جهت مشاوره در زمینه منابع آزمون و شرایط مصاحبه

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 77804

تعداد نفرات استخدامی آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۳

تعداد نفرات استخدامی آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۳

تعداد نفرات استخدامی آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۳ اعلام شد. آموزش و پرورش با اعلام 100هزار نفر استخدام، رکور تعداد نفرات استخدامی آموزش و پرورش در طی سالهای اخیر را شکست.


100 هزار نفر استخدامی آموزش و پرورش در سال 1403

 رییس مرکز نظارت و ارزیابی سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان گفت: در سال تحصیلی 1403، 100 هزار معلم جدید در آموزش و پرورش استخدام می شوند. ایشان اعلام کرد، ۷۰ هزار نفر نیرو از مجموع این تعداد از طریق مهارت آموزی آموزگاری، مشاغل کیفیت بخشی و بخش دبیری و ۳۰ هزار نفر نیز از طریق کارشناسی و تکمیل ظرفیت از محل های مختلف جذب آموزش و پرورش می شوند.

 • رییس مرکز نظارت و ارزیابی سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان درباره تعداد نفرات استخدامی آموزش و پرورش گفت، این تعداد استخدامی آموزش و پرورش با توجه به نیاز آموزش و پرورش برای اولین بار در سطح کشور اتفاق افتاده است.
 • رییس مرکز نظارت و ارزیابی سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان درباره دانشجو معلمان مشغول فراگیری آموزش و مهارت آموزی گفت دانشگاه فرهنگیان ۱۰۷ شعبه در سراسر کشور دارد که ۱۱۴ هزار نفر در ۱۹ رشته تحصیلی در سراسر کشور در حال تحصیل هستند
 • علاوه بر این تعداد دانشجو معلم هم اکنون تعداد ۱۷ هزار نفر نیز که از طریق آزمون های استخدامی سازمان استخدامی کشور در مراحل مختلف جذب شده اند آموزش های لازم را فرا خواهند گرفت.
 • دانشگاه فرهنگیان از سال ۹۱ استخدام دانشجو معلم را آغاز کرده و تاکنون این فرایند با افزایش تعداد نفرات استخدام آموزش و پرورش همراه بوده است.
 • رئیس مرکز نظارت و ارزیابی دانشگاه فرهنگیان گفت: دانشگاه فرهنگیان هر سال حدود ۲۵ هزار نفر استخدامی دارد، تعداد استخدامی های دانشجو معلم در سال های اخیر به ۳۲ هزار نفر رسید و اکنون با توجه به نیاز آموزش و پرورش جذب دانشجو را برنامه ریزی خواهیم کرد.
 • رییس مرکز نظارت و ارزیابی سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان درباره تعداد نفرات استخدامی آموزش و پرروش گفت، در سال تحصیلی جدید ۳۰ هزار نفر وردی دانشگاه فرهنگیان است. برای جذب این تعداد، سه برابر ظرفیت داوطلب استخدام می کنیم که با شاخص های مختلف ارزیابی می شوند.
 • برای ارزیابی متقاضیان استخدام آموزش و پرورش، هم اکنون پنج هزار و ۷۰۰ کانون ارزیابی در سراسر کشور تشکیل شده است. سالانه حدود ۷۴ هزار نفر از آموزش و پرورش بازنشسته خواهند شد و باید تلاش شود که این نیروهای بازنشسته جایگزین شوند.
 • وی افزود، برنامه ریزی کرده ایم تا 3هزار نفر که دارای استعدادهای ویژه و نخبه هستند را شناسایی و برای استخدام آموزش و پرورش در نظر بگیریم البته این افراد باید خصوصیات معلمی را نیز داشته باشند. /ایرنا- ایران استخدام

** خبر فوری:

به گزارش ایران استخدام و به نقل از خبرگزاری پانا، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت، آزمون استخدامی 50 هزار نفری دستگاه های اجرایی برگزار می شود. در سال 1403، جذب ۵۰ هزار نفر‌ در دستگاه‌های دولتی انجام می شود که استخدام آموزش و پرورش در اولویت است. «از آزمون جذب 50 هزار نفر در دستگاه‌های دولتی، بیشترین سهمیه مربوط به وزارت آموزش و پرورش خواهد بود.»
آزمون فراگیر جذب کارمندان دولتی در دستگاه‌های اجرایی برگزار می‌شود و مشخصا در وزارت بهداشت، وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش خواهد بود و منتظریم که سایر دستگاه‌ها نیز نیاز خود را اعلام کنند. «اکنون منتظریم برآورد آزمون‌های استخدامی مشخص شود. باید ببینیم کدام شغل‌محل‌ها را نیاز داریم. باید مشخص شود که در سطح شهرستان‌ها ‌برای آموزگاری، دبیری و هنرآموزی برای چه رشته‌ای نیاز داریم.»

معاون رئیس‌جمهوری همچنین در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای برای جذب سرایداران مدارس نیز در دستور کار سازمان اداری و استخدامی قرار دارد یا نه، گفت: «‌برنامه‌ای وجود داد و قرار شده که برآورد بودجه را با سازمان برنامه و بودجه مشخص کنند و به ما بگویند که عدد کل چقدر است تا انشاءالله براساس آن عمل کنیم.»

با توجه به اینکه تعداد نفرات استخدامی آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۳ به 100هزار نفر رسیده است، احتمال قبولی برای داوطلبان بیشتر شده ، پیشنهاد می کنیم برای مشاوره در زمینه بهترین منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش و شرایط مصاحبه از راهنمایی مشاور استفاده کنید. امکان تماس هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبخ تا 12 شب فراهم می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
منابع : ناموجود

جهت مشاوره در زمینه منابع آزمون و شرایط مصاحبه

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی