جهت مشاوره در زمینه کنکور دانشگاه فرهنگیان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 68883

تغییرات کنکور دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ + زمان و شرایط پذیرش

تغییرات کنکور دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳
بر اساس آخرین اخبار از سوی سازمان سنجش، کنکور دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ از سایر آزمون ها جدا شد. خبر برگزاری کنکور دانشگاه فرهنگیان از سال 1403 از طریق تلویزیون رسمی کشور در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ اعلام شد.
در این گزارش، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که برنامه برگزاری کنکور اختصاصی برای دانشگاه های فرهنگیان در دستور کار سازمان سنجش قرار گرفته است که به احتمال زیاد از سال ۱۴۰۳ برگزار شود.
وی علت اتخاذ این تصمیم را تعداد زیاد داوطلبان ورود به دانشگاه های فرهنگیان و البته نیاز آموزش و پرورش کشور به نیروهای جدید، متعهد و علاقه مندی است که بتوانند بیش از پیش خلاقیت و آموزش موثر را در کشور گسترش دهند. در ادامه زمان دقیق ثبت نام و برگزاری کنکور دانشگاه فرهنگیان را شرح داده ایم.

تغییرات کنکور فرهنگیان 1403

یکی از تغییرات کنکور فرهنگیان 1403 تغییر در پذیرش دانشجویان از سال 1403 می باشد؛ به این صورت که آزمون اختصاصی و جداگانه از آزمون سراسری اما همزمان، در روزهای 6 و 7 اردیبهشت ماه سال 1403 برای پذیرش در این دانشگاه برگزار می‎شود.


زمان برگزاری کنکور دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: برای اولین بار در بهمن ماه سال ۱۴۰۲ کنکور دانشگاه فرهنگیان برگزار می شود بر این اساس تا مهر سال 1403می توانیم نیروهای داوطلب ورود به آموزش و پرورش را با توجه به صلاحیت‌های فردی و حرفه‌ای گزینش و جذب کنیم.

توجه

زمان برگزاری کنکور دانشگاه فرهنگیان اعلام شد

زمان برگزاری کنکور دانشگاه فرهنگیان همزمان با کنکور سراسری 1403 در روزهای پنجشنبه و جمعه 6 و 7 اردیبهشت ماه سال 1403 می باشد.


زمان و چگونگی ثبت نام کنکور فرهنگیان ۱۴۰۳

بر اساس اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش، کنکور اختصاصی فرهنگیان از سال 1403 برگزار خواهد شد و زمان و نحوه ثبت نام کنکور دانشگاه فرهنگیان همزمان با کنکور سراسری می باشد.

با توجه به این که این طرح هنوز اجرا نشده و اطلاع دقیقی از جزییات آن در دسترس نیست، توصیه می‌شود که در زمان ثبت نام کنکور سراسری نام نویسی انجام دهید تا امکان ثبت نام دانشگاه فرهنگیان از این طریق را داشته باشید.

توجه
سرپرست معاونت آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور جزئیات زمان ثبت نام آزمون دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۴۰۳ را اعلام کرد:
به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، تاریخ ثبت نام کنکور دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ همزمان با شروع ثبت نام نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ از تاریخ 1402/08/21 تا 1402/08/27 می باشد. متقاضیان شرکت در کنکور دانشگاه فرهنگیان می توانند در تاریخ اعلام شده با مراجعه به سایت سنجش اقدام به ثبت نام کنند.


نحوه پذیرش دانشجویان در دانشگاه فرهنگیان 1403

نحوه پذیرش در کنکور ۱۴۰۳ با تغییراتی همراه است که با توجه به نحوه برگزاری و پذیرش در آزمون سراسری سال آینده مطابق مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی و تاثیر قطعی معدل است.

به گفته رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، با توجه به اینکه ورود به دانشگاه فرهنگیان هم نوعی پذیرش است و هم نوعی آزمون استخدامی، از سال ۱۴۰۳، سه آزمون برای دانشگاه فرهنگیان برگزار می شود؛ دو آزمون سراسری و یک آزمون ویژه دانشگاه فرهنگیان که وزارت آموزش و پرورش جزئیات آن را اعلام خواهد کرد.


شرایط ثبت نام در آزمون فرهنگیان

جزئیات ثبت نام کنکور دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ هنوز به صورت قطعی اعلام نشده است و اطلاعات دقیقی از شرایط ثبت نام در دسترس نیست، اما پیش بینی هایی در این خصوص وجود دارد که در این مقاله تعدادی از آنها را شرح داده ایم.

ثبت نام برای کنکور فرهنگیان همچون سایر آزمون ها نیازمند شرایط عمومی و اختصاصی می باشد. شرایط عمومی این آزمون به شرح زیر است:

1- تابعیت ایرانی

2- اعتقاد به دین اسلام و یا ادیان مورد قبول در قانون اساسی

3- عدم سوء سابقه و مشکلات اخلاقی

4- سلامت جسمی کامل و اخلاق مناسب دبیری

5- اعتقاد به جمهوری اسلامی


تیکشرایط اختصاصی کنکور دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ عبارتند از:

1- حداقل تراز 7000 (سال گذشته حداقل تراز 6500 بود.)

2- حداقل معدل کل 15 برای انسانی‌ها و حداقل معدل کل 14 برای سایر رشته‌ها

3- حداکثر سن 40 سال تمام (سال گذشته حداکثر سن متقاضیان 24 سالگی بود.)

4- داشتن سلامت کامل جسمی و روانی برای دبیری

5- کسب موفقیت در مصاحبه اختصاصی دانشگاه

6- بومی بودن در منطقه کد رشته محل دانشگاه فرهنگیان 

سنجاقداوطلبانی که در مقاطع کارشناسی و ارشد فارغ التحصیل شده اند هم می توانند در کنکور اختصاصی دانشگاه فرهنگیان 1403 شرکت کنند.

 


نحوه برگزاری کنکور فرهنگیان 1403

در مورد نحوه برگزاری کنکور فرهنگیان 1403 هم مانند دیگر موضوعات مربوط به این آزمون اطلاعات دقیقی در دسترس نیست. اما بر اساس پیش بینی ها داوطلبان لازم است در آزمون کتبی شرکت کرده و تراز علمی مناسب را کسب کنند و برای شرکت در جلسه مصاحبه آماده شوند. همچنین احتمال دارد سوابق تحصیلی در کنکور دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ موثر باشد.


مراحل برگزاری مصاحبه های علمی و عملی ورود دانشگاه فرهنگیان

هنوز نمی توان درباره شرایط جدید کنکور دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ نظر قطعی داد اما پیش بینی می شود درباره قبولی داوطلبان در آزمون دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ شرایط سنی، سلامت جسمی، روحی و روانی خیلی سخت گیرانه تر خواهد بود و لازم است داوطلبان قبل از شرکت در مصاحبه علمی مدارک خود را به تایید وزارت علوم برسانند.

تیکدر مرحله دوم درباره توانایی های فردی داوطلبان تصمیم گیری می شود و با حضور دبیران برتر هر مقطع توانایی های علمی، سلامت روان، توان فردی و دانش و علاقه داوطلبان سنجیده می شود.

تیکمرحله بعدی و نهایی مصاحبه عقیدتی سیاسی است.


آخرین اخبار افزایش شرط سنی کنکور دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳

یکی از موارد مهم در خصوص تغییرات کنکور فرهنگیان 1403 افزایش شرط سنی متقاضیان است. طبق آخرین اخبار به دست آمده حداکثر سن 40 سال تمام است که در سال های گذشته حداکثر 24 سال بود.


منابع کنکور دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳

منابع کنکور دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ تا کنون اعلام نشده است، اما احتمال دارد کتاب راهنمای معلم و دروس عمومی به کنکور اختصاصی فرهنگیان اضافه شود. این تغییر منابع باید ابتدا در شورای پذیرش دانشجو وزارت آموزش و پرورش تصویب شود و در دفترچه ثبت نام آزمون اعلام شود.

تغییرات کنکور دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۳ + زمان و شرایط پذیرش 1 تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور


دراین مقاله به تغییرات کنکور دانشگاه فرهنگیان 1403 پرداخته ایم. زمان ثبت نام کنکور دانشگاه فرهنگیان 1403 همزمان با ثبت نام کنکور سراسری از تاریخ 1402/08/21 تا 1402/08/27 می باشد. متقاضیان ثبت نام در کنکور دانشگاه فرهنگیان می توانند برای مشاوره در خصوص کنکور دانشگاه فرهنگیان با شماره تلفن های ده رقمی مندرج در همین صفحه تماس حاصل فرمایند. کارشناسان این سامانه از ساعت 8 صبح تا 12 شب از طریق سیستم مشاوره تلفنی پاسخگوی تمامی سوالات و ابهامات شما متقاضیان عزیز در سراسر کشور می باشند.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه کنکور دانشگاه فرهنگیان

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی