کد خبر : 43669
- بازدید

تغییرات جدید سهمیه بهیاری کنکور سراسری ۱۴۰۱


جهت مشاوره در زمینه تاثیر سهیمه های کنکور بر رتبه قبولی

تغییرات جدید سهمیه بهیاری کنکور سراسری ۱۴۰۱

تغییرات جدید سهمیه بهیاری کنکور سراسری ۱۴۰۱ مشخص شد. اطلاعيه‌ اصلاح شرایط و ضوابط سهميه بهياران در دفترچه راهنمای ثبت نام و اعلام زمان ثبت نام مرحله دوم کنکور سراسري‌ سال‌ 1401 به اطلاع داوطلبان می رسد:


تغییر سهمیه بهیاری کنکور سراسری ۱۴۰۱

آخرین تغییر سهمیه بهیاری کنکور سراسری به شرح زیر است:
به ‌اطلاع‌ متقاضيان‌ ثبت‌‌نام‌ و شركت‌ در آزمون‌ سراسري‌ سال 1401 در دوره‌هاي‌ روزانه، نوبت دوم «شبانه»، نيمه‌حضوري، مجازي، پرديس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي، دانشگاه‌ پيام‌ نور و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ غيرانتفاعي‌ و همچنين رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي كه در مهلت تعيين شده موفق به دريافت كدسوابق تحصيلي نگرديده يا به هر دليل ديگر نتوانستند نسبت به ثبت‌نام در آزمون مذكور اقدام نمايند می‌رساند، مهلت مجدد براي ثبت‌نام‌ در نظر گرفته شده كه متقاضيان مي‌توانند منحصراً از طريق درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان در اين خصوص اقدام نمايند.

ضمناً متقاضیانی که قبلاً در این آزمون ثبت نام نموده اند، درصورت تمایل در بازه زمانی فوق می توانند نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام نمایند.

اصلاحات مربوط به سهمیه بهیاران:

بر اساس ابلاغیه شوراي عالي انقلاب فرهنگي در خصوص تصویب مصوبه جلسه ستاد راهبري اجراي نقشه جامع علمي کشور، سهميه بهياران برای دومین سال با شروع از سال 1400 به شرح زیر اجرا می‌شود:

شرایط متقاضی:

 • 1- دارا بودن شرایط عمومی شرکت در آزمون سراسری سال 1401
 • 2- برخورداري از سلامت کامل جسمي و رواني
 • 3- دارا بودن ديپلم «بهياري» مورد تأیید وزارت آموزش و پرورش در یکی از نظام‌های زیر:

– نظام قديم آموزش متوسطه

– نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی به علاوه مدرک پیش دانشگاهی

– نظام جدید (3-3-6)

 • 4- دارا بودن گواهينامه اشتغال به خدمت، اعم از دولتي و يا غيردولتي بعنوان«بهيار» در استان محل خدمت پس از اخذ مدرک ديپلم به تاييد دفتر پرستاري محل خدمت.
 • 5- دارا بودن حداقل سه سال سابقه خدمت اعم از دولتي و غيردولتي به عنوان «بهيار» در استان محل خدمت پس از دريافت مدرك ديپلم بهياري به تاييد دفتر پرستاري محل ارائه خدمت.
 • 6- پذیرفته‌شدگان رشته‌محل‌هایی که شروع تحصیل آن‌ها در مرحله انتخاب رشته، نیمسال اول سال تحصیلی 1402-1401 اعلام می‌شود باید تا 1401/06/31 دارای حداقل سه سال سابقه خدمت به عنوان «بهیار»، و پذیرفته‌شدگان رشته‌محل‌هایی که شروع تحصیل آن‌ها در مرحله انتخاب رشته، نیمسال دوم سال تحصیلی 1402-1401 اعلام می‌شود باید تا 1401/11/30 دارای حداقل سه سال سابقه خدمت به عنوان «بهیار» باشند.

شرایط سهمیه:

 • 1- این تسهیلات فقط برای ورود به رشته کارشناسی پیوسته پرستاری در آزمون سراسری است.
 • 2- این سهمیه از سال 1400 به مدت 5 سال قابل اجرا است.
 • 3- اختصاص ظرفیت پذیرش به ميزان حداکثر5 درصد از ظرفيت پذیرش هر یک از رشته‌محل‌های رشته کارشناسی پیوسته پرستاری واقع در استان محل خدمت(اشتغال) متقاضی در تمامی دوره‌ها(روزانه، شهریه‌پرداز، دانشگاه آزاد اسلامی، …) به جز رشته‌محل‌های مخصوص «مناطق محروم» و «مناطق درگیر بلایای طبیعی» و دارای تعهد خدمت خواهد بود.
 • 4- متقاضیان حق انتخاب رشته‌محل‌های مجاز استان‌های دیگر(غیر از استان محل خدمت و اشتغال خود) را ندارند و در صورت رعایت نکردن این ضابطه و قبولی با سهمیه «بهیاری» در رشته‌محل‌های استان‌های دیگر، قبولی داوطلب لغو خواهد شد.
 • 5- براي گزينش در این سهميه، نمره کل بهياران با در نظر گرفتن نمره درس «بهياري» (علاوه بر 5 درس تخصصی گروه آزمایشی علوم تجربی) بعنوان یک درس تخصصي با ضريب 4 و با «تاثير قطعي» در نمره کل زيرگروه يک در نظر گرفته مي‌شود. درس تخصصی «بهياري» شامل درس‌هاي مراقبت‌هاي بهياري(دستگاه گوارش، دستگاه عضلانی، اسکلتی، پوست، دستگاه تولیدمثل، دستگاه ادراری، بیماری‌های گوش و حلق و بینی و چشم، دستگاه قلب و عروق و خون و دستگاه تنفس)، تغذیه و رژیم‌های درمانی، زیست‌شناسی اختصاصی، بهداشت روانی، بهداشت عمومی، اخلاق و مقررات بهیاری و فن بهیاری(دستورالعمل مقدماتی) است.
 • 6- حدنصاب نمره لازم براي پذيرش متقاضيان حائز شرايط در سهميه بهياري هر يک از کد رشته‌محل‌هاي پرستاري، کسب حداقل 70 درصد نمره آخرين فرد پذيرفته شده در گزينش آزاد آن کدرشته‌محل است. متقاضيان بهيار حائز شرايط داري حدنصاب نمره، با توجه به ظرفيت مربوطه با يکديگر رقابت مي‌کنند.
 • 7- پذيرفته‌شدگان مجاز به انتقال و جابجايي نیستند.
 • 8- میزان تعهد خدمت استفاده‌کنندگان از این سهمیه دو برابر طول مدت تحصیل و مطابق مقررات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

اخبار مرتبط

شرایط وررود به هنرستان بهیاری


جهت مشاوره در زمینه تاثیر سهیمه های کنکور بر رتبه قبولی
پیام رسان های خبرینو

برچسب ها :

ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 3755
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

− 6 = 2

نصب اپ دانش آموزی
راهنمای مای مدیو