جهت مشاوره در زمینه ثبت نام اینترنتی کنکور سراسری

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 73079

ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ اردیبهشت ماه

ثبت نام کنکور 1403 اردیبهشت ماه

بنابر اعلام سازمان سنجش، ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ اردیبهشت ماه، از تاریخ 1402/09/05 آغاز و تا 1402/09/09 ادامه داشت که تا روز چهارشنبه 1402/09/15 این مهلت تمدید شد. متقاضیان برای ثبت نام لازم است به سایت ثبت نام کنکور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند. در ادامه مقاله، جزئیات و نحوه ثبت نام کنکور نوبت اول را شرح داده ایم.


زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ اردیبهشت ماه

زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ اردیبهشت ماه، از روز 5 آذر 1402 آغاز و تا روز 9 آذر 1402 ادامه داشت، البته این زمان برای جاماندگان ثبت نام تا روز چهارشنبه 1402/09/15 تمدید شد. زمان برگزاری آزمون در روزهای پنجشنبه 1403/02/06 و جمعه 1403/02/07 می باشد؛ زمان دقيق آزمون هر يک از گروه های آزمايشی در اطلاعيه به تاريخ 29 فروردين ماه 1403 اعلام ميشود. متقاضیان می توانند در زمان اعلام سده با مراجعه به سایت سنجش اقدام به ثبت نام کنند. متقاضیان می توانند با کلیک برروی لینک زیر وارد سایت ثبت نام کنکور شوند:

دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ اردیبهشت ماه

متقاضیان شرکت در آزمون سراسری، لازم است قبل از شروع ثبت نام، دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ اردیبهشت ماه را دریافت و به دقت مطالعه کنند. در ادامه فایل pdf دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور 1403 را برای دانلود قرار داده ایم.

دانلود

نحوه ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ اردیبهشت ماه

در ین بخش از مقاله، نحوه ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ اردیبهشت ماه را همراه با راهنمای تصویری شرح داده ایم. متقاضیان پس از مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام، لازم است به سایت ثبت نام مراجعه کرده و مراحل نام نویسی را تکمیل نمایند.

توجهپس از ورود به سایت سنجش، برروی گزینه سراسری کلیک کنید:

ثبت نام کنکور 1403 اردیبهشت ماه

توجهسپس برروی لینک فعال “ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1403-نوبت اول” کلیک کرده و در صفحه بعدی نیز همین گزینه را مجددا انتخاب نمایید:

ثبت نام کنکور 1403 اردیبهشت ماه

توجهدر این مرحله برروی گزینه “ایجاد حساب کاربری” کلیک کنید:

ثبت نام کنکور 1403 اردیبهشت ماه

توجهسپس اطلاعات درخواستی را وارد کرده و برروی گزینه “عضویت” کلیک کنید:

ثبت نام کنکور 1403 اردیبهشت ماه

توجهدر این مرحله کد 6 رقمی ارسال شده به تلفن همراه خود را وارد نمایید:

ثبت نام کنکور 1403 اردیبهشت ماه

توجهسپس برروی گزینه “به صفحه ورود بروید” کلیک کنید:

ثبت نام کنکور 1403 اردیبهشت ماه

توجهاطلاعات درخواستی را وارد کند و برروی گزینه “ورود” کلیک کنید:

ثبت نام کنکور 1403 اردیبهشت ماه

توجهدر این مرحله لازم است عکس داوطلبی خود را آپلود کنید، برروی گزینه “بارگذاری عکس” کلیک کنید:

ثبت نام کنکور 1403 اردیبهشت ماه

توجهسپس برروی “انتخاب تصویر” کلیک کنید و عکس خود را انتخاب نمایید، پس از آن برروی گزینه بارگذاری تصویر کلیک کنید:

ثبت نام کنکور 1403 اردیبهشت ماه

توجهدر مرحله بعد، اطلاعت هویتی متقاضی، نمایش داده می شود. در صورت اطمینان از صحت اطلاعت ثبت شده پس از انتخاب استان و بخش محل تولد، برروی گزینه “تایید اطلاعات” کلیک کنید:

ثبت نام کنکور 1403 اردیبهشت ماه

توجهاطلاعات تماس و محل سکونت خود را وارد کرده و برروی گزینه “تایید اطلاعات” کلیک کنید:

ثبت نام کنکور 1403 اردیبهشت ماه1

توجهپس از تکمیل مراحل فوق، از منوی سمت راست صفحه برروی گزینه “ثبت نام در آزمون” کلیک کنید:

ثبت نام کنکور 1403 اردیبهشت ماه

توجهسپس در مرحله بعدی برروی گزینه “آزمون سراسری” کلیک کنید:

ثبت نام کنکور 1403 اردیبهشت ماه

توجهدر این مرحلهلازم است متقاضیان آقا، کد نظام وظیفه خود را وارد کرده و برروی گزینه “مرحله بعد” کلیک کنند:

ثبت نام کنکور 1403 اردیبهشت ماه

توجهدر انتها پيش نمايش اطلاعات ثبت شده برای پرداخت هزينه آزمون و ثبت نهايی اطلاعات را مشاهده می کنید. لازم به ذکر است ثبت نام نهايی پس از پرداخت هزينه آزمون و درج سريال اعتباری و ثبت نهايی اطلاعات صورت می گيرد و عدم پرداخت هزينه آزمون و عدم درج سريال خريداری شده، به معناي كامل نشدن مراحل ثبت نام است.


شرایط ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ اردیبهشت ماه

شرایط ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ اردیبهشت ماه، به دو بخش عمومی و اختصاصی تقسیم می شود. این شرایط به صورت کامل و با جزئیات در دفترچه راهنمای ثبت نام ذکر می شود. در ادامه به شرح شرایط ثبت نام آزمون سراسری پرداخته ایم:

شرایط عمومی:

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان رسمی
 • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی
 • عدم فساد اخلاقی و اعتیاد
 • داشتن شرایط جسمانی متناسب با رشته انتخابی

شرایط اختصاصی:

 • داشتن يا دريافت گواهينامه دوره پيش دانشگاهی (نظام سالی واحدی يا ترمی واحدی) و يا ديپلم نظام آموزشی جديد 6-3-3 (اعم از شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و يا كاردانش) حداكثر تا تاريخ 1403/6/31 و يا ديپلم دوره چهارساله متوسطه نظام قديم آموزش متوسطه و يا داشتن مدرك كاردانی (فوق ديپلم)
 • ثبت نام و ادامه تحصيل پذيرفته شدگان در رشته هايی كه پذيرش آنان از نيمسال دوم سال تحصيلي 1403-1404 آغاز ميشود به شرط دريافت مدرک تحصيلی ديپلم نظام آموزشی جديد 6-3-3 و يا پيش دانشگاهی و يا مدرک كاردانی حداكثر تا تاريخ 1403/11/30 بلامانع است.
 • دارندگان مدرک كاردانی (فوق ديپلم) دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و دارندگان مدرک كاردانی پيوسته و همچنين آن دسته از متقاضيان مذكور كه حداكثر تا 1403/6/31 در مقطع كاردانی (فوق ديپلم) فارغ التحصيل ميشوند، ميتوانند در آزمون سراسری ثبت نام كنند.
 • فارغ التحصيلان رشته های تحصيلی مورد نياز وزارت بهداشت (مشمولين خدمات اجباری قانون خدمات پزشكان و پيراپزشكان) در مقطع كاردانی كه بايد حداكثر تا تاريخ 1403/6/31 و يا 1403/11/30 (در صورت قبولی در رشته هايی كه پذيرش آنان از نيمسال دوم تحصيلی 1403-1404 آغاز ميشود) خدمات خود را شروع نكرده باشند، چنانچه در مقطع دكتری عمومی پزشكی، دندانپزشكی و داروسازی پذيرفته شوند، ميتوانند خدمات موضوع اين قانون را پس از اتمام تحصيل با مقطع جديد به انجام برسانند. بديهی است در صورت انجام قسمتی از خدمات موضوع قانون خدمت پزشكان و پيراپزشكان، موظف به انجام مابقی خدمات پس از فراغت از تحصيل در مقطع جديد هستند.
 • فارغ التحصيلان رشته های تحصيلی بهداشت دهان، تكنسين سلامت دهان، پروتز دندان و ساخت پروتز دندانی مشمول قانون خدمت پزشكان و پيراپزشكان نيستند.
 • فارغ التحصيلان دوره كاردانی رشته های تحصيلی گروه های آموزشی غيرپزشكی حداكثر تا تاريخ 1403/6/31 به شرطی ميتوانند در آزمون سراسری سال 1403 شركت كنند كه تعهدات و خدمات قانوني را انجام داده باشند.
 • دانشجويان دوره های فوق كه از معافيت تحصيلی استفاده می كنند، به منظور ثبت نام و شركت مجدد در آزمون سراسری لازم است به ضوابط مربوط به مقررات وظيفه عمومی توجه و براساس آن ضوابط اقدام كنند.
 • نداشتن هرگونه تعهد خدمت به ارگان يا دستگاه هاي اجرايی، تعهدات سهميه بومی و يا سهميه مناطق محروم.
 • نداشتن ممنوعيت تحصيل از نظر سازمان نظام وظيفه.

هزینه ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ اردیبهشت ماه

هزینه ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ اردیبهشت ماه، در هر گروه آزمایشی مبلغ 208/000 هزار تومان به علاوه 10/000 هزار تومان هزینه خمات پیامکی می باشد. این مبلغ در مرحله آخر ثبت نام، به صورت اینترنتی و از طریق کارت های عضو شتاب پرداخت می شود. براي ثبت نام در يكی از گروه های آزمايشی هنر و يا زبان (علاوه بر گروه اصلی) نيز مبلغ جداگانه دريافت ميشود (پس از پرداخت مبلغ براي گروه آزمايشی دوم، شماره سريال جداگانه دريافت ميكنيد).

متقاضيانی كه علاقه دارند از رشته های تحصيلی دانشگاه پيام نور و مؤسسات آموزش عالی غيردولتی (غيرانتفاعی) هم رشته هايی را انتخاب كنند، لازم است در زمان انتخاب رشته (نيمه دوم مرداد ماه 1403) نسبت به خريد كارت اعتباری به مبلغ 57/600 هزار تومان (براي هر مورد علاقمندی بصورت جداگانه به رشته های تحصيلی دانشگاه پيام نور و يا موسسات آموزش عالي غيرانتفاعی و غيردولتی) و اعلام علاقمندی خود اقدام كنند.

تلفن تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور

خلاصه مطلب

ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ اردیبهشت ماه، از تاریخ 1402/09/05 آغاز و تا 1402/09/09 ادامه داشت که تا روز چهارشنبه 1402/09/15 این مهلت تمدید شد. متقاضیان برای ثبت نام لازم است به سایت ثبت نام کنکور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند. در این مقاله، جزئیات و نحوه ثبت نام کنکور نوبت اول را شرح داده ایم. متقاضیان لازم است قبل از شروع مراحل ثبت نام از شرایط ثبت نام اطلاع داشته باشند. شرایط کلی ثبت نام آزمون سراسری در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور 1403 ذکر شده است. در مقاله فایل PDF دفترچه را برای دانلود قرار داده ایم.

همچنین متقاضیان می توانند برای ثبت نام اینترنتی و دریافت مشاوره تحصیلی از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس بگیرند. کارشناسان این سامانه هروز از ساعت 8 صبح تا 12 شب، از طریق سیستم مشاوره تلفنی، آماده پاسخگوی به تمامی سوالات شما عزیزان در سراسر کشور هستند.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام اینترنتی کنکور سراسری

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی