جهت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام کاردانی به کارشناسی در سایت سنجش

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 70798

ثبت نام کاردانی به کارشناسی سال 1402 + هزینه و شرایط

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسیثبت نام کاردانی به کارشناسی سال 1402، به دو صورت شرکت در آزمون سراسری و بدون آزمون و با مراجعه به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود. در ادامه مقاله شرایط و راهنمای ثبت نام کاردانی به کارشناسی را به طور کامل شرح داده ایم.

ثبت نام کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۲

دانشجویان فارغ التحصیل مقطع کاردانی، می توانند برای ثبت نام کاردانی به کارشناسی سال ۱۴۰۲ به دوصورت شرکت در کنکور و بدون کنکور در دانشگاه های دولتی، آزاد، علمی کاربردی، فنی حرفه ای، پیام نور و… اقدام کنند. در ادامه راهنمای ثبت نام در سایت سنجش را شرح داده ایم.

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی

دانشجویانی که قصد شرکت در کنکور کاردانی به کارشناسی را دارند، لازم است بعد از مطالعه کامل دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی و با توجه به زمان اعلام شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، اقدام به ثبت نام در سایت ثبت نام کاردانی به کارشناسی کنند. متقاضیان می توانند با استفاده از لینک زیر وارد سایت شوند:

نحوه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی

نحوه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی، اینترنتی و با مراجعه به سایت سنجش می باشد. لازم به ذکر است که کنکور کاردانی به کارشناسی تمامی دانشگاه ها به صورت همزمان برگزار می شود. برای شروع ثبت نام ابتدا از طریق لینک بالا وارد سایت سنجش شده و طبق مراحل زیر ثبت نام خود را تکمیل کنید:

توجهپس از ورود به سایت سنجش گزینه “کاردانی به کارشناسی” را انتخاب کنید.

توجهسپس در مرحله بعدی گزینه “ثبت نام و انتخاب رشته دوره های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته” را انتخاب کنید و در صفحه بعد هم مجددا همین گزینه را انتخاب نمایید.

توجهدر مرحله بعد گزینه “خرید کارت اعتباری” را انتخاب کنید و بعد از وارد کردن اطلاعات درخواستی هزینه کارت را پرداخت کنید تا سریال کارت اعتباری را دریافت نمایید.

توجهپس از پرداخت هزینه کارت اعتباری، در مرحله بعد، پس از مطالعه کامل موارد ذکر شده در صفحه، گزینه “تایید و ادامه-گام بعدی” را انتخاب کنید.

توجهدر این مرحله سریال کارت اعتباری و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید و گزینه “تایید” را انتخاب کنید.

توجهدر صفحه بعدی طبق موارد ذکر شده، عکس داوطلبی خود را آپلود و ارسال کنید.

توجهدر ادامه بندهای تقاضانامه را به دقت تکمیل کنید.

توجهدر انتها، پس از مشاهده تقاضانامه تکمیل شده، از صفحه پرینت بگیرید و تا زمان اعلام نتایج، نزد خود نگهدارید.

دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی

متقاضیان ثبت نام لازم است، قبل از شروع نام نویسی، دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی را به دقت مطالعه کنند. در این قسمت، فایل pdf دفترچه راهنمای ثبت نام کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۲ را قرار داده ایم.

دانلود

زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی

زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی، هر سال در سایت سازمان سنجش اعلام می شود و متقاضیان با توجه به این زمان می توانند مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایند. در سال جاری، زمان ثبت نام از 1402/03/28 تا 1402/04/07 ادامه داشت. در ادامه می توانید زمان ثبت نام و برگزاری کنکور کاردانی به کارشناسی سال 1403 را مشاهده کنید:

زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی1403

توجه

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته، می توانند رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی را هم در فرم انتخاب رشته خود وارد کنند.

شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی

شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی با کنکور و بدون کنکور به دو بخش شرایط عمومی و اختصاصی تقسیم می شود، این شرایط برای تمامی دانشگاه ها تقریبا یکسان می باشد و در دفترچه راهنمای ثبت نام به طور کامل ذکر شده است. در ادامه لیست شرایط عمومی و اختصاصی شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی را شرح داده ایم:

شرایط عمومی:

توجهاعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان رسمی

توجهعدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی

توجهعدم فساد اخلاقی

توجهعدم اعتیاد به مواد مخدر

توجهداشتن شرایط جسمانی متناسب با رشته انتخابی

شرایط اختصاصی:

توجهداشتن مدرک کاردانی مورد تایید “شورای عالی انقلاب فرهنگی”، “وزارت علوم، تحقیقات و فناوری” یا “وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی”

توجهمتقاضیانی مجاز به شرکت در آزمون هستند که مدرک کاردانی خود را تا قبل از شروع ترم، دریافت کرده باشند.

توجهعدم مشکل در وضعیت نظام وظیفه متقاضیان آقا

توجهمتقاضیانی که معدل کمتر از 12 کسب کرده اند مجاز به ثبت نام در کنکور نیستند.

توجهپذیرفته شدگان گروه “علوم پزشکی”، پس از فارغ التحصیلی، بر اساس نوع سهمیه قبولی، ملزم به انجام تعهدت قانونی می باشند.

ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور

ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور، نیز به صورت اینترنتی و با مراجعه به سامانه سنجش انجام می شود. داوطلبان، می توانند همزمان با شرکت در آزمون سراسری، رشته های بدون کنکور مقطع کارشناسی را هم در فرم انتخاب رشته خود وارد کنند. دانشگاه های آزاد، علمی کاربردی و پیام نور بدون کنکور دانشجو می پذیرند.

زمان ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور

زمان ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور دانشگاه ها، برای دو نوبت مهر و بهمن ماه، از طریق سایت سنجش، هرساله اعلام می شود. در سال جاری ثبت نام ترم مهر، از 1402/03/28 شروع شد و تا 1402/04/04 ادامه داشت. متقاضیانی که در این بازه زمانی موفق به ثبت نام نشده بودند می توانستند از 1402/05/31 تا 140/06/03 اقدام به ثبت نام کنند.

زمان ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور ورودی بهمن ماه تاکنون اعلام نشده است، اما احتمالا از اواسط آذر ماه می توانید با مراجعه به سایت سنجش مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایید.

دفترچه ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور

دفترچه ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور را می توانید در زمان تعیین شده با مراجعه به سایت سنجش دریافت کنید. در این بخش فایل pdf دفترچه راهنمای ثبت نام کاردانی به کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی را به عنوان نمونه قرار داده ایم:

دانلود

نحوه ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور

نحوه ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور، تفاوت چندانی با ثبت نام کنکور سراسری این مقطع ندارد. برای شروع ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور، ابتدا وارد سایت سنجش به نشانی sanjesh.org  شوید.

توجهبعد از ورود به سایت سنجش، دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

توجهپس از انتخاب و ورود به صفحه بعدی گزینه مربوط به ثبت نام کرادانی به کارشناسی ناپیوسته را انتخاب کرده و در صفحه بعد هم مجددا همین گزینه را انتخاب نمایید.

توجهدر ادامه، گزینه خرید کارت اعتباری را انتخاب کرده و مراحل خرید و پرداخت هزینه را تکمیل کنید.

توجهدر این مرحله سریال کارت اعتباری خریدای شده و شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید.

توجهدر مرحله بعدی فرم تقاضانامه ثبت نام را تکمیل کرده و عکس داوطلبی خود را با توجه به موارد ذکر شده بارگذاری کنید.

توجهپس از تکمیل فرم تقاضانامه، در صفحه بعدی اطلاعات ثبت شده خود را مشاهده می کنید، در صورتی که اطلاعات وارد شده صحیح می باشد، از صفحه پرینت بگیرید و تا زمان اعلام نتایج نهایی نزد خود نگهدارید.

شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور

شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور مانند شرایط ثبت نام کنکور سراسری که در مقاله شرح داده شده است، به دو بخش عمومی و اختصاصی تقسیم می شود و تفاوتی با شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ندارد. این شرایط به طور کامل در دفترچه ثبت نام ذکر شده است.

تلفن تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور

خلاصه مطلب

ثبت نام کاردانی به کارشناسی هرسال، به دو صورت با آزمون و بدون آزمون در سایت سنجش برای دانشگاه های مختلف انجام می شود. متقاضیان شرکت در آزمون می بایست با توجه به زمان اعلام شده از سوی سازمان سنجش، اقدام به ثبت نام کنند و در زمان تعیین شده در آزمون شرکت کنند.

متقاضیان ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور، می توانند در دو بازه زمانی طبق اعلام سازمان سنجش برای ترم مهر و یا بهمن ماه، با مراجعه به سایت سنجش اقدام به ثبت نام کرده و پس از اعلام نتایج، ثبت نام خود را در دانشگاه پذیرفته شده تکمیل نمایند. در این مقاله نحوه ثبت نام در سایت سنجش، شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی را شرح داده ایم و فایل PDF دفترچه راهنمای ثبت نام کاردانی به کارشناسی را قرار داده ایم.

داوطلبان گرامی ثبت نام کاردانی به کارشناسی، می توانند درصورت هرگونه سوال و ابهام در خصوص ثبت نام کاردانی به کارشناسی با آزمون و بدون آزمون، ازتلفن ثابت و بدون گرفتن کد، با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس بگیرند. کارشناسان این سامانه، هرروزه از 8 صبح تا 12 شب، از طریق سیستم مشاوره تلفنی پاسخگوی شما عزیزان در سراسر کشور هستند.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام کاردانی به کارشناسی در سایت سنجش

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی