جهت مشاوره در زمینه محاسبه آنلاین خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 61242

خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی (قانون جدید)

خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی

در این مقاله شرایط خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی و نحوه محاسبه مبلغ خرید بیمه را شرح داده ایم، علاوه بر این لینک مستقیم ورود به سایت تامین اجتماعی برای بررسی سوابق بیمه ای را در اختیار کاربران قرار داده ایم.

خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی (قانون جدید) 1یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در سابقه بیمه، این است که گاهی کارفرما بیمه شخص را رد نمی کند و برای بازنشتگی دچار مشکل می شود. خرید سوابق بیمه رد نشده امکان پذیر است اما افراد خاصی می‌توانند خرید سوابق بیمه تامین اجتماعی را انجام دهند.


خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی (قانون جدید) 1 امکان خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی در صورتی وجود دارد که فرد در کارگاهی به صورت پاره وقت کار کند که زیر نظر سازمان تامین اجتماعی است و حداقل یک روز سابقه پرداخت حق بیمه برای او لحاظ شود.


 در ادامه شرایط و نحوه خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی ،خرید سوابق بیمه ای گذشته و محاسبه مبلغ خرید را شرح داده ایم اگر می خواهید بدانید که چگونه می توان سابقه بیمه را افزایش داد پیشنهاد می کنیم این مقاله ار تا آخر بخوانید.


شرایط خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی

 برای خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی شرایط خاصی وجود دارد، در این قسمت شرایط و نحوه خرید سابقه بیمه برای بیمه شدگان تامین اجتماعی را شرح داده ایم.

خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی (قانون جدید) 1 شرایط خرید بیمه سربازی به این صورت است که سربازان می‌توانند برای خرید سوابق بیمه اقدام کنند، اما اقدام برای خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی شرایط خاصی دارد. این افراد می‌توانند بیمه سربازی خود را به سابقه بیمه کار تبدیل کنند به شرطی که کارت پایان خدمت داشته باشند، بیمه پرداز سازمان تامین اجتماعی باشد، از قبل از سربازی ۲ سال سابقه کار و بیمه داشته باشند و در نهایت اینکه، در صورت توانایی در خرید بتواند مبلغ آن را به صورت یک‌جا و نقدی و یا به صورت اقساط یک ساله به سازمان تامین اجتماعی بپردازدّ شرایط خرید بیمه سربازی رایگان برای سربازان وجود ندارد.

خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی (قانون جدید) 1شرایط خرید بیمه برای بازنشتگی به این صورت است که اگر فرد بخواهد برای تکمیل سوابق خود، خرید سابقه بیمه را به صورت کسری از ماه انجام دهد،باید در کارگاهی به صورت پاره وقت کار کند که زیر نظر سازمان تامین اجتماعی است و حداقل یک روز سابقه پرداخت حق بیمه برای او لحاظ شود. برای این درخواست، فرد باید حداکثر ۵۰ سال داشته باشد و قبل از رسیدن به این سن، برای خرید سابقه بیمه درخواست دهد.

خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی (قانون جدید) 1بسیاری از افراد هستند که به صورت پاره وقت کار می‌کنند و ممکن است حق بیمه آنها برای تنها ۴ روز کار در هفته پرداخت شود. این افراد از زمان ثبت درخواست خود برای خرید سابقه بیمه، می‌توانند با هزینه شخصی هزینه حق بیمه دیگر روزهای هفته را بپردازند و اقدام به تکمیل سوابق بیمه‌ی خود کنند. این موضوع برای افرادی که به سن مشخص‌شده برای پر کردن سابقه بیمه خود رسیده‌اند، صدق نمی‌کند و خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی برای آنها امکان پذیر نیست.

خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی (قانون جدید) 1افرادی که کمتر از ده سال سابقه بیمه دارند و می‌خواهند با دریافت ده روز حقوق در ماه بازنشسته شوند، حتما باید حداقل از یک سال پرداخت حق بیمه، برخوردار باشند و پرداخت حق بیمه آنها به ده سال نرسد. علاوه بر این، باید به سن ۶۰ سال در مردان و ۵۵ سال در زنان رسیده باشند.

خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی (قانون جدید) 1در صورتی که متقاضی از ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه برخوردار باشد، دیگر نیاز به شرایط سنی برای بازنشستگی ندارد. علاوه بر این، افرادی که در زمان ثبت درخواست بالای ۵۰ سال دارند باید نسبت به مازاد ۵۰ سال از سابقه پرداخت حق بیمه بهره‌مند باشند.


خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی رای شاغلان تا 35 سال امکان پذیر نیست خرید سه سال بیمه تامین اجتماعی تا  خرید 5 سال سابقه بیمه آن هم با شرایط خاص امکان پذیر است.

در صورتی که شرایط بالا را دارید و به دنبال خرید سابقه بیمه هستید مطابق با قانون خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی باید با در دست داشتن مدارک و مستندات به سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنید.خرید حق بیمه تامین اجتماعی برای افراد با شراتیط خاص امکان پذیر است که در بالا اشاره شد.

 یکی از مهم‌ترین عوامل در به وجود آمدن شکاف میان سوابق بیمه در افراد، کارفرمایان هستند. بسیاری از کارفرمایان از پرداخت حق بیمه کارکنان خود سر باز می‌زنند و همین موضوع می‌تواند سابقه بیمه افراد را دچار مشکل کند.خرید فاصله بین سابقه بیمه تامین اجتماعی یکی از راه های رفع این مشکل است در واقع فرد باید خرید سابقه بیمه سالهای قبل را انجام دهد و با خرید سوابق بیمه ای بتواند خودش را بازنشسته کند.

برای خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی و خرید سابقه بیمه خدمت سربازی می توانید به سایت تامین اجتماعی مراجعه کنید:

خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی (قانون جدید) 8


نحوه محاسبه خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی

برای خرید سوابق بیمه تامین اجتماعی در سال های متفاوت قوانین متفاوتی لحاظ شده است، اما برای نحوه محاسبه خرید بیمه تامین اجتماعی فرمول مشخصی وجود دارد که در این بخش نحوه محاسبه مبلغ خرید بیمه خدمت سربازی و خرید سوابق بیمه تامین اجتماعی را شرح داده ایم.

روش محاسبه خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی به این صورت است که ۳۳ درصد حداقل دستمزد روزانه آن سال، ضرب در تعداد روزهای کسری بیمه می‌شود.

در مورد محاسبه خرید بیمه سربازی و تبدیل آن به سابقه کار نیز نرخ مشخصی وجود ندارد، اما می‌توان این عدد را از فرمول زیر به دست آورد:


                            میزان حق بیمه = ۷٪ (۳۰% × مدت زمان خدمت × میانگین حقوق دو سال آخر کاری داوطلب)

خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی (قانون جدید) 1 توجه داشته باشید محاسبه خرید بیمه سربازی 1402 مطابق با حقوق این سال تعیین خواهد شد.


اما برای خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی برای تکمیل سوابق پرداخت حق بیمه به صورت کسری از ماه، دستمزد روزانه ملاک است به شرطی که از حداقل دستمزد منصوب شورای عالی کار کمتر و از حداکثر دستمزد مصوب، بیشتر نباشند. برای محاسبه مبلغ نیز ۲۷ درصد دستمزد روزانه فرد محاسبه می‌شود.


فرمول محاسبه آن به شکل زیر است:

                   میزان حق بیمه = دستمزد روزانه ÷ روزهایی که در ماه کار کرده × تعداد روزهایی که کار نکرده × ۲۷ درصد

تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی (قانون جدید) 11

راهنمای تلفنی محاسبه آنلاین خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی

در این مقاله نحوه خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی، خرید سوابق بیمه سربازی و روش محاسبه خرید سابقه بیمه را شرح داده ایم، اگر در مورد محاسبه مبلغ خرید بیمه تامین اجتماعی با سوال یا ابهام روبرو شده اید، می توانید هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس حاصل کنید تا کارشناسان سامانه شما را راهنمایی نمایند.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه محاسبه آنلاین خرید سابقه بیمه تامین اجتماعی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی