جهت مشاوره در زمینه نحوه استفاده از امکانات برنامه شاد جدید

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 38443

تغییرات نسخه جدید شاد 1401 + امکانات جدید شاد

تغییرات نسخه جدید شاد ۱۴۰۰ + امکانات جدید شاد

در این مقاله از تغییرات نسخه جدید شاد 1401-1402 و امکانات جدید شاد مدارس مطلع می شوید. نسخه جدید نرم‌افزار شاد از ویژگی‌ های پرکاربردی برخوردار است و مشکل احراز هویت دانش‌آموزان نیز رفع شده است. مدیرکل حوزه وزارتی آموزش و پرورش با اشاره به خبر رونمایی از نسخه جدید شاد شرح داد دانش‌آموزان می‌ توانند در شاد احراز هویت شوند.

امکانات و تغییرات نسخه جدید شاد 1401-1402 

امکانات و تغییرات تسخه جدید شاد در سال تحصیلی 1401-1402 به شرح زیر است:

 • امکان گفتگوی گروهی که امکان صحبت مستقیم معلم با دانش‌آموزان و اظهارنظر هم زمان 5 دانش‌آموز
 •  آزمون‌ساز
 • رفع مشکل احراز هویت
 • معلمان و دانش‌آموزان در شبکه شاد شناخته شده هستند.
 • حق تشکیل کلاس درس به مدیر مدرسه داده شده و به هر تعدادی که نیاز دارد کلاس ایجاد می‌کند.
 • معلم به عنوان ادمین انتخاب می‌شود.
 • QRکد به کتاب‌های درسی اضافه شده و دانش‌آموزان می‌توانند با استفاده از آن مطالب مکمل هر درس را در شبکه شاد مشاهده کنند.

ویژگی های نسخه جدید شاد 

نسخه جدید شاد در روز  سه‌شنبه 30 شهریور، انجام شد. نسخه جدید شاد براساس نظرات معلمان و دانش‌آموزان به طور کامل بازسازی شده است و همراه اول در طول یک ماه گذشته تمام موارد را بازنگری و کنترل کرده است.

 • زیرساخت‌ها تقویت شده و در شاد نیز چند سرویس جدید ارائه می‌شود از جمله گفتگوی گروهی که امکان صحبت مستقیم معلم با دانش‌آموزان و اظهارنظر هم زمان 5 دانش‌آموز فراهم شده است، آزمون‌ساز توسعه قابل توجهی پیدا کرده و  مشکل احراز هویت که سال گذشته وجود داشت امسال تاحد ممکن کاهش یافته است.
 • معلمان و دانش‌آموزان در شبکه شاد شناخته شده هستند مگر اینکه معلم و دانش‌آموز جدید باشد.
 • حق تشکیل کلاس درس به مدیر مدرسه داده شده و به هر تعدادی که نیاز دارد کلاس ایجاد می‌کند و معلم به عنوان ادمین انتخاب می‌شود.
 • همچنین QRکد به کتاب‌های درسی اضافه شده و دانش‌آموزان می‌توانند با استفاده از آن مطالب مکمل هر درس را در شبکه شاد مشاهده کنند.
 • دانش‌آموزان می‌توانند از طریق برنامه شاد احراز هویت شده و مدرسه خود را تشخیص داده و معلم را پیدا کنند.

برای ورود به صفحه راهنمای استفاده از نسخه جدید برنامه شاد، لینک زیر را انتخاب نمایید:

راهنمای استفاده از آپدیت جدید برنامه شاد 1401-1402 (کلیک کنید)


خبرهای مهم درمورد برنامه شاد جدید:

1- هنگام استفاده از شاد فیلترشکن را خاموش کنید

باقرزاده درباره احتساب هزینه اینترنت در شبکه شاد گفت: برخی خانواده‌ها که وی‌پی‌ان آنها فعال است و از شاد نیز استفاده می‌کنند برایشان هزینه محاسبه می‌شود که عده‌ای این موضوع را نمی‌دانستند اما در مجموع شبکه شاد رایگان است.

وی عنوان کرد: سال گذشته سرویس حضور و  غیاب، اجرای آزمون، پخش زنده یک طرفه و پیام صوتی بین دانش‌آموز با دانش‌آموز و دانش‌آموز با معلم ایجاد شد تا به امروز شاد 24 میلیون و 634 هزار بار نصب شده است میانگین فعالیت ماهانه شاد 18 میلیون و 150 هزار نفر است و کاربران همزمان 2 میلیون و 200 هزار نفر است.

2- آموزش و پرورش هزینه‌ای به همراه اول نداده است

مدیرکل حوزه وزارتی آموزش و پرورش گفت: همراه اول اعلام کرد که پلتفرم شاد را به صورت رایگان در اختیار آموزش و پرورش قرار داده و 15 سال پشتیبانی می‌کند، علت این بخشش را که جویا شدیم گفتند برای توسعه مصرف ترافیک داخلی و کاربران بومی ناگزیریم برخی پلتفرم‌ها را در اختیار کاربران قرار دهیم و تا امروز هیچ تراکنش مالی حتی یک ریال به همراه اول پرداخت نکرده‌ایم.

3- سیم‌کارت دانش‌آموزی توزیع می‌شود؟

وی درباره توزیع سیم‌کارت دانش‌آموزی گفت: توافقی را با همراه اول داشتیم و سیم‌کارت‌های دیتا با ماهیت حقوقی دریافت کردیم که بین واحدهای سازمانی مختلف توزیع شد تا کارهای رسمی انجام شود و امکان مدیریت و کنترل امور ممکن باشد اما سیم‌کارت دانش‌آموزی موافقان و مخالفانی دارد، پیش‌نویس تفاهم‌نامه بین آموزش و پرورش و وزارت ارتباطات تهیه شده و به محض مبادله آن امکان تخصیص سیم‌کارت دانش‌آموزی و اینترنت پاک فراهم می‌شود.

مدیرکل حوزه وزارتی آموزش و پرورش درباره الزام برخی از مدارس به نصب اپلیکیشن‌های دیگر و دریافت هزینه از خانواده‌ها، گفت: طبق مصوبه شورای عالی فضای مجازی پلتفرم اصلی آموزش مجازی شبکه شاد است اما به مدارس غیردولتی و خاص اختیار داده شده که می‌توانند از پلتفرم اختصاصی خود اما تحت کنترل استفاده کنند.

باقرزاده افزود: بنابراین اگر مدرسه غیردولتی در این باره هزینه دریافت کند چون الزامی به استفاده از  شبکه شاد ندارد نمی‌توانیم محدودیتی ایجاد کنیم اما مدارس دولتی حق دریافت هزینه ندارند.

80 درصد دانش آموزان در شاد حضور دارند

مدیرکل حوزه وزارتی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه 99.8 درصد مدیران مدارس به تعداد 116 هزار نفر در شبکه شاد احراز هویت شده‌اند مطرح کرد: 98 درصد معلمان به تعداد 731 هزار و 893 نفر و 12 میلیون و 793 هزار دانش‌آموز معادل 86 درصد در شبکه شاد احراز هویت شده‌اند.

باقرزاده تصریح کرد: داشبورد مدیریتی در شبکه شاد طراحی شده است و در دسترس مدیران ستادی و استانی قرار دارد که به تدریج در دسترس مدیران شهرستان‌ها و مدارس قرار می‌گیرد در اینجا اطلاعاتی همچون اینکه دانش‌آموز از کدام اپراتور و چه نوع گوشی استفاده می‌کند، به طور میانگین چند دقیقه در شاد به صورت روزانه و هفتگی حضور دارد و چند فایل مبادله کرده است، قابل مشاهده است.

وی با اشاره به اینکه مطالعات بین‌المللی مطرح می‌کند اگر تمام لوازم ارائه آموزش کاملا استاندارد در فضای مجازی فراهم شود، کیفیت آموزش 50 درصد محقق می‌شود، اظهار کرد: پژوهش‌های سال گذشته نشان داد 70 درصد معلمان برای نخستین بار از آموزش مجازی استفاده کردند؛ در دوره ابتدایی چون مادران به کمک معلمان آمدند کمتر با افت تحصیلی مواجه بودیم اما در پایه‌های دیگر شرایط سخت‌تر است.

 مدیرکل حوزه وزارتی آموزش و پرورش گفت: 93 درصد مراکزی که آموزش فنی و حرفه‌ای در سطح دنیا ارائه می‌کردند به خاطر کرونا تعطیل شدند و در ایران نیز تحت تاثیر این شرایط شاهد افت تحصیلی دانش‌آموزان هنرستانی هستیم بنابراین در دستورالعمل بازگشایی مدارس برای دوره ابتدایی و مهارت آموزان هنرستان‌ها به منظور آموزش مجازی تسهیلات قائل شده‌ایم.

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه نحوه استفاده از امکانات برنامه شاد جدید

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی