جهت مشاوره در زمینه نحوه گزینش و استخدام دانشجو معلمان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 52919

تغییر شرایط استخدام دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان 1401-1402

آزمون جبرانی دانشگاه فرهنگیان

شرایط و نحوه استخدام و گزینش دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان، تغییر کرد. تغییر شرایط و نحوه استخدام دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان در سال 1401-14102 به اطلاع متقاضیان استخدام دانشجو معلم می رسد:

شرایط جدید استخدام دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان

روند گزینش دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان، تغییر کرد. از این پس، تغییر نحوه و شرایط استخدام دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان اجرا می شود. مدیرکل دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش در مورد شرایط جدید استخدام دانشجو معلمان شرح داد:

 • با پیگیری‌های وزیر آموزش و پرورش و بخش گزینش و همراهی دانشگاه فرهنگیان، تغییر روش استخدام دانشگاه فرهنگیان به روش نیمه متمرکز و ایجاد فرصت سه ماهه‌ای با هدف “گزینش اصلح” مطرح شد.
 • در واقع به جای اینکه در شهریور جواب دهیم و این افراد مهرماه وارد دانشگاه شوند، از بهمن وارد دانشگاه خواهند شد. در این راستا نامه‌ای از سوی وزیر آموزش و پرورش به وزیر علوم ارسال شده است.

نحوه استخدام دانشجو معلمان چگونه است؟

اما نحوه استخدام دانشجو معلمان چگونه است؟ نحوه گزینش دانشجو معلمان به طور مستمر از زمان جذب تا فارغ التحصیلی است، به اطلاع متقاضیان استخدام دانشجو معلم می رسد:

 • وزیر آموزش و پرورش ضمن بیان این که گواهی صلاحیت معلمان به دانشگاه فرهنگیان سپرده شده است، گفت: گزینش دانشجو معلمان به صورت مستمر از زمان جذب تا فارغ التحصیلی خواهد بود.
 • روند گزینش دانشجو معلمان سختگیرانه‌تر خواهد شد : سرپرست دانشگاه فرهنگیان با تاکید بر اینکه روند گزینش دانشجو معلمان سختگیرانه‌تر خواهد شد گفت: دانشگاه فرهنگیان سالانه ۲۵ هزار  دانشجو جذب می‌کند بنابراین شاخص و استاندارد جذب تقویت و سختگیرانه‌تر خواهد شد. گزینش مستمر داریم و دانشجو معلمان در طول دوره تحصیل، دو بار گزینش می‌شوند و اگر تشخیص داده شود مناسب نیستند امکان تحصیل آنها در سایر دانشگاه‌ها فراهم و از دانشگاه فرهنگیان خارج می‌شوند.

 • وزیر آموزش و پرورش نیز در مراسم اختتامیه چهاردهمین نشست هم‌اندیشی سالانه ستاد همکاری‌های حوزه‌علمیه و آموزش‌ و پرورش اظهار کرد: بعد از انقلاب ریزش‌ها و رویش‌هایی داشتیم. ریزش‌ها فعالیت‌های مبتنی بر غریزه بوده و هدفشان الهی نبود اما رویش‌هایی نیز داشتیم که مبتنی بر فطرت و هدفشان الهی بوده است. علمای تعلیم و تربیت به ویژه امام خمینی(ره) و افراد والامقامی چون شهیدان بهشتی، باهنر، مطهری و دیگر شهدا به سمت فطرت هدایت می‌کردند و جهت الهی داشتند.
 • عضو کابینه دولت سیزدهم افزود: آموزش و پرورش اقتصاد بزرگی دارد، اگر دشمن بر همه ارکان آموزش و پرورش، یعنی خانواده، افراد واجب التعلیم، آموزش عالی و نهادهای فرهنگی مستقر شود، اقتصاد ما را تحت کنترل خود گرفته است.
 • وی در ادامه گفت: دشمن با تبلیغ این موضوع که ازدواج در صورتی صرفه اقتصادی دارد که به واسطه آن یک شراکت کاری آغاز شود، نگاه به خانواده را به صورت یک موسسه اقتصادی تبیین کرده بود و این نوع ازدواج باعث از بین رفتن رشد جمعیت در کشور شد.
 • وی افزود: تاسیس سازمان AID و دعوت از نخبگان همه کشورها نیز در راستای کنترل اقتصاد کشورها بود و همه این فعالیت‌ها در راستای تحت کنترل قرار دادن نظام تعلیم و تربیت بود که مقام معظم رهبری از این انحراف جلوگیری کردند.
 • عضو کابینه دولت سیزدهم گفت: تحول در گفتمان سازی سند تحول بنیادین نیاز به کار و فکر دارد و در این راستا همه در پی تغییر و اثرگذاری در دانشگاه برآمدند و دوره پیش از دبستان را فراموش کرده بودند که امروز این موضوع اصلاح شده است و تربیت دوران کودکی جایگاه خود را پیدا کرده است.
 • وی با اشاره به استخدام دانشجو معلمان گفت: از ظرفیت‌های آموزش و پرورش به طور کامل استفاده نمی‌ شود، نهادی که ارتباط قانونی با خانواده دارد، ما هستیم و از این ظرفیت هیچ استفاده‌ای نمی‌ کنیم؛ می‌ گوییم نهادهای دیگر باید به آموزش و پرورش یاری دهند، اما نهاد آموزش و پرورش با امکانات خودش نیز ارتباط ندارد؛ باید تعامل و ارتباطمان را با مسجد و نهادهای بیرونی مانند حوزه علمیه بیشتر کنیم.
 • ایشان تصریح کرد: باید بچه ‌ها را طوری تربیت کنیم که هرجا یک روحانی می بینند سوال بپرسند و مشکلات دینی و مسائل خود را بیان کنند.
 • وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر باور تغییر کرد رفتار هم تغییر می‌ کند و این لایه عمیق باید در آموزش و پرورش جدی‌ تر گرفته شود.
 • همچنین شرح داد که دو پایه مهم اجرایی شدن سند تحول بنیادین را، نیروی انسانی و محتوا و برنامه درسی معرفی کرد و گفت: دانشگاه فرهنگیان جزئی از آموزش و پرورش است و بنابر فرمایش مقام معظم رهبری، نقطه ثقل آموزش و پرورش است، بنابراین دانشگاه فرهنگیان را از یک دانشگاه معمولی به دانشگاه آموزش و پرورش تبدیل کردیم و بر همین اساس؛ هیات ممیزی دانشگاه مجددا تشکیل شد، مجوز جذب اساتید کارآزموده صادر شد، برای گزینش دانشجویان برنامه‌ ریزی کردیم، فرصت برای سنجش شایستگی‌ های عمومی و تخصصی جذب شدگان داده شد، برای افزایش فضای دانشگاه فرهنگیان، املاکی از آموزش و پرورش در اختیار دانشگاه قرار داده شد و مقرر شد هر استان یک دانشگاه فرهنگیان جامع داشته باشد.
 • عضو کابینه دولت ایران، با اشاره به نحوه استخدام دانشجو معلمان و بحث ارزشیابی ورودی‌ های دانشگاه فرهنگیان گفت: این افراد باید در۶ ساحت تربیت و ۱۲ مهارت داشته باشند که توسط ارزیابان تخصصی سنجیده می‌شود وآزمون جامعی نیز باید برگزار شود، زیرا دانشگاه فرهنگیان دانشگاهی ماموریت‌گرا است.
 • وی با بیان این که گواهی صلاحیت معلمان به دانشگاه فرهنگیان سپرده شده است، گفت: گزینش دانشجو معلمان به صورت مستمر از زمان جذب تا فارغ التحصیلی خواهد بود.
 • ایشان بر حفظ ارتباط دانشگاه فرهنگیان با مدارس نیز تاکید کرد و گفت: همزمان دانشجو معلمان با دبیرستان‌ها، هنرستان‌ها و مدارس باید در ارتباط باشد.
 • وزیر آموزش و پرورش با اشاره به رتبه بندی مدارس گفت: بعد از رتبه بندی معلمان، رتبه بندی مدارس انجام می‌ شود و با ایجاد یک جو رقابتی سالم، مدرسه صالح بر اساس سند تحول بنیادین مشخص و رتبه بندی می‌ شود.
 • عضو کابینه دولت سیزدهم  بیان کرد: نظام‌ها برای حکمرانی به آموزش و پرورش نیاز دارند و نیاز جدی به کار در آموزش و پرورش احساس می‌ شود، آموزش و افزایش سواد محیط زیست، سواد کشاورزی، سواد صنعت از الزامات است؛ باید گروه‌ها در هر استان آموزش ببینند، توانمند شوند و در مدارس به کمک ما مخصوصا در دوره ابتدایی بیایند.
به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه نحوه گزینش و استخدام دانشجو معلمان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی