جهت مشاوره در زمینه ثبت نمرات طرح پاک در سیدا

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 59341

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا

در این مقاله نحوه ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا برای مقاطع ابتدایی و متوسطه در کل کشور را شرح داده ایم، علاوه بر این فرم طرح پاک آموزش و پرورش دوره اول و دوم ابتدایی و متوسطه اول و دوم را در اختیار شما قرار داده ایم. همچنین در ادامه می توانید دستورالعمل و شیوه نامه طرح پاک تربیت بدنی را دانلود کنید.

طرح پاک در مدارس چیست؟

منظور از پایش آمادگی کودکان (پاک)، ارزیابی سواد بدنی و آمادگی جسمانی آنان بوده که بایستی در هر نیمسال توسط معلم تربیت بدنی یا آموزگاران پایه صورت پذیرفته و در سامانه مربوطه ثبت گردند.

طرح پاک آموزش و پرورش برای دوره ابتدایی اول و دوم و متوسطه اول و دوم در مدارس اجرا می شود. ثبت نمرات طرح پاک در سیدا انجام می شود.

نحوه ثبت طرح پاک در سیدا

در این قسمت نحوه ثبت طرح پاک تربیت بدنی در سیدا را بصورت گام به گام و تصویری شرح داده ایم همچنین فرم طرح پاک ابتدایی و متوسطه را در اختیار شما قرار داده ایم:

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 1 برای ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا لازم است ابتدا وارد سامانه سیدا به نشانی sida.medu.ir شوید.

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 2

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 3

برای ورود مستقیم به سیدا کلیک کنید.ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 4مطابق با تصویر زیر نام کاربری، کلمه عبور خود را وارد کرده و کد امنیتی نمایش داده شده در صفحه را درج نمایید، در آخر روی عبارت “ورود کاربران” کلیک کنید تا وارد پنل شخصی خود شوید.

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا


ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 5 فرهنگیان بدانند: سایت فیش حقوقی فرهنگیان شاغلثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 4 در این مرحله روی عبارت “تغییر دوره” کلیک کرده، سپس “دوره تحصیلی” را از منو کشویی مشاهده شده، انتخاب کنید.

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیداثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 7 زمانی که دوره تحصیلی را مشخص کردید روی عبارت ” انتخاب” کلیک کنید.

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیداثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 8 در این مرحله از بخش “مدیریت” روی عبارت “تسهیلات” کلیک کرده تا منو کشویی زیر نمایش داده شود از بین گزینه ها گزینه “طرح پاک” را انتخاب کنید.

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیداثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 9مطابق تصویر زیر، لیست دانش آموزان نمایش داده می شود.

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 10اطلاعات آنها شامل کد دانش آموزی، نام، نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، کلاس، عنوان رشته، وضعیت معافیت، تاریخ انجام آزمون و آزمون را مشاده می کنید.

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 10ابتدا نوبت تحصیلی را اتنخاب کرده سپس وضعیت معافیت را تعیین کنید و روی عبارت “انجام آزمون” کلیک کنید.

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیداثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 12 در تصویر زیر نمونه ای از آزمون ارزیابی دوره دوم ابتدایی را مشاهده می کنید،تمام موارد خواسته شده را تکمیل نمایید.

 در آخر روی عبارت “ثبت نهایی” کلیک کنید تا فرآیند ثبت طرح پاک در سیدا تکمیل شود.

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 10در این مثال ثبت طرح پاک دانش آموزان نوبت دوم را نشان داده ایم، ثبت طرح پاک ابتدایی در سیدا توسط معلم انجام می شود.

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 14 در نحوه ثبت طرح پاک نوبت دوم و اول تفاوتی وجود ندارد.

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا
فرم طرح پاک مدارس

برای ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا نیاز به فرم های طرح پاک دارید.

 فرم طرح پاک آموزش و پرورش را بصورت pdf در اختیار شما قرار داده ایم در ادامه می توانید فرم طرح پاک مدارس ابتدایی اول و دوم و همچنین فرم ثبت طرح پاک مدارس متوسطه اول و دوم را دانلود و مشاهده کنید:

فرم خام ثبت طرح پاک دانش آموزان

در زیر نمونه فرم خام طرح پاک ابتدایی در سیدا و همچنین طرح پاک دانش آموزان متوسطه اول و دوم را مشاهده می کنید فرم طرح پاک ابتدایی شامل دوازده آیتم است.

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 10فرم طرح پاک دوره اول ابتدایی

فرم طرح پاک ابتدایی اولثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 10فرم طرح پاک دوره دوم ابتدایی

فرم طرح پاک ابتدایی دومثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 10فرم طرح پاک متوسطه اول و دوم

فرم طرح پاک متوسطه اول و دومآزمون طرح پاک ابتدایی و متوسطه در سیدا

آزمون طرح پاک ابتدایی در سیدا و متوسطه اول و دوم را در جدول های زیر مشاهده می کنید. این جدول شامل ملاک ارزیابی طرح پاک دانش آموزان در سیدا است. 


ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا


نحوه نمره دهی طرح پاک دانش آموزان

آموزش و پرورش، پیرو دستور العمل ثبت طرح پاک دانش آموزان و نحوه نمره دهی طرح پاک آموزش و پرورش را ابلاغ کرده است.لینک دانلود آن را در اختیار فرهنگیان کل کشور قرار داده ایم:

نتایج تمامی آزمون های طرح پاک دانش آموزان در همه مقاطع اعم از دوره اول و دوم ابتدایی و دوره اول و دوم متوسطه، چنانچه برای ارزشیابی پایانی نیز در نظر گرفته شوند.

باید در قالب هنجار کلاسی و به وسیله نورم معلم ساخته و نمره دهی انجام شود. در ادامه فایل دستورالعمل نمره دهی طرح پاک را در اخنتیار شما قرار داده ایم که می توانید از طریق لینک زیر دانلود کنید.

دستور العمل طرح پاک در سیدا ابتدایی و متوسطه

شیوه نامه یا دستور العمل طرح پاک دانش آموزان برای اجرای آن در مدارس در پایه های مختلف است.

 دستورالعمل طرح پاک آموزش و پرورش شامل نکاتی است که معلمان تربیت بدنی،لازم است هنگام اجرای آزمون طرح پاک دانش آموزان به آن ها توجه داشته باشند. برای ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا لازم است ابتدا شیوه نامه را مطالعه کرده باشید، که در ادامه در اختیار کاربران قرار داده ایم:

شیوه نامه طرح پاک دانش آموزان به شرح زیر است:


ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 14 قبل از انجام آزمون طرح پاک تربیت بدنی، حتماً گرم کردن انجام شود.

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 14معلمین گرامی در تمامی مراحل آزمون طرح پاک تربیت بدنی، دانش‌آموز را همراهی کنند.

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 14 با توجه به استفاده از حد نرمال کلاسی، فشار بیش از حد به دانش‌ آموز جهت کسب رکورد منحصر به‌ فرد، درست نیست.

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 14 هنگام اجرای آزمون تعادلی، راه رفتن روی خط صاف یا گردو شکستم (دوره‌های اول و دوم ابتدایی)، هر زمان دانش‌آموز گام ناصحیح برداشت (خارج از خط، گذاردن پا روی پای دیگر و …) آزمون طرح پاک تربیت بدنی، قطع شده و عدد کسب‌ شده ثبت می‌ گردد.

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 14 هنگام اجرای آزمون طرح پاک آموزش و پرورش حرکات ترکیبی روی خط فرضی (دوره‌ های اول و دوم ابتدایی) بین هر حرکت 30 ثانیه‌ ای آزمون، بایستی 30 ثانیه نیز استراحت در نظر گرفته شود.

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 14 تعداد حرکات صحیح در هنگام اجرای هر حرکت به عنوان رکورد دانش آموز ثبت شده تا بتوان ثبت طرح پاک در سیدا را به درستی انجام داد.

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 14 درثبت طرح پاک دانش آموزان مدت زمان اجرای آزمون پله، در دوره‌ های متوسطه سه دقیقه همراه با ضرب آهنگ می‌ باشد. پس از پایان آن، لازم است ضربان قلب در یک دقیقه شمارش شود.

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 10دقت کنید که در چنین مواردی، ضربان قلب پایینتر، نشان‌ دهنده آمادگی قلبی تنفسی بهتر می‌ باشد؛ بنابراین دانش‌ آموزی که چنین رکوردی را به دست آورده، نمره بهتری در آزمون طرح پاک آموزش و پرورش کسب خواهد کرد

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 14 شکل صحیح اجرای آزمون انعطاف‌ پذیری اصلاح‌ شده در دوره‌ های متوسطه بدین صورت است که در مرحله شروع، سر و باسن دانش‌ آموز به دیوار چسبیده، تنه نسبت به ران در وضعیت 90 درجه بوده و کف پاهای وی به تخته می‌ چسبد.

در این حالت، انگشتان دست دانش‌آموز تخته را لمس کرده و عدد وی ثبت می‌گردد.

سپس کشش کامل را انجام داده، مجدداً تخته را لمس کرده و عدد موردنظر ثبت می‌گردد.

در نهایت، اختلاف این دو عدد، رکورد وی محسوب می‌شود. این آزمون سه بار تکرار شده و بهترین رکورد در سامانه ثبت می‌گردد. به عنوان مثال، چنانچه نتیجه اختلاف اندازه‌گیری اول 15، اختلاف اندازه‌گیری دوم 18 و اختلاف اندازه‌گیری سوم 17 بود، رکورد نهایی برای ثبت در سامانه عدد بزرگتر، یعنی 18 می‌باشد.

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 14 دانش‌آموزان دارای معافیت ورزشی، از شرکت در آزمون، معاف هستند.

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 14 در صورت تمایل معلم مربوطه به استفاده از آزمون‌ های طرح پاک جهت ارزشیابی پایانی نیمسال، انتظار می‌ رود برای دانش‌آموزان معاف، شرایط ارزشیابی، تسهیل شده و اقدامات موردنیاز صورت گیرد.

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 14 چنانچه معلمی قصد دارد از آزمون‌ های طرح پاک برای ارزشیابی بخش آمادگی جسمانی استفاده نماید، نحوه نمره‌دهی دانش‌آموزان به صورت کلاسی و از طریق نورم معلم‌ ساخته خواهد بود.

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 10پیشنهاد می‌ گردد معلمان گرامی جهت ثبت نهایی آزمون‌ ها، از جدول طرح پاک استفاده نمایند.

ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 14 مدت زمان تمرین برای آماده‌ سازی اولیه دانش‌آموزان، دو هفته قبل از اجرای آزمون خواهد بود.

این در حالی است که طی نیمسال دوم، معلمان می‌ توانند تمریناتی مرتبط با آزمون‌ ها برای دانش‌آموزان در نظر گرفته و جهت آماده‌ سازی بهتر، در پایان هر ماه آزمون طرح پاک را تکرار نمایند.

تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 40

راهنمای تلفنی ثبت نمرات طرح پاک در سیدا

 در این مقاله نحوه ثبت طرح پاک دانش آموزان را شرح داده ایم، اگر در زمینه ثبت نمرات طرح پاک در سیدا با سوال یا ابهام روبرو شده اید، می توانید از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور، با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس بگیرید. کارشناسان این سامانه آماده اند تا از طریق سیستم مشاوره تلفنی، اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.ثبت طرح پاک دانش آموزان در سیدا 41فرهنگیان بدانند: نحوه دریافت حکم کارگزینی فرهنگیانبه این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت نمرات طرح پاک در سیدا

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی