جهت مشاوره در زمینه تاثیر رتبه بندی در حقوق معلمان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 54291

تغییر ساعت کاری معلمان آموزش و پرورش در سال 1402

تغییر ساعت کار معلمان

تغییر ساعت کاری معلمان آموزش و پرورش در سال 1402 تصویب شد. این قانون به نفع معلمان است اما کدام معلمان شامل تغییر ساعت کاری هستند در ادامه می خوانید که ساعت کاری کدام دسته از معلمان تغییر می‌کند. رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش جزئیات خبر را شرح داد:


تغییر ساعت کاری معلمان آموزش و پرورش 1402

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش، جزئیات کامل خبر در مورد تغییر ساعت کاری معلمان آموزش و پرورش در سال 1402 و معلمانی که ساعت کاری آنها تغییر خواهد کرد، را تشریح کرد:

 • رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به قانون تغییر ساعت کاری معلمان آموزش و پرورش در سال 1402 گفت: ما معتقدیم معلمان دوره ابتدایی ۲۵ ساعت، معلمان دوره متوسطه ۳۰ ساعت و عوامل اجرایی مدرسه ۳۶ ساعت باید کار کنند تا بیمه‌شان کامل شود؛ در حالی که اکنون با ۴۴ ساعت کار برایشان بیمه کامل رد می‌شود.
 • رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش به برخی اصلاحیه‌های قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی که در دست بررسی و در نوبت طرح در صحن علنی مجلس شورای اسلامی است اشاره کرد و گفت: تغییر ساعت کاری معلمان غیردولتی و برداشت از حساب مدارسی که شهریه مازاد از خانواده‌ها گرفته‌اند از جمله اصلاحیه‌های مذکور هستند و در صورت تصویب به اجرا درخواهند آمد.
 • وی، درباره اصلاحیه‌های جدید قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی اظهار کرد: اصلاحیه‌های مترتب بر این قانون در کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است که بخشی از آنها در کمیسیون به تصویب رسیده، ولی هنوز به صحن علنی مجلس نیامده است.
 • همچنین افزود: برخی بندهای قانون مربوط حمایتی، برخی مراقبتی و برخی دیگر نظارتی و برخوردی هستند.
 • رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بر این اساس از مدارس غیردولتی که در راستای سندتحول حرکت کرده و مدرسه را صرفا بنگاه اقتصادی ندیده باشند حمایت می‌کنیم. البته تعداد کمی از مدارس ما فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی خوبی ندارند که با آنها برخورد کرده و به آنها اجازه فعالیت نخواهیم داد.

مطلب مرتبط:

تغییر ساعت کاری معلمان آموزش و پرورش در سال 1402 1 ورود به سایت فیش حقوقی فرهنگیان شاغل • ایشان ادامه داد: در راستای قوانین نظارتی نیز می‌توان به برداشت از حساب مدارسی که شهریه بالاتر از سقف مصوب از خانواده‌ها دریافت کرده‌اند اشاره کرد. به عنوان مثال مدرسه‌ای شهریه‌اش ۱۱ میلیون تومان اعلام شده، اما در بازرسی‌ها متوجه می‌شویم ۱۵ تا ۲۰ میلیون از خانواده‌ها گرفته‌اند؛ در اصلاحیه قانون مذکور دیده شده است که اگر موسسی بیشتر از آنچه مصوب کرده‌ایم شهریه گرفته، از حسابش برداشت کنیم.
 • وی افزود: از آنجا که ما به عدد کارشناسی می‌رسیم و شهریه مصوب تعیین می‌کنیم، انتظار داریم موسسین تبعیت کنند. تا امروز چنین قانونی نداشتیم که برخوردها بازدارنده باشند، برخوردها عمدتا محدود به توبیخ و یا درج در پرونده می‌شده و نمی‌شود مدرسه را به علت دریافت شهریه اضافی تعطیل کرد ولی به موجب قانون جدید اگر شهریه‌ای اضافه دریافت کرده باشند می‌توان از حسابشان برداشت کرد. اگر مازاد بر ظرفیت ثبت نام کرده باشند هم همین‌طور است. همانطور که گفته شد این بند در کمیسیون تصویب شده ولی هنوز به صحن علنی مجلس نرفته است.
 • رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر قانون تغییر ساعت کاری معلمان آموزش و پرورش در سال 1402 ادامه داد: یک موضوع دیگر در این قانون حمایت از معلمان مدارس غیردولتی است؛ آنها اکنون طبق قانون کار، فعالیت می‌کنند. ما معتقدیم معلمان دوره ابتدایی ۲۵ ساعت، معلمان دوره متوسطه ۳۰ ساعت و عوامل اجرایی مدرسه ۳۶ ساعت باید کار کنند تا بیمه‌شان کامل شود؛ در حالی که اکنون با ۴۴ ساعت کار برایشان بیمه کامل رد می‌شود. اگر این بند تصویب شود به نفع معلمان است. البته بار مالی برای موسسین خواهد داشت، اما کیفیت کار معلم و منزلت و معیشت وی را تضمین می‌کند.

مطلب مرتبط:

تغییر ساعت کاری معلمان آموزش و پرورش در سال 1402 1 ورود به سامانه اصلی رتبه بندی فرهنگیان و معلمانتاثیر رتبه بندی در حقوق معلمان

برای مشاوره در زمینه تاثیر رتبه بندی معلمان و فرهنگیان در میزان حقوق دریافتی و روش های ارتقاء رتبه بندی می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی با شماره ده رقمی 9099071613 تماس حاصل فرمایید. مشاوران این سامانه، راهنما و پاسخگوی سوالات شما عزیزان در سراسر کشور هستند. این تماس شامل هزینه مشاوره بر روی قبض تلفن ثابت است. امکان تماس هر رور حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب فراهم است.مطلب مرتبط:

تغییر ساعت کاری معلمان آموزش و پرورش در سال 1402 1 سایت (جدید) دریافت فیش حقوقی فرهنگیانبه این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه تاثیر رتبه بندی در حقوق معلمان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی