جهت مشاوره در زمینه تخفیف شهریه دانشگاه ها برای دارندگان سهمیه جانبازی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 50303

حقوق رزمندگان معسر در سال ۱۴۰۳

حقوق رزمندگان معسر در سال ۱۴۰۳ 1

خبر خوب برای حقوق رزمندگان معسر، پیرو درخواست های ایشان، افزایش پیدا کرد. حقوق رزمندگان معسر در سال 1403 اعلام شد. افزایش حقوق مربوط به رزمندگان و جانبازان فاقد است که به عنوان رزمندگان و جانبازان معسر شناخته می شوند. در این صفحه از جزئیات کامل خبر مطلع می شوید:


میزان حقوق رزمندگان معسر در سال 1403

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرایط معیشت رزمندگان، ایثارگران و نیروهای مسلح شرح داد، براساس قانون برنامه ششم توسعه، دولت اعتبار لازم برای تامین معیشت حداقل گروه های اعلام شده با هر میزان از کارافتادگی شامل اشخاص زیر را پیش بینی و حداقل حقوق تعیین شده را به آن ها پرداخت می کند:

 1. آزادگان با حداقل 3 ماه اسارت
 2. رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور در جبهه
 3. افراد تحت تکفل قانونی جانبازان
 4. آزادگان و رزمندگان متوفی که فاقد شغل و درآمد هستند

زمان افزایش حقوق رزمندگان و جانبازان فاقد شغل (معسر) 

به گزارش اقتصاد نیوز، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ درباره مصوبات کمیسیون تلفیق در خصوص ایثارگران گفت: کمیسیون تلفیق کف حقوق والدین شهدا را ۱۵ میلیون تومان تعیین کرد میزان حقوق رزمندگان معسر هم با حداقل حقوق یعنی ۱۰ میلیون تومان خواهد بود.

زارع درباره روند بررسی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق گفت: با آیین‌نامه جدید پیشنهادات شخصی نمایندگان در تلفیق بررسی نمی‌شود و تنها ما پیشنهادات کمیسیون‌های تخصصی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ درباره تبدیل وضعیت ایثارگران هم گفت: ما همچنان در حال بررسی پیشنهادات الحاقی به لایحه بودجه هستیم که تاکنون پیشنهادی درباره تبدیل وضعیت نیامده است.

***

**در ماده ۲ آیین‌نامه آمده است که متقاضیان برای بهره‌مندی از کمک‌معیشت موضوع این آیین‌نامه باید درخواست خود را در سامانه اعلامی از سوی بنیاد و یا ستاد کل (حسب مورد) ثبت و سپس اقرارنامه محضری مبنی برنداشتن شغل و درآمد را در سامانه یاد شده بارگذاری نمایند.

 • همچنین بر اساس ماده ۳ این آیین‌نامه بنیاد و ستاد کل (حسب مورد) مکلفند ظرف (۱۰) روز کاری پس از ثبت نام متقاضی به منظور احراز شرایط وی جهت برخورداری از کمک‌معیشت و عدم اشتغال وی نسبت به استعلام از صندوق‌های بازنشستگی و بیمه‌های اجتماعی نظیر صندوق بیمه و بازنشستگی تأمین اجتماعی، صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح، سازمان امور مالیاتی کشور، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، پایگاه رفاه ایرانیان، اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اصناف ایران و تعاون ایران، سازمان اداری و استخدامی کشور حسب مورد اقدام کنند و دستگاه‌های یادشده موظفند مراتب اشتغال و میزان درآمد ماهیانه متقاضی را ظرف یک ماه کاری از تاریخ استعلام از طریق مرکز ملی تبادل اطلاعات به مرجع استعلام نمایند.
 • در ماده ۴ آیین‌نامه مذکور بنیاد و ستاد کل (حسب مورد) موظفند در چهارچوب اعتبارات مصوب مربوط نسبت به برقراری کمک معیشت برای مشمولان این آیین‌نامه با اولویت دهک‌های درآمدی پایین‌تر (دهک‌های ۱ تا ۴) اقدام نمایند.
 • در تبصره ماده ۴ این آیین‌نامه، بنیاد و ستاد کل (حسب مورد) موظفند ظرف سه ماه، اطلاعات مشمولین دهک‌های (۸) تا (۱۰) را پایش نموده و در مقاطع زمانی سه ماهه به ترتیب از دهک‌های بالاتر حذف و منابع حاصل را صرف تحت پوشش قرار دادن افراد در نوبت مشمول دهک‌های (۱) تا (۷) نمایند.
 • طبق ماده ۵ آیین‌نامه اجرایی بند (ب) تبصره (۱۲)، بنیاد و ستاد کل (حسب مورد) مکلفند از تاریخ برقراری کمک معیشت برای مشمولین، حداقل یک‌بار نسبت به استعلام مجدد وضعیت وی از حیث اشتغال و درآمد و تغییرات ایجاد شده در وضعیت آنان از دستگاه‌های موضوع ماده (۳) این آیین‌نامه اقدام نمایند و دستگاه‌های مذکور موظفند نسبت به پاسخ استعلام با قید فوریت اقدام نمایند.
 • همچنین دستگاه‌های یادشده موظفند در صورت تغییر در  شرایط احراز دریافت کمک معیشت وضعیت را راسأ با قید فوریت به مرجع استعلام اعلام نموده تا براساس آخرین اطلاعات دریافتی اقدام قانونی به عمل آید.
  بر همین اساس کمک معیشت پرداختی طبق ماده ۶ به مشمولین بر اساس جدول زیر ارائه می‌شود:طبق تبصره ماده ۷ این آیین‌نامه، پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان متعلق به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است در صورت اعتراض فرد نسبت به دهک تعیین شده، نسبت به بررسی مجدد آن اقدام و نتیجه را اعلام نماید.
 • بر اساس ماده ۸ آیین نامه مذکور چنانچه مشمولین از صندوق‌های بازنشستگی حقوق یا مستمری کمتر از مبلغ کمک‌معیشت مقرر در این آیین‌نامه دریافت نمایند، صرفاً مابه‌التفاوت آن تا سقف مبلغ مندرج در این آیین‌نامه توسط بنیاد یا ستاد کل (حسب مورد) پرداخت می‌شود.
 • طبق ماده ۹ این آیین‌نامه جانبازان، آزادگان و رزمندگانی که توانایی انجام کار داشته و علی‌رغم فراهم شدن شرایط اشتغال به تشخیص بنیاد و ستاد کل (حسب مورد) مشغول به کار نشده باشند، مشمول این آیین‌نامه نمی‌گردند.
 • گفتنی است بر اساس ماده ۱۰ آیین‌نامه اجرایی بند (ب) تبصره (۱۲) نظارت بر حسن اجرای این آیین‌نامه بر عهده بنیاد و ستاد کل (حسب مورد) است.به این مقاله امتیاز دهید
منابع :

جهت مشاوره در زمینه تخفیف شهریه دانشگاه ها برای دارندگان سهمیه جانبازی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 22 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

احمد فزونی یکشنبه , 14 می 2023 - 12:06

با سلام بنده ۲۸ ماه خدمت کردم که ۱۲ ماهش مناطق جنگی بوده فقط کارت ایثار دارم چگونه باید مشمول دریافت حقوق بصم

پاسخ مشاور یکشنبه , 21 می 2023 - 9:59

سلام اگر شما وهمسرتان فاقد شغل بیمه درامد باشید می توانید اقدام کنید

رسولی سه‌شنبه , 2 می 2023 - 20:27

سلام رزمنده معسر هستم کمک معیشت میگیرم فاقد مسکن هستم باید چکار کنم در نهضت ملی مسکن ثببت نام کردم پیش پرداخت میخواستند ولی بنده نداشتم بدم راهنمایی کنید ممنون

پاسخ مشاور پنج‌شنبه , 11 می 2023 - 16:52

سلام اطلاعیه چیزی اعلام نشده است

ابراهیم چهارشنبه , 26 آوریل 2023 - 12:19

سلام من کارم قرار درست بشه ب من دفترچه درمانی و موقات حقوق هم تعلق میگیره

پاسخ مشاور دوشنبه , 1 می 2023 - 13:28

سلام در صورت موافقت بیمه مکمل

ابراهیم چهارشنبه , 26 آوریل 2023 - 12:17

اقا من دو سال پروندم تشکیل شده و اومده تهران اما خبری نیست من فقد شغل و مسکنم و بیمه اگه کارم درست بشه بهم بیمه درمانی و موقع این چند مدت پرداخت میشه

پاسخ مشاور دوشنبه , 1 می 2023 - 13:28

سلام از ارگان مربوطه پیگیری نمایید

محمدی چهارشنبه , 19 آوریل 2023 - 21:13

سلام چرا حقوق رزمندگان معسر در فروردین 1402 کم شده من ۴۵٠٠ میگرفتم این ماه فروردین ۵٠٠ هزارتومان کم بم دادن چرا کسی خبر داره

پاسخ مشاور دوشنبه , 24 آوریل 2023 - 16:22

سلام از ارگان مربوطه پیگیری نمایید

رجبعلی نوری شنبه , 8 آوریل 2023 - 23:52

با سلام و خسته نباشید ببخشید رزمندهای زیرشش‌ماه‌چی‌میشه‌زیر‌شش‌ماه‌خانه‌خواب‌بودن‌اگرتواشپزخانه‌پشت‌خط‌بودن‌‌شش‌ماهشون‌‌رزمنده‌ولی‌زرمنده‌زیر‌شش‌ماه‌سنگر‌سازان‌بی‌سنگر‌زیر‌شش‌ماه‌چه‌میشه‌حق‌نا‌حق نکنید‌لطفا ‌خدا‌جای‌حق‌نشسته ‌باید‌جواب‌گو‌یاشید‌التماس.دعا ‌

پاسخ مشاور شنبه , 15 آوریل 2023 - 16:21

سلام فعلا تعلق نمی گیرید

صفی الله بیگدلی یکشنبه , 30 آوریل 2023 - 0:31

سلام بنده جانباز5درصدباسابقه36ماه منطقه عملیاتی 1سال2ماه بنیاداسمم را نوشته‌اند برای حقوق بدهند ولی الان هیچ چی ندادند چکارکنم

پاسخ مشاور دوشنبه , 1 می 2023 - 11:50

سلام از بنیاد پیگیری نمایید

محمدمهدی رمضانی دوشنبه , 20 فوریه 2023 - 10:31

سلام سئوال دارم لطفا جواب بفرمایئد
کارت ایثار وتکریم به تهایی کافیه یا باید
برای حقوق جداگانه اقدام کنیم
62 تا 64 دشت مهران بودم
3782070158

پاسخ مشاور یکشنبه , 5 مارس 2023 - 12:36

سلام اگر شررایط معسرری دارید جداگانه اقدام کنید

اکبر بهرامی علی آبادی شنبه , 17 دسامبر 2022 - 17:02

سلام بنده دوسال در جبهه های نبردبوده ام درسال ۶۲-۶۴کارت ایثار هم دارم یکسال است در نوبت تبدیل به کارت هوشمند قراردارد هنوز خبری نیست از کارت ایثار ملی لذادرزمان جبهه دچار موج انفجار شدم واعصاب وروان بنده از همان موقع بلحاظ موج انفجار خراب است و همیشه درحال و هوای جبهه وافسردگی شدید هستم ااکنون هم این مریضی را دارم لذا بعداز اتمام خدمت به همین لحاظ سوابق بستری دارم آیا درصد جانبازی بهم تعلق می‌گیرد.لطفا راهنمائی بفرمائید

پاسخ مشاور شنبه , 7 ژانویه 2023 - 13:05

سلام میوانید برای جانباززی فاقد مدارک بالینی اقدام نمایید

نصب اپ دانش آموزی