جهت مشاوره در زمینه قبولی در آزمون کارشناسی ارشد علوم قضایی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 52636

تغییر منابع آزمون کارشناسی ارشد علوم قضایی 1402

شرایط پذیرش و استخدام دانشگاه علوم قضایی در سال 1401

تغییر منابع آزمون کارشناسی ارشد علوم قضایی 1402به طور رسمی اعلام شد. در این صفحه نامه رسمی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری را مشاهده می کنید. خبر منابع آزمون کارشناسی ارشد علوم قضایی تاییده شده و داوطلبان لازم است با مطالعه منابع جدید برای آزمون کارشناسی ارشد علوم قضایی آماده شوند.


تغییر منابع آزمون کارشناسی ارشد علوم قضایی 1401

خبر تغییر منابع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته علوم قضایی برای سال 1402 شاید برای اغلب داوطلبان یک خبر شوکه کننده باشد، اما این خبر صحت دارد و به طور رسمی طی نامه ای از سوی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری اعلام شده است:

منابع آزمون کارشناسی ارشد علوم 1401قضایی

 • غافلگیری متقاضیان تحصیل در دانشگاه علوم قضایی؛ مواد امتحانی جدید و نحوه جذب در مقطع کارشناسی ارشد رشته «علوم قضایی» اعلام شد.
 • چندی پیش اطلاعیه‌ای با عنوان «اطلاعیه پذیرش دانشجو در رشته “علوم قضایی” مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته» از سوی دانشگاه علوم قضایی انتشار یافت و اعلام شد که مواد آزمونی این رشته جدید عبارتند از: متون فقه، حقوق مدنی، حقوق جزای اختصاصی، آیین دادرسی مدنی و آیین دادرسی کیفری.
 • با اینحال با شروع ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۲، جزییاتی درباره این رشته جدید در دفترچه راهنمای ثبت‌نام وجود نداشت. مهلت ثبت‌نام این آزمون تا ساعت ۲۴ روز گذشته (۲۶ آذر) ادامه داشت اما در کمال تعجب در ساعات پایانی ثبت‌نام اطلاعیه جدیدی در سایت دانشگاه علوم قضایی منتشر و شرایط خاص جذب در این دانشگاه و نیز مواد آزمونی جدید برای رشته علوم قضایی اعلام شد.
 • این اطلاعیه درحالی منتشر شده که علی‌القاعده می‌بایست اصلاحات و توضیحات مذکور در دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون اعلام شود تا تمام داوطلبان با آگاهی از آن برای ثبت‌نام اقدام کنند.

امتیازات کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی

رشته کارشناسی ارشد علوم قضایی که از جدیدترین رشته های مصوب علوم انسانی در آموزش عالی کشور محسوب می شود توسط دانشگاه علوم قضایی طراحی گردید و مجوز اجرای آن در اختیار این دانشگاه است.دانشجویان این مقطع از طریق آزمون سراسری از میان داوطلبان علاقمند گروههای آموزشی علوم انسانی ،علوم تجربی ،ریاضی فیزیک با داشتن رتبه های برتر پس از طی مراحل گزینش برای جذب در خدمت قضایی پذیرش و بورسیه قوه قضائیه می شوند.

امتیازاتی که دانشجویان کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی از آن برخوردار می شوند:

 • 1-دانشجویان پس از گذراندن دوره در حد کارشناسی، بدون آنکه لازم باشد در آزمون سراسری کارشناسی ارشد شرکت کنند، می توانند در یکی از شش رشته کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند. این رشته ها که گلچینی از حدود 25 رشته کارشناسی ارشد حقوق به شمار می روند عبارتند از: حقوق خصوصی، حقوق عمومی، حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق خانواده، حقوق تجارت، حقوق ثبت.
 • 2-دانشجویان در طول تحصیل مقرری بورس( حقوق ماهیانه کارآموزان قضایی )دریافت می نمایند.
 • 3-دانشجویان بورسیه از انجام خدمت نظام وظیفه معاف هستند. واشتغال قضایی آنان بعد از فراغت از تحصیل، خدمت وظیفه آنان را هم پوشش می دهد .این وضعیت به موجب قانون خاصی با عنوان «قانون گذراندن مدت خدمت وظیفه فارغ التحصیلان دانشکده علوم قضایی در محاکم کشور» در سال 1373 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است.
 • 4- دانشجویان کارشناسی ارشد پیوسته، دوره کارآموزی خود را در ضمن تحصیل طی خواهند کرد به طوری که بتوانند پس از فارغ التحصیلی در کمترین زمان ممکن وارد خدمت قضایی شوند.
 • 5-فارغ التحصیلان ممتاز کارشناسی ارشد پیوسته در صورت داشتن شرایط پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان، برابر مقررات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، می توانند بدون شرکت در ازمون سراسری دکتری، در مقطع دکترای تخصصی رشته های حقوق ادامه تحصیل نمایند.
 • 6-دانشجویان کارشناسی ارشد پیوسته پس از 6 سال تحصیل با مدرک کارشناسی ارشد در حالی که کارآموزی قضایی را نیز در ضمن تحصیل انجام داده اند وارد خدمت قضایی خواهند شد.(دانشجویان کارشناسی پس از 5 سال یعنی 4 سال تحصیل و یک سال کار آموزی با مدرک کارشناسی وارد خدمت قضایی می شوند).
 • 7-دانشجویان در دوران تحصیل از خوابگاه و خدمات رفاهی در حد امکانات دانشگاه استفاده می نمایند . در دوسال اخیر اقدامات قابل توجهی در جهت بهبود فضای خوابگاهی و امکانات رفاهی دانشجویان صورت گرفته که این تلاش ها تا رسیدن به حد مطلوب تداوم خواهد داشت.
 • 8-سنوات تحصیل دانشجویان(که حدود 6 سال به طول می انجامد)جزء سابقه خدمت آنان محسوب می شود.
 • 9-دانشجویان کارشناسی ارشد پیوسته چنانچه پس از گذراندن واحد های در حد کارشناسی نتوانند معدل حداقل 15 را کسب کنند فرصت شرکت در آزمون جامع را دارند و در صورت موفقیت در این آزمون می توانند در یکی از گرایش های ارشد ادامه تحصیل داده و پس از آن وارد قوه قضائیه شوند.این در حالی است که دانشجویان مقطع کارشناسی در صورت عدم کسب معدل 15 مطابق تعهد نامه محضری خود از ورود به خدمت قضایی محروم بوده و باید هزینه های تحصیلی خود را بپردازند و مقرری های دریافتی را مسترد نمایند.
 • 10-رویکرد دانشگاه علوم قضایی در سال های پیش رو تقویت بیشتر این مقطع و کاهش پذیرش دانشجوی بورسیه در مقطع کارشناسی است .از این رو دانشجویان کارشناسی ارشد پیوسته در کانون توجه برنامه های آموزشی ،فرهنگی و کارآموزی قضایی قرار خواهند داشت.
 • 11-پذیرفته شدگان این مقطع از ابتدای دوره تحصیلی ابلاغ کار آموزی قضایی ضمن تحصیل دریافت نموده و به استخدام قوه قضائیه در می آیند(دانشجویان کارشناسی بورسیه نیز همین وضعیت را دارند)
به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه قبولی در آزمون کارشناسی ارشد علوم قضایی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی