جهت مشاوره در زمینه رفع مشکلات درسی پایه نهم

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 68392

حداقل نمره قبولی امتحانات نهایی نهم 1403

حداقل نمره قبولی امتحانات نهایی نهم

حداقل نمره قبولی امتحانات نهایی نهم و پایه دوازدهم با توجه به نمره برگه امتحان نهایی و نمره سالانه دانش آموزان لحاظ میگردد. در صورت عدم کسب حداقل نمره لازم در خرداد ماه، دانش آموزان میتوانند برای قبولی و فارغ التحصیلی از تک ماده یا تبصره استفاده کنند و یا در امتحانات شهریور و دی ماه شرکت کنند.

نمرات امتحانات نهایی نهم و دوازدهم اهمیت بسیاری دارد. با نتیجه ی نمرات امتحانات نهایی پایه ی نهم انتخاب رشته انجام میشود و نتایج نمرات نهایی پایه دوازدهم برای بهبود رتبه و ورود به دانشگاه مهم است.


حداقل نمره قبولی امتحانات نهایی نهم

حداقل نمره قبولی امتحانات نهایی نهم 1403 1 آموزش و پرورش، حداقل نمره قبولی امتحانات نهایی نهم 1403 را اعلام کرد. دانش آموزان برای قبولی نهایی در یک درس، باید حداقل نمره قبولی امتحانات نهایی نهم با جمع نمرات سالانه، حد نصاب قبولی را کسب کنند.

حداقل نمره قبولی امتحانات نهایی نهم 1403 1 حداقل نمره قبولی در امتحانات نهایی نهم خرداد و شهریور، نمره 7  و نمره ی سالانه هر درس بالای 10 می باشد. به این معنا که دانش آموز اگر در برگه امتحان نهایی نمره 7 بگیرد و در طول سال تحصیلی نمره مستمر هر درس زیر 10 نباشد قبول میشود.

حداقل نمره قبولی امتحانات نهایی نهم 1403 1 در صورتی که دانش آموز موفق به کسب هر کدام از نمره های قبولی نشود باید در امتحانات شهریور و دی مجددا شرکت کن و یا میتواند از تک ماده استفاده کند.شرایط استفاده از تک ماده

دانش آموزان میتوانند در صورت عدم قبولی در امتحانات نهایی پایه نهم از تک ماده استفاده کنند. لازم به ذکر است که از این شرط برای قبولی در دو درس نهایی و دو درس غیر نهایی میتوان استفاده کرد تا دانش آموز بتواند حداقل نمره قبولی امتحانات نهایی نهم را کسب کند.


تاثیر قطعی نمرات امتحانات نهایی نهم

تاثیر نمرات امتحانات نهایی نهم تا قبل از کنکور 1402 به صورت مثبت بود، به این معنی که اگر دانش آموز امتحانات نهایی را با نمرات پایین پاس میکرد چندان اهمیتی در قبولی کنکور نداشت زیرا در اصل همان درصدهای کنکور مهم بود.

در واقع اگر نمرات داوطلب روی تراز کنکور وی تاثیر مثبت داشت نمرات او در نظر گرفته میشد و در صورتی که نمرات داوطلب تاثیر منفی روی نتیجه کنکور داشت آن را در نظر نمیگرفتند. اما برای کنکور 1402 به بعد این شرایط تغییر کرد.

تاثیر نمرات امتحانات نهایی در کنکور 1402 به صورت 40 درصد قطعی است، به این معنی که نمرات امتحانات نهایی دانش آموز در هر صورت 40 درصد از نمره نهایی کنکور او را تشکیل میدهد. در ادامه نحوه محاسبه حداقل نمره قبولی امتحان نهایی نهم را شرح داده ایم:نحوه محاسبه نمره قبولی امتحانات نهایی پایه نهم

محاسبه نمره قبولی امتحانات نهایی نهم با فرمول انجام می شود. دانش آموزان پایه نهم برای محاسبه نمره خود باید ابتدا نمره مستمر نوبت اول و نمره پایانی نوبت اول را با هم جمع کرده بر 2 تقسیم کنند. سپس لازم است نمره مستمر نوبت دوم و نمره پایانی نوبت دوم را با هم جمع کنند و آن را تقسیم بر 2 کرده و حاصل را در 2 ضرب کنند. سپس حاصل پرانتز اول و دوم را با هم جمع کنند.

 نمره نهایی هر درس با همین فرمول محاسبه میشود. با توجه به نتیجه به دست آمده از فرمول بالا اگر نمره دانش آموز بالای 30 باشد، قبول می باشد و اگر پایین تر از 30 باشد در آن درس قبول نمیشود.


فرمول حداقل نمراه برای قبولی امتحانات نهایی

فرمول حداقل نمره برای قبولی امتحانات نهایی پایه نهم برای دانش آموزان سراسر کشور، یکسان است. دانش آموزان و مدارس کل کشور با توجه به فرمول زیر می توانند حداقل نمره قبولی امتحان نهایی نهم دانش آموزان را محاسبه کنند.

حداقل نمره قبولی امتحانات نهایی نهم:

(((نمره مستمر نوبت اول + نمره پایانی نوبت اول) ÷ 2 ) + (((نمره مسمتر نوبت دوم + نمره پایانی نوبت دوم) ÷ 2) × 2)

 


حداقل نمره قبولی امتحانات نهایی نهم 1403 1نحوه محاسبه نمره امتحانات نهایی بزرگسالان هم مانند محاسبه نمره امتحانات نهایی نهم و دوازدهم می باشد و تفاوتی ندارند.حداقل نمره قبولی امتحانات نهایی نهم 1403 5 بیشتر بدانید: حذفیات امتحان نهایی پایه نهمقوانین شرکت در امتحانات نهایی پایه نهم

برای شرکت در امتحانات نهایی پایه نهم قوانینی وجود دارد و عدم رعایت این قوانین تاثیرات منفی مثل درج نمره صفر در کارنامه دانش آموز را دارد. در این بخش به این قوانین اشاره کرده ایم:

  • به جای دانش آموز فرد دیگری در امتحان شرکت نکند
  • درب حوزه های امتحانی از ساعت 7:40 بسته میشود پس دانش آموزان باید از ساعت 7 در محل برگزاری امتحان حضور داشته باشند
  • همرا داشتن تلفن همراه، هندزفری، ساعت هوشمند، کتاب، جزوه و یادداشت تخلف محسوب میشود.
  • همراه داشتن کارت ورود به جلسه و کارت شناسایی معتبر الزامی است.
  • صحبت کردن و برهم زدن آرامش، جابجا شدن و یا خروج از جلسه امتحان ممنوع است.


نحوه تصحیح اوراق امتحانات نهایی پایه نهم 

تا قبل از سال تحصیلی 1402، تصحیح اوراق امتحانات نهایی پایه نهم به صورت دستی انجام میشد که در این مدل تصحیح، امکان خطا و دخل و تصرف وجود داشت.  با توجه به حساسیت های بیشتر تاثیر معدل در کنکور، تصحیح اوراق امتحانی به صورت دستی-الکترونیکی انجام خواهد شد که نتیجه مثبتی داشت و قرار بر این شد تصحیح امتحانات نهایی خرداد ماه به صورت کاملا الکترونیکی انجام شود.


تصحیح الکترونیکی امتحانات نهایی پایه نهم چگونه انجام می شود؟

تصحیح الکترونیکی امتحانات نهایی نهم به این صورت است که بعد از اتمام جلسه امتحان هر درس، همه ی پاسخبرگ ها به حوزه تصحیح ارسال و اسکن میشوند تا توسط مصحح ها، به صورت کشوری تصحیح شوند.

طبق آیین نامه آموزش و پرورش، تمامی دبیران پایه ی نهم و دوازدهم موظف به تصحیح هستند و حداقل نمره برای قبولی در امتحانات نهایی نهم زیر براساس فرمول که در همین صفحه شرح داده شده است، محاسبه می شود. برگه امتحانی هر درس توسط دبیران همان درس در سراسر کشور انجام میشود و برگه های هر استان توسط مصحح های استان های دیگر تصحیح میشود.

در این روش، مصحح در حوزه تصحیح و از طریق سیستم اسکن، برگه ی امتحانی را میبیند. نام و اطلاعات دیگر دانش آموز به هیچ وجه برای مصحح قابل روئیت نیست.

مصحح برگه امتحان را طبق کلید، تصحیح می کند. و جزئیات جواب، فرمول و شکل بارم مخصوص دارند. این سخت گیری در دروس عمومی و مخصوصا درس ادبیات فارسی بیشتر است./حداقل نمره قبولی امتحانات نهایی نهم


اوراق امتحانات نهایی نهم، چند بار تصحیح می شن؟

اوراق امتحانات نهایی نهم توسط دو مصحح بررسی میشوند. بعد از تصحیح اول، اسکن برگه امتحان برای مصحح دوم ارسال میشود. مصحح دوم از تصحیح و نمره ی اولیه برگه امتحانی اطلاعی ندارد. مصحح ها از استان های مختلف می باشند و تعاملی با هم ندارند.

اگر نمراتی که دو مصحح وارد کرده اند اختلافی کمتر از یک نمره داشته باشد سیستم میانگین نمره را ثبت میکند. اما اگر این اختلاف بیشتر از یک نمره باشد، اسکن برگه ی امتحانی برای مصحح سوم ارسال میشود و نمره نهایی، نمره ای است که مصحح سوم اعلام میکند.

در انتها نمره ی نهایی به سامانه فاینال ارسال میشود تا از طریق پورتال تخصصی مدارس به سوابق تحصیلی دانش آموزان اضافه گردد. به این ترتیب با توجه به حداقل نمره قبولی امتحانات نهایی نهم، قبولی دانش آموز مشخص می شود.


آیا در تصحیح امتحانات نهایی نهم ارفاق می شه؟

در پاسخ به این سوال که آیا در تصحیح امتحانات نهایی نهم ارفاق میشود یا خیر باید گفت با توجه به سیستم جدید تصحیح اوراق امتحانی این امکان وجود ندارد. حتی اگر مصصحی موارد خیل جزئی را چشم پوشی کند و در حد 25 صدم بیشتر نمره دهد ممکن است در تصحیح دوم این ارفاق حذف شود.

حداقل نمره قبولی امتحانات نهایی نهم 1403 6

تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور

مشاوره قبولی امتحانات نهایی نهم

در این مقاله حداقل نمره قبولی امتحانات نهایی پایه نهم را شرح داده ایم و فرمول چگونگی محاسبه نمرات امتحانات نهایی نهم را در اختیار دانش آموزان و معلمان مدارس قرار داده ایم. دانش آموزان عزیز میتوانند برای مشاوره و رفع مشکلات درسی خود با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صحفه تماس بگیرند. کارشناسان این مرکز از طریق مشاوره تلفنی پاسخگوی تمامی سوالات و ابهامات دانش آموزان گرامی در سراسر کشور می باشند.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه رفع مشکلات درسی پایه نهم

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی