جهت مشاوره در زمینه ثبت نام کلاس اول ابتدایی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 76641

ثبت نام نیمه دومی ها برای کلاس اول ۱۴۰۳-۱۴۰۴

ثبت نام نیمه دومی ها برای کلاس اول

ثبت نام نیمه دومی ها برای کلاس اول کی شروع میشه؟ کودکانی که 6 سال آنها تمام شده، می توانند برای ثبت نام کلاس اول ابتدایی در اردیبهشت 1403 اقدام کنند. زمان آغاز ثبت نام کلاس اول ابتدایی از 15 اردیبهشت ماه 1403 است.

طبق اعلام مسئولان مربوطه، از نیمه اردیبهشت فعالیت‌های اجرایی ثبت‌نام دانش‌آموزان کلاس اولی آغاز می‌شود و آن دسته از دانش‌آموزانی که شش سال تمام دارند می‌توانند برای ورود به پایه اول دبستان اقدام کنند.

والدینی که دارای فرزند 6سال تمام هستند، می توانند برای ثبت نام کلاس اول ابتدایی در سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ از پانزدهم اردیبهشت اقدام کنند. تمام مراحل ثبت نام کلاس اول ابتدایی به صورت اینترنتی و از طریق سایت my.medu.ir انجام می شود. البته در مناطقی که امکان دسترسی به اینترنت برای والدین وجود ندارد، میتوانند به مدارس مراجعه کنند تا مسئولین مدارس، مراحل ثبت نام را به صورت اینترنتی برای متقاضیان انجام دهند.


ثبت نام نیمه دومی ها برای کلاس اول کی شروع میشه؟

والدینی که فرزند نیمه دومی دارند، می دانند که زمان ثبت نام نیمه دومی ها متفاوت است، اما ثبت نام نیمه دومی ها برای کلاس اول کی شروع میشه؟

ثبت نام نیمه دومی ها برای کلاس اول ۱۴۰۳-۱۴۰۴ 1 توجه داشته باشید که سن ثبت نام کلاس اولی‌ ها برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ شش سال تمام و تا این لحظه مجوز ثبت نام کلاس اول ابتدایی برای متولید نیمه دوم صادر نشده است. بعد از صدور مجور درصورتی که دانش آموز واجد شرایط مندرج در این صفحه باشد، والدین می توانند برای ثبت نام دانش آموز، اقدام کنند.

ثبت نام نیمه دومی ها برای کلاس اول ۱۴۰۳-۱۴۰۴ 1 معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش سن ثبت نام کلاس اولی‌ ها را برای ثبت نام در سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ ، شش سال تمام اعلام کرد و گفت:

 • این آئین نامه تا پایان سال تحصیلی ۱۴۰۲ یعنی شهریورماه امسال اعتبار داشت، ادامه داد: ملاکی که امکان ثبت نام دانش آموزان را در مهر بدهد در پایان سال تحصیلی امسال منقضی می‌شود و از مهر ۱۴۰۳ اعتبار ندارد، مگر اینکه شورای عالی آموزش و پرورش دوباره آن را مصوب و تعیین تکلیف و به موضوع رسیدگی کند.
 • طریفی با بیان اینکه ملاک عمل در سال تحصیلی ۱۴۰۳ بر اساس تصمیم ستاد ثبت نام است و معاونت ابتدایی تابع سیاست شورای عالی آموزش و پرورش است، عنوان کرد: هر چیزی که شورای عالی آموزش و پرورش و ستاد ثبت نام وزارت آموزش و پرورش تکلیف کند، همان انجام می‌شود، اما در حال حاضر تصمیمی برای این موضوع اتخاذ نشده است.
 • سال گذشته طبق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، متولدین مهر ماه که پیش دبستانی را گذرانده بودند در مدارسی که امکان ثبت نامشان مهیا بود، اجازه ثبت نام یافتند که این اجازه تنها برای سال گذشته صادر شد، لذا تا زمانی که دستورالعملی در این خصوص صادر نشود، قابلیت اجرا در سال تحصیلی جدید را نخواهد داشت.
 • وی ادامه داد: هرچند طبق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش متولدین مهر در سال گذشته این اجازه را داشتند اگر مدارسی امکان ثبت نام داشته باشند کار ثبت نام را انجام دهند، اما این طرح مشکلاتی را ایجاد کرده بود، زیرا ملاک فقط ظرفیت مدرسه نبود چراکه دانش‌آموز باید شرایط رشدی لازم را به لحاظ ارزیابی‌های هوشی و جسمی را داشته باشد تا چالش‌هایی برای او ایجاد نشود.

مراحل ثبت نام نیمه دومی ها برای کلاس اول 

مراحل ثبت نام کلاس اول به صورت اینترنتی و با ورود به سایت وزارت آموزش و پرورش به آدرس my.medu.ir انجام میشود. ترتیب ثبت نام به شرح زیر است:

 • ۱- ورود به سایت ثبت نام الکترونیکی پایه اول به نشانی my.medu.ir
 • ۲- انتخاب نقش والدین و سایر و ورود به پنل کاربری
 • ۳- وارد کردن اطلاعات خواسته شده
 • ۴- تکمیل فرم ثبت نام مطابق اطلاعات فردی شناسنامه‌ای دانش‌آموز


مدارک الزامی ثبت نام نیمه دومی ها برای کلاس اول 
 1. اصل و کپی شناسنامه پدر دانش‌آموز
 2. اصل و کپی کارت ملی پدر دانش‌آموز
 3. اصل و کپی شناسنامه مادر دانش‌آموز
 4. اصل و کپی کارت ملی مادر دانش‌آموز
 5. اصل و کپی شناسنامه دانش‌آموز
 6. چهار قطعه عکس ۴*۳
 7. اصل کارت واکسن دانش‌آموز

برای مشاهده لیست کامل مدارک ثبت نام کلاس اول ابتدایی اینجا کلیک کنید

کلیک کنید


برای مشاهده شرایط ثبت نام کلاس اولی ها اینجا کلیک کنید.

ثبت نام نیمه دومی ها برای کلاس اول ۱۴۰۳-۱۴۰۴ 3


پیش نیاز ثبت نام نیمه دومی های کلاس اول ابتدایی 

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد، پیش‌ نیاز ثبت نام کلاس اول ابتدایی، ثبت نام «سنجش» نوآموزان بدو ورود به دبستان است. حدود ۹۰۰ هزار نفر از افرادی که شش سال آنها تمام شده، در مهر واجد ثبت نام هستند؛ سنجش سلامت این کودکان توسط سازمان آموزش و پرورش استثنایی انجام می‌شود و می‌توانند ثبت نام خود را انجام دهند.

 • معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، با بیان اینکه اواسط اردیبهشت ثبت‌نام کلاس اولی‌ها آغاز می‌شود، گفت: امسال بنابر برنامه‌ریزی‌ها اواسط اردیبهشت دستورالعمل ثبت‌نام مدارس دوره ابتدایی به استان‌ها ابلاغ و از ۱۵ اردیبهشت کار ثبت‌نام دانش‌آموزان به صورت الکترونیکی آغاز می‌شود؛ ثبت نام سایر پایه‌های تحصیلی بعد از امتحان خرداد صورت می‌گیرد.
 • وی با اشاره به اینکه سال گذشته از اواخر اردیبهشت شرایط پیش ثبت‌نام دانش‌آموزان به صورت الکترونیک انجام شد که تجربه موفقی بود، افزود: امسال با توجه به اولویت‌های وزارتخانه، جلو کشیدن تقویم‌های اجرایی در دستور کار است تا بتوان از فرصت تابستان استفاده و کار برنامه‌ریزی آموزشی در مدارس انجام شود تا هم مدارس درگیر مسائل جاری و چالش نباشند و در طول تابستان کار برنامه‌ریزی آموزشی و تربیتی برای مدرسه انجام شود، بنابراین از ۱۵ اردیبهشت فعالیت‌های اجرایی ثبت نام‌ها آغاز می‌شود.
 • والدین دانش آموزان کلاس اول ابتدایی باید مدارک مربوط به ثبت نام طرح سنجش سلامت اول ابتدایی فرزندان خود را نیز به همراه مدارک ذکر شده به مسئولان مدرسه مورد نظر خود ارائه کنند، سنجش سلامت دانش آموزان پایه اول دبستان از طریق دریافت نوبت از سامانه نوبت دهی سنجش سلامت و مراجعه به پایگاه‌های سلامت مشخص شده امکان پذیر است کهافراد باید با مراجعه به سایت آموزش و پرورش «my.medu.ir» ، گزینه دولت من را انتخاب کنند و با وارد کردن شماره تلفن همراه که به نام والد(پدر) است، ثبت‌نام و نوبت‌گیری را انجام دهند تا تاریخ و روز و ساعت مرکز سنجش به آنها برای مراجعه داده شود.
 • در صورتی که مدارک شناسایی و سنجش دانش آموزان در زمان ثبت نام به مدرسه تحویل داده نشود، امکان ثبت نام دانش‌آموز در پایه اول ابتدایی امکان پذیر نخواهد بود.
 • پس از ارائه مدارک اصلی به مدرسه ابتدایی مورد نظر جهت ثبت نام دانش‌آموز کلاس اول ابتدایی و تأیید از طرف مسئولان مدرسه، از والدین درخواست می‌شود که به منظور تکمیل فرآیند ثبت نام مدارس و ا طلاعات دانش آموزان برخی از مدارک لازم را نیز به مدرسه ارائه کنند. مدارک لازم برای نام نویسی در همین صفحه اطلاع رسانی شده است.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام کلاس اول ابتدایی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی