کد خبر : 3330

خدمت سربازی پزشکان و پیراپزشکان در سال 1401-1402

این مقاله در زمینه خدمت سربازی پزشکان و پیراپزشکان در سال 1401-1402 است. دوره خدمت سربازی برای پزشکان و پیراپزشکان با سایر رشته ها متفاوت است.

خدمت سربازی پزشکان و پیراپزشکان در سال 1401-1402 چگونه است ؟

شرایط خدمت سربازی پزشکان و پیراپزشکان با سایر مشمولان در سایر رشته ها متفاوت است. اعزام به خدمت سربازی مشمولانی که فارغ التحصیل رشته های پزشکی و پیراپزشکی می باشند ، از دو طریق زیر انجام می شود:

اعزام به خدمت سربازی پزشکان و پیراپزشکان به عنوان پیام آور بهداشت

10 درصد از مشمولان رشته های پزشکی و پیراپزشکی برای خدمت سربازی در اختیار وزارت بهداشت قرار میگیرند. قبول شدن درپیام آوری معمولا با قرعه کشی انجام میشود. طبق قانون خدمت در پیام آوران بهداشت هم مانند سایر مشمولان سربازی با دوره آموزشی همراه است. برای اطلاع از استان های محل خدمت و میزان حقوق ماهانه پیام آوران بهداشت به پزشکان و پیراپزشکان می توانید از طریق شماره تلفن های مندرج در همین صفحه با سامانه صدای مشاور تماس بگیرید.

خدمت سربازی پزشکان و پیراپزشکان در سال 99

توجه داشته باشید که در سال 1401-1402 به دلیل شیوع بیماری کرونا مشمولان این رشته ها زودتر از موعد تاریخ اعزام به خدمت و بدون گذراندن دوره آموزشی خدمت سربازی ، مستقیما به مراکز آموزشی اعزام می شوند

برای انجام ثبت ونام خدمت سربازی پزشکان و پیراپزشکان و اطلاع از شرایط کسری خدمت سربازی پزشکان و پیراپزشکان می توانید با سامانه صدای مشاور تماس بگیرید:

خدمت سربازی پزشکان و پیراپزشکان در یگان نظامی

فارغ التحصیلان علوم پزشکی برای گذراندن خدمت سربازی در یگان نظامی باید دوره آموزشی نظامی را بگذرانند. بعد از دوره آموزشی خدمت، تقسیم بندی سربازان در یگان های نظامی انجام می شود.

سربازان ارتش معمولا در شهرهای بزرگ و در مراکز درمانی و بیمارستان ها خدمت می کنند. خدمت سربازان در بیمارستان ها شامل خدمت در شیف روزانه و شیف شب است. برای اطلاع از محل خدمت احتمالی خود با توجه به نوع رشته فارغ التحصیلی ، با سامانه صدای مشاور تماس حاصل فرمایید.

به این مقاله امتیاز دهید
منابع :
کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی