جهت مشاوره در زمینه مراحل ثبت نام اینترنتی تسهیلات وام خودرو

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کد خبر : 67983

آخرین اخبار تسهیلات وام خودرو جانبازان سال 1403

تسهیلات وام خودرو جانبازان

در این مقاله از آخرین اخبار تسهیلات وام خودرو جانبازان در سال 1403 مطلع می شوید؛ همچنین شرایط دریافت تسهیلات وام خودرو جانبازان را پیرو آیین‌نامه تسهیلات خودرو جانبازان در سال 1403 را شرح داده ایم، همچنین می خوانید که تسهیلات وام خودرو جانبازان به چه کسانی تعلق می گیرد. مطابق با تبصره هفت لایحه بودجه به ایثارگران، مجوز واردن کردن خودرو و خرید خودرو داخلی به افراد واجد شرایط مندرج در این مقاله ارائه میشود:شرایط استفاده از تسهیلات وام خودرو جانبازان سال 1403

مدیرکل مسکن و تسهیلات بنیاد شهید و امور ایثارگران، شرایط استفاده از تسهیلات وام خودرو جانبازان را شرح داد، وی درخصوص ‌تسهیلات واردات خودرو توسط جانبازان توضیح داد که بنیاد شهید پس از ابلاغ قانون بودجه، پیشنویس آیین‌نامه واردات خودرو را آغاز کرده است.

بر اساس بند «و» قانون، تکلیفی به دوش وزارت صمت برای خودرو جانبازان 50 درصد به بالا گذاشته شده است. ایشان همچنین افزودند که برای سایر مشمولان، تسهیلات وام خودروی داخلی در نظر گرفته شده است.

در پیشنویس آیین نامه پیشنهاد کردیم تا واردات خودرو برای جانبازان از 100 درصد سود بازرگانی معاف شود که توسط هیأت وزیران تصویب شد. شرایط استفاده از تسهیلات وام خودرو جانبازان شامل موارد زیر است:

آخرین اخبار تسهیلات وام خودرو جانبازان سال 1403 1جانبازان ویژه بالای 70 درصد 35 هزار یورو

آخرین اخبار تسهیلات وام خودرو جانبازان سال 1403 1جانبازان 70 درصد 30 هزار یورو

آخرین اخبار تسهیلات وام خودرو جانبازان سال 1403 1جانبازان زیر 70 درصد 25 هزار یورو سقف خرید خودرو برای دریافت خودرو خواهند داشت.

آخرین اخبار تسهیلات وام خودرو جانبازان سال 1403 1سایر جانبازان 25 تا 49 درصد دارای محدودیت جسمی و حرکتی هم تسهیلات خودروی داخلی خواهند داشت و طبق ماده 19 آیین نامه مصوب هیأت وزیران بانک مرکزی موظف به تأمین ارز مربوط است و هیچ جانبازی تاکنون حتی یک یورو ارز نگرفته و این مساله موضوع رایزنی این روزهاست.

آخرین اخبار تسهیلات وام خودرو جانبازان سال 1403 1در مورد خودروهای داخلی 2 هزار و 500 میلیارد تومان تسهیلات با سقف هر وام 250 میلیون تومان با اقساط 60 ماهه و سود چهار درصد در نظر گرفته شده و قرار است برای جانبازان 25 تا 49 درصد در نظر گرفته شود. همچنین به جانبازان بالای ۲۵ درصد طرح ترافیک سالانه تعلق می‌گیرد.

آخرین اخبار تسهیلات وام خودرو جانبازان سال 1403 1برای جانبازان بالای 50 درصد امتیازات ویژه تسهیلات وام خودرو جانبازان درنظر گرفته شد. از جمله این امتیازات می توان به اختصاص تسهیلات بیش از 20 هزار یورو برای واردات خودرو توسط جانبازان بالای 50 درصد اشاره کرد و این جانبازان به سه دسته تقسیم شده‌اند. ارزش خودروی وارداتی در کشور مبدأ برای جانبازان هفتاد درصد (دو پا یا دو دست قطع از مچ یا قطع نخاع) تا سقف 35 هزار یورو، سایر جانبازان 70 درصد تا سقف 30 هزار یورو و برای جانبازان 50 تا 69 درصد تا سقف 25 هزار یورو است.آخرین اخبار تسهیلات وام خودرو جانبازان سال 1403 7بیشتر بدانید:  کارت ایثار و تکریم کارت ایثارگران و رزمندگانتسهیلات وام خودرو جانبازان به چه کسانی تعلق می گیرد؟

یکی از بودجه های اختصاص داده شده که جزو تسهیلات اعطا شده به جانبازان بوده واگذاری خودرو به ده هزار نفر ایثارگر می باشد.

بر اساس گزارشات به دست آمده در خصوص ارائه تسهیلات وام خودرو جانبازان در سال 1403 از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، این وزارتخانه موظف است تا از طریق شرکت های خودروسازی داخلی مانند ایرانخودرو و سایپا تعداد ده هزار دستگاه خودرو به مشمولین دریافت تسهیلات خودرو جانبازان ارائه دهد؛ تسهیلات وام خودرو جانبازان به افراد زیر تعلق میگیرد:

1- خانواده شهدا (همسر، فرزندان و والدین)

2- جانبازان 25 درصد و بالاتر که دارای محدودیت های حرکتی و جسمی میباشد

3- جانبازان بالای 5 درصد، با معرفی بنیاد شهید و امور ایثارگران میتوانند از تسهیلات وام خودرو جانبازان استفاده کنند. البته به این شرط که هیچ خودرویی نداشته باشند و تاکنون با معرفی بنیاد جانبازان، خودرویی دریافت نکرده باشند.

4- علاوه بر جانبازان، آزادگان نیز مشمول خرید خودروی داخلی می‌شوند. این واگذاری با تشخیص کمیسیون پزشکی  بنیاد شهید نسبت به معلول بودن آزاده صورت می‌گیرد.

آخرین اخبار تسهیلات وام خودرو جانبازان سال 1403 8شرایط پرداخت وام تسهیلات خودرو جانبازان به صورت اقساط 5 ساله و با کارمزد 4 درصد از محل تسهیلات قرض الحسنه تبصره 16 می باشد.

آخرین اخبار تسهیلات وام خودرو جانبازان سال 1403 9

تاکنون زمان دقیق برای ثبت نام دریافت تسهیلات وام خودرو جانبازان اعلام نشده است. به محض اعلام، زمان ثبت نام در این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

 آخرین اخبار تسهیلات وام خودرو جانبازان سال 1403 7بیشتر بدانید: سایت ایزیکاتو ایثارگران و جانبازانآیین‌نامه تسهیلات خودرو جانبازان

اخیرا معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران، در نشست با تشکل ایثارگری خانه نور (جانبازان بصیر) درباره آئین نامه تسهیلات خودرو جانبازان گفت بنیاد شهید ظرف یک ماه طبق ماده 3 آئین نامه واردات خودرو اسامی جانبازان واجد شرایط دریافت خودرو را به وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام می‌کند.

  • این وزارتخانه مکلف است واردات خودرو را به این عزیزان اختصاص دهد و حق مکتسبه برای جانبازان ایجاد می‌شود.
  • اگر چه این مصوبه است اما اگر به همه این جانبازان، امسال واردات خودرو اختصاص داده نشود سال بعد باید به این عزیزان تعلق بگیرد.
  • رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، اعلام کرد با پیشنهاد بنیاد شهید و امور ایثارگران، آیین نامه خودروی ایثارگران به تصویب رسید. واردات خودروی جانبازان بالای 50 درصد بدون پرداخت سود بازرگانی انجام خواهد شد.
  • وی در باره این وام توضیح داد با پیشنهاد بنیاد شهید آیین نامه تسهیلات خودرو جانبازان اجرایی بند “و” تبصره 7 قانون بودجه 1403 کل کشور مبنی بر اجازه واردات خودرو برای جانبازان 50 درصد به بالا و برخورداری از خودروی داخلی برای سایر افراد مشمول ماده 45 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به تصویب رسید که بر این اساس، سود بازرگانی افراد مشمول واردات خودرو برای جانبازان بالای 50 درصد با نرخ صفر محاسبه می‌شود.
  • سایر افراد مشمول ماده 45 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران می‌توانند از تسهیلات بانکی برای خرید خودروی داخلی بهره‌مند شوند. جزئیات این آیین نامه متعاقبا اعلام خواهد شد.

آخرین اخبار تسهیلات وام خودرو جانبازان سال 1403 11 تلفن مرکز مشاوره تحصیلی صدای مشاور

در این مقاله جزئیات آیین نامه تسهیلات وام خودرو جانبازان را ذکر کردیم. همچنین آخرین خبرها مبنی بر اعطای مجوز واردات و تسهیلات خودرو جانبازان را شرح دادیم.

مشمولین دریافت این تسهیلات در صورت وجود هر گونه سوال و ابهامی با شماره تلفن ده رقمی درج شده در همین صفحه تماس بگیرند. کارشناسان این مرکز از طریق سیستم مشاوره تلفنی پاسخگوی تمامی سوالات شما عزیزان در سراسر کشور هستند.

به این مقاله امتیاز دهید
منابع :

جهت مشاوره در زمینه مراحل ثبت نام اینترنتی تسهیلات وام خودرو

با مشاوران متخصص ما از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد از ساعت 8 صبح الی 12 شب تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور: ۱۶۱۳ ۹۰۷ ۹۰۹

کانال تلگرام خبرینو
پیج اینستاگرام خبرینو
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی :
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نصب اپ دانش آموزی