جهت مشاوره در زمینه ثبت نام بیمه دانشجویی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 73286

ثبت نام بیمه دانشجویی در سایت تامین اجتماعی es.tamin.ir

ثبت نام بیمه دانشجویی

در این مقاله به بررسی شرایط ثبت نام بیمه دانشجویی در سایت تامین اجتماعی es.tamin.ir پرداخته ایم. همچنین مراحل ثبت نام در این سایت را همراه با راهنمای تصویری شرح داده ایم. تمامی دانشجویان می توانند مانند دیگر افراد تحت پوشش تامین اجتماعی قرار بگیرند و در طول دوران تحصیل، برای خود سوابق بیمه ای ایجاد کنند.


شرایط ثبت نام بیمه دانشجویی در سایت تامین اجتماعی

شرایط ثبت نام بیمه‌ دانشجویی در سایت تامین اجتماعی، شامل شرایط سنی دانشجو و موارد دیگری می باشد. بر اساس طرح بیمه دانشجویی تامین‌ اجتماعی تمامی دانشجویان کشور در هر مقطع تحصیلی و دانشگاهی که مشغول تحصیل هستند، می‌توانند با انعقاد قرارداد و پرداخت حق‌ بیمه، تحت پوشش بیمه تامین‌ اجتماعی قرار گیرند که در این صورت، سال‌های تحصیلات دانشگاهی برای آنها به ‌عنوان سابقه بیمه‌پردازی محسوب می‌شود. در ادامه به صوت کامل شرایط ثبت نام بیمه دانشجویی را شرح داده ایم.

توجهدانشجویان در بازه زمانی 18 تا 50 سال می توانند از این طرح استفاده کنند. دانشجویان با سن بیشتر از 50 سال ، لازم است معادل مازاد سنی، سابقه بیمه پردازی قبلی داشته باشند و در صورتی‌ که دانشجوی متقاضی دارای ۱۰ سال سابقه قبلی بیمه‌ پردازی باشد، از شرط سنی معاف خواهد شد.

توجهنرخ پرداخت حق بیمه، انتخابی و 12، 14 یا 18 درصد دستمزد یا درآمد ماهانه انتخابی دانشجو می باشد. سطوح مختلف حق بیمه پرداختی بیمه دانشجویی، شامل تعهدات زیر است:

  • نرخ پرداخت حق‌بیمه 12 درصد مشتمل بر تعهدات بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی است.

1⃣ نرخ پرداخت ۱۲٪ + ۲٪ سهم دولت

┤ بازنشستگی و فوت بعداز بازنشستگی

┘ ماهیانه ۵۱۸ هزار تومان

  • نرخ پرداخت حق‌بیمه 14 درصد امکان استفاده از تعهدات بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی را برای دانشجویان به همراه خواهد داشت.

2⃣ نرخ پرداخت ۱۴٪ + ۲٪ سهم دولت

┤ بازنشستگی و فوت قبل و بعد از آن

┘ ماهیانه ۶۰۴ هزار تومان

  • کامل‌ترین نرخ پرداخت حق‌بیمه در این نوع بیمه نرخ ۱۸ درصد است که کلیه تعهدات مربوط به بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی را برای افراد تحت پوشش به همراه خواهد داشت.

3⃣ نرخ پرداخت ۱۸٪ + ۲٪ سهم دولت

┤ بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی

┘ ماهیانه ۷۷۷ هزار تومان

توجهدانشجویان تحت پوشش خدمات درمانی در صورت بیمه پردازی والدین، می توانند در صورت انعقاد قرارداد بیمه دانشجویی و بدون پرداخت مبلغی دیگر از خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی نیز استفاده کنند.

توجهدانشجویان و افراد تحت تکفل آنان با پرداخت حق سرانه درمان به تعداد اشخاص تحت‌تکفل، می‌توانند از امکانات مراکز درمانی ملکی در سراسر کشور و همچنین امکانات مراکز تشخیصی، درمانی و دارویی طرف قرارداد استفاده کنند. مبلغ حق سرانه درمان، هر سال در بودجه کشور پیش‌بینی می‌شود و در سال جاری، رقم آن به ازای هر نفر 92 هزار تومان تعیین شده است.

🔺این تسهیلات فقط شامل دانشجویان مشغول به تحصیل است و شامل فارغ التحصیلان سال‌های قبل نمی‌شود.


ثبت نام غیر حضوری بیمه دانشجویی

برای ثبت نام غیر حضوری بیمه دانشجویی، لازم است ابتدا در سایت تامین اجتماعی به نشانی tamin.ir اقدام به ایجاد حساب کاربری کنید. در ادامه مراحل ایجاد حسابق کاربری در سایت بیمه دانشجویی را همراه با راهنمای تصویری شرح داده ایم. ابتدا با کلیک برروی لینک زیر وارد سایت شده و طبق مراحل اقدام کنید:

🎞 راهنمای کامل بیمه دانشجویی:

توجهپس از ورود به سایت بیمه دانشجوی، برروی گزینه “ثبت نام” کلیک کنید:

ثبت نام بیمه دانشجوییتوجهدر مرحله بعد، برروی گزینه “ثبت نام” کلیک کنید(می توانید از گزینه “ورود از طریق دولت من” نیز استفاده کنید):

ثبت نام بیمه دانشجویی
توجهگزینه “اشخاص حقیقی” را انتخاب کنید:

ثبت نام بیمه دانشجوییتوجهدر این مرحله، کد ملی و شماره تلفن همراه خود را وارد کرده و برروی گزینه “مرحله بعد” کلیک کنید:

ثبت نام بیمه دانشجوییتوجهاطلاعات خود را وارد کرده و برروی گزینه “مرحله بعد” کلیک کنید:

ثبت نام بیمه دانشجویی
توجهاطلاعات تماس خود را وارد کرده و برروی گزینه “مرحله بعد” کلیک کنید:

ثبت نام بیمه دانشجویی
توجهگذرواژه خود را تعریف کرده و آن را در کادر بعدی تکرار کنید. سپس برروی گزینه “مرحله بعد” کلیک کنید:

ثبت نام بیمه دانشجویی
توجهدر انتها مشخصات ثبت شده خود را مشاهده می کنید. در صورت اطمینان از صحت اطلاعات ثبت شده برروی گزینه “تایید و ثبت نام” کلیک کنید:

ثبت نام بیمه دانشجویی
توجهپس از ثبت اطلاعت پیام زیر به شما نمایش داده می شود:

ثبت نام بیمه دانشجویی

نکته:چنانچه پس از گذشت 48 ساعت از زمان ثبت نام، پیامکی مبنی بر فعالسازی حساب کاربری خود دریافت ننموده اید، مجددا اقدام به ثبت نام کنید.نحوه عقد قرارداد و پرداخت حق بیمه دانشجویی

برای ثبت‌ نام در طرح بیمه دانشجویی، دانشجویان می‌توانند از طریق مراجعه سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین‌ اجتماعی به نشانی es.tamin.ir یا از طریق اپلیکیشن «تامین من» اقدام کنند. این در حالی است که ثبت‌ نام حضوری در شعبه یا کارگزاری نیز ممکن است. همچنین دانشجویان می توانند حق‌ بیمه را هم از طریق همان سامانه و اپلیکیشن «تامین من» یا مراجعه حضوری به شعب‌ سازمان تامین‌ اجتماعی پرداخت کنند. در ادامه نحوه عقد قرارداد بیمه دانشجویی را به طور کامل توضیح داده ایم:

💠 راهنمای تصویری ثبت‌نام بیمه دانشجویی در سایت تامین اجتماعی:

توجه:شماره تلفن همراه اعلام شده میبایست تحت مالکیت متقاضی باشد.

توجهپس از ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی با کلیک بر روی کلید ورود به سامانه و ورود نام کاربری و رمز عبور مراحل انعقاد قرارداد آغاز میگردد:

عقد قرارداد بیمه دانشجویی


عقد قرارداد بیمه دانشجویی
توجهورود به منوی بیمه شدگان /بیمه شدگان خاص /بیمه فراگیر خانواده ایرانی /انعقاد قرارداد بیمه دانشجویی:

عقد قرارداد بیمه دانشجویی
توجهبرروی گزینه “مشاهده ضوابط و مقررات”کلیک کنید:

عقد قرارداد بیمه دانشجویی
توجهپس از مطالعه دقیق ظوابط و مقررات، برروی گزینه “موافقم” کلیک کنید:

عقد قرارداد بیمه دانشجویی

نکته:در صورتی که فاقد شماره بیمه هستید، میبایست با کلیک بر روی گزینه “نام نویسی” و با تکمیل موارد درخواستی نسبت به اخذ شماره بیمه اقدام و سپس مراحل انعقاد قرارداد را طی نمائید؛ در غیر این صورت (دارا بودن شماره بیمه)این منو نمایش داده نمیشود.

تذکر:نوع بیمه را میبایست صرفاً “دانشجویان” انتخاب نمائید.

توجهدر صورتی که اطلاعات مندرج در بالای صفحه مورد تائید شما میباشد، با انتخاب گزینه های “اطلاعات صحیح است” و “تائید و ادامه” به مرحله بعد منتقل میشوید؛ در غیر این صورت با انتخاب کلید “اطلاعات نشانی نادرست است و باید اصلاح شود” نسبت به اصلاح اطلاعات خود اقدام کنید:

عقد قرارداد بیمه دانشجوییعقد قرارداد بیمه دانشجویی
توجهدر این مرحله جزئیات احراز یا عدم احراز شرایط مقرر جهت انعقاد قرارداد در صورت تمایل و کلیک بر روی گزینه “مشاهده جزئیات” برای شما نمایان میگردد:

عقد قرارداد بیمه دانشجویی


عقد قرارداد بیمه دانشجویی
توجهدر این مرحله سیستم به صورت پیش فرض آخرین شعبه بیمه پردازی /نام نویسی را نمایش میدهد و در صورتی که خواهان تغییر آن میباشید، لازم است ابتدا استان و سپس شهر و شعبه محل سکونت را انتخاب نمائید. شایان ذکر است جهت مراجعه حضوری به شعبه، صرفا میبایست به شعبه انتخابی خود مراجعه نمائید، لیکن در انتخاب آن دقت فرمائید.

عقد قرارداد بیمه دانشجویی
توجهدر این مرحله لازم است نسبت به انتخاب نرخ پرداخت حق بیمه، حمایت درمان و همچنین تعیین مبلغ حق بیمه ماهانه اقدام نمائید. شایان ذکر است در صورت انتخاب حمایت درمان، میبایست اطلاعات افراد تبعی خود را نیز تکمیل نمائید.

عقد قرارداد بیمه دانشجویی
نکته:در صورتی که وفق مقررات معاف از انجام معاینات بدو بیمه پردازی باشید، منوی مربوطه نمایش داده نمیشود و به صورت خودکار به مرحله بعد منتقل خواهید شد، در غیر این صورت میبایست با ارائه تعهد سیستمی مربوطه مبنی بر انجام معاینات پزشکی ظرف 2 ماه از تاریخ انعقاد قرارداد مطابق تصویر ذیل، نسبت به ادامه فرآیند اقدام نمائید.

عقد قرارداد بیمه دانشجویی
توجهدر این مرحله لازم است جهت انعقاد قرارداد نسبت به تائید اطلاعات مرتبط به آئین نامه، مفاد قرارداد، دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه و تاریخ شروع بیمه پردازی و کلیک بر روی گزینه “انعقاد قرارداد” مطابق تصویر ذیل اقدام نمائید.

عقد قرارداد بیمه دانشجویی

توجهدر صورتی که خواهان تغییر در مبلغ حق بیمه ماهانه و یا حمایت درمان هستید، میتوانید ضمن انجام فرآیند مربوطه مطابق مرحله 7 این راهنما، از طریق گزینه “ویرایش قرارداد” استفاده نمائید. در غیر این صورت با کلیک بر روی گزینه “مشاهده قرارداد” امکان مشاهده، چاپ و یا دانلود فایل قرارداد بیمه دانشجویان میسر میباشد. شایان ذکر است پس از انجام این مرحله پیامکی حاوی اطلاعات مربوط به شماره و تاریخ ثبت قرارداد و همچنین مهلت پرداخت حق بیمه برای شما ارسال خواهد شد.

توجهبا کلیک بر روی گزینه “پرداخت حق بیمه” به منوی مرتبط با تعداد ماه مورد نظر جهت پرداخت منتقل میشوید. جهت مشاهده جزئیات مبلغ حق بیمه میتوانید با کلیک بر روی گزینه “مشاهده جزئیات محاسبه” اقدام فرمائید. ضمنا امکان مشاهده پرداختی های قبلی نیز در این منو میسر میباشد:

عقد قرارداد بیمه دانشجویی

توجهدر انتها با کلیک بر روی گزینه “پرداخت حق بیمه” به درگاه بانک منتقل می شوید تا نسبت به پرداخت حق بیمه مربوطه اقدام کنید.


خلاصه مطلب

طرح بیمه دانشجویی یکی از زیر مجموعه‌های «طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی» بوده و در ردیف بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد است. دانشجویان عزیز در بازه سنی ۱۸ الی ۵۰ سال می‌توانند از طریق وب‌ سایت سازمان تامین‌ اجتماعی و بدون مراجعه به شعب از خدمات این طرح بهرهمند شوند. بیمه دانشجویی در سه طرح 12، 14 و 18 درصد بوده و پس از ثبت‌نام، حق‌ بیمه هر ماه حداکثر تا پایان دو ماه بعد، قابل پرداخت است.

در این مقاله تمامی مراحل ایجاد حساب کاربری و عقد قرارداد بیمه دانشجویی در سایت تامین اجتماعی را همراه با راهنمای تصویری به طور کاملی شرح داده ایم. دانشجویان گرامی می توانند برای ثبت نام اینترنتی در سایت تامین اجتماعی و در صورت هرگونه سوال و ابهام در زمینه بیمه دانشجویی، از تلفن ثابت بدون گرفتن کد، با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس بگیرند.

کارشناسان این سامانه، هرروز از ساعت 8 صبح تا 12 شب، از طریق سیستم مشاوره تلفنی، آماده ارائه خدمات اینترنتی و پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیزان در سراسر کشور هستند.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام بیمه دانشجویی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی