جهت مشاوره در زمینه ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 59333

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا

پیگیری دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا

در این مقاله پیگیری دانش آموزان ترک تحصیل و نحوه ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا و اجرای طرح شهید محمودوند را توضیح داده ایم. علاوه بر این راهکارهای جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان و راهنمای تصویری ورود به سامانه شناسایی بازماندگان از تحصیل را شرح داده ایم.

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 1هرساله تعداد دانش آموزان بازمانده از تحصیل به دلایل مختلفی از جمله مشکلات اقتصادی، فاصله محل سکونت تا مدرسه، عدم دسترسی به معلم، عدم علاقه به تحصیل و دلایل مختلف دیگر در حال افزایش است.

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 1آموزش و پرورش به منظور پیگیری دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا اقدام به راه اندازی سامانه ای تحت عنوان سامانه شناسایی بازماندگان از تحصیل نموده است که این دانش آموزان در سامانه سیدا ثبت می شوند.

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 1در حال حاضر تنها آموزش و پرورش و مدیران مدارس می توانند با توجه به اطلاعات موجود در سامانه سیدا در قالب طرح شهید محمودوند به شناسایی این دانش آموزان پرداخته و صورتجلسه دانش آموزان بازمانده از تحصیل تدوین نمایند و به استان ها ارسال  کنند.

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 4سامانه شناسایی بازماندگان از تحصیل توسط آموزش و پرورش به منظور شناسایی افراد جا مانده از تحصیل و دانش آموزان ترک تحصیل کرده راه اندازی شده،در حال حاضر کارشناسان آموزش و پرورش و معلمان می توانند اقدام به ثبت نام و گزارش لیست افراد نمایند و اجرای طرح شناسایی بازماندگان از تحصیل، بر عهده آموزش و پرورش استان ها می باشد.

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 4سامانه شناسایی بازماندگان تحصیل بصورت مجزا طراحی نشده این برنامه در سامانه سیدا اجرا می شود.ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 6 فرهنگیان بدانند: سایت فیش حقوقی فرهنگیان شاغل نحوه ثبت نام دانش آموزان ترک تحصیل در سیدا 

با افزایش آمار دانش آموزان بازمانده از تحصیل آموزش و پرورش با تدوین سامانه طرح شهید محمودوند و پیگیری دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا در صدد پیشگیری از ترک تحصیل و بازماندگی تحصیلی دانش آموز است. در ادامه روند ثبت نام دانش آموزان ترک تحصیل در سیدا را بصورت تصویری شرح داده ایم:

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 7وارد سامانه سیدا به نشانی sida.medu.ir شوید.

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 8

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 9

برای ورود مستقیم به سامانه سیدا کلیک کنید.

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 10 مطابق با تصویر نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد کرده و کد امنیتی نمایش داده شده در صفحه را درج نمایید،در آخر روی عبارت “ورود کاربران” کلیک کنید تا وارد پنل شخصی خود شوید.

پیگیری دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 11 در این مرحله از قسمت “مدیریت” و سپس ” تسهیلات”  گزینه ” پیگیری دانش آموزان بازمانده از تحصیل” را انتخاب کنید تا لیست مربوطه برای شما نمایش داده شود.

پیگیری دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا


ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 12مطابق تصویر زیر، جهت پیگیری دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا لیست دانش آموزان ترک تحصیل که شامل ردیف، کد ملی دانش آموز، تاریخ ثبت، تاریخ پیگیری، وضعیت و علت است مشاهده می کنید. اگر با توجه به راهکارهای جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل موفق به جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان شده اید، می توانید اقدام به حذف دانش آموز ترک تحصیل در سیدا کنید.

پیگیری دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا


نحوه اجرای طرح بازمانده از تحصیل شهید محمودوند

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 13 با توجه شیوه نامه بازماندگان از تحصیل نحوه اجرای طرح شهید محمودوند به این صورت است که آموزش و پرورش با توجه به ثبت نام دانش آموزان ترک تحصیل در سیدا یعنی سامانه بازماندگان از تحصیل و تطبیق آن با اطلاعات دریافت شده از ثبت احوال به شناسایی دانش آموزان ترک تحصیل و یا بازمانده از تحصیل می پردازد، بعد از شناسایی آنها صورت جلسه دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا برای بررسی به استان ارسال می شود.

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 10 با حضور گروه های جهادی معلمان روستاها و .. با حضور درب منزل افراد و علت یابی این مشکل در صدد رفع آن بر می آیند.

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 15 دانش آموزان دختری که به دلیل ازدواج از حضور آنها در مدرسه جلوگیری شده، ولی شرایط حضور در مدرسه شبانه را ندارند طبق این طرح می بایست به مدارس روزانه مراجعه کنند و مدارس موظف به ثبت نام هستند.

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 16 دانش آموزانی که به دلیل مشکلات ذهنی و یادگیری از تحصیل بازمانده اند،می توانند به مدارس استثنایی مراجعه کرده و ثبت نام انجام دهند.ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 17فرهنگیان بدانند: نحوه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیانراهکارهای جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان

برای بررسی موانع و شیوه های جذب کودکان بازمانده از تحصیل لازم است شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا صورت بگیرد. پیگیری دقیق وضعیت یکایک کودکان بازمانده از تحصیل با رویکرد جهادی از وظایف آموزش و پرورش با همکاری سایر ارگان ها است.

در ادامه راهکارهای جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل ارائه شده است:

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 1سامانه شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل در سیدا راه اندازی و عملیاتی شد.

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 1یکی از اصلی ترین راهکارهای جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان طراحی شیوه نامه بازماندگان از تحصیل بوده که دستورالعمل لازم جهت بررسی موانع و شیوه های جذب کودکان بازمانده از تحصیل در آن قید شده است. هچنین ثبت نام دانش آموزان ترک تحصیل در سیدا نیز یکی از مراحل مهم این طرح است.

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 13 آموزش مبتنی بر وب: آموزش های فضای مجازی بستری فراهم می کنند که دانش آموزان بدون محدودیت زمانی و مکانی بتوانند آموزش ببنند این آموزشها به سه شیوه انجام می شود:1-مکمل آموزش حضوری 2- همراه آموزش حضوری 3- جایگزین آموزش حضوری

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 10 آموزش مبتنی بر تلویزیون: شامل آن دسته از آموزشهایی خواهد شد که با استفاده از وسایل و امکانات سمعی و بصری و نوارهای کاست ویدئویی آموزشی انجام خواهد شد.

این فرصت نیز به عنوان یک راهکار در برخی از موارد که امکانات لازم آن فراهم باشد و با تهیه و توزیع نوارهای آموزشی حداقل در دروس استنباطی که نیاز بیشتری به تدریس معلم دارند قابلیت اجراء خواهد داشت.

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 15 آموزش غیر حضوری ( مکاتبه ای ):دراین مورد دانش آموزان در مدرسه ثبت نام نموده و در سامانه سیدا نیز اطلاعات آنان درج می گردد. سپس کتاب و نوشت افزار جهت تحصیل به آنها داده می شود و حداقل ماهی یکبار با معلم ارتباط برقرار می کنند.

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 1 با انعطاف در این روش دانش آموز بازمانده میتواند پانزده روز قبل از اتمام زمان آموزشی نوبت اول در مدرسه حضور داشته و با شرکت در امتحانات نوبت اول در ارزشیابی کمی یا تکمیل گزارش تحصیلی نوبت اول در ارزشیابی کیفی نسبت به طی مراحل آموزشی خود تا پایان سال تحصیلی مربوطه اقدام نماید.

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 16 آموزش نیمه حضوری : دانش آموز با توجه به وضعیت خانوادگی اجتماعی و فرهنگی روستا و حداقل دو روز در هفته را به انتخاب خود و با راهنمایی معلم در مدرسه حضور خواهد داشت و در کنار دانش آموزان و همکلاسیهای خود به تحصیل خواهد پرداخت. با انعطاف در این راهکار دانش آموز میتواند در طول یک ماه یک هفته را در مدرسه حضور داشته و با ایجاد تعامل با معلم و دانش آموزان به حداقل های آموزشی دست یابد .

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 25 آموزش دانش آموز به دانش آموز(فرد به فرد ):در این روش با ثبت نام دانش آموز تحویل کتابها و نوشت افزار به وی ترتیبی فراهم می گردد، تا برخی از دانش آموزان نخبه که توانایی آنها نسبت به سایرین بالاتر است به عنوان ” دانش آموز یار ” انتخاب و آنها را موظف نمود تا  به دانش آموزان بازمانده از تحصیل تدریس نمایند.

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 26 آموزش دانش آموز در روستا مرکزی: دانش آموزان بازمانده از تحصیل که در یک مسیر واقع شده اند و حداقل مسافت را با روستا و مدرسه دارند، با مشارکت 50 درصدی اولیاء دانش آموزان و آموزش و پرورش نسبت به ایاب و ذهاب آنان اقدام نموده تا از ادامه تحصیلشان جلوگیری کرد .

 

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 27 آموزش دانش آموزان در خوابگاه مرکزی: ایجاد خوابگاه مرکزی در یک روستا که مرکزیت مدارس و روستاهای یک مسیر را داشته که دانش آموزان مجبور نباشند هر روز تردد نمایند. با استقرار در این خوابگاه که حداقل امکانات اسکان را دارد بتوانند به سهولت به مدرسه و آموزش دسترسی داشته باشند .

 

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 28 آموزش دانش آموزان با آموزگار روستای همجوار در صورتی که در یک روستا دبستان دایر بوده و در روستای همجوار و نزدیک آن کودکان بازمانده وجود داشته باشند با ثبت نام دانش آموزان بازمانده در قالب دبستان فعال نزدیک و همجوار نسبت به تردد آموزگار در برخی از روزهای هفته متناسب با تعداد دانش آموزان بازمانده ثبت نام شده وبا پرداخت حق التدریس به آموزگار مربوطه مانع از بازمانده شدن دانش آموزان شد.

 

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 29 آموزش دانش آموزان با آموزگار سیار: در صورتی که در یک مسیر روستایی حداکثر پنج روستای همجوار با داشتن دانش آموزان لازم التعلیم بازمانده از تحصیل زیر سه نفر دانش آموز داشته باشند.

می توان حداکثر ده دانش آموز را تحت پوشش قرار داد و با ثبت نام دانش آموزان و درج در سیدا همچنین اختصاص کلاس به استناد شیوه نامه چارچوب مدیریت و ساماندهی نیروی انسانی دریکی از روستاهایی که مرکزیت یا تعداد دانش آموزان بیشتری دارد همه آنان را با اختصاص یک نفر آموزگارسیار، بین آن پنج روستا تحت پوشش قرار داد.

 

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 30آموزش دانش آموزان به روش فرد به فرد: درمواردی که هیچیک از راهکارهای پیشنهادی موثر نبوده و قابلیت اجرایی و عملیاتی نداشته باشند. از آموزش فرد به فرد و چهره به چهره که یکی از روشهای اخیر در نهضت سواد آموزی است،استفاده میشود.تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور

ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا 31

راهنمای تلفنی ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل

در این مقاله نحوه ثبت نام کودکان بازمانده از تحصیل را شرح داده ایم، اگر در زمینه ثبت نام آنها در سامانه دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سیدا با سوال یا ابهام روبرو شده اید،می توانید از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس بگیرید. کارشناسان این سامانه آماده اند تا از طریق سیستم مشاوره تلفنی اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام دانش آموزان بازمانده از تحصیل

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی