در نیمه دوم مرداد ماه برا یدانلود دفترچه انتخاب رشته تجربی 1402 اقدام نمایند.

برای آشنایی یشتر داوطلبان با دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۲ در ادامه لینک دانلود دفترچه تجربی سال گذشته را در اختیار داوطلبان قرار داده ایم.


دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۲ 2در صورت انتشار دفترچه انتخاب رشته تجربی کنکور ۱۴۰۲ لینک دانلود دفترچه در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.


جزئیات دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی ۱۴۰۲

آشنایی با جزئیات دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی 1402 و مطالعه آن از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که انتخاب رشته در کنکور نقش تعیین کننده دارد در این قسمت به بررسی بخش های مختلف دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۲ برای آشنایی بیشتر با آن پرداخته ایم.


بخش اول: راهنمای انتخاب رشته

در این بخش از دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۲ تحلیل کارنامه سراسری قرار داده شده است پس از مطالعه این قسمت اطلاعاتی جامعی در مورد کارنامه بدست می آوررد و همچنین نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری به طور کامل شرح داده شده است.


بخش دوم: آشنایی با مقررات انتخاب رشته

در این بخش از دفترچه برخی شرایط مهم انتخاب رشته که اطلاع از آن الزامی است بیان شده، همچنین سهمیه های کنکور سراسری معرفی شده و نحوه گزینش داوطلبان در هر سهمیه توضیح داده شده است.

با مطالعه این بخش از دفترچه انتخاب رشته داوطلبان از نحوه گزینش بومی کنکرو سراسری آگاهی پیدا می کندو با شیوه های گزینش آشنا می شود.

با توجه به اینکه نحوه پذیرش در برخی رشته ها مانند دانشگاه فرهنگیان متفاوت است، داوطلب با مطالعه این بخش می تواند از شرایط کلی پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و دوره های تحصیلی  آگاهی کسب نماید.

بخش سوم: توضیحات و جداول کد رشته محل

در این قسمت رشته های گروه تجربی بیان شده و سپس توضیحاتی درباره این رشته ها ارائه شده است، داوطلبان کنکور سراسری پس از مطالعه این بخش از کد رشته تحصیلی و ظرفیت هر رشته محل در دوره های روزانه، شبانه، پردیس خوگردان، پیام نور ، غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد اطلاع پیدا می کنند.

افرادی که دارای سهمیه وقوع بلايای طبيعی مانند سیل و زلزله هستند،در این بخش می بایست فرم گواهی تاييد سهميه را دریافت کرده و سپس فرم را تکمیل نموده و به مراجع مربوطه تحویل دهند.


دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۲ 2برای داشتن یک انتخاب رشته مناسب بهتر است داوطلبان نمونه ای از فرم انتخاب رشته را در اختیار داشته باشند و کد رشته های خود را در آن وارد نمایند تا از بروز اشتباه در زمان ثبت کد رشته در سایت انتخاب رشته جلوگیری به عمل آید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۲ 2برای انتخاب رشته کنکور سراسری بهتر است از مشاوران تحصیلی کنکور راهنمایی دریافت کنید تا بتوانید یک انتخاب رشته موفق داشته باشید.


تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۲ 5

راهنمای تلفنی انتخاب رشته کنکور تجربی

در این مقاله جزئیات دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۲ را برای مطالعه در اختیار داوطلبان قرار داده ایم، اگر بعد از مطالعه دفترچه برای انتخاب رشته تجربی کنکور ۱۴۰۲ با سوال یا ابهام روبرو شده اید، می توانید هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس حاصل کنید تا مشاوران سامانه شما را برای انتخاب رشته کنکور تجربی راهنمایی نمایند.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کنکور تجربی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی