جهت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 54710

تغییر شرایط سنی استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۳

شرایط سنی استخدام آموزش و پرورش

تغییر شرایط سنی استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۳ اعلام شد. سن استخدام به طور چشمگیری افزایش یافت! تغییرات سقف سنی و قانون جوانی جمعیت به اطلاع داوطلبان آزمون استخدام می رسد. شرایط سنی جدید آموزش و پرورش برای استخدام بر مبنای حداقل و حداکثر سن، قطعی است:


تغییر شرایط سنی استخدام آموزش و پرورش در سال 1403

تغییر شرایط سنی استخدام آموزش و پرورش در سال 1403، افزایش چشمگیر شرط حداقل و حداکثر سن را نشان می دهد. شرط سنی برای شرکت در آزمون قبلی آموزش و پرورش داشتن حداقل سن 20 سال تمام و داشتن حداکثر 36 سال تمام در لیسانس و حداکثر 40 سال تمام فوق لیسانس بود؛ همچنین خدمات غیررسمی و تمام وقت دولتی به سقف سنی اضافه می‌شد اما اکنون داشتن حداقل سن 20 سال تمام و داشتن حداکثر سن 40 سال تمام در لیسانس و فوق لیسانس مطرح است و با توجه به رأی هیأت عمومی دیوان، خدمت دولتی به سقف سنی اضافه نمی‌شود.

 شرط سني:
داشتن حداقل سن بيست (20) سال تمام وداشتن حداكثر چهل (40) سال تمام (متولدين از 1362/11/9 تا 1382/11/09)
براي دارندگان ليسانس و فوق ليسانس تا اولين روز ثبتنام درآزمون.

به موجب تبصره 2 جلسه 833 شورای عالی انقلاب فرهنگی، مدت همکاری تمام وقت افرادی به استناد یکی از قوانین و مقررات موضوعه با واحدهای دولتی آموزشی و تربیتی آموزش و پرورش همکاری کرده‌اند از حداکثر سن برای شرکت در آزمون‌های استخدامی وزارت آموزش و پرورش کسر می‌شود.

شرایط سنی آزمون

ملاک تعیین سن اولین روز ثبت‌نام آزمون است. لذا باید دقت فرمایید تا سن شما (در صورت نداشتن سهمیه‌های مختلف) از این مقدار کمتر و یا بیشتر نباشد.

  • حداقل ۲۰ و حداکثر ۴۰ سال
  • ۹ بهمن ۱۳۶۲ الی ۹ بهمن ۱۳۸۲
  •  آزمون دارای شرایط افزودن به سقف سنی نیز هست. این موارد عبارتند از:
  • طرح جوانی و جمعیت که به ازای تاهل و هر فرزند یک سال به سقف سنی متقاضی اضافه می‌کند.
  • موارد مربوط به قوانین ایثارگری نیز موجب معافیت از سقف سنی افراد خواهد شد.

جدول شرط سنی استخدام آموزش و پرورش

شرط سنی حداقل سن حداکثر سن
سال 1400-1401 20 سال تمام
(مقطع کارشناسی)
36 سال تمام
(در مقطع کارشناسی)
40 سال تمام
(در مقطع کارشناسی ارشد)
سال 402-1403 20 سال تمام
(فارغ از مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد)
40 سال تمام
(فارغ از مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد)

** يادآوري: موارد ذيل به شرط ارائه تأييديههاي معتبر، به حداكثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
1) جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بيست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان يك سال اسارت و بالاتر، از شرط حداكثر سن معاف ميباشند.
2) پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهيد به ميزان پنج سال؛
3) داوطلباني كه در جبهه ها به طور داوطلبانه خدمت نمودهاند به ميزان حضوردرجبهه و همچنين مدت زمان بستري شدن و يا استراحت پزشكي رزمندگان داوطلب در اثر مجروحيت در جبهه ها؛
4) داوطلباني كه در طول جنگ تحميلي به اسارت دشمن بعثي و يا گروههاي ضد انقلاب درآمده اند به ميزان مدت اسارت و حضور در جبهه
5) به موجب تبصره 2 ماده واحده» نحوه جذب منابع انساني در مشاغل آموزشي و تربيتي وزارت آموزش و پرورش مصوب جلسه 833 مورخ1399/8/27شوراي عالي انقلاب فرهنگي، مدت همكاري تمام وقت افرادي كه به استناد يكي از قوانين و مقررات موضوعه با واحدهاي دولتي آموزشي و تربيتي آموزش و پرورش همكاري كردهاند از حداكثر سن براي شركت
در آزمونهاي استخدامي وزارت آموزش و پرورش كسر ميشود.
6) به موجب بند (الف) ماده 15 قانون حمايت از خانواده و جواني جمعيت، داوطلبان مشمول قانون مزبور به ازاي تاهل و نيز داشتن هر فرزند، يكسال تا حداكثر پنج سال (5) به سقف محدوده سني اضافه خواهد شد. امتيازات فوقالذكر، مشروط به آن است كه نرخ باروري شهرستان محل زادگاه پدر يا فرزند، بالاي 2/5 نباشد. مبناي تعيين نرخ باروري، آخرين اعلام
رسمي وزارت كشور در زمان برگزاري امتحان مشترك فراگير ميباشد.


مطالب مرتبط:

تغییر شرایط سنی استخدام آموزش و پرورش ۱۴۰۳ 1 دانلود دفترچه جدید استخدام آموزش و پرورشمشاوره ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام میشود. داوطلبان می توانند برای ثبت نام به سایت این سازمان مراجعه کنند. اگر در انجام مراحل ثبت نام با ابهام روبرو شده اید، برای انجام مراحل ثبت نام آزمون استخدامی، نیاز به مراجعه به کافی نت ندارید، می توانید با شماره تلفن ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس بگیرید. کارشناسان سامانه مشاور تحصیلی، تمام مراحل ثبت نام را برای شما عزیزان انجام می دهند.مطالب مرتبط:

زمان ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش


تاثیر مصاحبه در قبولی آزمون استخدامی آموزش و پرورش

مشاوره قبولی در مصاحبه استخدام آموزش و پرورش

داوطلبانی که نام آنها در لیست قبول شدگان آزمون استخدام آموزش و پرورش، قرار بگیرد، به مرحله مصاحبه استخدام آموزش و پرورش دعوت می شوند؛ این گروه برای قبولی در مصاحبه، لازم است از شرایط جدید مصاحبه و سوالات پرتکرار مصاحبه استخدامی آموزش و پرورش اطلاع داشته باشند.

با توجه به اینکه سهم آزمون کتبی استخدام و سهم قبولی در مصاحبه استخدامی آموزش و پرورش در سال 1403 افزایش داشته، اهمیت قبولی در مصاحبه بیش از پیش افزایش یافته است. بنابراین پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از شرایط مصاحبه، نوع پوشش مناسب برای حضور در جلسه مصاحبه، سوالات پرتکرار مصاحبه استخدامی آموزش و پرورش، نحوه پاسخگویی به سوالات، مدارک لازم برای مصاحبه و … با شماره تلفن ده رقمی مندرج در این صفحه تماس بگیرید. کارشناسان سامانه مشاور تحصیلی، راهنما و پاسخگوی سوالات شما عزیزان در سراسر کشور هستند. امکان تماس هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب فراهم می باشد.


در ادامه بخوانید: 

افزایش تاثیر مصاحبه در قبولی آزمون استخدامی آموزش و پرورشبه این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی