جهت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 71069

ثبت نام کارشناسی ارشد سال 1403 + راهنما ، هزینه و شرایط

ثبت نام کارشناسی ارشد 1403ثبت نام کارشناسی ارشد سال 1403، از 1402/08/07 آغاز و تا 1402/08/13 ادامه داشت که تمدید شده است. آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته 1402/12/04 برگزار خواهد شد. متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته لازم است با مراجعه به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org و مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام، اقدام به نام نویسی کنند. در ادامه شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد را شرح داده ایم.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد 1403

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد 1403 از تاریخ 7 آبان ماه آغاز شد و تا 13 آبان ماه ادامه داشت که مجددا این تاریخ تمدید شده است. متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت سنجش اقدام به ثبت نام کنند. برای ورود به سایت سنجش برروی لینک زیر کلیک کنید:

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 1403

زمان برگزاری آزمون معمولا از طریق سایت سنجش و در دفترچه راهنمای ثبت نام اعلام می شود. زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 1403، در روز جمعه تاریخ 1403/12/04 صبح و عصر می باشد.

دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1403

قبل از شروع مراحل ثبت نام لازم است دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1403 را به دقت مطالعه کنید و از شرایط ذکر شده در دفترچه مطلع شوید. در ادامه فایل pdf دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد را برای دانلود قرار داده ایم:

دانلود

نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت سنجش می باشد. از لینک بالا می توانید به صورت مستقیم وارد سایت سنجش شده و طبق مراحل زیر اقدام به ثبت نام کنید:

توجهپس از ورود به سایت سنجش، گزینه “کارشناسی ارشد” را انتخاب کنید:

نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

توجهسپس از منو، برروی لینک فعال “ثبت نام و شرکت در آزمون مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1403” کلیک کنید و در صفحه بعدی مجددا این گزینه را انتخاب نمایید:

نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

توجهپس از ورود از منوی سمت راست گزینه “خرید سریال ثبت نام” را انتخاب کنید:

نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

توجهدر صفحه بعدی مجددا گزینه “سریال ثبت نام کارشناسی ارشد” را انتخاب کنید و مراحل پرداخت هزینه کارت اعتباری را انجام دهید:

نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

توجهپس از خرید کارت اعتباری، به مرحله سوم برگشته و از منوی سمت راست گزینه “ثبت نام جدید” را انتخاب کنید:

نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

توجهدر مرحله بعد، سریال ثبت نام خریداری شده، شماره  تلفن همراه و کد امینتی را وارد کرده و برروی گزینه “ورود به سیستم” کلیک کنید:

نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

توجهدر صفحه بعدی، عکس داوطلبی خود را طبق موارد ذکر شده در صفحه، آپلود کرده و سپس گزینه “تایید و ادامه گام بعدی ثبت نام” را انتخاب نمایید:

نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

توجهسپس در مرحله بعد لازم است فرم تقاضانامه ثبت نام خود را تکمیل کنید:

نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

توجهدر انتها پس از تکمیل مراحل ثبت نام، در مرحله آخر می توانید فرم تکمیل شده تقاضانامه خود را مشاهده کنید. در صورتی که از صحت اطلاعات ثبت شده اطمینان دارید، از تقاضانامه خود پرینت گرفته و آن را تا زمان اعلام نتایج نزد خود نگهدارید. این فرم حاوی اطلاعات مهمی از جمله شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام می باشد:

نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد 1403

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد 1403، به دو بخش عمومی و اختصاصی تقسیم میشود. این شرایط برای شرکت ثبت نام به صورت شرکت در آزمون و ثبت نام بدون آزمون یکسان می باشد و در دفترچه راهنمای ثبت نام به طور کامل شرح داده شده است. در ادامه شرایط کلی ثبت نام را ذکر کرده ایم:

شرایط عمومی:

 1. اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان رسمی
 2. عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی
 3. عدم فساد اخلاقی و اعتیاد
 4. عدم مشکل در وضعیت نظام وظیفه آقایان
 5. شرایط جسمانی متناسب با رشته انتخابی

شرایط اختصاصی:

 1. داشتن مدرک کارشناسی (لیسانس) یا کارشناسی ارشد(فوق لیسانس) معتبر یا اشتغال به تحصیل سال آخر مقطع کارشناسی
 2. حداقل معدل مقطع کارشناسی بالای 12
 3. پذیرفته شدگان دوره روزانه با توجه به تعهدات آموزش رایگان، لازم است بابر طول مدت تحصیل مقطع کارشناسی ارشد، در زمان ثبت نام متعهد شوند در محلی که دولت در صورت نیاز تعیین می کند خدمت کنند.
 4. متقاضیانی که در دانشگاه های خارج از کشور تحصیل کرده اند و مدرکشان معادلسازی شده است می توانند در آزمون شرکت کنند.

هزینه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

هزینه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد، در واقع هزینه خرید کارت اعتباری می باشد که مبلغ 368/000 هزار تومان است. داوطلبانی که قصد دارند از رشته های شناور نیز انتخاب رشته کنند لازم است دو کارت اعتباری خریداری نمایند. این خرید به صورت اینترنتی و با کارت های عضو شتاب انجام می شود. با توجه به اینکه مراحل مختلف فرآیند ثبت نام از طریق پیامک به داوطلبان ارسال می شود مبلغ 10/000 هزار تومان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه در نظر گرفته شده است.

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور، برای کد رشته هایی دارای ظرفیت باشند امکان پذیر است. دانشجویانی که دارای معدل بالا هستند یا در آزمون ها و المپیاد های علمی، مقام بالایی کسب کرده اند، می توانند از طریق پذیرش استعداد های درخشان و بدون کنکور برای مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام کنند.

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و پیام نور، برای شرکت در آزمون در زمان ثبت نام آزمون سراسری انجام می شود. آزمون سراسری دانشگاه های آزاد، پیام نور و دانشگاه های سراسری به صورت همزمان برگزار می شود و احتیاجی به ثبت نام مجدد نیست. در دانشگاه آزاد پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور هم انجام می شود.

تلفن تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور

خلاصه مطلب

ثبت نام کارشناسی ارشد سال 1403، از تاریخ 7 آبان آغاز شد و تا 13 آبان ادامه داشت که تا 1402/08/17 این زمان تمدید شد. ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد به صورت اینترنتی و ازطریق مراجعه به سایت سنجش می باشد. متقاضیان قبل از شروع مراحل ثبت نام، لازم است دفترچه راهنمای ثبت نام را به دقت مطالعه کنند. در این مقاله فایل pdf دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 1403 را برای دانلود قرار داده ایم. همچنین مراحل ثبت نام در سایت را به صورت تصویری شرح داده ایم.

متقاضیان ثبت نام کارشناسی ارشد، در صورت هر گونه سوال و ابهامی می توانند از تلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس بگیرند. کارشناسان این سامانه از ساعت 8 صبح تا 12 شب، از طریق سیستم مشاوره تلفنی پاسخگوی تمامی سوالات شما عزیزان در سراسر کشور هستند.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی