جهت مشاوره در زمینه تاثیر سهیمه های کنکور بر رتبه قبولی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 43669

تغییرات جدید سهمیه بهیاری کنکور سراسری ۱۴۰۲-۱۴۰۳

تغییرات جدید سهمیه بهیاری کنکور سراسری ۱۴۰۱

تغییرات جدید سهمیه بهیاری کنکور سراسری ۱۴۰۲-۱۴۰۳ مشخص شد. اطلاعیه‌ اصلاح شرایط و ضوابط سهمیه بهیاران در دفترچه راهنمای ثبت نام و اعلام زمان ثبت نام مرحله دوم کنکور سراسری این نوبت به اطلاع داوطلبان می رسد:


تغییر سهمیه بهیاری کنکور سراسری ۱۴۰۲-۱۴۰۳

آخرین تغییر سهمیه بهیاری کنکور سراسری به شرح زیر است:
به ‌اطلاع‌ متقاضیان‌ ثبت‌‌نام‌ و شركت‌ در آزمون‌ سراسری در دوره‌های روزانه، نوبت دوم «شبانه»، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌ نور و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی غیرانتفاعی و همچنین رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی كه در مهلت تعیین شده موفق به دریافت كدسوابق تحصیلی نگردیده یا به هر دلیل دیگر نتوانستند نسبت به ثبت‌نام در آزمون مذكور اقدام نمایند می‌رساند، مهلت مجدد برای ثبت‌نام‌ در نظر گرفته شده كه متقاضیان میتوانند منحصراً از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان در این خصوص اقدام نمایند.

ضمناً متقاضیانی که قبلاً در این آزمون ثبت نام نموده اند، درصورت تمایل در بازه زمانی فوق می توانند نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام نمایند.

اصلاحات مربوط به سهمیه بهیاران:

بر اساس ابلاغیه شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص تصویب مصوبه جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، سهمیه بهیاران برای دومین سال با شروع از سال 1400 تا سال 1405 به شرح زیر اجرا می‌شود:

شرایط متقاضی:

 • 1- دارا بودن شرایط عمومی شرکت در آزمون سراسری
 • 2- برخورداری از سلامت کامل جسمی و روانی
 • 3- دارا بودن دیپلم «بهیاری» مورد تأیید وزارت آموزش و پرورش در یکی از نظام‌های زیر:

– نظام قدیم آموزش متوسطه

– نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی به علاوه مدرک پیش دانشگاهی

– نظام جدید (3-3-6)

 • 4- دارا بودن گواهینامه اشتغال به خدمت، اعم از دولتی و یا غیردولتی بعنوان«بهیار» در استان محل خدمت پس از اخذ مدرک دیپلم به تایید دفتر پرستاری محل خدمت.
 • 5- دارا بودن حداقل سه سال سابقه خدمت اعم از دولتی و غیردولتی به عنوان «بهیار» در استان محل خدمت پس از دریافت مدرك دیپلم بهیاری به تایید دفتر پرستاری محل ارائه خدمت.
 • 6- پذیرفته‌شدگان رشته‌محل‌هایی که شروع تحصیل آن‌ها در مرحله انتخاب رشته، نیمسال اول سال تحصیلی اعلام می‌شود باید تا پایان شهریور ماه دارای حداقل سه سال سابقه خدمت به عنوان «بهیار»، و پذیرفته‌شدگان رشته‌محل‌هایی که شروع تحصیل آن‌ها در مرحله انتخاب رشته، نیمسال دوم سال تحصیلی اعلام می‌شود باید تا دارای حداقل سه سال سابقه خدمت به عنوان «بهیار» باشند.

شرایط سهمیه:

 • 1- این تسهیلات فقط برای ورود به رشته کارشناسی پیوسته پرستاری در آزمون سراسری است.
 • 2- این سهمیه از سال 1400 به بعد به مدت 5 سال قابل اجرا است.
 • 3- اختصاص ظرفیت پذیرش به میزان حداکثر5 درصد از ظرفیت پذیرش هر یک از رشته‌محل‌های رشته کارشناسی پیوسته پرستاری واقع در استان محل خدمت(اشتغال) متقاضی در تمامی دوره‌ها(روزانه، شهریه‌پرداز، دانشگاه آزاد اسلامی، …) به جز رشته‌محل‌های مخصوص «مناطق محروم» و «مناطق درگیر بلایای طبیعی» و دارای تعهد خدمت خواهد بود.
 • 4- متقاضیان حق انتخاب رشته‌محل‌های مجاز استان‌های دیگر(غیر از استان محل خدمت و اشتغال خود) را ندارند و در صورت رعایت نکردن این ضابطه و قبولی با سهمیه «بهیاری» در رشته‌محل‌های استان‌های دیگر، قبولی داوطلب لغو خواهد شد.
 • 5- برای گزینش در این سهمیه، نمره کل بهیاران با در نظر گرفتن نمره درس «بهیاری» (علاوه بر 5 درس تخصصی گروه آزمایشی علوم تجربی) بعنوان یک درس تخصصی با ضریب 4 و با «تاثیر قطعی» در نمره کل زیرگروه یک در نظر گرفته میشود. درس تخصصی «بهیاری» شامل درس‌های مراقبت‌های بهیاری(دستگاه گوارش، دستگاه عضلانی، اسکلتی، پوست، دستگاه تولیدمثل، دستگاه ادراری، بیماری‌های گوش و حلق و بینی و چشم، دستگاه قلب و عروق و خون و دستگاه تنفس)، تغذیه و رژیم‌های درمانی، زیست‌شناسی اختصاصی، بهداشت روانی، بهداشت عمومی، اخلاق و مقررات بهیاری و فن بهیاری(دستورالعمل مقدماتی) است.
 • 6- حدنصاب نمره لازم برای پذیرش متقاضیان حائز شرایط در سهمیه بهیاری هر یک از کد رشته‌محل‌های پرستاری، کسب حداقل 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد آن کدرشته‌محل است. متقاضیان بهیار حائز شرایط داری حدنصاب نمره، با توجه به ظرفیت مربوطه با یکدیگر رقابت میکنند.
 • 7- پذیرفته‌شدگان مجاز به انتقال و جابجایی نیستند.
 • 8- میزان تعهد خدمت استفاده‌کنندگان از این سهمیه دو برابر طول مدت تحصیل و مطابق مقررات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

اخبار مرتبط

شرایط وررود به هنرستان بهیاری

به این مقاله امتیاز دهید

جهت مشاوره در زمینه تاثیر سهیمه های کنکور بر رتبه قبولی

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی