کد خبر : 6301
- بازدید

تغییر زمان برگزاری کنکور سراسری 99


جهت مشاوره در زمینه تغییر زمان برگزاری کنکور سراسری 99

زمان برگزاری کنکور سراسری، فنی و حرفه ای و کارشناسی ناپیوسته سال 99 بدون تغییر خواهد بود. در 21 مرداد ستاد مبارزه با کرونا و مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس اعلام کردند با وجود اینکه روز دوشنبه وزارت بهداشت اطلاعیه ای مبنی بر لغو زمان کنکور منتشر کرد، کنکور برگزار می شود. جدول زمانبندی برگزاری کنکورهای سراسری ۹۹ از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد. رئیس کمیسیون آموزش مجلس اعلام کرده بود هنوز احتمال لغو کنکور وجود دارد، تاریخ های اعلام شده قطعی نیست!!


تغییر زمان برگزاری کنکورهای سراسری 99

جدول زمانبندی برگزاری کنکور سراسری 99

جدول زمانبندی برگزاری کنکور سراسری سازمان سنجش اموزش کشور، درخصوص برنامه زمانی کنکورهای سراسری ورودی دانشگاه ها و موسسات اموزش عالی در سال 1399 تغغیر خواهد داشت.

تعداد شرکت کنندگان کنکور سراسری 99


تاریخ 99/05/21 – 21 مرداد

ستاد مبارزه با کرونا اعلام کرد کنکور در زمان اعلام شده برگزار خواهد شد. کنکور به هیچ عنوان به تعویق نخواهد افتاد. داوطلبان آماده شرکت در کنکور باشند. همچنین مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس با اشاره به تعویق یک ماهه کنکور سراسری، از برگزاری این آزمون در تاریخ ۲۷ تا ۳۰ شهریور خبر داد.

کنکور سراسری بدون تغییر برگزار می شود

اطلاعیه ی وزارت بهداشت : پیرو اعلام نیاز به زمان بیشتر جهت برگزاری آزمون سراسری توسط مجریان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها به نیت یافتن فضای مناسب برای برگزاری منطبق با پروتکل های سختگیرانه، مشروط به تایید تغییر تاریخ در ستاد ملی مدیریت کرونا، از آنجا که این تغییر بدلایل متعدد مورد تایید ستاد قرار نگرفت، مقرر شد با همکاری استانداران محترم، مراکز آموزشی، فرهنگی، ورزشی، نظامی و انتظامی، کمبود فضاها و تجهیزات مورد نیاز جهت اعمال و اجرای پروتکل ها مهیا و آزمون سراسری در تاریخ مصوب قبلی ستاد ملی مدیریت کرونا (در روزهای 29-30 و 31 مرداد و یکم شهریورماه) برگزار گردد.


تعویق ‌کنکور به نفع دانش‌آموزان نیست‌

سخنگوی کمیسیون آموزش‌ مجلس: اگر وزارت علوم بتواند تمامی پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری را مطابق با نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا در زمان برگزاری کنکور سراسری رعایت کند این آزمون در زمان مقرر برگزار خواهد شد.

از نظر ما به تعویق افتادن کنکور سراسری به نفع دانش‌آموزان نیست چراکه باگذشت زمان و شروع فصل سرما مشخص نیست که وضع کشور بهبود یابد.

نام گروه آزمایشی در کنکور 99 زمان جدید کنکور سراسری 99
گروه آزمایشی هنر  صبح چهارشنبه 99/05/29
گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و علوم انسانی صبح پنجشنبه 99/05/30
گروه آزمایشی علوم تجربی صبح جمعه 99/05/31
گروه آزمایشی زبان  صبح شنبه 1399/6/1

احتمال لغو کنکور به دلیل کرونا


تاریخ خبر : 99/05/20


احتمالا کنکور با یک ماه تاخیر برگزار می شود.

مخالفت وزیر بهداشت با برگزاری کنکور سراسری

‏وزیر بهداشت:

‏به مسولان برگزاری کنکور اعلام کردم اگر واقعا نمی‌شود دستورالعمل‌ها در زمان باقی مانده اعمال شود با برگزاری کنکور مخالفم.

‏آزمون را به تعویق بیندازید تا بتوانید از لحاظ فضا و امکانات تمام ضوابط و دستورالعمل‌های ابلاغی رافراهم کنید /


 نمکی  در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص برگزاری کنکور سراسری

امروز دوشنبه 99/5/20 در نشستی با حضور روسای محترم کمیسیون های آموزش و تحقیقات، بهداشت و درمان و تنی چند از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و وزرای محترم علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس سازمان سنجش آموزش کشور موضوع ارزیابی قابلیت های اعمال پروتکل های بهداشتی در برگزاری آزمون های سراسری ورود به دانشگاه ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری و رییس سازمان سنجش آموزش کشور در این جلسه ابراز داشتند که با توجه به سختگیرانه تر بودن پروتکل های بهداشتی ابلاغی، امکان برگزاری کنکور سراسری در تاریخ مصوب میسر نخواهد بود و در صورت پافشاری وزارت بهداشت بر پروتکل های ابلاغی و عدم امکان تسهیل و تخفیف در فاصله گذاری نسبت به آزمون ورودی کارشناسی ارشد دانشگاه ها، تاریخ برگزاری کنکور، یک ماه به تعویق افتد.
لذا با توجه به اصرار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر اعمال دقیق پروتکل های بهداشتی و در راستای رعایت ایمنی و سلامت داوطلبان عزیز و همچنین همراهی و تاکید روسای محترم کمیسیون های مربوطه در مجلس شورای اسلامی، مقرر شد که این موضوع و تاریخ پیشنهادی جدید برگزاری این آزمون در ستاد ملی مقابله با کرونا به صورت اضطراری مطرح و پس از تایید، مراتب به اطلاع داوطلبان رسانده شود.
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

‼️ جواب قطعی عدم برگزاری و یا برگزاری به موقع کنکور و یا تعویق آن در نشست بعدی گرفته خواهد شد و تصمیم جدی در این باره مشخص می‌شود. برای کسب اطلاعات تکمیلی با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس حاصل فرمایید:

تماس از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور با شماره 9099071613

تماس از تلفن ثابت تهران و بدون شماره گیری کد با شماره 9092301612

پاسخگویی همه روزه 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل


تاریخ : 99/05/14

رئیس کمیسیون آموزش مجلس:
‼️نمایندگان مجلس درباره برگزاری کنکور در موعد مقرر قانع نشدند

⚠️نمایندگان مخالف برگزاری کنکور در شرایط فعلی تعهد سنگینی را از رئیس سازمان سنجش طلب کردند که این سازمان باید تراکم کمتری را برای برگزاری کنکور در نظر گرفته و پک‌های بهداشتی را بین داوطلبین توزیع کند ضمن اینکه اینترنت باید قطع بوده و ناظرین بیشتری در محل آزمون حضور داشته باشند.

⚠️ علی رغم پذیرش شروط نمایندگان از سوی رییس سازمان سنجش، نمایندگان قانع نشدند و قرار شد جلسه‌ای در دفتر وزیر بهداشت با حضور موافقان و مخالفان آزمون کنکور سراسری در شرایط فعلی و چند نفر از مسئولان و متولیان با حضور وزرای بهداشت، علوم و سازمان سنجش برگزار شود.


تاریخ : 99/04/02 

زمان جدید برگزاری کنکور سراسری 99

سازمان سنجش آموزش کشور ، در تاریخ 2مرداد زمان جدید برگزاری کنکور سراسری 99 را اعلام کرد. زمان کنکور سراسری به دلیل ضد عفونی برای کرونا تغییر کرد. در جدول زیر زمانبندی جدید را مشاهده میکنید.
نام گروه آزمایشی در کنکور 99 زمان جدید کنکور سراسری 99
گروه آزمایشی هنر  صبح چهارشنبه 99/05/29
گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح پنجشنبه 99/05/30
گروه آزمایشی علوم تجربی صبح جمعه 99/05/31
گروه آزمایشی زبان و هنر  صبح شنبه 1399/6/1

** آموزش و پرورش هنوز ساعت دقیق برگزاری کنکور 99 را اعلام نکرده است. به محض اعلام ، همینجا اطلاع رسانی خواهد شد.

سهمیه فرهنگیان در کنکور 99


خبر کاهش سهمیه های کنکور


تغییر زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 99

تغییر زمان کنکور کارشناسی ارشد به دلیل ضدعفونی کردن فضا، امکانات و تجهیزات از سوی حوزه‌های برگزاری آزمون و همچنین به منظور جلوگیری از تراکم جمعیتی داوطلبان در حوزه‌ها برای کاهش حداکثری انتشار ویروس کرونا، این سازمان در راستای تدابیر اتخاذ شده جهت ارتقا ایمنی حوزه‌ها و به تبع آن داوطلبان اقدام به افزایش روزهای برگزاری آزمون از 2 روز به 3 روز (از پنجشنبه 99/05/16 لغایت شنبه 99/05/18) نموده است. به عبارتی آزمون رشته‌های امتحانی شناور (رشته‌های امتحانی دوم) از عصر روز پنجشنبه مورخ 99/05/16 به صبح شنبه مورخ 99/05/18 منتقل گردیده است.

لذا از داوطلبان تقاضا می‌شود با توجه به زمان اعلام شده و هم چنین سایر جزئیات و اطلاعاتی که در اطلاعیه پرینت کارت شرکت در آزمون که در تاریخ 1399/5/6 در درگاه اطلاع رسانی این سازمان منتشر می‌گردد در جلسه آزمون شرکت نمایند.

جدول تغییر زمان برگزاری کنکور سراسری 99

جدول تغییر زمان برگزاری کنکور سراسری ۹۹ در تاریخ 99/02/16 از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به شرح زیر اعلام شد:

مقطع کنکور سراسری 99 تاریخ برگزاری کنکور ۹۹
آزمون دکتری : 9مرداد 99
کارشناسی ارشد ناپیوسته: 16مرداد تا 18 مرداد ماه 99
کنکور سراسری کارشناسی: 29مرداد تا 1 شهریور 99
کنکور فنی و حرفه ای :  جمعه 99/06/14
کنکور کارشناسی ناپیوسته: جمعه 99/06/14

تلفن مشاوره اخبار برگزاری کنکور سراسری 99

برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به برگزاری کنکور سراسری 99 و زمان توزیع کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 99 در سایت سنجش می توانید با سامانه صدای مشاور تماس بگیرید. داوطلبان کنکور می توانند کارت ورود به جلسه خود را از طریق تماس با این سامانه دریافت نمایند:

تماس از طریق تلفن ثابت و بدون شماره گیری کد از سراسر کشور با شماره 9099071613

تماس از تلفن ثابت تهران و بدون شماره گیری کد با شماره 9092301612

پاسخگویی همه روزه 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیلجهت مشاوره در زمینه تغییر زمان برگزاری کنکور سراسری 99
خرید بسته
پیام رسان های خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 3808
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی: 52 − 46 =

نصب اپ دانش آموزی