جهت مشاوره در زمینه لیست مدارس تیزهوشان نوشهر

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 68732

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان نوشهر​ + آدرس و تلفن

در این مقاله جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان نوشهر​ را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. مدرسه مکانی است که فرزند شما بیشترین زمان خود را در ایام تحصیل در آن می گذراند. به همین علت باید در مورد مدرسه فرزند خود و مکانی که تحصیلات خود را در آن سپری می کند تصمیم‌ آگاهانه ای بگیرید. مدارس تیزهوشان نوشهر یکی از بهترین مدارس هستند که اغلب والدین ترجیح می دهند برای اطمینان از آینده فرزندشان آنها را در این مدارس ثبت نام کنند. مدارس تیزهوشان نوشهر دارای سطح علمی بسیار بالایی است و برای طیف وسیعی از دانش‌آموزان، برنامه های درسی متفاوت را ارائه می‌دهند.

این مدارس با ایجاد فرصت های برتر مطالعاتی و تمرکز بر توانایی و استعداد ذاتی دانش آموزان بر توسعه مهارت های فردی فرزندان شما تاکید می کنند. دانش‌آموزانی که در مدارس تیزهوشان نوشهر به ادامه تحصیل می پردازند این فرصت را دارند که معلومات خود را به سطح استاندارد جهانی ارتقا بدهند.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان نوشهر​ + آدرس و تلفن

مدارس تیزهوشان نوشهر با تکیه بر اهمیت آموزش زبان های خارجی دانش‌آموزان دوزبانه ای را پرورش می‌دهد که در آینده ای نزدیک می توانند برای کار و امرار معاش وارد بازارهای بزرگ جهانی شوند. امروزه اهمیت مدارس سمپاد بر کسی پوشیده نیست. آموزش مستلزم سرمایه گذاری قابل توجهی در زمان و هزینه دانش آموزان و حتی والدین است. معلمان در این مدارس به دانش اموزان کمک می کنند تا بیشترین بهره را از تجربه آموزشی خود ببرند. شکوفایی استعداد فرزندان ما در گرو آموزش های مناسب است.

در بسیاری از مدارس دانش آموزان به استعدادهای نهانی خود پی می برند و این مساله باعث ایجاد میان برهایی در زندگی آینده فرزند شما می شود. مدارس  تیزهوشان نوشهر در پایه های هفتم و دهم دانش آموزان را ثبت نام می کند. ثبت نام مستلزم کسب نمره قبولی در آزمون ورودی است که زمان آزمون در سایت به اطلاع دانش آموزان و والدین آنها می رسد.

لیست مدارس تیزهوشان نوشهر

در لیست مدارس تیزهوشان نوشهر، نام دو مدرسه تیزهوشان نوشهر وجود دارد که با نگاهی اجمالی به لیست می توانید به راحتی آنها را پیدا کنید. مطالعه لیست مدارس به شما کمک می کند که بتوانید نزدیکترین مدرسه به محل سکونت خود را برای ثبت نام فرزندتان انتخاب کنید.  این مدارس عبارتند از:

نام مدرسه دوره تحصیلی
تیزهوشان دخترانه فرزانگان نوشهر اول
تیزهوشان دخترانه فرزانگان نوشهر دوم

آدرس مدارس سمپاد نوشهر

مطالعه جدول آدرس مداس سمپاد نوشهر را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. جدول زیر به شما کمک می کند که برای سهولت رفت و آمد بتوانید نزدیک ترین مدرسه به محل سکونت خود را انتخاب کنید. در این جدول شماره تلفن های مدارس آمده است. در صورت لزوم برای اطلاع از زمان و شرایط  ثبت نام می توانید با شماره های درج شده در لیست تماس حاصل کنید.

نام مدرسه دوره شماره تلفن آدرس
تیزهوشان دخترانه فرزانگان نوشهر اول 1152333328 نوشهر، گردکل، جنب استخر
تیزهوشان دخترانه فرزانگان نوشهر دوم 1152126194 نوشهر، خیابان شهید قدرتی، کوچه شهید سیف الدین موسوی

هزینه ثبت نام مدارس تیزهوشان نوشهر 

مدارس تیزهوشان جزو مدارس نمونه کشور هستند و به همین علت ثبت نام در این مدارس مستلزم پرداخت هزینه است. میزان دقیق شهریه هر ساله توسط سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان و با توجه به بضاعت مالی ساکنین آن منطقه تعیین می شود. دانش آموزانی که در آزمون ورودی ثبت نام می کنند پس از کسب رتبه قبولی برای اطلاع از میزان شهریه پرداختی باید به طور حضوری به مدارس مراجعه کنند. این مبالغ به منظور خدمات آموزشی و رفاهی بهتر به دانش آموزان دریافت می شود.

آن دسته از والدینی که از نظر مالی در تنگنا هستند و امکان تسویه کامل شهریه برای آنها وجود ندارد می توانند به صورت قسط بندی مبالغ تعیین شده را پرداخت کنند. مبلغ شهریه باید تا پیش از به پایان رسیدن سال تحصیلی به طور کامل تسویه شود. این تسهیلات به منظور رفاه حال والدین در نظر گرفته شده است و آنها می توانند با توجه به وسع مالی خود شهریه را در دو یا چند قسط تسویه کنند. مسئولان و مدیران مدارس سمپاد برای کاهش فشار مالی به خانواده ها همکاری لازم را با والدین انجام می دهند.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان نوشهر​ + آدرس و تلفن 1

زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان

ثبت نام آزمون تیزهوشان نوشهر در مقاطع تحصیلی ششم به هفتم و همچنین نهم به دهم هر ساله در فروردین ماه انجام می شود.  این آزمون توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان برگزار می شود. آن دسته از والدینی که قصد دارند فرزندان خود را در مدارس سمپاد ثبت نام کنند باید برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام به آدرس اینترنتی my.medu.ir مراجعه کنند.

کارت ورود به جلسه چند روز پیش از برگزاری آزمون در داخل سایت قرار می گیرد. پس از دریافت کارت اطلاعات مندرج بر روی آن را با دقت مطالعه کنید تا از صحیح بودن اطلاعات وارد شده از جمله نام و نام خانوادگی و کد ملی خود اطمینان حاصل کنید. نتایج آزمون معمولا در شهریور و پیش از شروع سال تحصیلی اعلام می شود. اسامی دانش آموزانی که در آزمون قبول می شوند در سایت  my.medu.ir قرار می گیرد. با داشتن کد ملی و رمز همگام دانش اموزی می توانید وارد سایت شده و اسامی قبول شدگان را مشاهده کنید.


راهنمای تصویری ثبت نام مدارس تیزهوشان نوشهر 

در ادامه متن با استفاده از راهنمای تصویری به شما کمک می کنیم تا به راحتی و بدون هیچ مشکلی فرزند خود را در مدارس سمپاد ثبت نام کنید.

برای ثبت نام مدارس تیزهوشان نوشهر در اولین قدم باید وارد سایت my.medu.ir شوید.جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان نوشهر​ + آدرس و تلفن 2

ابتدا کد ملی داوطلب را در قسمت مربوطه وارد کنید. در قسمت دوم باید رمز سریال شناسنامه داوطلب را به دقت بنویسید. این رمز یک شماره 6 رقمی است. در ادامه و پس از وارد کردن کد امنیتی صفحه دوم ثبت نام برای شما باز می شود.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان نوشهر​ + آدرس و تلفن 3

در صفحه دوم اطلاعات کامل تری از جمله نشانی کامل و کد پستی محل سکونت از شما درخواست می شود. تمامی اطلاعات خواسته شده را با دقت تکمیل کنید.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان نوشهر​ + آدرس و تلفن 4

پس از تکمیل اطلاعات سایت سمپاد نوشهر رسیدی را برای پرداخت مبلغ آزمون به شما می دهد.

ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان نوشهر

ظرفیت پذیرش مدارس سمپاد نوشهر بسیار محدود است. زیرا استان بوشهر جزء استان های کم جمعیت کشور محسوب می شود. در مقاطع هفتم و دهم تعداد نفرات ثبت نام در مدارس سمپاد نهایتا به 20 نفر می رسد. محدود بودن ثبت نام باعث شدیدتر شدن جو رقابتی بین دانش آموزان می شود.

منابع آزمون مدارس تیزهوشان نوشهر

اطلاع از ضریب نمرات و منابع آزمون سمپاد در افزایش احتمال قبولی دانش آموزان تاثیر زیادی دارد. اغلب سوالات غیر تحصیلی هستند و از تست های هوش تشکیل می شوند. دانش آموزانی که از سرعت عمل بالاتری برخوردار هستند در آزمون های تحلیلی عملکرد بهتری دارند و احتمال قبولی آنها در این آزمون ها بیشتر است.

جدیدترین لیست مدارس تیزهوشان نوشهر​ + آدرس و تلفن 5

نمونه سوالات مدارس تیزهوشان نوشهر

سوالات آزمون ورودی پایه هفتم در مدارس تیزهوشان، به شیوۀ چهارگزینه اي و به منظور سنجش هوش، استعداد و خلاقیت دانش آموزان توسط متخصصان و کارشناسان این حوزه طراحی می شود. به ازاي هر پاسخ صحیح، 3 نمرۀ مثبت و به ازاي هر پاسخ غلط، 1نمرۀ منفی براي داوطلب در نظر گرفته می شود. براي سوالات بدون پاسخ، نمره اي درنظر گرفته نمی شود. ضمن اینکه، چنانچه داوطلب در سؤالی بیش از یك گزینه را علامت زده باشد، 1 نمرۀ منفی براي او منظور خواهد شد.

کلیه سوالات آزمون در دوره دوم، بر دو دسته «استعداد تحلیلی» و «ا ستعداد تحصیلی» طراحی می شوند، به نحوی که ٪50 امتیاز آزمون مربوط به سوالات « استعداد تحلیلی» و ٪50 آن مربوط به سوالات «استعداد تحصیلی» است. امتیاز آزمون، از طریق بررسی نمره کل استعداد تحلیلی و تحصیلی به نسبت ٪50 و ٪50 محاسبه و به صورت یك عدد بین100،000 و 33٬333- تعیین می شود.

 آزمون ورودی مدارس تیزهوشان نوشهر 

شرط معدل یکی از مهمترین فاکتورهای تعیین کننده در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان نوشهر است. دانش آموزانی که معدل آنها بالای 19 است می توانند با ورود به سامانه در آزمون مدارس سمپاد شرکت کنند. با این حال بالا بودن معدل نمی تواند به تنهایی احتمال قبولی دانش اموز را در این آزمون ها افزایش دهد. در واقع مهارت، سرعت عمل و قدرت تحلیل نقش تعیین کننده ای در نتایج آزمون دارند. آن دسته از دانش اموزانی که در انجام تست های هوش سرعت عمل بیشتری دارند به احتمال بیشتر می توانند نمرات قبولی بالاتری در آزمون کسب کنند.

اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان نوشهر

نتایج آزمون معمولا چند ماه پس از برگزاری آزمون و در مردادماه اعلام می شود. نتایج بلافاصله بر روی سایت قرار می گیرد. یکی دیگر از روش های اطلاع از نتایج آزمون نیز عضو شدن در کانال تلگرام مدرسه است. جدیدترین اخبار مدرسه هر روز در کانال تلگرام قرار می گیرد و می توانید به راحتی در جریان جدیدترین اخبار روز مدرسه قرار بگیرید.

مشاوره قبولی در آزمون مدارس سمپاد

اگر بتوانید یک عصای جادویی را تکان دهید که شانس موفقیت در آزمون مدارس تیزهوشان نوشهر را برای فرزند شما افزایش دهد، آن قطعا استفاده از راهنمایی یک مشاور است.  مشاوران تحصیلی با روش های برنامه ریزی آشنایی زیاد و کاملی دارند. به همین علت استفاده از تجارب یک مشاور تحصیلی یک عامل کلیدی مهم است که می تواند احتمال موفقیت فرزند شما را در آزمون مدارس سمپاد به نحو چشمگیری افزایش دهد. مسلما نوع مدرسه‌ای که دانش‌آموز شما در آن تحصیل می‌کند، تاثیر زیادی در افزایش مهارت های اجتماعی و پیشرفت آینده فرزند شما دارد. انگیزه، رفتار و عملکرد تحصیلی دانش آموزان در مدارس سمپاد بهبود می یابد و پیشرفت دانش آموزان در کل بالاتر خواهد بود. با اینکه مشاوران نقش مهمی در قبولی فرزندان دارند  خانواده ها نیز اطلاعات مهمی در مورد فرزندان خود دارند که ممکن است مشاوران از آنها اطلاعی نداشته باشند. بنابراین تجربه یادگیری دانش آموز و امکان قبولی او زمانی غنی می شود که مشاوران مجرب در خبرینو و والدین دیدگاه های خود را به طور مشترک برای ارتقاء سطح دانش اموزان بر روی میز قرار دهند.

سوالات متداول

آیا می توان به نتایج آزمون سمپاد اعتراض کرد؟

بله. اگر احتمال می دهید که در محاسبه درصد دروس و نمره نهایی فرزند شما اشتباهی رخ داده است پس از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان می توانید نسبت به نتایج آن اعتراض کنید. ثبت این اعتراض به صورت اینترنتی انجام می شود. اعتراض شما توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان مورد بررسی قرار می گیرد و نتیجه نهایی چند روز بعد در سایت اعلام می شود. البته پس از اعلام نتایج در حدود یک هفته زمان می برد تا سامانه مربوط به ثبت اعتراض فعال شود.

 

آیا برای ثبت نام در مدارس تیزهوشان حق انتخاب مدرسه وجود دارد؟

تعداد مدارس تیزهوشان اغلب به بزرگی شهر و میزان جمعیت آن بستگی دارد. در شهرهای بزرگ معمولا چندین مدرسه تیزهوشان وجود دارد. در شهرهای بزرگ دانش آموز می تواند با توجه به منطقه سکونت خود یکی از مدارس سمپاد را برای ادامه تحصیل انتخاب کند. اما در شهرهای کوچک و کم جمعیت که فقط یک مدرسه تیزهوشان در آنها وجود دارد دانش اموز باید به اجبار همان مدرسه را برای ثبت نام انتخاب کند و اولویت دیگری برای او وجود ندارد.

به این مقاله امتیاز دهید
منابع : ناموجود

جهت مشاوره در زمینه لیست مدارس تیزهوشان نوشهر

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی