جهت مشاوره در زمینه بهترین منابع تست زنی کنکور که رتبه برتر داشته اند

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 53012

تعداد سوالات کنکور تیر ماه 1402 ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان

تعداد سوالات کنکور دی ماه ۱۴۰۱ ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان

تعداد سوالات کنکور تیر ماه 1402 برای کنکور ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان 1402 اعلام شد. در این  صفحه، از تعداد سوالات کنکور تیر ماه و مهلت زمان پاسخگویی به سوالات کنکور 1402 مطلع می شوید.

تعداد سوالات کنکور تیر ماه 1402

در این قسمت از تعداد سوالات کنکور 1402 که در تیر ماه 1402 برگزار می شود، مطلع می شوید. تعداد این سوالات در دفترچه های سوال کنکور که ویژه هر گروه آزمایشی است، به همراه مهلت زمان پاسخگویی به سوالات به اطلاع داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان می رسد.


دفترچه کنکور تیر ماه 1402

 • تعداد دفترچه‌ها و پاسخنامه‌های آزمون در گروه ریاضی و فنی: تعداد دفترچه سوالات کنکور ریاضی 2 عدد است
 • تعداد دفترچه‌ها و پاسخنامه‌های آزمون در گروه علوم تجربی: تعداد دفترچه سوالات کنکور تجربی 4 عدد است
 • تعداد دفترچه‌ها و پاسخنامه‌های آزمون در گروه علوم انسانی: تعداد دفترچه سوالات کنکور انسانی 2 عدد است است.
 • تعداد دفترچه‌ها و پاسخنامه‌های آزمون در گروه آزمایشی هنر: تعداد دفترچه سوالات کنکور هنر 1 عدد است
 • تعداد دفترچه‌ها و پاسخنامه‌های آزمون در گروه زبان تخصصی: تعداد دفترچه سوالات کنکور زبان 1 عدد است


داوطلبان کنکور بدانند:

زمان برگزاری کنکور سراسری تعداد سوالات کنکور ریاضی 1402

 جزئیات دفترچه های کنکور سراسری ریاضی :

 • تعداد دفترچه سوالات کنکور ریاضی 2 عدد است: وی با اشاره به تغییرات دفترچه های سوالات کنکور ۱۴۰۲ ، با بیان اینکه داوطلبان گروه ریاضی ۲ دفترچه دریافت می‌کنند، توضیح داد: دفترچه اول شامل ۴۰ سوال ریاضی است که نسبت به سال گذشته ۱۰ مورد کاهش یافته است. زمان پاسخگویی به سوالات ۷۰ دقیقه است. معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش درباره دفترچه دوم گروه ریاضی اظهار کرد: این دفترچه شامل ۳۰ سوال شیمی و ۳۵ فیزیک است و زمان پاسخگویی نیز ۷۵ دقیقه است.

تعداد سوالات کنکور تجربی 1402

 گروه آزمایشی علوم تجربی:

 • تعداد دفترچه سوالات کنکور تجربی 4 عدد است: دفترچه شماره یک شامل ۴۵ سوال زیست شناسی است که نسبت به سال گذشته ۵ مورد کاهش یافته اما فرصت داوطلبان برای پاسخ به پرسش‌ها بیشتر شده است. دفترچه دوم داوطلبان گروه تجربی مختص این دروس است که شامل 35 سوال شیمی و 30 سوال فیزیک است. مدت زمان پاسخگویی نیز ۷۵ دقیقه است. دفترچه سوم گروه تجربی نیز  شامل ۳۰ سوال ریاضی و ۱۵ سوال زمین‌شناسی است که ۶۰ دقیقه زمان برای پاسخ در نظر گرفته‌ شده است. داوطلبانی که رشته بهیاری انتخاب کرده‌اند، باید به سوالات دفترچه چهارم پاسخ می دهند؛ این دفترچه شامل ۳۰ سوال است و ۲۰ دقیقه فرصت پاسخ‌دهی برای این سوالات در نظر گرفته شده است.

تعداد سوالات کنکور انسانی 1402

 انسانی:

 • تعداد دفترچه سوالات کنکور انسانی 2 عدد است: معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش، درباره دفترچه‌های گروه علوم‌انسانی گفت: این دفترچه شامل ۲۰ سوال ریاضی، ۳۰ سوال برای زبان و ادبیات فارسی، ۱۵ سوال روان‌شناسی و ۱۵ سوال علوم‌اجتماعی است‌. وی درباره دفترچه دوم این گروه آزمایشی توضیح داد: دفترچه دوم گروه انسانی شامل ۱۳ سوال تاریخ، ۱۳ سوال جغرافیا،۲۰ سوال فلسفه و منطق، ۱۵سوال برای اقتصاد و ۲۰ سوال برای عربی است.

تعداد سوالات کنکور هنر 1402

 گروه آزمایشی هنر :

 • تعداد دفترچه سوالات کنکور هنر 1 عدد است: معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش درباره دفترچه گروه هنر بیان کرد: داوطلبان این گروه آزمایشی به ۵۰ سوال برای درک عمومی هنر، ۲۰ سوال درک عمومی ریاضی و فیزیک و ۳۰ سوال خلاقیت تصویری و در مجموع به ۱۰۰ سوال در مدت ۱۱۵ دقیقه پاسخ می‌دهند.

تعداد سوالات کنکور زبان 1402

 گروه آزمایشی زبانهای خارجه:

 •  تعداد دفترچه سوالات کنکور زبان 1 عدد است: گروه زبان نیز شامل ۷۰ پرسش تخصصی است که داوطلبان این گروه آزمایشی در مدت ۱۰۵ دقیقه به سوالات پاسخ می‌دهند.

 اخبار جدید کنکور تیر ماه 

تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور تیر ماه 1402

ملاک عمل در تأثیر سوابق تحصیلی نمرات خرداد ماه است. داوطلبانی که سابقه تحصیلی ندارند، می‌توانند در آزمون خرداد ماه که از طرف آموزش و پرورش برگزار می‌شود، شرکت کنند. اگر داوطلبی سابقه تحصیلی نداشته باشد، نمره سوابق تحصیلی که ۴۰ درصد اعلام شده است، برای وی در کنکور ۱۴۰۲ صفر در نظر گرفته می‌شود.


قطعی اینترنت در هنگام برگزاری کنکور سراسری

عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش در مورد قطعی اینترنت در روزهای برگزاری آزمون گفت: نظر ما قطع اینترنت تلفن همراه در سه ساعت برگزاری آزمون است. طبق بحثی که هفته گذشته در هیئت دولت انجام شد، شورای امنیت کشور همین هفته برای این موضوع جلسه تشکیل داده و تصمیم می‌گیرد؛ البته اجرای این تصمیم بر عهده وزارت ارتباطات است.

وی افزود: درخواست ما این است که ارسال و دریافت عکس و فایل پی دی اف از طریق پیام‌رسان‌های داخلی و خارجی محدود شود، اما نحوه اجرا بر عهده وزارت ارتباطات است.

3/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه بهترین منابع تست زنی کنکور که رتبه برتر داشته اند

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی