جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نمرات قبولی شهریور برای تعیین رشته مجدد پایه نهم

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 38206

ثبت نمرات قبولی شهریور برای تعیین رشته مجدد پایه نهم 1401-1402

ثبت نمرات قبولی شهریور برای تعیین رشته مجدد پایه نهم 1400

امکان ثبت نمرات قبولی شهریوربرای تعیین رشته مجدد در پایه نهم سال 1401-1402 فراهم شد. در ادامه از جزئیات کامل خبر مطلع می شوید:

ثبت نمرات قبولی شهریور و تعیین رشته مجدد پایه نهم 1401-1402

روابط عمومی امور بین الملل معاونت پروشی و فرهنگی،‌ درمورد شرایط ثبت نمرات قبولی شهریور و تعیین رشته مجدد دانش آموزان پایه نهم در سال تحصیلی 1402-1401 طی اطلاعیه ای خبر داد. در این اطلاعیه خطاب به روسای اداره امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب­ های اجتماعی استان‌ها شرح داده شده است که:

امکان ثبت نمرات برای دانش ­آموزان قبولی شهریور ماه و متقاضیان تعیین رشته مجدد در سیستم دانا به شرح زیر فراهم شد:

  1. پس از انتقال نمرات توسط مدیران مدارس از سیستم دانا به همگام و تایید در پورتال همگام، نمون برگ هدایت تحصیلی صادر خواهد شد و نیازی به تایید مدیران مناطق نیست.
  2. اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: امکان ثبت نمرات برای دانش‌آموزان قبولی شهریور و متقاضیان تعیین رشته مجدد فراهم شد.
  1.  امکان ثبت نمرات برای دانش ­آموزان قبولی شهریور ماه و متقاضیان تعیین رشته مجدد در سیستم دانا فراهم شد. بنابراین پس از انتقال نمرات توسط مدیران مدارس از سیستم دانا به همگام و تایید در پورتال همگام، نمون برگ هدایت تحصیلی صادر خواهد شد و نیازی به تایید مدیران مناطق نیست.
  2. مدیران مدارس توجه کنند که پس از تایید نهایی نمرات در سامانه همگام، تحت هیچ شرایطی امکان بازگرداندن نمرات و تصحیح آن وجود ندارد. بنابراین ضرورت دارد نهایت دقت و بررسی را قبل از تایید نهایی داشته باشید. بدیهی است مسئولیت ثبت و تایید نمرات با مدیران مدارس است.
  3. هدایت تحصیلی راهی برای راهنمایی و مشخص کردن یک مسیر برای ادامه تحصیل دانش آموزان در رشته های مختلف است تا بر اساس آن دانش آموزان بتوانند به صورت آگاهانه شاخه و رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند.
  4. رویکرد جدید دستگاه تعلیم و تربیت به هدایت تحصیلی مربوط به سال ۹۵ است که پس از ۲۲ سال، هدایت تحصیلی از پایه دهم به پایه نهم منتقل شد. پیش از این دانش‌آموزان، پایه اول دوره متوسطه را به طور مشترک طی کرده و در پایه دوم متوسطه به یکی از شاخه‌های نظری، فنی و حرفه‌ای و کاردانش می رفتند و در هر کدام از این شاخه‌ها، رشته‌های مورد نظر خود را انتخاب می‌کردند.
  5. بر اساس سیاست جدید نظام آموزشی، این روند تغییر کرد و با تدوین و تصویب جدول دروس، گام بعدی در ادامه تحولات سیستم آموزشی ۳ – ۳- ۶ که همانا هدایت تحصیلی بود، آغاز شد.
به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نمرات قبولی شهریور برای تعیین رشته مجدد پایه نهم

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی